Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2008., 03:29   #201
Quote:
Teheran na Neretvi kaže: Pogledaj post
Najveci uspjeh je sto (osim BL) kontrolisemo sve gradove u BiH i sto smo Srbe vezali na brda i planine (ne zaboravi da su prije rata vladali svugdje). Hrvati su uglavnom sabijeni na hercegovacki kamenjar.
A gradovi su 21 stoljece a ne brda i planine.
Slobodno ti Teheranac zauzmi sve gdje ste sad i nas ostavite na miru da vas nebi opet zmija ujela!!!!!
Vasi veliki gradovi Kakanj,Visoko,Cajnice.......a svi ostali veliki "vasi" gradovi su podijeljeni kao na kartama npr. Sarajevo,Mostar,Brcko a nama ostavi nasu Banja Luku,Bijeljinu,Istocno Sarajevo,Brcko,Doboj,Modricu,Samac,Trebinje....... .......

a ako malo znas geografiju tamo gdje su brda i planine tu ste vi(srednja Bosna) a tamo gdje smo mi je ravnica Posavina,semberija......

Gubi se!!!!!!!!!
sasast is offline  
Old 30.03.2008., 11:32   #202
Quote:
Teheran na Neretvi kaže: Pogledaj post
Najveci uspjeh je sto (osim BL) kontrolisemo sve gradove u BiH i sto smo Srbe vezali na brda i planine (ne zaboravi da su prije rata vladali svugdje). Hrvati su uglavnom sabijeni na hercegovacki kamenjar.
A gradovi su 21 stoljece a ne brda i planine.

Vezali Srbe za brda i doline?

Ko drži Semberiju, Lijevče polje, Knešpolje, Podrinje, dijelove Posavine?

Uostalom, ko drži 49% BiH?
Tel Aviv is offline  
Old 30.03.2008., 16:03   #203
Quote:
Teheran na Neretvi kaže: Pogledaj post
Imas li ikakav video materijal o uspjehu 4 Korpusa u Mostaru i stravican masakr Vinkovacke gardijske brigade kod HEPOK Vinarije. Bilo je sjecam se na CNN kad su pripadnici SARGANA (Gacani-4 Korpus) slikali se sa hrpom leseva i pokazivali iskaznice HV i licna dokumenta likvidiranih bojovnika. Nakon te kataklizme nedugo kasnije je uslijedila politicka kapitulacija HZ HB i podvijanje repa HV iz Mostara (ha jebi ga, idemo na Knin pokazivati junastvo u zdogovorenim akcijama i palit kuce starcima).
Dobar si, pogotovo kada pričaš o stvarima o kojima nemaš pojma. Hoćeš da time pokažeš snagu ABIH?

Prava istina je da je 5. gardijska razvalila "moćnu i slavnu" armiju bih u gnojnicama i ranije nego je planirano ušla u HEPOK. Toliko o snazi ABIH i njezinim pripadnicima, a da ne spominjem gaćane. Muslimani iz istočne hercegovine su služili samo kao topovsko meso, doslovno.
Uglavnom, nažalost niko nije javio našoj artiljeriji da su vinkovčani razvalili armiju, a po satnici u to vrijeme je VBR trebao gađati HEPOK te se to i desilo. Vinkovčani su tako stradali nažalost. Nakon toga je akcija otkazana. Jedini razlog što se mostar nije očistio od abih je međunarodni pritisak i panika tuđmana da će zbog mostara dobiti sankcije. Uspjesi abih ovdje jednostavno ne postoje. Bolje se prisjeti vašeg pokolja u podveležju od strane srba. Više stotina vojnika ste izgubili u 2 dana, smiješno...
Dabamaiden is offline  
Old 30.03.2008., 18:28   #204
[B]Sarajevo: U nedjelju predstavljanje knjige "Operacija jesen '94." Šefke Hodžića



"Operacija jesen '94." naziv je knjige novinara lista "Oslobođenje" Šefke Hodžića koja će sarajevskoj publici biti predstavljena u nedjelju 11. novembra u Domu Oružanih snaga BiH.

