Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 21:27   #1
Zamjena šindra-crijep

Da objasnim situaciju,
"majstor" mi je je prije 10-tak godina postavio šindru pri tom kuneći se u svoje potomke da zna postavljat šindru. No međutua desilo se prvo jedno pa drugo prokišnjavanje i tako preko nekoliko puta. Naravno "majstor" s početka priče se prvotno ograđivao u smislu "ptice iskljucale", "netko je hodao po krovu" itd. Ali da ne duljim sad sam popi... i htio bih staviti crijep.
Dakle htio bih pomoć u smislu cijene ruke+crijep(Tondach kontinental)?
Radi se otprilike oko 140 m2 krova na koje bi trebalo postaviti letve, kontraletve,
crijep i ,u ovom dijelu nisam siguran, limarija, sustav prozračivanja.
tcelec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:44   #2
Pa ne vjerujem da je majstor pogrijesio ,posto sindra nije za nasa podrucja predvidena .Ja imam isto sindru i isto ju trebam zamijeniti .Posto su kod nas vrucine sindra se odlijepi ,zatim padne kisa i zatim se pocne listati ,pocne puhati vjetar i zatim otrgne listove.Kad nema listova pocne padati kisa .Ja sam zamijenio sve dijelove sindre koji su se poceli listati ili koji su otrgnuti,ali to je samo poboljsanje jer skoro svake godine treba mijenjat nesto na krovu,tak da ja razmisljam o aluminijskom trapeznom limu da ga stavim na krov,posto su vec daske na krovu i sindra netrebam nikakve letve nego samo lim zasrafiti kroz sindru u daske.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:53   #3
Nisam išao u širinu, ali "majstor" ispod šindre, a iznad dasaka nije stavio NIŠTA, tako da efekta zaštite i izolacije nema, a sam si rekao da šindra nije predviđena za naše podneblje zbog atmosferskih utjecaja itd.Što se tiče aluminija, kažeš da ćeš zabijati u postojeću šindru i daske, zar se ne bojiš da će ti na tim spojevima jednog dana također početi puštati vodu. Drugo pitanje, a o čemu se već dosta pričalo na forumu, kakava je zaštita od buke za vrijeme jače kiše ili ne daj bože tuče. I zadnje, ne manje bitno, cijena aluminija s postavom, koliko košta?
tcelec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 19:03   #4
Quote:
tcelec kaže: Pogledaj post
Nisam išao u širinu, ali "majstor" ispod šindre, a iznad dasaka nije stavio NIŠTA, tako da efekta zaštite i izolacije nema, a sam si rekao da šindra nije predviđena za naše podneblje zbog atmosferskih utjecaja itd.Što se tiče aluminija, kažeš da ćeš zabijati u postojeću šindru i daske, zar se ne bojiš da će ti na tim spojevima jednog dana također početi puštati vodu. Drugo pitanje, a o čemu se već dosta pričalo na forumu, kakava je zaštita od buke za vrijeme jače kiše ili ne daj bože tuče. I zadnje, ne manje bitno, cijena aluminija s postavom, koliko košta?


Ovako na kuci od oca sam vec stavio aluminijski trapezni lim, posto se trapezi prekrivaju a srafi se na vrhu trapeza voda nema nikakve sanse da ude ispod al lima ,cijenu sad nebih znao moram pitati kolika je sad,kad sam ja postavljao bila je oko 25 dm,proizvodi taj al lim jedinstvo u Krapini koje je bilo i najeftinje od SVIH mogucih privatnika. Sto se tice tuce i kise ,kisa se cuje kad jako pada i preko sindre,a sto se tice tuce pa ne pada tuca svaki dan da bi te to tebalo smetati .
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 19:43   #5
Evo nama upravo predstoji renoviranje krovišta.
Sada postojeće stanje je salonit ploče i dio biber crijepa koje mjenjamo sa Tondach continental crijepom.
Kvadratura krovišta nam je 140 m2 i dogovorili smo cijenu cca 50.000 kuna možda i nešto malo manje ovisno kakav će u konačnici ići krovni prozor (dimenzije i dodaci).
E sad u to ulazi: skidanje salonita i biber crijepa (na dograđenom dijelu) + odvoz svog otpada, treba podaskati špicu krova (tavanski prostor ), dva dimnjaka treba srušiti do stambenog dijela i ponovo zazidati, kompletna limarija - smeđa i ugradnja 1 krovnog Velux prozora (i prozor u cijeni).

