Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2012., 12:24   #61
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post

Okej, dakle spomenuo si frenda i frendicu koji su na istoj valnoj duljini s tobom. I? Ti bi htio još?
The key je prihvatiti ljude takvi kakvi jesu. Ni ja ne razgovaram sa svima o svemu što me zanima. Ali se više ni ne opterećujem time. Nađem knjigu koja potvrđuje moje razmišljanje ili me nešto na netu zainteresira ili nešto na telki... hvala bogu na informatizaciji, ja se uopće ne osjećam otuđeno, dapače.
Moguće je da je hrpa ljudi "isprazna" i kukaju (to sigurno) ali to je, i kako je već spomenuto, zbog serviranja medija. A ispraznost je tvoj dojam, nekim drugima nije.
Paradoksalno je da o tome pričaš na forumu sa možda jednako "ispraznim" ljudima. Ljudi su isprazni ali idem o toj temi si malo popričati na forum s ljudima.
Btw - sve te to zamara sad dok studiraš, i mene je, prođe te poslije ta faza, selektiraš ljude u svom životu, nađeš još neke svoje interese, dođu još neke obveze i jednostavno sve rjeđe razmišljaš tko je isprazan a tko nije.
Za onaj gore odlomak naravno da u drustvu kao cijelini je potreban i fizicki rad i intelektualni ali jbg u dijalozima ces traziti intelekt tu ti nece pomoci ovo drugo, a da je fizicki rad vazan aposlutno se slazem.

Moguce da sam se ja krivo izrazio nije da meni treba prijatelj ili ne znam sto, nego bi volio da nailazim na zanimljivije ljude i sad netko moze reci da ja serem ( i mozda i serem) ali upoznao sam milion zanimljivih ljudi oko 35 godina i iznad ali ipak s njima se ne mogu bas druziti ( ili puno teze) kao sa mladim ljudima ( cisto zbog selekcije vremena, drugi interesi i nacini druzenja i sl.).

Dobro ja se slazem. Nisam ja niti rekao da je to istina na kraju teme je upitnik

Ipak je forum jedno polivalentno mjesto

Moguce da si upravu
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:04   #62
Quote:
pjesnik_zg kaže: Pogledaj post
ali upoznao sam milion zanimljivih ljudi oko 35 godina i iznad ali ipak s njima se ne mogu bas druziti ( ili puno teze) kao sa mladim ljudima ( cisto zbog selekcije vremena, drugi interesi i nacini druzenja i sl.).
Aha. Ma to ti je pak stvar iskustva. Netko tko je 10-15 gpdina stariji od tebe imao je taman toliko vremena više knjiga pročitati, putovati, izgrađivati se, učiti... whatever. I ti ćeš tako. Možda si sad recimo ispred svojih godina, što ne znači da ne možeš naći ekipu istih ili sličnih interesa, a s vremenom će ti se pogled na život i ljude promijeniti, pa ćeš tako mijenjati (ili ne) svoj krug ljudi. Ja imam frendice s kojima se družim već... pa bogme već skoro 20 godina... sad sam samu sebe zatekla Još mi nisu dosadile. A neki drugi su mi nezanimljivi u startu, pogotovo ako skužim da su loše osobe.
S vremenom mi je najbitnije postalo da je osoba dobronamjerna, poštena, velikodušna... ne bi vjerovao koliko su tek takvi rijetki
Samo ti lijepo uživaj u svojim studentskim danima
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:26   #63
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Slažem se što se tiče čitanja knjiga. Međutim uistinu nemaju svi vremena ili su manje usmjereni na beskonačno kontempliranje koje uglavnom nikud ne vodi(kao ja) a više na akciju, sport i sl.
To ne znači da moraju biti glupi po pitanju nečeg drugog. Vremena se uvijek nađe, a postoje i dokumentarci a i audioknjige koje slušaš umijesto radija u autu.


Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Okej, dakle spomenuo si frenda i frendicu koji su na istoj valnoj duljini s tobom. I? Ti bi htio još?
The key je prihvatiti ljude takvi kakvi jesu. Ni ja ne razgovaram sa svima o svemu što me zanima.
Apsolutno to. Ključ je shvatiti da se ne moraš 100% naći sa svim ljudima koji te okružuju. Neki će ti biti super za izlaske, neki za lajanje uz pivu, neki za sport i druženje u prirodi, neki za šetnje sa psom, neki za... Ako ćeš za bilo kakav vid druženja tražiti ljude s kojima ćeš kliknuti na svim razinama biti ćeš prilično usamljen.

Ne kažem da je sad potrebno tolerirati sve budale oko sebe i s njima se družiti; ali zašto ne otići na skijanje s Anom iako ona ne shvaća "Kuma" kao fenomenalno remek djelo, prošetati svog psa s Markom i njegovim Astorom iako on prezire nogomet ili otići u kino sa Štefom jer on ne zna skijati? Ako ti je Stipe super po svemu osim što se razilazite u političkim stavovima; pa bogamu nemoj pričati o politici i to je to.

Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Btw - sve te to zamara sad dok studiraš, i mene je, prođe te poslije ta faza, selektiraš ljude u svom životu, nađeš još neke svoje interese, dođu još neke obveze i jednostavno sve rjeđe razmišljaš tko je isprazan a tko nije.
Tako je. Iz mog iskustva, studij je jedan stresan i nezgodan proces, tijekom kojeg si prisiljen intenzivno učiti, raditi i općenito baviti se stvarima koje možda baš sad ne bi radio. Pa um bježi u nekakve kontemplacije i beskonačne filozofije i jadanja kako bi se zavarao da ipak rad nešto korisno, a ne samo izbjegava učenje...
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:12   #64
Quote:
Da li i vi to primjecujete da je danas svima tesko? Tu ne mislim na osobe od 50 godina koje jebe stanje u drzavi, nezaposlenost, djeca, ma znate - nego na studente ili ljude u ranim i kasnim 20 tima koji objektivno nemaju sami po sebi nekih velikih zivotnih krizeva ( naravno uvijek postoje iznimke ali govorim o vecini).
Kao prvo, mislim da nitko nije neopterećen stanjem u državi, a tu su posebno mladi, pred kojima je buduće zaposlenje, život.
Isto tako, mislim da su ljudi danas nezadovoljni zato što moraju zadovoljiti i neke imperative modernog društva- novac, najčešće neizostavno iznadprosječno obrazovanje, konkurentnost i sl.
Mnogi ne vrednuju iste imperative, ali im se moraju prilagoditi.

S druge strane, ako pričamo o skupini osoba u kasnim tinejdžerskim i dvadesetim godinama, tu često puta radi o nesigurnijim osobama, koje još ne znaju što žele u životu, pred kojima su mnogi odabiri- od faksa, nadalje rizici radi pogrešnih odabira, obično ovisnost o materijalnoj podršci od roditelja (nesamostalnost), praćena pritiskom istih i društva.
Slažem se da udio u svemu imaju i mediji, koji pupmapaju 'ideal kuknjave i depresije', kao nešto normalno u ovo doba.

Kad se sve skupa zbroji, uključujući predispozicije karaktera osobe i određeni svjetonazor (sklonost pesimizu) te utjecaj osoba koje je okružuju i koje joj prešutno pružaju podršku, uzor u 'kuknjavi', onda imamo to što imamo, isprazne i ozlojađene mlade ljude.

Netko je spomenuo kako moramo znati da niti jedna osoba neće ispuniti 100% naša očekivanja. To je realno.
Ja npr. u društvu imam jednu osobu koja svakodnevno čita knjige, ali je inače pomalo dosadna, osobu koju interesira sport i koja nije pretjerani optimist ni pesimist, ali nema pojma o knjigama i ne razmišlja/nije neki sugovornik itd.

Što se tiče samih knjiga, osobno smatram da obogaćuje znanje pojedinca, ali sklonost čitanju je afinitet.
Ne slažem se s time da većina mladih studenata ne stigne čitati, eto...umjesto da sada pišu po kompu, mogli bi npr. čitati knjigu.
Isto vrijedi i za odrasle zasposlene roditelje. Moja majka 'voli' čitati, ali navodno nema vremena.
Doduše, puno radi na poslu i oko kuće, ali uvijek nađe vrijeme da svaki dan koja 3 sata pogleda sapunice. To znači da nema dovoljno interesa za isto, a mnogi mladi ljudi također ne čitaju, jer ne vide smisao/korist u tome. Barem su se tako izjasnili.

