Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2013., 18:04   #6661
Quote:
qwert79 kaže: Pogledaj post
Planirao sam, kada sam već bio u tom kraju, ići u onaj objekt na zagorskoj, "pored" Ribiča, jer kada sam zadnji puta bio u Ribiču pred tim objektom je pisalo da imaju ZG od pol metra. Međutim, to je bilo zatvoreno. Jel to Semi ili?
nije. semi je hotel koji je malo dalje tom ulicom
gmit is offline  
Old 14.09.2013., 18:39   #6662
To su Dvije fontane. Semi je na toj cesti prema Trgovišću, nasuprot Tuđmanove hiže
Muljuzator is offline  
Old 14.09.2013., 18:45   #6663
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
To su Dvije fontane. Semi je na toj cesti prema Trgovišću, nasuprot Tuđmanove hiže
Tak' su i meni objašnjavali kad sam prvi put išao kod SeMi-ja
body halleck is offline  
Old 15.09.2013., 15:12   #6664
otvorio se jucer u arena centru koykan, s kojim sam imao prvi susret danas

falafel (plocice) korektne, lepinja suha i poluraspadnuta, jedan od narucenih priloga fali

teriyaki piletina nema okus po icemu

grill tuna dobra

sustav narudzbi prilicno spor, izdavanje hrane malo nespretno

ne razumijem koncept zdrave hrane (tak se hvale) i onda ju zamotaju u plasticnu futrolu - sto fali papiru?


sve u svemu, nisu me bas impresionirali, ali ce vjerojatno dobiti jos koju sansu posto su mi sad u kvartu...
gmit is offline  
Old 15.09.2013., 21:18   #6665
Predzadnji put sam jeo u restoranu Amfora na Dolcu u Zagrebu. Izdvojit ću ovaj post (a ispod ću napisati i gdje sam zadnji put jeo i kako je bilo) kako bih ga mogao linkati i na topic o Kritikama (ili gdje smo loše prošli), jer mislim da je bitno da ljudi vide i tamo, da znaju žele li otići tamo ili ne.

Restoran Amfora je tik do ribarnice na tržnici Dolac, terasica vani, unutra šank i nešto visokih uskih stolova i gore nešto stolova po strmim uskim stepenicama.
Vanjska terasa prljavih stolnjaka, ne znam kako je gore (dolje unutra je jednako nehajno održavano).
Tamo sam jeo 2, 3 puta do sad, riba je uvijek friška jer ju uzimaju iz susjedne ribarnice pa je to okej.
Ali ostalo baš i nije.

Do sad sam tamo jeo neke ribice poput papalina, srdela itd., a ovaj put smo jeli lignje na žaru, prilog krumpir i blitvu i malu porciju bakalara na juhu.
Okus korektan, ništa specijalno, lignje su prekrivene sa štogod crnih točkica s gradela koje imaju neugodan okus ne baš često čišćenog roštilja.

Dođem platiti, a kad ona meni nabraja što smo jeli i kuca račun i nabrajajući dodaje... Limun... kruh... vino... krumpir- blitva...

Ja reko': Ček, kakav limun?
Pili smo vino i vodu.

Ona veli: A limun za lignje.

Ja: Kakav limun za lignje? Onaj komadić limuna uz lignje na žaru?

Ona: Da. 1 limun= 1 kuna.

Ja: Ne mogu vjerovati :istinski šok: Pa nikad mi nigdje u životu nisu naplatili limun (odnosno deseti dio limuna) uz porciju... ičega. Šta je vama ljudi?

Ona/e (došla i kolegica do šanka): Znamo, to nam svi kažu (slegnu ramenima)...

Ja: Ne vjerujem vam- Ajde mi lijepo recite da me zajebavate da mi naplaćujete taj komadić limuna i pokažite gdje je stala skrivena kamera u ovaj skučeni prostor- i sve okej- prijatelji ko što smo i bili.

One: Nije šala, sad ćemo Vam dati račun: 108 kuna.

Ja: Ali ja nisam naručio nikakav limun, čekajte da vidim je l ga dama cijedila u lignje (ja sam jeo bakalar, dobijesa)
(tu sam se već bio zezao, jer bih inače totalno popizdio)

Plaćam, tražim račun koji mi nisu ipak dale nakon što sam platio; onda opet kuca nešto ispada joj 20tak kuna manje, ali nije dodala prilog pa onda dodaje i prilog zračno (bez računa), pa je nešto iznad 100 kuna, pa mi vraća nekoliko kuna iz kase

Wtfwtfwtffffffffuuuuck

Evo i računa, ako je neko doživio da su mu to naplatili nek mi kaže, ok- ja sam kriv u tom slučaju.
Kad misliš da si sve doživio...

Deedy is offline  
Old 15.09.2013., 21:30   #6666
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Do sad sam tamo jeo neke ribice poput papalina, srdela itd., a ovaj put smo jeli lignje na žaru, prilog krumpir i blitvu i malu porciju bakalara na juhu.
Okus korektan, ništa specijalno, lignje su prekrivene sa štogod crnih točkica s gradela koje imaju neugodan okus ne baš često čišćenog roštilja.

