Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2012., 23:23   #1
Dva prikljucka na net iz jednog porta modema???

Da li internet moze da normalno funkcionise ako kabl iz modema sa jednog porta razdvojim na dva prikljucka tako da dva kompjutera koriste istovremeno internet sa jednog porta modema, odnosno da li uopste moze da se to izvede, da se iz jednog porta razdvoje dva prikljucka nekom racvom, spliterom ili ne znam ni ja cim?
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 23:59   #2
da, može
pogledaj ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Network_switch
naravno ti kupiš switch sa brojem portova koliko ti je potrebno
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 09:48   #3
Racvom, splitterom: ne.
Ako ti oba kompa imaju wireless, jednog od njih spoji zicom na modem i jos mu objasni da ce on onog drugog propustati "van" prema modemu tako prospoji svoju wireless na svoju wired konekciju.
Ako imas 2 ethernet porta na jednom od njih (napr. tako da imas dodatnu pcmcia ethernet karticu), ista prica: ovog prvog, koji ima 2 mrezne kartice spojis (1) na modem i (2) na drugi komp i konfiguriras tog prvog da propusta ovaj drugi komp prema svijetu.
__________________
Je.
CodeName is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:05   #4
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Racvom, splitterom: ne.
Ako ti oba kompa imaju wireless, jednog od njih spoji zicom na modem i jos mu objasni da ce on onog drugog propustati "van" prema modemu tako prospoji svoju wireless na svoju wired konekciju.
Ako imas 2 ethernet porta na jednom od njih (napr. tako da imas dodatnu pcmcia ethernet karticu), ista prica: ovog prvog, koji ima 2 mrezne kartice spojis (1) na modem i (2) na drugi komp i konfiguriras tog prvog da propusta ovaj drugi komp prema svijetu.
a kaj ti kompliciraš?
switch i problema nema
spajaš kaj hoćeš
nikakvog dodatnog konfiguriranja, nikaj
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:50   #5
Pa ako se nema za switch, a ima se wireless, sto ja znam sto covjek ima doma i zeli li u ducan ;-)
__________________
Je.
CodeName is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 23:02   #6
Upravo je nevjerojatna činjenica koliko se može iskomplicirati odgovor, za pitanje na koje je pravi odgovor Edimax 5port switch od 70 kn. I to još na PDF-u "Networking za napredne korisnike"
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 10:43   #7
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Upravo je nevjerojatna činjenica koliko se može iskomplicirati odgovor, za pitanje na koje je pravi odgovor Edimax 5port switch od 70 kn. I to još na PDF-u "Networking za napredne korisnike"
si ti videl to, port košta 14 kn al ne
treba 2 mrežne kurci palci
a da momak uvede još jednu liniju?
bil to bilo isplativije?
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 23:07   #8
Ne nije moguce..Ja probao...
Ili si kupi switch..kao sto su decki rekli
2. kupi wifi karticu ili usb wifi stick i spajaj se bezicno
3. ako imas neki stari router, koristi ga kao switch, samo promjeni ip adresu da ti ne bude ista kao kod primarnog routera...
4. Jedno od gore 3 navedena...

pozzz

MM
dj_markom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 22:06   #9
sad ste zakomplicirali;

treba mi samo taj switch, da iz jednog izlaza imam net na dva racunara. nikakve dr opcije ne dolaze u obzir. da li ce to tako funkcionisati da u isto vrijeme dva laptopa imaju net preko switcha?
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 22:17   #10
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
sad ste zakomplicirali;

treba mi samo taj switch, da iz jednog izlaza imam net na dva racunara. nikakve dr opcije ne dolaze u obzir. da li ce to tako funkcionisati da u isto vrijeme dva laptopa imaju net preko switcha?
naravno
laptope spojiš žicom u switch, switch u router i to je to
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 22:28   #11
Quote:
NNJ kaže: Pogledaj post
naravno
laptope spojiš žicom u switch, switch u router i to je to
hvala, sutra kupujem
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 22:31   #12
danas obilazio shopove za ovaj switch
i ovako
ima neki switch koji razdvaja konekcije, jeftin, 10ak kn, ali kazu mi da s tim ne mogu istovremeno raditi na 2 ili vise laptopa; Eh da li je to istina, ne znam, mozda me samo navlaci da ne mogu istovremeno koristiti konekcije, pa da kupim drugi switch koji je skuplji, oko 90 kn.....i na kojem mogu istovremeno koristiti vise konekcija
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 22:51   #13
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
danas obilazio shopove za ovaj switch
i ovako
ima neki switch koji razdvaja konekcije, jeftin, 10ak kn, ali kazu mi da s tim ne mogu istovremeno raditi na 2 ili vise laptopa; Eh da li je to istina, ne znam, mozda me samo navlaci da ne mogu istovremeno koristiti konekcije, pa da kupim drugi switch koji je skuplji, oko 90 kn.....i na kojem mogu istovremeno koristiti vise konekcija
Majke mi ja ću... uđi u dućan informatičke opreme i:

- Dobar dan.
- Dobar dan.
- Izvolite.
- Molim vas jedan switch 5 portni.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 23:28   #14
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
danas obilazio shopove za ovaj switch
i ovako
ima neki switch koji razdvaja konekcije, jeftin, 10ak kn, ali kazu mi da s tim ne mogu istovremeno raditi na 2 ili vise laptopa; Eh da li je to istina, ne znam, mozda me samo navlaci da ne mogu istovremeno koristiti konekcije, pa da kupim drugi switch koji je skuplji, oko 90 kn.....i na kojem mogu istovremeno koristiti vise konekcija
nema toga za 10 kn
možda ako kupuješ 10 000 000 kineskih direktno iz tvornice
ovak nekaj ti trebaš
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.