Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2012., 13:40   #3101
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
evo ja sam rodila prirodnim putem 18 mjeseci nakon carskog u splitskom rodilištu...dobila dvije doze gela, drip i dolantin jedino šta nisam mogla dobit epiduralnu (doktori rekli ne), nije da je nisam tražila .
navodno nije praksa dati je rodiljama koje su imale prethodni carski.
molim te, tko ti je bio na porodu, koji dr.? Užasavam se splitskog rodilišta, a namjera mi je sad ići na drugo.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 15:17   #3102
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
molim te, tko ti je bio na porodu, koji dr.? Užasavam se splitskog rodilišta, a namjera mi je sad ići na drugo.
dr. Jukić, a dolazija je i dr. Meštrović i neka mlada doktorica kojoj zaboravila ime
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 13:42   #3103
Meni su bile te neke dvije mlade u prvoj smjeni (jedva sam čekala da odu). Kasnije su došli dr. Delić i dr. Vulić, pa me nakon ukupno 12 sati trudova Delić poslao na carski, a Vulić napravio zahvat. Nakon manje od dva mjeseca rez mi se uopće više ne vidi i oporavljam se super.
Lili. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 20:34   #3104
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
evo ja sam rodila prirodnim putem 18 mjeseci nakon carskog u splitskom rodilištu...dobila dvije doze gela, drip i dolantin jedino šta nisam mogla dobit epiduralnu (doktori rekli ne), nije da je nisam tražila .
navodno nije praksa dati je rodiljama koje su imale prethodni carski.
a otkad je praksa davat gel i drip??? prvi put čujem da su u st to nekome dali
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 21:13   #3105
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
a otkad je praksa davat gel i drip??? prvi put čujem da su u st to nekome dali
pa vidiš, očito je praksa, pogotovo kad prebaciš nekoliko dana nakon termina, a otvorena si prst i beba nema još namjeru izać, a vrime joj je, pa se inducira porod.
jesi li čula za inducirani porod ili ti je i to novost?=
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 21:49   #3106
chicca .... nije ti zara ništa krivog rekla ... ja sam nakon prvog carskog išla na drugi porod .... i da probali smo spontano .. krenulo je tjedan dana prije termina ..... i nisam smjela dobiti niti drip niti epiduralnu ... ... nema indukcije već se ide na carski ako ne krene samo od sebe .... i to se ne smije dugo čekati u prirodnom porodu već ako u roku od osam sati ne bude gotovo ide se na carski nakon prvog carskog ....
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 23:06   #3107
Moze li mi netko objasniti kako to doktori zakljuce da je beba prevelika za roditi vaginalno??znam da tu ulogu igra djetetova tezina ali me zanima dali ima jos nekakvih razloga,ako netko ima iskustva s tim.hvala
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 23:20   #3108
Quote:
Lauferka kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko objasniti kako to doktori zakljuce da je beba prevelika za roditi vaginalno??znam da tu ulogu igra djetetova tezina ali me zanima dali ima jos nekakvih razloga,ako netko ima iskustva s tim.hvala

mene su na carski zbog velicine djeteta, mada mislim da sam samo imala srece. Za bebana je procjena bila da je izmedju 4400 i 4800,i nije se spustao, i tjednima sam imala nekakve bezvezne neosjetne trudove (vidljive na CTGu). Kad sam dosla do 42+3 (prema PM) i kad je moj privatni dr. skuzio da je dijete veliko,poslao me u bolnicu da to *vise rijesimo* ..
U bolnici sam doktoru usput napomenila da sam jedva rodila prvo dijete koje je bilo 3550g, pa su me nakon dogovora na kraju direktno na carski.
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 23:32   #3109
Quote:
Nerea kaže: Pogledaj post
U bolnici sam doktoru usput napomenila da sam jedva rodila prvo dijete koje je bilo 3550g, pa su me nakon dogovora na kraju direktno na carski.
razumijem,znaci oni mogu procijeniti da ce beba tesko proci kroz porodjajni kanal?sori ak gnjavim
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 00:37   #3110
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
pa vidiš, očito je praksa, pogotovo kad prebaciš nekoliko dana nakon termina, a otvorena si prst i beba nema još namjeru izać, a vrime joj je, pa se inducira porod.
jesi li čula za inducirani porod ili ti je i to novost?=
e da - zara, oprosti na tonu poruke ako si samo bila sarkastična kad se priča o davanju dripova u st rodlištu...toliko puta sam morala tumačit kako je IPAK praksa i događa se da dobiješ drip nakon carskog, jer su i meni tvrdili da se to neće i ne smije dogodit.

Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
chicca .... nije ti zara ništa krivog rekla ... ja sam nakon prvog carskog išla na drugi porod .... i da probali smo spontano .. krenulo je tjedan dana prije termina ..... i nisam smjela dobiti niti drip niti epiduralnu ... ... nema indukcije već se ide na carski ako ne krene samo od sebe .... i to se ne smije dugo čekati u prirodnom porodu već ako u roku od osam sati ne bude gotovo ide se na carski nakon prvog carskog ....
dobro, možda nisam objasnila da sam prvo dobila gel br.1, za dva sata gel br.2, a onda u boksu drip, a ne sve odjednom
isto tako znam kako sam rodila prvo, a bome i drugo dijete bolje od tebe.
prvo carskim. drugo vaginalno.
drugo sam rodila uz gel i drip jer ništa nije krenulo spontano. porod je trajao dvanaest sati.
epiduralnu nisam dobila.
ne znam zašto je to nekome čudno
__________________
kiki riki miki moj!

Zadnje uređivanje chica bonita : 04.03.2012. at 00:43.
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 12:28   #3111
lauferka, također ako se procjeni da je bebina glava velika i da neće moći proći kroz zdjelicu (neke žene imaju usku zdjelicu, laički rečeno) ide se na carski
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 12:59   #3112
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
ne znam zašto je to nekome čudno
Zato što se drip ne bi smio davati nakon prethodnog carskog. Puno je veći rizik od rupture maternice.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:59   #3113
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
lauferka, također ako se procjeni da je bebina glava velipka i da neće moći proći kroz zdjelicu (neke žene imaju usku zdjelicu, laički rečeno) ide se na carski
e da,da,to me zanimalo,hvala
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 15:50   #3114
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Zato što se drip ne bi smio davati nakon prethodnog carskog. Puno je veći rizik od rupture maternice.
da, candy, tako je i meni rečeno i tako sam čitala po netu.
međutim, u praksi se očito zna dati drip. vjerojatno ne samo meni.
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 22:40   #3115
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
da, candy, tako je i meni rečeno i tako sam čitala po netu.
međutim, u praksi se očito zna dati drip. vjerojatno ne samo meni.
Pa da, zapravo uopće nije čudno što su oni unatoč tome odlučili inducirati porod. Nije im ni prvi ni zadnji put.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 12:19   #3116
carski rez-Vinogradska bolnica

Pozdrav, evo ja sam prije 2 tj. i sitno rodila na carski rez radi komplikacija tj. prešla sam termin 1 dan i kad sam došla na pregled rečeno mi je da je zamućena voda i da idem roditi.U 12h su mi probušili vodenjak (ne boli ništa) i male trudiće sam imala, ništa se nisam otvarala pa su me u 14h stavili na drip i pojačavali ga s vremenom, trajalo cca 5,6h i nisam se otvarala, predložena mi epid.i uzela sam ju (ne boli toliko ali neugodan osjećaj), sve mi utrnulo i tu smo se suprug i ja zezali, nadala sam se da će epid. potaknuti otvaranje jer su mi tako rekli no ništa, jedva 2 prsta, oko cca 21:30h su mi rekli da idem na carski jer ovako mogu do sutra, e tu počinje horor (meni barem), prekrasni anesteziolog doktorica Krollo je bila uz mene, tresla sam se ko šiba na stolu (rekli da je to normalno), za 25min. kad je počela djelovati anestezija (bila sam budna) došlo doktori da operiraju, rekla sam joj da mi govori postupak operacije jer ću biti smirenija, tako je i bilo, rastezanje trbuha i pritisak na prsni koš da beba izađe su 2 neugodna momenta same operacije, ali nakon što su bebu izvadili počela sam jako krvariti (to sam saznala tek nakon par dana), doktor mi je gurao gaze pa sam to osjetila kao bol i počela sam zapomagati da mi daju nešto za bolove, sedirali su me i nakon toga kao da sam se probudila iz lijepog sna, odveli me u sobu sa 3 operirane žene i nisam vode satima dobila u zagirjanoj sobi pokrivena sa tonu svega, užas kakav osjećaj a nemožeš se pomaknuti jer te sve boli.Probudila sam se oko 4h ujutro da mi daju malo vode, dobila natopljenu gazu.Ujutro te dođu prati jer još imaš krvi na sebi, tretman koji imaš je užasan jer te tjeraju da sve sam radiš, hranu stave pokraj tebe a ti nemreš maknut da to pojedeš, za par sati došao suprug a ja plakala ko kišna godina.Poslije njega vas odvezu pod tuš s tim da se sami držite za šipku i malo operete, onda vas tjeraju da se krećete ali nitko ne kaže razlog zašto:a to je mogućnost tromboze uslijed necirkuliranja krvi na operac., navečer me počelo užasno stiskati u prsima tj. desno rame i plućno krilo sve jače i jače i zvala sam doktora, napravili mi pretrage kroz cijelu noć na kraju se ispostavila PLUĆNA EMBOLIJA (jako rijedak slučaj) pa su me prebacili na intenzivnu, kasnije na odjel gdje sam ukupno ležala 12 dana bez da sam vidjela svoju bebu.Često čitam kako neke žene žele platiti da ih se porodi na carski bez da imaju razloge za to ali zaista nitko te ne upozori na moguće rizike.Ovo što se meni dogodilo je bilo za život opasno, ne želim nikoga strašiti ali bitno je da žene prepoznaju simptome ako zaista vas guši da nemožete disati ili vas užasno u prsima steže naglasite doktorima, ja sam na vrijeme reagirala i tako se spasila.Sad se oporavljamo, beba je hvala Bogu dobro..Ako ikome mogu savjetom pomoći slobodno me pitajte
veljača 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 12:46   #3117
[QUOTE=chica bonita;38359067]e da - zara, oprosti na tonu poruke ako si samo bila sarkastična kad se priča o davanju dripova u st rodlištu...toliko puta sam morala tumačit kako je IPAK praksa i događa se da dobiješ drip nakon carskog, jer su i meni tvrdili da se to neće i ne smije dogodit.