Ovaj biber crijep ne bi mijenjali ali ispod nije napravljeno sve kako treba, pa sad napokon kad radimo da se sve lijepo napravi kako bog zapovijeda.
Majstore smo našli po preporuci (znamo nekoliko kuća na kojima su radili) i zbilja su dobri, brzi, kvalitetni i sve za sobom uredno počiste.
Sa majstorima nemamo nikakvih obaveza osim dobre volje za skuhati ujutro kavu.

Obzirom da će se vrijeme drugi tjedan smiriti očekujem da ćemo uspijeti realizirati posao u roku pa ti mogu javiti onda i detalje.
Jedino kaj ne rade je farbanje drvenine pod krovom ali to ćemo probati u vlastitom aranžmanu sa veeellllikom lojtrom.
BubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 20:00   #6
Eh da još nešto da napomenem.
Više nikada nećemo slušati druge koji se prave pametni a pojma nemaju jer to nas je skupo koštalo.
Naime ovaj dio na kojem je biber crijep je ustvari zatvorena terasa na koju smo kao pokrov stavili valovite ploče - mislim da su bitumenske ali nisam sigurna osim u to da se po njima ne smije hodati. Te ploče nam je susjed silno nahvalio i njemu su to stavili na krovište.
I tako su naši "majstori" nadogradili tu sobu i sve odradili jako brzo i postavili te ploče (limara nismo ni vidjeli ni čuli) i dobro ih isprehodali i prilikom prvog velikog pljuska nama je doslovce curila voda u sobu. MOgli smo samo sjest i plakat.
Onda je uletio neki frend mog muža koji je sa burazom postavio taj biber crijep a prije toga i limar odradio sav posao. Ali očigledno i oni nisu baš propisno postavili taj crijep (kontra letve, parna brana) pa je ovaj majstor predložio da se sve to zajedno odradi jer tih cca 10 kvadrata krova ne poskupljuju jako cijeli posao. Eto kad si bedas i naivan i zelen onda nešto platiš i 3 puta
Eh da zaboravih napomenuti da u tu cijenu ulazi i skraćivanje jedne strane krova koja nam pada na garažu koja se koristi kao terasa i izrada kućice za izlaz na tu terasu.

Kako sa kućom stalno imaš što raditi (nakon 30 godina kreće i renoviranje), naučili smo se da se uvijek isplati angažirati firmu/obrt jer ispadnu jeftinij od fušera koji se zovu "majstorima". A najgore iskustvo je bio limar koji je još i kućni prijatelj i koji je svoj posao (a radi ga u fušu) naplaćivao i 3x skuplje od obrtnika koji za to plati i porez. Naravno da mu je mm skresao to u facu da kako ga nije sram tako bezobrazno naplaćivati i da nam nikad više neće ništa raditi. Njegovo obrazloženje je bilo da on mora nekoliko puta dolaziti (jer ujutro radi) pa mu je to puno benzina i sl. -

