Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2007., 23:20   #21
Pozdrav! Možda ti ja mogu dati koji savjet. Meni je dijagnosticiran povišeni kolesterol i masna jetra, i doktori su mi prepisali lijekove. Ali mi ne pada napamet da uzimam lijekove, jer mislim da ima drugih načina. Lijekovi su u jednu ruku i otrov, jedno ti navodno liječe ali drugo truju, zato izbjegavaj lijekove koliko god možeš i okreni se prirodnim stvarima, kvalitetnoj prehrani i fizičkoj aktivnosti. Pa ako ti to ne pomigne onda probaj s lijekovima. Ja sam s mora pa koristim dosta maslinovo ulje. Svako jutro natašte popijem jednu žlicu maslinovog ulja. To ti je lijek za sve, ali baš za sve! Pusti kapsule češnjaka i jedi pravi češnjak, to je idealno za skidanje kolesterola. Zatim zacrtaj sebi da moraš piti jabučni ocat, ja popijem 1,5 lit vode pomješanu sa 1 dcl jabučnog octa, svaki dan. Izbaci sve prženo, jedi kuhano i možeš roštilj, puno povrća i voća. Riba mi je na stolu 5 dana u tjednu. Izbaci alkohol. Ja popijem 1 čašu domaćeg crnog vina (moja proizvodnja) na dan i to je dosta, crno vino štiti srce! Izbaci bijeli kruh. Čitam na Internetu da bademi skidaju kolesterol, a orasi ne!? I na kraju, dosta kretanja, dosta fizičke aktivnosti. Treba promijeniti loše navike i sve će doći na svoje. Evo ja se držim toga pa ćemo za dva mjeseca vidjeti rezultat u krvi. Nadam se da sam ti barem malo pomogao.

Quote:
Toma77 kaže: Pogledaj post
konačno masna jetra ili NASH- nelkoholni steatohepatitis. Jako ga je teško dijagnosticirati najtočnije tj. najsigurnija je dijagnoza a skoro i jedina ako se napravi biopsija jetre. Sve sam to prošao, nakon takve dijagnoze osim povišenog GGT, taj poremećaj je neko već spomenuo a radi se o Gilbertovom sindromu- nije opasan, kozmetički, tak svi kažu, za razliku od NASH-a. Pijem URSOFALK koji mi je propisao specijalist gastroenterolog, kao i Sylimarin-prvih godinu dana je šljakalo- nakon čega su mi opet povišeni AST i ALT, ali ja nemam tak velike vrijednosti, niti mi je GGT pretjerano visok ali je iznad normalnog.

Nisam debel niti sam ikada bio debel, nikada nisam bio bolestan, i redovito sam išao na liječničke preglede da bi mi prije tri godine mi uočili povišeni GGT, godinu nakon toga išao sam na biopsiju jetre jer nitko nije mogao postaviti dijagnozu-čak mi je jedna doktorica skomentirala da tražim dlaku u jajetu. Forsirao sam to jer mi je bitno zbog posla-sad znam na čemu sam a ne znam kako to da izliječim, mislio sam piješ lijekove 2,3 ili 4 mjeseca i bolest prođe- izgleda da je to malo teže. Ovo sa artičokom sam probao, nisam primjetioneko poboljšanje, dok za češnjak ne znam

Zanima me da li te kapsule od češnjaka se odnose na kolesterol ili pomažu i kod masne jetre, jer ja nemam povišeni kolesterol????
SAVJET: Sylimarin je skup, oko 70 kn, jednom prilikom sam isti taj lijek kupio u Bosni-Bos. Brodu za duplo manje, cijena je bila oko 29 - 30 kuna??
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 08:28   #22
samo mali update vezan za silymarin :
kod nas je jedna kutija s 28 kapsula 70 kn, a u srbiji, konkretno u novom sadu je 40 kn!

potpuno isti preparat, belupov.
pogodite gdje ja nabavljam svoj.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 09:35   #23
Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
Ove sve "krasne" dijagnoze imam sa svoje 32 godine života.
Još jednu stvar moram priznati. Prije 10-ak mjeseci sam prestala pušiti i prilično se zdebljala. Imam sigurno nekih 15 kg viška, s time da nikada nisam bila mršavica. Dakle, moja trenutna kilaža je 80 kg.
Pa to ti je uglavnom i razlog. Jednostavno izbaci masno, smanji ugljikohidrate na maksimum i izbjegavaj začinjenu hranu. Više kretanja i rekreacije. Skinuti kile.
Alkohol tu i tamo, ne pretjerivati.