Dođem platiti, a kad ona meni nabraja što smo jeli i kuca račun i nabrajajući dodaje... Limun... kruh... vino... krumpir- blitva...
a, dobro, smijesna je situacija, ali to spada u istu kategoriju kao i placanje kruha. fer bi bilo da su te pitali da li da ti ga donesu...


ono sto mi je interesantnije je da kad zbrojis sume na dnu racuna dobijes 87.68, al je kod njih ukupni zbroj 88.00
gmit is offline  
Old 15.09.2013., 21:31   #6667
@DD

Wtf?!
Nikad to nisam doživjela.
Gipsyqueen is offline  
Old 15.09.2013., 21:32   #6668
to je isto ko kad ti donesu med uz čaj i naplate 1 kn. ja redovito sad pitam bez srama jel se med naplaćuje.
samo čekam kad će početi sol i papar naplaćivati...
x-type is offline  
Old 15.09.2013., 21:38   #6669
Na mene se konobari funje kad kažem da hoću čaj bez meda i limuna. Valjda misle da sam škrta, a ja samo ne volim med i limun u čaju.
Gipsyqueen is offline  
Old 15.09.2013., 21:38   #6670
Dobro ljudi, al za ove fore dodatne naplate kruha i meda smo već čuli, doživjeli, jasno je da je to negdje uobičajeno, negdje već uračunato u cijenu itd.
Ali ovo, OVO?!?



Pa To nikad nikom nigdje, osim u ovom lokalu nisu naplatili.
Ono kao: Povoljni smo, fino kuhamo, super lokacija, e sad ćemo im naplatiti sve.

E pa imam iznenađenje za vlasnika Amfore: Ne, niste povoljni (jer te lignje s prilogom za 55 kuna s prilogom + kruh 2, 3 kune po glavi nisu povoljne), nije tako jebena hrana, prljavo vam je i k*cem ne mičete da to održavate, da vam dođe Sanitarna valjda bi se razboljeli uzimajući uzorke... Ne, ne radite dobro , ja vam više neću doći jer ste debili.



Jte, platio sam šniticu limuna za lignje


Deedy is offline  
Old 15.09.2013., 21:43   #6671
Zamišljam tu reakciju kad su ti rekli da je limun 1kn.
Gipsyqueen is offline  
Old 15.09.2013., 21:57   #6672
Znaš ono kad skupiš usta ko da si progutao cijeli prokleti nasad drvcadi limuna i otvoriš oči ko da ti je jedno zalutalo onkraj usta downthere. Ono...
I ogledam se uokolo sebe, a posvuda ogledala, na trenutak sam mislio da sam u nekom luna parku (da ne spominjem da je bio petak 13. i da se tu sekundu namrčilo vani oblaka, a ja biciklom, hahahaha- ma ono, sve da sam ih i htio izvući kroz rupice ko one jadne tete koje rade na šalterima, ne bih stigao- žurio sam; a ova izbacuje li izbacuje krive račune)


Srećom pa sam sutradan bio kod Koste na grillu, to ću napisati sutra- da ne kvarim ovim emocijama haha
Deedy is offline  
Old 15.09.2013., 23:23   #6673
kaj naplaćuju di i šećer uz kavu? a list zelene šalate? ne? pa kak ne?
mislim, lim-un, WOTTAAFFAAKKKAA?!?!? carevi!

a med uz čaj? a njet, uredno to vraćam i NE plaćam taj med, makar je kucan, ako već nisam naglasio na početku što tj. kakav čaj (plain, vulgaris, običan) hoću. tak da zvise i za trinkgeld (kojeg inače uredno ostavljam, zaokružujući cifru), ak inzistiraju na naplati meda.
ma gle, nema tog boga, za isporučenu uslugu koju ja plaćam, svojom lovom, ne bu mi neki tutlek od konobara i/ili tupamaros od gazde uvjetovao način. odjeb.
DeeJay Dee is offline  
Old 15.09.2013., 23:24   #6674
ja sam jednom doživio da su mi u hotelu u Novigradu (Istarskom) ona dva kao dva nebodera
rekli da ekstra vrećicu šećera naplaćuju 1 kunu
ono, ako narućiš kavu dobit ćeš 1 šećer ali ako hoćeš još 1 onda ćeš ga i platiti
nešto slično nisam ni prije ni poslije nigdje doživio
Krkimir is offline  
Old 15.09.2013., 23:32   #6675
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ja sam jednom doživio da su mi u hotelu u Novigradu (Istarskom) ona dva kao dva nebodera
rekli da ekstra vrećicu šećera naplaćuju 1 kunu
ono, ako narućiš kavu dobit ćeš 1 šećer ali ako hoćeš još 1 onda ćeš ga i platiti
nešto slično nisam ni prije ni poslije nigdje doživio

A jel smanje cijenu kave ak piješ bez šećera?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 15.09.2013., 23:34   #6676
pa ono nešto kao lokal kod trakošćana kaj je držao čačićev coning je naplaćivalo i limun i led, slikali smo cjenik prije par godina samo bog će znat di je fotka
a i movie pub u savskoj je isto tak imao neku foru s naplatom leda čini mi se, bilo je i na forumu

ne čudim se ja ničem više
polly is offline  
Old 15.09.2013., 23:34   #6677
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
A jel smanje cijenu kave ak piješ bez šećera?
viš, nisam pitao konobara... s obzirom da ne namjeravam ići u skorije vrijeme tamo, ako neko navrati neka pita umjesto mene
Krkimir is offline  
Old 15.09.2013., 23:34   #6678
@Krki
niti ćeš. propali su ti novigradski?
DeeJay Dee is offline  
Old 15.09.2013., 23:43   #6679
nemam pojma, to je bilo prije 10 godina
Krkimir is offline  
Old 16.09.2013., 08:32   #6680
vidi se da je zagustilo ljudima, od fiskalizacije. no umjesto da poboljšaju uslugu i hranu, kako bi privukli više kupaca, oni naplaćuju limun.

neka propadnu, doći će valjda neko s mozgom i voljom za rad!

inače D.D., dobro si se sjetio skrivene kamere!
vladjan1901 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.