Od sad u naše dvorište idu isključivo registrirane firme i obrti. Fušeraj možemo i sami odraditi. Možda bi i bolje ispalo.
BubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 20:14   #7
Aj pošalji pliz na PM ime te firme djeluje mi dosta povoljno sve to što si nabrojio a uskoro će mi trebati novi krov....
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 21:20   #8
Quote:
BubaTruba kaže: Pogledaj post
Evo nama upravo predstoji renoviranje krovišta.
Sada postojeće stanje je salonit ploče i dio biber crijepa koje mjenjamo sa Tondach continental crijepom.
Kvadratura krovišta nam je 140 m2 i dogovorili smo cijenu cca 50.000 kuna možda i nešto malo manje ovisno kakav će u konačnici ići krovni prozor (dimenzije i dodaci).
Kao što rekoh i ja imam 140 kvadratića, samo ja ništa ne skidam sa krova osim možda dijela limarije. Danas sam eto dobio prvu ponudu. Znači ponuda uključuje: crijep(Tondach-Venera) zbog toga što na jednom dijelu krovišta imam blagi pad,letvanje krovišta i limarija. Cijena "prava sitnica" u odnosu na tebe, cca 38000 kn. Čini mi se malo puno u odnosu na vrijeme provedeno na krovu cca 1 do 2 dana. Što mislite???
tcelec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:55   #9
Pa sad meni se čini da je to otprilike to ako usporedim što sve meni trebaju napraviti.
A sad da li je puno - uvijek je puno ako nemaš love, ali za 1-2 dana posla računaj da ih je tu više radnika + limar + materijal + dovoz istog + eventualna dizalica ako je nepristupačan pristup do krova.
Kada bi sam išao sve posebno kupovati i ugovarati limara i krovopokrivača zasebno, sumnjam da bi te jeftinije izašlo osim ako sam ne odradiš i sav posao, a da ne govorim da ih bi bilo nemogće sve uskladiti u dva dana.
Obzirom da je riječ o investiciji sa kojom ja namjeravam biti mirna narednih 50 godina spremna sam to i platiti.
BubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:08   #10
mi smo prošlo ljeto na šindru stavljali crijep. Nismo šindru skidali
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:11   #11
Quote:
BubaTruba kaže: Pogledaj post
Pa sad meni se čini da je to otprilike to ako usporedim što sve meni trebaju napraviti.
A sad da li je puno - uvijek je puno ako nemaš love, ali za 1-2 dana posla računaj da ih je tu više radnika + limar + materijal + dovoz istog + eventualna dizalica ako je nepristupačan pristup do krova.
Hvala bogu na internetu pa se cijene mogu provjeriti
1.140 m2 crijepa po 74kn/m2 zaokruženo 11000 kn
2. 3 m3 štafli i letvi je oko 5000 kn
3. 60- tak dužnih metara lima po 80 kn ruke i materijal iznose dodatnih 5000 kn
to je ukupno 21000 kn, pa zar su ruke nevjerojatnih 17000 kn??? Pa da i stavim 7000 kn za za snjegobrane, okapnice i što li ga sve ne, dolazimo do cifre od 10000kn.
Istina je da sam malo kratak s lovom, s obzirom da smo sve dogovorili za adaptaciju dijela kuće i fasadu,te smo zatvorili fin. konstrukciju, ali što je previše je previše. Znam da je teško stisnut i prdnut, ali nadam se naći nekom povoljnom rješenju.
tcelec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:15   #12
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
mi smo prošlo ljeto na šindru stavljali crijep. Nismo šindru skidali
I koliko te stajalo to "zadovoljstvo"?
tcelec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 10:22   #13
Quote:
tcelec kaže: Pogledaj post
Hvala bogu na internetu pa se cijene mogu provjeriti
previše je previše. Znam da je teško stisnut i prdnut, ali nadam se naći nekom povoljnom rješenju.
Naravno,pokupiti češ ekipu sa ceste ili nekakvog "majstortomo"lika(starija ekipa zna tu epizodu) i onda čemo imati novu temu za razglabanje. Shvati da ti je prosjećna cijena tih radova 20 eura/m2 kod svakog iole ozbiljnijeg izvođaća i pomiri se sa tim ako hočeš dobar posao.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 13:01   #14
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Shvati da ti je prosjećna cijena tih radova 20 eura/m2 kod svakog iole ozbiljnijeg izvođaća i pomiri se sa tim ako hočeš dobar posao.
Samo ruke???
tcelec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 13:12   #15
Quote:
tcelec kaže: Pogledaj post
Nisam išao u širinu, ali "majstor" ispod šindre, a iznad dasaka nije stavio NIŠTA, tako da efekta zaštite i izolacije nema, a sam si rekao da šindra nije predviđena za naše podneblje zbog atmosferskih utjecaja itd.Što se tiče aluminija, kažeš da ćeš zabijati u postojeću šindru i daske, zar se ne bojiš da će ti na tim spojevima jednog dana također početi puštati vodu. Drugo pitanje, a o čemu se već dosta pričalo na forumu, kakava je zaštita od buke za vrijeme jače kiše ili ne daj bože tuče. I zadnje, ne manje bitno, cijena aluminija s postavom, koliko košta?