Inače, moram priznati da zaista dugo nisam vidjela da se itko od mladih ljudi koje susrećem, onako zarazno i otvoreno smije. Možda većina ljudi jednostavno nije toliko optimistična ili je stvar u društvu (pojedincima) koje susrećem. Nemam dovoljno velik uzorak.

Zadnje uređivanje zoya85 : 05.06.2012. at 15:23.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 17:08   #65
Istina, puno mladih kuka, svi su nekako depresivni. I ja ponekad kukam, prvenstveno zato što me rastuži koliko mladih ljudi je postalo zlo, izrugivaju, misle samo na sebe, nema niti malo empatije, ne prihvaćaju različitosti. Ako si imalo drukčiji odmah si glup/a. Nije nam bajna situacija u zemlji, bombardiraju nas sa lošim vijestima, forsiraju mlade da budu in, na tv se stalno vide persone poput Ave itd. Ubija ovaj materijalizam, sve se vrti oko novca. Svi pate od toga da nose skupe fensi krpice, voze skupe aute, imaju neki status u društvu. Nema opuštenosti, kad hodam baš pratim lica, svi su ozbiljni... A život je lijep, treba samo malo osmijeha, ne kažem da će to išta riješiti problem ali nema se što izgubiti. Imam prijatelja koji je slijep, cijeli život mrak. On ne očajava, bori se, cijeni sve što ima, pa se ja onda pitam zašto ja kukam, sve imam i hvala Bogu. Misliti pozitivno i kad tad će se sve posložiti. Pere me optimizam danas
__________________
Words are very unnecessary, they can only do harm. :)
bambinaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 17:20   #66
Quote:
bambinaaaa kaže: Pogledaj post
Pere me optimizam danas
A da, u to ime, promijeniš potpis?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:17   #67
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A da, u to ime, promijeniš potpis?
A ovaj nekako volim Mogla bi promijeniti, samo ne pada mi neki super na um..
__________________
Words are very unnecessary, they can only do harm. :)
bambinaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:43   #68


od Krleže pa nadalje - fenomenalno! Živio Leone!


Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
Inače, moram priznati da zaista dugo nisam vidjela da se itko od mladih ljudi koje susrećem, onako zarazno i otvoreno smije. Možda većina ljudi jednostavno nije toliko optimistična ili je stvar u društvu (pojedincima) koje susrećem. Nemam dovoljno velik uzorak.
Mislim da nije pitanje u uzorku.
Prošle godine imala sam fenomenalno iskustvo, 2.5 mjeseca rada i studija u Californiji. To je bilo neopisivo. Ideš ulicom, svi ti se smješkaju, trčiš i ljut si jer se svakome moraš nasmiješiti a... ti trčiš, do vraga, teško ti je... dođeš u dućan, svi trče k tebi i pričaju s tobom - dobro, hoće napojnicu ali sve je prirodno; pređe im u krv... u bircu, svi dobri, nema povišenih tonova, ništa ništa...

trebalo mi je par mjeseci da potonem u ovu RH kaljužu.
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje ~Scarlet~ : 06.06.2012. at 19:34. Reason: brisanje quota (brisani post)
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 00:39   #69
I mene živciraju slične stvari.
Živcira me što znam toliko mladih ljudi koje ništa ne zanima.
Pomislim si nekad: pa jebote, kako je moguće da nekog ništa, ali doslovno ništa ne zanima?
Izluđuje me to što troše ovaj kisik bezveze.
Živcira me kad, dok idem u knjižnicu, sretnem tuku koja mi savjetuje da je bolje otić na kavu.

I tako dalje, i dako dalje...