O knjizi će govoriti prof. dr. Ismet Dizdarević, prof.dr. Mirko Pejanović, prof.dr. Šemso Tucaković te generali Vahid Karavelić i Mustafa Polutak.

Autor Šefko Hodžić izjavio je za Agenciju Fena da ovim radom
navidjelo iznosi jednu od najkontroverznijih ratnih operacija Armije RBiH, koja je doživjela veliki fijasko.

Riječ je o operaciji "Jesen" koju je izveo 4. korpus Armije RBiH. Ona je počela 11. novembra 1994. godine, a cilj joj je bio oslobađanje Podveležja i Veleža.

On navodi da je tada komanda 4. korpusa u pozadinu iza srpskih položaja ubacila oko 1.000 boraca Armije RBiH, ali se dogodilo da linije nisu bile probijene te su se tako svi ti borci našli u okruženju.

"Nakon Srebrenice i Žepe, to je bila operacija u kojoj se najveći broj boraca našao u okruženju. Organizirano je njihovo izvlačenje, ali je u toj operaciji poginulo više boraca iz Podveležja i Veleža nego što je poginulo Žepljaka u julu 1995. godine, tokom njene odbrane. Pričao sam i o tome kako su izginuli najpoznatiji i najhrabriji hercegovački borci, a mnogi su bili ranjeni i zarobljeni", kazao je Hodžić.
Inkvizitor is offline  
Old 30.03.2008., 18:41   #205
što je tragikomično u cijeloj priči napali su nevesinjsku brigadu koja ih je u cijelom ratu sa HVO-om snadbjevala oružjem i granatirala HVO na traženje tzv ABiH.

Tih dana ko je gledao televiziju bosanskih Srba mogao je vidjeti reportažu o tom događaju. Srbi su trubili naravno da su pobijali silu boraca tzv. ABiH i masu zarobili. Činilo se to ko obično srpsko preuveličavanje i preseravanje dok nisu prikazali niz poginulih, onako poslagane. Stvarno ih je bilo masu. naravno da su prikazali i zarobljene po svom običaju pitali su ih zašto su nasrnuli na srpsku nejač.
Inkvizitor is offline  
Old 31.03.2008., 01:26   #206
Quote:
Dabamaiden kaže: Pogledaj post
Otidji u podvelezje u selo (svinjare?) pa da onom vašem nišanu pročitaj i prebroj poginule...

Ja sam ti rekao istinu, a kmeci ti svojim sehidima, imas kome...
Broj poginulih se zna i dobro je dokumentovan.
Rahmet im.

Sto se tice tebe svoja kmetovska hroktanja i seoske mudrolije ostavi za sijelo uz gusle.
Tamo su primjerenija.
Kao i tvoja pojava.
Tahvil-pasa is offline  
Received Infraction
Old 31.03.2008., 01:44   #207
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Broj poginulih se zna i dobro je dokumentovan.
Rahmet im.

Sto se tice tebe svoja kmetovska hroktanja i seoske mudrolije ostavi za sijelo uz gusle.
Tamo su primjerenija.
Kao i tvoja pojava.
E mojh pasa!!!!!
Momak je lijepo govorio i sto je najvaznije istinu je rekao,dokle da se kitite tudjim perjem,ja znam da nije lako kad nemate sopstvenu istoriju,kad znate od koga ste nastali a ne zelite to da priznate,kad izgubite pola"svoje" drzave,kad vas niko u okoini ne voli...................

A u gusle ne diraj!!!!!!
sasast is offline  
Received Infraction
Old 31.03.2008., 02:08   #208
Po meni jedan od najsenualnijih operacija nase Armije:



http://nl.youtube.com/watch?v=VBL0xMLA_9E
Dragan1986. is offline  
Old 31.03.2008., 03:46   #209
Quote:
Dabamaiden kaže: Pogledaj post
Dobar si, pogotovo kada pričaš o stvarima o kojima nemaš pojma. Hoćeš da time pokažeš snagu ABIH?