kao prvo uhvati tog majstora i polomi mu noge ...
daščana oplata ispod šindre nesmije ni pod razno zbog napona koji se dešavaju u materijalu, daska/šindra...nego isključivo OSB
za krovne konstrukcije kojima nagib krovne plohe prelazi 20°, nije potrebna hidroizolacija...
a što se tiče podneblja, šindra sa staklenim vlaknima, se itekako pokazala dobra... e sad sve ovisi kakvu si šindru stavio, sa organskim ili staklenim vlaknima, sa koliko slojeva....

posjeti moju stranicu na kojoj možeš nešto više saznati...
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:49   #16
Quote:
ravnalo kaže: Pogledaj post
kao prvo uhvati tog majstora i polomi mu noge...
Sad je gotovo, a i ne želim ogrješit dušu. Ali otvarajući ovaj topic, mislio sam u suradnji s pametnim ljudima naći neko povoljno rješenje. Mislio sam da će zamjena šindra- crijep biti to povoljno rješenje, ali su me "ubile" cijene izvođača
radova.
Vidim da imaš iskustva u postavi šindre, pa mi je palo na pametda li bi se postojeća šindra možda mogla popraviti, presložiti i što god drugo. Znam isto tako da niti jedan majstor ne želi popravljati zaj... drugog majstora, ali što misliš o ovoj ideji?
tcelec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 18:43   #17
Nadam se da ćeš uspjeti što povoljnije riješiti svoje krovište.
BubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 19:16   #18
Quote:
tcelec kaže: Pogledaj post
Sad je gotovo, a i ne želim ogrješit dušu. Ali otvarajući ovaj topic, mislio sam u suradnji s pametnim ljudima naći neko povoljno rješenje. Mislio sam da će zamjena šindra- crijep biti to povoljno rješenje, ali su me "ubile" cijene izvođača
radova.
Vidim da imaš iskustva u postavi šindre, pa mi je palo na pametda li bi se postojeća šindra možda mogla popraviti, presložiti i što god drugo. Znam isto tako da niti jedan majstor ne želi popravljati zaj... drugog majstora, ali što misliš o ovoj ideji?
hm, popraviti, jedino oštećene zamjeniti novima .. ili sve skinuti, do konstrukcije, i odraditi kako treba...
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 10:37   #19
Quote:
ravnalo kaže: Pogledaj post

posjeti moju stranicu na kojoj možeš nešto više saznati...
Si razmišljao da malo promijeniš boju pozadine na početnoj stranici, nije baš čitljivo, ona zelena je malo pretamna. A inaće svaka čast za neke projekte tamo, posebno mi se svidjela klupica. Kolko dođe okvirno?
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 13:47   #20
Prvo Bubi Trubi hvala na željama, nastojat ću obavještavati o novim rješenjima.
Quote:
posjeti moju stranicu na kojoj možeš nešto više saznati...
Quote:
Si razmišljao da malo promijeniš boju pozadine na početnoj stranici
Također se slažem da je stranica malo nečitljiva i isto tako vidim da imaš dobra idejna rješenja. Da li te se može dobiti na tel. broj koji si ostavio na toj stranici, pa da vidimo što se može napraviti u mom slučaju.
tcelec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.