Doduše, i ne čudi me od nekih.
Život: fejs - kava - fejs - spavanje - malkice učenja od kojeg, naravno, boli glava, opet fejs i tako u krug. Trš, trš.
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 19:38   #70
Tema je zanimljiva i ide u dobrom smjeru, ali analiza sugovornika na osobnoj razini je nepotrebna. Molim vas da budte ontopični, ako imate potrebu "istresti dušu", učinite to, na za to predviđenom topicu.
Pisanje s caps lock se smatra vikanjem, te je nepoželjno.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 12:24   #71
glupo je sto brisete ono sto vama ne odgovara...pardon bice da ste kompententni i imate mogucnost brisati postove koji po Vama nisu pogodni...mislim da je ogranicena sloboda izrazavanja..izbrisan mi je post vezan za ovaj topic.....a nije bio off...dajte mi karton,banirajte...ali niste korektni...
dudaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 16:18   #72
Quote:
dudaa kaže: Pogledaj post
glupo je sto brisete ono sto vama ne odgovara...pardon bice da ste kompententni i imate mogucnost brisati postove koji po Vama nisu pogodni...mislim da je ogranicena sloboda izrazavanja..izbrisan mi je post vezan za ovaj topic.....a nije bio off...dajte mi karton,banirajte...ali niste korektni...
Konkretno tvoj post je izbrisan jer je cijeli bio napisan s caps lock što je protivno pravilima i smatra se "vikanjem i deranjem" u forumskom svijetu, dakle je i nepristojno.

Slobodno dalje sudjeluj na topicu, ali s malim slovima.

Ako imaš dodatnih pitanja, molim na pp, ne možemo o tome na temi.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 11:54   #73
pa dobro, većina ljudi će prvo pričat o faxu, poslu, izlascima ili nekim takvim temama i ne možeš odma po tome reć da je neko dosadan.. al ok, ako nakon mjesec dva ili par dana i dalje priča samo o 3 stvari, onda jebiga.
a nezadovoljstvo je ovdje sasvim normalna stvar. i naravno da su mladi ljudi nezadovoljni, kad im svi oko njih govore da nemaju budućnosti, ljudi koji završe fax ne mogu nać poso ni za volontiranje i tako.
al ajd.. al to nema smisla kod ljudi koji imaju 14,15, idu u srednju i imaju sve što im treba.
a i s godinama se ljudi mijenjaju i npr. neki ljudi s kojima sam se družila u srednjoj, sad mi se čine primitivni ili ne znam, totalno drukčiji od mene i nema baš nekih tema osim kukanja jebiga :/
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 12:46   #74
ne treba se zaletavati s nekim zaključcima. to što s nekim ne možemo voditi neki suvisao, zanimljiv, normalan razgovor ne mora nužno značiti niti da smo mi niti da je ta osoba isprazna ili dosadna. naprosto smo nekompatibilni i treba se pomiriti s tim. jednostavno što se kaže nema klika.

ja sam recimo imao sličan problem, dakle taj da su mi susreti s nekim ljudima dosadili jer su te kave, pijanke, druženja postali isprazni, lišeni biločeg zanimljivog ili zabavnog (nota bene, zabava i smijeh su jako važne stvari za prosječno zdrav život). što se dogodilo? pa promijenili smo se, svatko je tokom faksa krenuo nekim svojim putem, nekim svojim interesima i navikama. da ne govorim kako se taj proces i dalje nastavlja, tim više što su mnogi poznanici i prijatelji završili faks, zaposlili se, uparili i sad imaju neke svoje nove staze. otežana ili površna komunikacija samo je posljedica, simptom tih promjena. ne sviđa mi se što je to tako ali naprosto jest. s obzirom da svoje intelektualne, duhovne ili intelektualno-duhovne potrebe trenutno ne mogu ostvariti zanimljivim i ispunjujućim raspravama jer su rijetke (koje je negdje spomenuo pjesnik zg), nastojim ih ispuniti kroz knjige, filmove, razne internetske sadržaje (tome te stvari i služe, jel). da, ja bih rado na pijanci pričao o ratu u siriji, cijenama stanova u hrvatskoj, jednako kao i o primjerice problematici preljuba ili kasnog stupanja u brak, ali su to u društvu u kojem se krećem nažalost teme koje, neću reći nepoznate, ali nekako marginalne i vrlo teško dolaze na dnevni red. jebiga, zato sam i došao na ovaj forum.