1. Prava istina je da je 5. gardijska razvalila "moćnu i slavnu" armiju bih u gnojnicama i ranije nego je planirano ušla u HEPOK. Toliko o snazi ABIH i njezinim pripadnicima, a da ne spominjem gaćane.
2. Muslimani iz istočne hercegovine su služili samo kao topovsko meso, doslovno.
Uglavnom, nažalost niko nije javio našoj artiljeriji da su vinkovčani razvalili armiju, a po satnici u to vrijeme je VBR trebao gađati HEPOK te se to i desilo. 3. Vinkovčani su tako stradali nažalost. Nakon toga je akcija otkazana. Jedini razlog što se mostar nije očistio od abih je međunarodni pritisak i panika tuđmana da će zbog mostara dobiti sankcije. Uspjesi abih ovdje jednostavno ne postoje. Bolje se prisjeti vašeg pokolja u podveležju od strane srba.

4.Više stotina vojnika ste izgubili u 2 dana, smiješno...
1. U Gnojnicama u tom trenutku nije bilo boraca ABiH a jedino je jedan Dziho bio i zarobljen je u kuci i odveden na Heliodrom gdje je mucen i ubijen.
Dakle ako mislis da je "razvaliti" kad 100 dodje i zarobi jednog onda

2. Imali su najmanje gubitke u 4 korpusu a zauzeli su Sjeverni Logor, Bijelo Polje i bili u akciji kod HEPOK-a. Topovsko meso? Tesko...

3. Vinkovcani su stradali jer nisu poznavali teren i upali su u ogradu Energopetrola iz koje inije bilo izlaza sem pred Gatacke mitraljeze.
Jest, nekoordinirana akcija HV i HVO je dovela da dodatno budu zasuti VBR ali 80% zrtava su imali od jednog jedinog mitraljeza. Bili su u dolini i nisu se imali gdje sakriti niti gdje pobjeci. Kao na strelistu.

4. Poginula su 82 borca. Srbi su kao defanzivci imali 45 mrtvi. Vrlo uporedivo. Daleko bolje nego kako su prosli vinkovcani a da nisu ni vidjeli ko ih je pobio. Nisu nikog ni ranili a kamo li ubili.
Teheran na Neretvi is offline  
Old 31.03.2008., 03:50   #210
Quote:
sasast kaže: Pogledaj post
Slobodno ti Teheranac zauzmi sve gdje ste sad i nas ostavite na miru da vas nebi opet zmija ujela!!!!!
Vasi veliki gradovi Kakanj,Visoko,Cajnice.......a svi ostali veliki "vasi" gradovi su podijeljeni kao na kartama npr. Sarajevo,Mostar,Brcko a nama ostavi nasu Banja Luku,Bijeljinu,Istocno Sarajevo,Brcko,Doboj,Modricu,Samac,Trebinje....... .......

a ako malo znas geografiju tamo gdje su brda i planine tu ste vi(srednja Bosna) a tamo gdje smo mi je ravnica Posavina,semberija......

Gubi se!!!!!!!!!
Mi hocemo da vas vezemo za BiH (uspjeli smo ) a vi hocete da se sjedinite sa Srbijom. Pa hajde brate da se junacki opet dokacimo da istrebljenja. Mi smo u situaciji da nam sve ide na ruku (vi ste taoc Bosne) a vi mozete izazvati neki incident pa da rijesimo ovu mizeriju.
Teheran na Neretvi is offline  
Old 31.03.2008., 09:50   #211
Quote:
Teheran na Neretvi kaže: Pogledaj post
Mi hocemo da vas vezemo za BiH (uspjeli smo ) a vi hocete da se sjedinite sa Srbijom. Pa hajde brate da se junacki opet dokacimo da istrebljenja. Mi smo u situaciji da nam sve ide na ruku (vi ste taoc Bosne) a vi mozete izazvati neki incident pa da rijesimo ovu mizeriju.
Vezali za BiH?