I za mjesec do dva će bit dobro.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 00:45   #24
I ja bih isto preporučio, temelj je zdrava prehrana i kontinuirana tjelesna aktivnost.

Quote:
asdfgh123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Možda ti ja mogu dati koji savjet. Meni je dijagnosticiran povišeni kolesterol i masna jetra, i doktori su mi prepisali lijekove. Ali mi ne pada napamet da uzimam lijekove, jer mislim da ima drugih načina. Lijekovi su u jednu ruku i otrov, jedno ti navodno liječe ali drugo truju, zato izbjegavaj lijekove koliko god možeš i okreni se prirodnim stvarima, kvalitetnoj prehrani i fizičkoj aktivnosti. Pa ako ti to ne pomigne onda probaj s lijekovima. Ja sam s mora pa koristim dosta maslinovo ulje. Svako jutro natašte popijem jednu žlicu maslinovog ulja. To ti je lijek za sve, ali baš za sve! Pusti kapsule češnjaka i jedi pravi češnjak, to je idealno za skidanje kolesterola. Zatim zacrtaj sebi da moraš piti jabučni ocat, ja popijem 1,5 lit vode pomješanu sa 1 dcl jabučnog octa, svaki dan. Izbaci sve prženo, jedi kuhano i možeš roštilj, puno povrća i voća. Riba mi je na stolu 5 dana u tjednu. Izbaci alkohol. Ja popijem 1 čašu domaćeg crnog vina (moja proizvodnja) na dan i to je dosta, crno vino štiti srce! Izbaci bijeli kruh. Čitam na Internetu da bademi skidaju kolesterol, a orasi ne!? I na kraju, dosta kretanja, dosta fizičke aktivnosti. Treba promijeniti loše navike i sve će doći na svoje. Evo ja se držim toga pa ćemo za dva mjeseca vidjeti rezultat u krvi. Nadam se da sam ti barem malo pomogao.
MiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 15:30   #25
Quote:
MiP kaže: Pogledaj post
I ja bih isto preporučio, temelj je zdrava prehrana i kontinuirana tjelesna aktivnost.
Hvala na savjetima asdfgh123 i MiP, nadam se da će to funkcionirati pa molim da se javite i na pm, da mi izvjestite o rezultatima. A što se tiče ribe- ja sam slavonac- ali volim ribe. I zanima me koje lijekove je tebi (asfgh123) liječnik propisao- može odgovor i na pm, jer meni je gastroeneorolog, kako sam rekao uz Sylimarin prepisao i Ursofalk dok mi je nedavno prek veze jedan privat specijalist rekao da nema nikakvih korelacije u snižavanju jetrenih proba i liječenja Ursofalkom.

