Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 16:20   #81
Nemoguće je znati, tj. predvidjeti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:37   #82
drot13 jel imam ja ikakvo pravo se žalit kada stigne kaznena prijava (naime mislio sam napisati isto ovo što i u ranijem postu samo detaljnije i s priloženom dokumentacijom) ili to direktno ide na državno odvjetništvo? pa s obzirom na to šta oni odluče tada sam ili na sudu ili nisam?
bjelov7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 17:55   #83
Quote:
bjelov7 kaže: Pogledaj post
Ma sve stoji ali sam sam kriv i moram biti spreman na sve ishode, koje su šanse da državno odvjetništvo u mome slučaju odbije kaznenu prijavu?
Ne panicari, nece te nitko s fakulteta izbaciti... Nisi sad neko tesko zlodjelo napravio... A odbacivanje, ne znam kakva je praksa... To bi moglo biti beznacajno djelo, ali vrag ce ih znat...

Sto rec nego: Pitaj advokata....
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 09:42   #84
Quote:
bjelov7 kaže: Pogledaj post
drot13 jel imam ja ikakvo pravo se žalit kada stigne kaznena prijava (naime mislio sam napisati isto ovo što i u ranijem postu samo detaljnije i s priloženom dokumentacijom) ili to direktno ide na državno odvjetništvo? pa s obzirom na to šta oni odluče tada sam ili na sudu ili nisam?
Nećeš se žalit jer nemaš na što kad si kriv.Iskaz na okolnosti djela ćeš dat usmeno sucu kojem ćeš priznat djelo,iskazat kajanje za isto zbog navedenih razloga i kad ti da kaznu onda ćeš se moći žalit na visinu kazne koju ti viši sud može smanjit,potvrdit ili povećat.Čekaj da dođeš do presude a do onda ćeš već završit fakultet.Nekada se čeka i 10-tak mjeseci da DO uputi predmet sudu a onda kako kaže drot njemu treba još vremena da te uvrsti u njegov raspored.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:07   #85
S obzirom da će se protiv mene voditi taj postupak, jel zna mozda neko dali u tom slucaju mogu vadit američku vizu i produljivat putovnicu koja mi istice slj. godine ... Trebaao sam u 10mj ići raditi kao pomorac... hvala na info
bjelov7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 19:12   #86
Da li će se vodit ili neće zna DORH.Zatraži vizu sada s navedenim rokom pa si na miru.Putovnicu ti moraju mjenjat bez obzira na sve.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:07   #87
Ma evo imam neka nova saznanja, prvo s obzirom da su zet i hz odvojeni a mene je hapala neka ekipa iz hz-a, sad ako imaju privatno tužiteljstvo mogo bi odma na red već sljedeci tjedan a ako nemaju, onda sve po starom ... to su sada neredi na sve strane, frendu mi je isto oduzet pokaz a on ima pravi (niđe veze, njemu je fraer rekao 300kn kazne i uzeo markicu)

Dalje sad još malo su godišnji odmori pa se nadam da sam miran do 9 mj barem (ili se varam??)

Također jel zna neko u koju policijsku upravu stiže ta kaznena prijava? moju matičnu koja piše na osobnoj ili to totalno neovisi o meni odnosno mjestu di su me hapali?
bjelov7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 22:31   #88
Ne postoji privatno tužiteljstvo, a kaznena prijava se podnosi područnoj policijskoj postaji na čijem području se djelo dogodilo (ili je otkriveno).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 13:29   #89
valika glupost

molim vas pomozite. u 3.mj, ove godine napravio sam veliku glupost. kako bi povrijedio gospodina koji me godinama zavlaći zbog novca i vrijeđa. trebalo mu je nekakvo odobrenje za rad sa sekundarnim sirovinama.sam sam napisao nekakvo odobrenje i kopirao pečat od ministarstva pomorstva,i tako mu faksirao. samo da misli da ima potrebno odobrenje za rad. ali samo zbog toga da mu se ne ostvari plan i da ga na neki način kaznim. i na kraju mu to nije uspjelo. ja sam na to već i zaboravio, međutim prije par dana me posjetila policija. bili su vrlo korektni, sve sam im isprićao što i zašto sam to napravio, uzeli su papir na kojem je bio original pečat i laptop na kojem sam to pisao. i rekli su mi da će me kontaktirati. od tad na jedem,ne spavam, još sam i samohrani otac djeteta koji ide u školu i njemu ne mogu pomoći jer više ne funkcioniram. kakav je daljnji postupak i da li je to teško kazneno djelo i kakve su sankcije? što mi je činiti?
kovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:00   #90
Riječ je o kaznenom djelu, ali ako nisu nastupile posljedice niti je itko oštećen, najvjerojatnije ćeš dobiti uvjetnu kaznu. Kakve posljedice je po njega imao taj dokument?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:10   #91
teška glupost