Mi smo ostvarili ono što stotinama godina sanjamo: srpsku državu na našim prostorima u BiH - Republiku Srpsku, sa 90% Srba.

Mislim da smo san ostvarili.
Tel Aviv is offline  
Old 31.03.2008., 10:22   #212
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Vezali za BiH?

Mi smo ostvarili ono što stotinama godina sanjamo: srpsku državu na našim prostorima u BiH - Republiku Srpsku, sa 90% Srba.

Mislim da smo san ostvarili.
Marta 1992 ste kontrolisali 90% BIH, imali ste 100 000 vojnika pod oruzjem ( Banjalucki Korpus, Sarajevski, Tuzlanski, Uzicki + cetnici i ostale "zivotinje"), ukopanu artiljeriju oko Sarajeva, Tuzle, Mostara, Bihaca, na Majevic, Ozrenu, Vlasicu, Grmecu, stotine tenkova i aviona, na hiljade artiljerijskih orudza..sve spremno) a vas "neprijatelj"... ljudi su pravili puske od VODOVODNIH CIJEVI !!! Mozes li to zamisliti? I vas cilj je bio stvarenje nezavisne SRPSKE drzave na velikoj vecini BiH ( najmanje 70 %), granice na Uni i Neretvi, izlaz na more..Imati svu tu prednost i ako je vas san da danas imate BiH valutu, BiH pasos, BiH licnu kartu, placate BiH poreze, BiH carinu, zabranjeno koristenje SRPSKE himne i zastave...onda vam se sna ostvario !!! Gdje god da si u BiH i danas te ezan budi i munara ti stoji u gradu pa ti razmisli sta si postigao !!!
hercegponos is offline  
Old 31.03.2008., 10:38   #213
Quote:
hercegponos kaže: Pogledaj post
Marta 1992 ste kontrolisali 90% BIH, imali ste 100 000 vojnika pod oruzjem ( Banjalucki Korpus, Sarajevski, Tuzlanski, Uzicki + cetnici i ostale "zivotinje"), ukopanu artiljeriju oko Sarajeva, Tuzle, Mostara, Bihaca, na Majevic, Ozrenu, Vlasicu, Grmecu, stotine tenkova i aviona, na hiljade artiljerijskih orudza..sve spremno) a vas "neprijatelj"... ljudi su pravili puske od VODOVODNIH CIJEVI !!! Mozes li to zamisliti? I vas cilj je bio stvarenje nezavisne SRPSKE drzave na velikoj vecini BiH ( najmanje 70 %), granice na Uni i Neretvi, izlaz na more..Imati svu tu prednost i ako je vas san da danas imate BiH valutu, BiH pasos, BiH licnu kartu, placate BiH poreze, BiH carinu, zabranjeno koristenje SRPSKE himne i zastave...onda vam se sna ostvario !!! Gdje god da si u BiH i danas te ezan budi i munara ti stoji u gradu pa ti razmisli sta si postigao !!!
Bitno je da smo se mi od vas odvojili za vijeke vijekova Dejtonskom granicom. Nema više leopardove kože niti će je ikad više biti.

A ezani će vremenom utihnuti, jer neće imati kome u Srpskoj zavijati.
Tel Aviv is offline  
Old 31.03.2008., 11:28   #214
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Bitno je da smo se mi od vas odvojili za vijeke vijekova Dejtonskom granicom. Nema više leopardove kože niti će je ikad više biti.