Unaprijed zahvalan
Toma77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 02:11   #26
Ja sam sad uzeo Plivin Hepatil da isprobam, a to je lijek drukčijeg sastava od Silimarina i Hepatovita. Nakon mjesec-dva vadit ću opet krv da vidim jel' mi se ALT još smanjio.
MiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:53   #27
Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
Dakle, dragi moji forumaši, trebam vašu pomoć.
Dijagnosticirana mi je masna jetra (idem na biopsiju za koji dan) i ima visoke trigliceride (4,4), kolesterol (6,0) i LDL kolesterol (3,9).
Također su mi povišeni neki jetreni enzimi: ALT (45) i GGT (194).
Uz povišeni tlak i migrene to bi bilo to.
Moram napomenuti da uopće ne pijem alkohol!!!
Moj liječnik smatra da je ova dijagnoza rezultat nekakvog "metaboličkog sindroma" ili ti ga da moja jetra zadržava previše masti.
Ove sve "krasne" dijagnoze imam sa svoje 32 godine života.
Još jednu stvar moram priznati. Prije 10-ak mjeseci sam prestala pušiti i prilično se zdebljala. Imam sigurno nekih 15 kg viška, s time da nikada nisam bila mršavica. Dakle, moja trenutna kilaža je 80 kg.
Ono što mene zanima je koja dijeta ili koji način prehrane treba primjeniti da bi se to koliko toliko pokušalo dovesti u normalu???
Gdje god sam gledala svugdje piše dijetna prehrana, ali nigdje nisam našla konkretno "ovo i ovo se preporučuje, a ovo i ovo ne smiješ".
Dakle, još jednom, molim sve koji znaju išta pametno o tome i konkretne informacije o prehrani ili čak ako imaju konkretnu dijetu za preporučiti da mi se jave!!!!
Vidim da je palo puno dobrih savjeta......
Ali vidim da ljudima nije jasno sto su Trigliceridi......
Jetra visak ugljikohidrata pretvara u trigliceride, i salje u krvotok, prema masnim stanicama, masnim naslagama.....
Time se povecava i kolesterol na kojeg se vezu trig.
Savjet je smanjiti ugljikohidrate na potreban minimum i mjeriti trigliceride nakon jela, jer tek onda imas pravi uvid u to sto ti uglj. rade jetri.
Problem je sto su uglj. najdraza hrana za sve nas.
Uglj. su zitarice, voce, povrce, slatkisi, u mlijeku imas laktozu itd.......
Kolesterol u hrani, masnoce se nuzno ne pretvaraju u masnocu u krvi.
Omega 3, cisti krvotok, lijeci.......ali treba sprijeciti a ne lijeciti......
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:54   #28
Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
Dakle, dragi moji forumaši, trebam vašu pomoć.
Dijagnosticirana mi je masna jetra (idem na biopsiju za koji dan) i ima visoke trigliceride (4,4), kolesterol (6,0) i LDL kolesterol (3,9).
Također su mi povišeni neki jetreni enzimi: ALT (45) i GGT (194).
Uz povišeni tlak i migrene to bi bilo to.
Moram napomenuti da uopće ne pijem alkohol!!!
Moj liječnik smatra da je ova dijagnoza rezultat nekakvog "metaboličkog sindroma" ili ti ga da moja jetra zadržava previše masti.
Ove sve "krasne" dijagnoze imam sa svoje 32 godine života.
Još jednu stvar moram priznati. Prije 10-ak mjeseci sam prestala pušiti i prilično se zdebljala. Imam sigurno nekih 15 kg viška, s time da nikada nisam bila mršavica. Dakle, moja trenutna kilaža je 80 kg.
Ono što mene zanima je koja dijeta ili koji način prehrane treba primjeniti da bi se to koliko toliko pokušalo dovesti u normalu???
Gdje god sam gledala svugdje piše dijetna prehrana, ali nigdje nisam našla konkretno "ovo i ovo se preporučuje, a ovo i ovo ne smiješ".
Dakle, još jednom, molim sve koji znaju išta pametno o tome i konkretne informacije o prehrani ili čak ako imaju konkretnu dijetu za preporučiti da mi se jave!!!!
Vidim da je palo puno dobrih savjeta......
Ali vidim da ljudima nije jasno sto su Trigliceridi......
Jetra visak ugljikohidrata pretvara u trigliceride, i salje u krvotok, prema masnim stanicama, masnim naslagama.....
Time se povecava i kolesterol na kojeg se vezu trig.
Savjet je smanjiti ugljikohidrate na potreban minimum i mjeriti trigliceride nakon jela, jer tek onda imas pravi uvid u to sto ti uglj. rade jetri.
Problem je sto su uglj. najdraza hrana za sve nas.
Uglj. su zitarice, voce, povrce, slatkisi, u mlijeku imas laktozu itd.......
Kolesterol u hrani, masnoce se nuzno ne pretvaraju u masnocu u krvi.
Omega 3, cisti krvotok, lijeci.......ali treba sprijeciti a ne lijeciti......
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:54   #29
Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
Dakle, dragi moji forumaši, trebam vašu pomoć.
Dijagnosticirana mi je masna jetra (idem na biopsiju za koji dan) i ima visoke trigliceride (4,4), kolesterol (6,0) i LDL kolesterol (3,9).
Također su mi povišeni neki jetreni enzimi: ALT (45) i GGT (194).
Uz povišeni tlak i migrene to bi bilo to.
Moram napomenuti da uopće ne pijem alkohol!!!
Moj liječnik smatra da je ova dijagnoza rezultat nekakvog "metaboličkog sindroma" ili ti ga da moja jetra zadržava previše masti.
Ove sve "krasne" dijagnoze imam sa svoje 32 godine života.
Još jednu stvar moram priznati. Prije 10-ak mjeseci sam prestala pušiti i prilično se zdebljala. Imam sigurno nekih 15 kg viška, s time da nikada nisam bila mršavica. Dakle, moja trenutna kilaža je 80 kg.
Ono što mene zanima je koja dijeta ili koji način prehrane treba primjeniti da bi se to koliko toliko pokušalo dovesti u normalu???
Gdje god sam gledala svugdje piše dijetna prehrana, ali nigdje nisam našla konkretno "ovo i ovo se preporučuje, a ovo i ovo ne smiješ".
Dakle, još jednom, molim sve koji znaju išta pametno o tome i konkretne informacije o prehrani ili čak ako imaju konkretnu dijetu za preporučiti da mi se jave!!!!
Vidim da je palo puno dobrih savjeta......
Ali vidim da ljudima nije jasno sto su Trigliceridi......
Jetra visak ugljikohidrata pretvara u trigliceride, i salje u krvotok, prema masnim stanicama, masnim naslagama.....
Time se povecava i kolesterol na kojeg se vezu trig.
Savjet je smanjiti ugljikohidrate na potreban minimum i mjeriti trigliceride nakon jela, jer tek onda imas pravi uvid u to sto ti uglj. rade jetri.
Problem je sto su uglj. najdraza hrana za sve nas.
Uglj. su zitarice, voce, povrce, slatkisi, u mlijeku imas laktozu itd.......
Kolesterol u hrani, masnoce se nuzno ne pretvaraju u masnocu u krvi.
Omega 3, cisti krvotok, lijeci.......ali treba sprijeciti a ne lijeciti......
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:57   #30
Jetra

Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
Dakle, dragi moji forumaši, trebam vašu pomoć.
Dijagnosticirana mi je masna jetra (idem na biopsiju za koji dan) i ima visoke trigliceride (4,4), kolesterol (6,0) i LDL kolesterol (3,9).
Također su mi povišeni neki jetreni enzimi: ALT (45) i GGT (194).
Uz povišeni tlak i migrene to bi bilo to.
Moram napomenuti da uopće ne pijem alkohol!!!
Moj liječnik smatra da je ova dijagnoza rezultat nekakvog "metaboličkog sindroma" ili ti ga da moja jetra zadržava previše masti.
Ove sve "krasne" dijagnoze imam sa svoje 32 godine života.
Još jednu stvar moram priznati. Prije 10-ak mjeseci sam prestala pušiti i prilično se zdebljala. Imam sigurno nekih 15 kg viška, s time da nikada nisam bila mršavica. Dakle, moja trenutna kilaža je 80 kg.
Ono što mene zanima je koja dijeta ili koji način prehrane treba primjeniti da bi se to koliko toliko pokušalo dovesti u
normalu???
Gdje god sam gledala svugdje piše dijetna prehrana, ali nigdje nisam našla konkretno "ovo i ovo se preporučuje, a ovo i ovo ne smiješ".
Dakle, još jednom, molim sve koji znaju išta pametno o tome i konkretne informacije o prehrani ili čak ako imaju konkretnu dijetu za preporučiti da mi se jave!!!!

Vidim da je palo puno dobrih savjeta......
Ali vidim da ljudima nije jasno sto su Trigliceridi......
Jetra visak ugljikohidrata pretvara u trigliceride, i salje u krvotok, prema masnim stanicama, masnim naslagama.....
Time se povecava i kolesterol na kojeg se vezu trig.
Savjet je smanjiti ugljikohidrate na potreban minimum i mjeriti trigliceride nakon jela, jer tek onda imas pravi uvid u to sto ti uglj. rade jetri.
Problem je sto su uglj. najdraza hrana za sve nas.
Uglj. su zitarice, voce, povrce, slatkisi, u mlijeku imas laktozu itd.......
Kolesterol u hrani, masnoce se nuzno ne pretvaraju u masnocu u krvi.
Omega 3, cisti krvotok, lijeci.......ali treba sprijeciti a ne lijeciti......
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:59   #31
jetra

Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
Dakle, gogo111, ne znam kako da ti se zahvalim.
Ovo je fakat prva i za sada jedina konkretna informacija koju sam dobila. Imam volje i karakter sam samo nisam znala niti sama od kuda da krenem. Bila sam prije par godina (cca5) na onoj UN dijeti i skinula super kile s njom, ali uznazad godinu dana sam to sve vratila. Osim toga, tamo se jedan dan jedu kolači i tjestenina, pa sam pretpostavila da to baš i nije ono kaj ja trebam. Počela sam sa integralnim kruhom (neka peciva od Mavrovića od soje... i sl.) i laganijom hranom, ali niti sama nisam znala jel' to to ili ne. Sada barem imam neke smjernice.
Ako nije problem, molila bih te da mi i one dijete pošalješ. Svakako će dobrodoći.
Doktor mi je prepisao Lipex, ali obzirom da znam kaj je to, baš ne bih htjela s njime početi ako postoji neka druga solucija. Za sada pijem Omegu 3 i Silymarin. Probati ću ovo tvoje (artičoka i češnjak).
Nisam obožavatelj slatkog (čokolade i sl.), a ni pivu ne volim (općenito jako rijetko pijem alkohol - uopće se ne sijećam kada sam ga zadnji puta pila...), pa mi neće biti problem odreći se toga. Pila sam dosta Coca-cole, ali i to sam izbacila od kada sam doznala dijagnozu. Jedino što jako volim i što će mi biti najteže odbaciti je kruh i tijesto (peciva, pogačice, slanci, croissant...), ali obzirom na dijagnozu rješiti ću se i toga.
Anyway, još jednom puno hvala i nestrpljivo čekam dijete.

Vidim da je palo puno dobrih savjeta......
Ali vidim da ljudima nije jasno sto su Trigliceridi......
Jetra visak ugljikohidrata pretvara u trigliceride, i salje u krvotok, prema masnim stanicama, masnim naslagama.....
Time se povecava i kolesterol na kojeg se vezu trig.
Savjet je smanjiti ugljikohidrate na potreban minimum i mjeriti trigliceride nakon jela, jer tek onda imas pravi uvid u to sto ti uglj. rade jetri.
Problem je sto su uglj. najdraza hrana za sve nas.
Uglj. su zitarice, voce, povrce, slatkisi, u mlijeku imas laktozu itd.......
Kolesterol u hrani, masnoce se nuzno ne pretvaraju u masnocu u krvi.
Omega 3, cisti krvotok, lijeci.......ali treba sprijeciti a ne lijeciti......
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 02:11   #32
Masna jetra znači da imaš previše šećera u krvi i da ga jetra ulaže u sebe da bi kompenzirala stanje krvi. Zato u krvi možda još nema šećera, ali će bit s vremenom. Kad ga uloži u sebe, šećer postaje mast.
To ti je prvi očiti znak dijabetesa. Imat ćeš dijabetes.

pogledaj u ovaj link pod dijabetes (šećerna bolest)
https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post12030933

Sve ti je tu objašnjeno.. ima lijeka..
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 00:38   #33
Jedna stvar mi nije bas jasna. Na ultra zvuku mi vec drugu godinu za redom nalaze da imam malo masnu jetru. Sem povisenog kolesterola (6,2) i HDL (4,3) ostali nalazi su mi u redu: trigliceridi (1.0), AST (28), ALT (32) i GGT (33). Ovo je prvi put od kada pamtim (imam 38 god.) da imam povisen kolesterol. Sta u stvari predstavljaju AST, ALT i GGT i mogu li biti u normali ako je jetra "masnija"? Inace, nisam debeo ali sam slabo fizicki aktivan.
Beshla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 20:06   #34
Evo ja sam van sebe,,, nakon nalaza....

AST mi je 57
ALT mi je 98
GGT 100

Nikad se nisam hranio naročito nezdravo... uglavnom jedem puno, 4 obroka dnevno, imam malo sala na trbuhu, ali ništa puno... 23 godine...

Bavim se sportom, box, nogomet, teretana, ali i uzimam(sam uzimao) dosta preparatat na bazi kreatina, taurina i kofeina pa mi je jetra u banani možda i zbog toga...proteiniski napici + jednom tjedno se dobro napijem... vikendom ko i večina ljudi...

O hepatitisu i ne razmišljam jer mislim da ga nisam imao gdje i kad dobit... ne drogiram se, ne jebem kurvice po rupama,...
al testritat ću se i nato.. makar i doktorica ne vjeruje da imam hepač..

Al djeta koja me čeka mi nije toliki problem, koliko to da mi je doktorica rekala da s ovkvom jetrom nesmijem ništa vježbat. to me ubija...
Sad vidim da neki pišu kako su si ovdije vježbom smanjili enzime, pa me znaima mišljenje ostalih? što je kontradiktorno onome kaj mi veli doktorica...