o kakvim je poslijedicama riječ i oštećenju? a gospodin je na smije više raditi što je naumio na moru. nije imao ni potrebne papire za dizalicu za rad. ali se zato prebacio negdje na kopno sa nekim se udružio pa tomo radi. da li to znaći da neću trebati u zatvor? i da li u svemu tome imam kakve olakotne okolnosti,s obzirom da imam samo jednu prkršajnu kaznu iz 2008g., uanprijed puno hvala. inače nikad nisam imao problema s policijom.
kovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:17   #92
Koliko sam shvatio, on je nešto radio, a nakon tvog krivotvorenog dopisa je prestao s tim radom? Ako je time izgubio prihod, onda će šteta psotojati, ali ako to nije niti smio raditi (prije nego što si mu to poslao), onda štete nema. Olakotne okolnosti su ti obiteljska situacija, nekažnjavanost (prekršaj se tu ne računa) i vjerojatno još nešto što tu nama nije poznato.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:27   #93
imate pravo, radio je nešto i prije i poslije tog papira, jer mu je neko u kapetaniji usmeno odobrio. sve se išlo na riječ. a dali je olakotna okolnost to što mi je supruga preminula prije par mjeseci i što mi je teško financijsko stanje, ovrha, kredit? najveći mi je problem dijete jer nema mamu. kako dalje ide postupak? oprostite što vas gnavim, hvala
kovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:32   #94
Sve što ti padne na pamet može biti olakotna okolnost. Policajci će podnijeti kaznenu prijavu državnom odvjetništvu i možda će te i oni zvati na obavljanje razgovora, ali ćeš svakako kroz par mjeseci ćeš dobiti poziv za raspravu na sudu, pa ćeš na njoj sve vidjeti. Preporučam da u slučaju podnošenja kaznene prijave obavezno odeš kod nekog odvjetnika kojem ćeš iznijeti sve detalje i koji će znati što te treba pitati, pa će ti dati najbolji mogući savjet. To ne košta puno, a stvarno ti može pomoći.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:44   #95
Sigurno je da ću angažirati odvjetnika. I da, policajci su mi rekli da će me pozvati državni odvjetnik za izjavu i da mi je najbolje sve reći kako sam i njima. Da se možda može s državnim odvjetnikom sve riješiti?
kovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:49   #96
Stvarno ti ne znam.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 00:43   #97
Danas sam bio kod odvjetnika, da se posavjetujem oko mog problema. I rekao mi je da je za moje djelo, propisana kazna od 3mj.-5god., ali da će on ići na oslobadajuću presudu. Ali mi je napomenuo da u praksi svi budu osudjeni na kraću zatvorsku kaznu, koja je pretvorena u uvjetnu, sa rokom kušnje na par godina. Nije mi jasno, što je sa mojim dosjeom, kad se može obrisati to za što sam osuđen? I da li se pametno žaliti na uvjetnu presudu?
kovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 10:10   #98
Ja baratam smo s informacijama za krivotvorenje reg. pločica, ali da, svi su osuđeni na uvjetne zatvorske kazne (osim jednog kapitalca, ali on je izvan svake kategorije). To će ti se obrisati tek nakon dosta godina, a što se tiče žalbe, tu će te najbolje savjetovati odvjetnik. Po meni, ako bude tako, nemaš se što previše žaliti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:05   #99
prekucavanje sasije

postovanje,novi sam ovdje,imam sljedecu situaciju, imao sam automobil sa kojim sam se razbio te je popravak bio skup a i nisam imao toliko novca te mi je prijatelj koji inace radi u italiji nasao tamo jedan za nesto sitno novca te sam ga kupio ali mi je limar rekao da je to dosta posla za prebacivanje te bi jednostavnije bilo odrezat komad di su brojevi te ga ubacit na ovaj drugi auto,tako je i bilo i ja sam to registriro normalno i sve 5,vozio se pola godine,razmisljao vozit cu ga dok se ne raspadne pa ga bacit u smece al sad problem,zena ne radi,jedno djete,drugo na putu,ja dobio otkaz,visak radne snage,podstanari,dugovi se gomilaju, i pita me jedan preprodavac da prodam auto,e sad ako ja to njemu prodam,a prisiljen sam,on drugomu,drugi trecem i tako ko zna do kud i kod zadnjeg se otkrije prevara i sve ce se vratit do mene,koje su meni sankcije,normalno nebi nikog uvlacio u to,rekao bi kako je bilo samo sto sam sam nasao drugi auto i to prepilio.mislim pa nisam nikog ubio i nisam nikom ukrao osim drzavu zakinio al kako ju drugi kradu ja sam 0 a i opet ima registraciju,cestarine,gorivo,opet zaradjuje.dvoumim se jos al neznam do kad cu moc. molim za odgovor sta me ceka ako bude najcrnje. hvala. jos samo nesto,radi se o autu 91 godiste

Zadnje uređivanje sale288 : 05.02.2013. at 00:10.
sale288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 10:11   #100
Quote:
sale288 kaže: Pogledaj post
.. i nisam nikom ukrao osim drzavu zakinio al kako ju drugi kradu ja sam 0 a i opet ima registraciju,cestarine,gorivo,opet zaradjuje.dvoumim se jos al neznam do kad cu moc. molim za odgovor sta me ceka ako bude najcrnje. hvala. jos samo nesto,radi se o autu 91 godiste
Nije lopov onaj koji krade nego onaj kome se takva radnja dokaže.Ovo je kazneno djelo krivotvorenja i prijevare, uz carinski prekršaj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.