A ezani će vremenom utihnuti, jer neće imati kome u Srpskoj zavijati.
Za vjeke vjekova ? Sjecas li se 1993 ? Tada ste imali topove ukopane od Zadra do Prizrena. Neprikosnovenu kontrolu nad 70 % BiH, ni jedne dzamije pod vasom kontrolom, ubijali ste na stotine Bosnjaka i Hrvata na dan, svoju vojsku, valutu, poreze, tablice na autima, sve oznake nezavisnosti, niko vam nista nije mogao, mogli ste da radite sra ste htjeli. A tada mi je jedan stari dido ( zapamti ja govorim o 1993 kad kruha nije bilo za jesti) rekao: " Sve ce se ovo njima vratiti, vidjeces na sta ce srbi i srbija spasti" i pravo da ti kazem ja mu nisam vjerovao. U tom trenutku je Velika srbija bila na vrhuncu svoje moci i ja stvarno nisam vjerovao da cu do kraja svoga zivoti moci otici posjetiti npr BL ili bilo gdje su srbi u vecini a pogledaj sta se dogodilo ? Tad su bas slicni tebi govorili da je Velika srbija napravljena i da ce da traje hiljadama godina a sada? Priznaj pa mi reci, da ti je iko 1993 godine rekao da ce srbi pobjeci iz Hrvatske, da ce Crna Gora da raskine sa Srbijom i da ce srbi Pristinu samo preko CNN-a moci da gledaju, da li bi mu vjerovao ? Zato ja tebi kazem, strpi se malo, jos svi racuni nisu placeni. Sada je ovo samo pocetak. Pogledaj sta se dogadza u srbiji. Ova situacija sto se Dodik digao je samo zato sto je imao podrsku Kostunice i ostalih cetnika u vladi, ali doslo je vrijeme kad su se i oni o sebi zavadili a to je ipak jedna od najgorih kletvi zar ne ?
hercegponos is offline  
Old 31.03.2008., 15:55   #215
Quote:
hercegponos kaže: Pogledaj post
Za vjeke vjekova ? Sjecas li se 1993 ? Tada ste imali topove ukopane od Zadra do Prizrena. Neprikosnovenu kontrolu nad 70 % BiH, ni jedne dzamije pod vasom kontrolom, ubijali ste na stotine Bosnjaka i Hrvata na dan, svoju vojsku, valutu, poreze, tablice na autima, sve oznake nezavisnosti, niko vam nista nije mogao, mogli ste da radite sra ste htjeli. A tada mi je jedan stari dido ( zapamti ja govorim o 1993 kad kruha nije bilo za jesti) rekao: " Sve ce se ovo njima vratiti, vidjeces na sta ce srbi i srbija spasti" i pravo da ti kazem ja mu nisam vjerovao. U tom trenutku je Velika srbija bila na vrhuncu svoje moci i ja stvarno nisam vjerovao da cu do kraja svoga zivoti moci otici posjetiti npr BL ili bilo gdje su srbi u vecini a pogledaj sta se dogodilo ? Tad su bas slicni tebi govorili da je Velika srbija napravljena i da ce da traje hiljadama godina a sada? Priznaj pa mi reci, da ti je iko 1993 godine rekao da ce srbi pobjeci iz Hrvatske, da ce Crna Gora da raskine sa Srbijom i da ce srbi Pristinu samo preko CNN-a moci da gledaju, da li bi mu vjerovao ? Zato ja tebi kazem, strpi se malo, jos svi racuni nisu placeni. Sada je ovo samo pocetak. Pogledaj sta se dogadza u srbiji. Ova situacija sto se Dodik digao je samo zato sto je imao podrsku Kostunice i ostalih cetnika u vladi, ali doslo je vrijeme kad su se i oni o sebi zavadili a to je ipak jedna od najgorih kletvi zar ne ?
Mi smo i tada kao i sada bili svjesni da ne mozemo imati cijelu BiH a nikada nam i nije bio cilj da je imamo cijelu!!!!
Sada imamo upravo ono sto smo htjeli i sto smo vijekovima sanjali a to je REPUBLIKA SRPSKA koju mi patoloski volimo i spremni smo za svaki centimetar nase zemlje dati posljednju kap krvi!!!!