I pliz, koji preparati najbolje pomažu oporavku, ovdije je nabrojano mali milijun stavri, eh sad nemožeš se trpat sa svime...
sirutka? aloe vera? sylimarine? vitaminb? med za jetru? maslinovo ulje, sok od mrkve?
madmax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:02   #35
mislim da bi prehrana u zoni trebala sve to riješiti, evo ja sam krenuo jučer i to mi se čini kao idealan način prehrane i to ne samo za osobe koje imaju ove probleme nego za općenito kvalitetan i zdrav način života.
Firestarter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:21   #36
Quote:
madmax2 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam van sebe,,, nakon nalaza....

AST mi je 57
ALT mi je 98
GGT 100

Nikad se nisam hranio naročito nezdravo... uglavnom jedem puno, 4 obroka dnevno, imam malo sala na trbuhu, ali ništa puno... 23 godine...

Bavim se sportom, box, nogomet, teretana, ali i uzimam(sam uzimao) dosta preparatat na bazi kreatina, taurina i kofeina pa mi je jetra u banani možda i zbog toga...proteiniski napici + jednom tjedno se dobro napijem... vikendom ko i večina ljudi...

O hepatitisu i ne razmišljam jer mislim da ga nisam imao gdje i kad dobit... ne drogiram se, ne jebem kurvice po rupama,...
al testritat ću se i nato.. makar i doktorica ne vjeruje da imam hepač..

Al djeta koja me čeka mi nije toliki problem, koliko to da mi je doktorica rekala da s ovkvom jetrom nesmijem ništa vježbat. to me ubija...
Sad vidim da neki pišu kako su si ovdije vježbom smanjili enzime, pa me znaima mišljenje ostalih? što je kontradiktorno onome kaj mi veli doktorica...

I pliz, koji preparati najbolje pomažu oporavku, ovdije je nabrojano mali milijun stavri, eh sad nemožeš se trpat sa svime...
sirutka? aloe vera? sylimarine? vitaminb? med za jetru? maslinovo ulje, sok od mrkve?
Prvo:

O hepatitisu DOBRO RAZMISLI, nije da te strašim, ali ne postoji samo Hepatitis C koji možeš dobiti krvlju tj sexom, postoji i hepatitis A i B, koji možeš dobiti preko zmazane čaše, kvake ili rške u tramvaju. Izlječivi su, neki ih prebole bez da znaju da ih imaju, ali ti itekako skrše jetru...

Ništa, sve je već napisano...
Pazi na alkohol, smanji obroke, masno, šećer, pa bi trebalo biti OK!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 18:02   #37
ast-34
alt-62
ggt-54

alp-130
kol. 5,3
trigliceridi 1,4
hdl 1,5
LDL 3,1

sve to i dr kaže da mi je na uzv vidjela masnu jetru!
imam khm, prilično kila viška ali i i trudnoću iza sebe a dr. kaže da se masna jetra može pojaviti u trudnoći.
znam da moram smanjiti težinu itd.(juče sam jela čak i makrobiotičku hranu bljakfuj) ali zanima me da li zna netko na temelju mojih nalaza u kakvom sam stanju rasula?

dr. je trenutno na godišnjem pa ne znam šta da mislim o svemu...
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 07:29   #38
Eto. Sve je jasno.
Masna jetra, visoki trigliceridi, pretilost, metabolicki sindrom.

Svakako smanjiti kilazu, promijeniti ishranu, povecati fizicku aktivnost. Sad. Da se sprijeci nastanak dijabetesa, visokog tlaka, komplikacija na ocima, bubrezima, srcu, mozgu, ekstremitetima, spolovilu...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 09:46   #39
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Eto. Sve je jasno.
Masna jetra, visoki trigliceridi, pretilost, metabolicki sindrom.

Svakako smanjiti kilazu, promijeniti ishranu, povecati fizicku aktivnost. Sad. Da se sprijeci nastanak dijabetesa, visokog tlaka, komplikacija na ocima, bubrezima, srcu, mozgu, ekstremitetima, spolovilu...

ako je ova zviz presuda išla na mene u svoju obranu imam za reć da trigliceridi nisu previsoki jer je gornja granica 1,7.

što se ostalog tiče upravo skupljam recepte na lešo i moralno se pripremam na neki ozbiljniji oblik vježbe tipa aerobik ili sl.
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 20:20   #40
sylimarin

Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
samo mali update vezan za silymarin :
kod nas je jedna kutija s 28 kapsula 70 kn, a u srbiji, konkretno u novom sadu je 40 kn!

potpuno isti preparat, belupov.
pogodite gdje ja nabavljam svoj.
jeli uspjesan ovaj lijek sto ga falite Sylimarin
sepegicp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.