ma nema veze . To sam se više uplašila, baš sam pitala priju šta je nekidan rodila 2. na carski i da su njoj rekli da ne smi dobit drip , gel ni epi. zato sam se iznenadila. baš sam se poveselila kad ono. jel te boli puno rez dok imaš trudove?
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 14:03   #3118
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post

ma nema veze . To sam se više uplašila, baš sam pitala priju šta je nekidan rodila 2. na carski i da su njoj rekli da ne smi dobit drip , gel ni epi. zato sam se iznenadila. baš sam se poveselila kad ono. jel te boli puno rez dok imaš trudove?
vjerojatno je od slučaja do slučaja
a i pitanje je koliko si motivirana za vaginalni...ja sam izrazila želju da bi volila tako rodit, a ne carski. rez nisam osjećala nešto posebno. sve me bolilo podjednako hahahha al znam da su mi rekli nakon desetak sati trudova da idem na carski ako ne rodim brzo (uuuužasno sporo sam se otvarala)
prije sam ležala nekoliko dana na patologiji trudnoće i sve sestre na odjelu su me uvjeravale da ću rodit carskim. glavna sestra (mislim da se zove Božena) mi to jutro nije tila dat doručak sve dok nije došla vizita jer ću ja na carski, garant. čak me odvela i na ekg.
na kraju sam pojila doručak jer su mi doktori tako rekli. na izgonu ga je dotur dobija ravno u glavu i babica malkice je mi bilo neugodno

da ne budem off i dalje, radi carskog nisam dobila epiduralnu.
a budući da sam imala prvi carski, ne mogu reć da su me dugo ostavljali samu...poprilično često su me obilazili i provjeravali stanje
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 14:23   #3119
veljača hvala na upozorenju.. meni je jučer dr. rekao šta bi se loše moglo dogoditi i kako on baš i ne voli kad mora raditi carski, jer to većina budućih mama shvaća kao lakši način poroda. Ja ću vjerovatno morati na carski, osim ako mi situacija ne krene na bolje, što na žalost ne vjerujem, s tim da me poslije poroda nakon oporavka čeka još jedna operacija. Živo me strah svega što ima veze s bolnicom, užasavam se samog primanja infuzije i guranje one glupe injekcije za nju a kamoli nečeg drugog
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 11:44   #3120
Quote:
ajs-krim kaže: Pogledaj post
veljača hvala na upozorenju.. meni je jučer dr. rekao šta bi se loše moglo dogoditi i kako on baš i ne voli kad mora raditi carski, jer to većina budućih mama shvaća kao lakši način poroda. Ja ću vjerovatno morati na carski, osim ako mi situacija ne krene na bolje, što na žalost ne vjerujem, s tim da me poslije poroda nakon oporavka čeka još jedna operacija. Živo me strah svega što ima veze s bolnicom, užasavam se samog primanja infuzije i guranje one glupe injekcije za nju a kamoli nečeg drugog

nemoj se bojati, nisam ovo zaista pisala da nekoga plašim nego samo da upozorim buduće majke na moguće nuspojave da znaju reagirati.Inače je moja situacija toliko rijetka da doktori se ne sjećaju zadnjeg slučaja.Istina da je carski lakši jer si ili uspavan ili imaš spinalnu anesteziju ali oporavak je puno teži time što žene nakon vagin.puštaju nakon 3 dana a nas nakon 5 ili 7 ovisno o bolnici.Samo sve imajte na umu, naravno da nitko ne može birati kako će roditi jer o tome doktor odlučuje, ali ako imate izbor birajte vaginalno.
veljača 84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.