A to koliko ste vi jaki pa to je smijesno,vrlo smijesno,samo da vas okolne zemlje zatvore nebi vas bilo ni u misijoj rupi zato ne prizivajte vraga jer ko ga priziva uvijek mu i dodje!!!!!

Mi imamo Srbiju koja nas podrzava i koja je nasa maticna zemlja kao sto bosanski Hrvati imaju Hrvatsku ali vi to nikada necete shvatiti jer da bi se nesto shvatilo mora se imati bar malo mozga!!!!
sasast is offline  
Received Infraction
Old 31.03.2008., 16:29   #216
Quote:
sasast kaže: Pogledaj post
Mi smo i tada kao i sada bili svjesni da ne mozemo imati cijelu BiH a nikada nam i nije bio cilj da je imamo cijelu!!!!
Sada imamo upravo ono sto smo htjeli i sto smo vijekovima sanjali a to je REPUBLIKA SRPSKA koju mi patoloski volimo i spremni smo za svaki centimetar nase zemlje dati posljednju kap krvi!!!!

A to koliko ste vi jaki pa to je smijesno,vrlo smijesno,samo da vas okolne zemlje zatvore nebi vas bilo ni u misijoj rupi zato ne prizivajte vraga jer ko ga priziva uvijek mu i dodje!!!!!

Mi imamo Srbiju koja nas podrzava i koja je nasa maticna zemlja kao sto bosanski Hrvati imaju Hrvatsku ali vi to nikada necete shvatiti jer da bi se nesto shvatilo mora se imati bar malo mozga!!!!
Ja sam ti kolegi napisao da se sjeti 1993 i kakva je tada situacija bila a kakva je sada.
A ti da li ces da branis RS do posljednje kapi krvi isto onako kao sto ste branili Knin, Sarajevo ( nema vas nesto puno na Grbavici i Ilijasu) ili "srpsku svetinju" Kosovo ? Cilj vam je bio "Svi srbi u jednoj drzavi" i vidi kako vam se zelja ostvarila ali ne bas onako kako ste i zeljeli. Srbija je podrzavala srbe u Hrvatskoj pa vidi kako su prosli. Podrzava i srbe na Kosovu pa vidi kako je, svaki dan sve vise i vise zamalja priznaje novu i nezavsinu drzavu a sve vise i vise srba kupi prnje.
P.S Znas li za onaj vic kad Albanac dolazi srbinu na Kosovu i kazem za koliko prodajes kucu ? Kaze mu srbin: 50 000 Eura, tako da mogu da kupim stan u Beogradu. Kaze mu albanac: evo ti 100 000 pa kupi sebi stan u Moskvi da ne moras seliti dva puta.
hercegponos is offline  
Received Infraction
Old 31.03.2008., 19:38   #217
Najveci uspeh ABiH je to sto je oupste opstala, jer koga je sve imala za protivnika, to je pravo cudo.

Ali, najvece cudo je sama drzava BiH, za koju ce vreme i dogadjaji pokazati da je u ratu, istina uz ogromne zrtve, zaista odbranjena, da je njena sustina ocuvana i cak afirmisana.Samim tim sto se odrzala, ona je poplocala put svom trijumfu.Jer sama ideja Bosne kao misterijum trojedinstva je trijumfalna, i to ne na taj nacin da predstavlja trijumf nad drugima, vec kao apsolutni trijumf koji drugi prepoznaju i priznaju kao svoj vlastiti interes i sustinu.
__________________
U ustavu pise da se Hrvatska temelji na partizanskoj borbi.Kad su otisli da odaju pocast na grob vrhovnom komandantu te borbe? Pise u ustavu..Pise i na tarabi sladoled pa je niko ne lize..

Zadnje uređivanje Watrous : 31.03.2008. at 21:04.
Watrous is offline  
Old 31.03.2008., 21:23   #218
Quote:
sasast kaže: Pogledaj post
Mi smo i tada kao i sada bili svjesni da ne mozemo imati cijelu BiH a nikada nam i nije bio cilj da je imamo cijelu!!!!
Sada imamo upravo ono sto smo htjeli i sto smo vijekovima sanjali a to je REPUBLIKA SRPSKA koju mi patoloski volimo i spremni smo za svaki centimetar nase zemlje dati posljednju kap krvi!!!!

A to koliko ste vi jaki pa to je smijesno,vrlo smijesno,samo da vas okolne zemlje zatvore nebi vas bilo ni u misijoj rupi zato ne prizivajte vraga jer ko ga priziva uvijek mu i dodje!!!!!

Mi imamo Srbiju koja nas podrzava i koja je nasa maticna zemlja kao sto bosanski Hrvati imaju Hrvatsku ali vi to nikada necete shvatiti jer da bi se nesto shvatilo mora se imati bar malo mozga!!!!
Nije istina. u maju 1992. godine npr. Snage JNA pokusavju da zauzmu predsjednistvo u Sarajevu. Sarajevo se bombarduje migovima (tada Nato nije jos vladao zracnim prostorom Yugoslavije), krecu tenkovi i transporteri prema predsjednistvu i okrecu se nakon sto je ih nekoliko unisteno. Takoder iz pravca Skenderije krecu manje grubice VRS, JNA, cetnika prema predsjednistvu. Pun tramvaj naoruzanih JNA vojnika isto prema predsjednistvu ne nadajuci ce nekom otporu. Sve je to zaustavljeno a najvecu ulogu su igrali Vikicevi specijalci za to im hvala vjecno.

Na Srni je to sve preneseno kao napad do zuba naoruzanih zelenih beretki na nevinu djecu koja su krenula kuci i pri povlacenju masakrirana...

Dalje. Drugi pokusaj osvajanje Sarajeva i zabijanje maca u Srce Bosanske drzavnosti je presjek Sarajevo preko pofalica na dva dijela. Krenuli su tenkovi i pjesadija i sve je bilo dobro kooridinirano, radilo je se o pravoj akciji. To je takoder zaustavljeno i tu bitku znamo po imenu "pofalicka bitka".

To su dva jako ozbiljna pokusaja na samom pocetku rata za zauzimanje Sarajeva i to je preneseno na svim svjetskim kucama. Karadzic je javno govorio kako zeli da zauzme Sarajevo. Kukanjac je javno govorio kako Bosna pada za 2,3 mjeseca a sarajevo za par sedmica.

Kostunica zajedno sa Karadzicemo oko Sarajeva govori kako je jasno da ce Sarajevo pripasti Srbiji.

http://nl.youtube.com/watch?v=qUAdiajWXoI

Mislim dokaza malih milion. Srbi su 1992 smatrali sasvim normalnim da ce Sarajevo i Tuzla pripasti Srbiji jako brzo. Citav propagandi aparat ih je pripremao za to i hranio ogromnom mrznjom o masovnim ubijanjem Srba u Sarajevu, silovanjem Srpske djece u Sarajevu, Bacanje Srba lavovima itd. Sve te lazi iz jednog jedinog razloga a to je da se odobri ono sto je se radilo, etnicko ciscenje bez ikakvog povoda, fasizam cisti...
Dragan1986. is offline  
Old 31.03.2008., 21:31   #219
@Dragan1986 moze usluga... Znas li gdje se mogu naci amblemi jedinica ARBiH, svi me zanimaju...
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
Old 31.03.2008., 21:34   #220
Quote:
FIDEKTER kaže: Pogledaj post
@Dragan1986 moze usluga... Znas li gdje se mogu naci amblemi jedinica ARBiH, svi me zanimaju...
Znam jarane evo ti ih ovdje:

http://www.armijabih.com/index-oznake.html

Dragan1986. is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.