slažem se s konstatacijom koji su mnogi ovdje naveli: osobe s kojima smo na istoj valnoj duljini u baš svim područjima ili ne postoje ili su vrlo rijetke. tako da se s tim ne treba zamarati.
leone.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 16:49   #75
Quote:
leone.sb kaže: Pogledaj post
ja sam recimo imao sličan problem, dakle taj da su mi susreti s nekim ljudima dosadili jer su te kave, pijanke, druženja postali isprazni, lišeni biločeg zanimljivog ili zabavnog , ja bih rado na pijanci pričao o ratu u siriji, cijenama stanova u hrvatskoj, jednako kao i o primjerice problematici preljuba ili kasnog stupanja u brak, ali su to u društvu u kojem se krećem nažalost teme koje, neću reći nepoznate, ali nekako marginalne i vrlo teško dolaze na dnevni red.
E, a isti ti ljudi s kojima se nema o čemu pričati i koji su nezainteresirani za većinu tema se isto žale kako im je teško naći nekoga s kim bi mogli kvalitetno razgovarati i s kim bi bili na istoj valnoj duljini.
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 11:59   #76
Kukanje je tehnika preživljavanja. U psihologiji poznato kao sandbagging.

Osoba A kuka, žali se, dr. riječima, u interakciji sa osobom B smanjuje pritisak očekivanja (uvelike formiranih od super fake uzora sa TVa koji nikada nemaju loš dan- za naše oči);
opravdava se.
Drugi, malo manipulativniji i ciljanije usmjeren način, a i taj se koristi, je klasična fora iz ovog primjera kada se studenti žale pred ispit: "Joj! nisam ništa učila/o, ništa ne znam", a učio je 3 mjeseca.
To je sandbagging jer se tim kukanjem pokušava unaprijed oslabiti "protivnika", da on podsvjesno smanji pažnju uslijed tako slabe konkurencije, da olabavi drugim rječima.
Žene to jasno češće rade, jer su intiutivnije , pa tako znaju kukati i samo da navuku na kukanje pa da traže gdje su i same pozicionirane. Tipa kombinacijom trača i kukanja dolaze do intimnih informacija svojih poznanika, o stanjima u njihovom braku, i time se (u)tješe. Ili kukaju muškima kako su jadne i nezaštićene, pa on smanji guard i voala.
Tj. to rade, sve više i muškarci
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 12:35   #77
Quote:
vita_jela kaže: Pogledaj post
Kukanje je tehnika preživljavanja. U psihologiji poznato kao sandbagging.

Osoba A kuka, žali se, dr. riječima, u interakciji sa osobom B smanjuje pritisak očekivanja (uvelike formiranih od super fake uzora sa TVa koji nikada nemaju loš dan- za naše oči);
opravdava se.
Drugi, malo manipulativniji i ciljanije usmjeren način, a i taj se koristi, je klasična fora iz ovog primjera kada se studenti žale pred ispit: "Joj! nisam ništa učila/o, ništa ne znam", a učio je 3 mjeseca.
To je sandbagging jer se tim kukanjem pokušava unaprijed oslabiti "protivnika", da on podsvjesno smanji pažnju uslijed tako slabe konkurencije, da olabavi drugim rječima.
Žene to jasno češće rade, jer su intiutivnije , pa tako znaju kukati i samo da navuku na kukanje pa da traže gdje su i same pozicionirane. Tipa kombinacijom trača i kukanja dolaze do intimnih informacija svojih poznanika, o stanjima u njihovom braku, i time se (u)tješe. Ili kukaju muškima kako su jadne i nezaštićene, pa on smanji guard i voala.
Tj. to rade, sve više i muškarci
Ovo pokazuje da su i najjadniji među nama strašno lukavi.
Zapanjuje ta ljudska žilavost, volja za moć, ustrajnost u borbi.
Interesantno da i oni koji govore da su depresivni, da nemaju volju za životom, zapravo time potvrđuju da je itekako imaju, jer pokušavaju ojačati, pokušavaju pokoriti.
Čak i kad se čini da smo se predali, da smo nenaoružani, mi i dalje podmuklo vodimo ratove. Opasni smo, i zajebao se onaj koji je podcijenio protivnika ili još gore, onaj koji je umislio da ima prijatelja.
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 12:53   #78
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Ovo pokazuje da su i najjadniji među nama strašno lukavi.
Zapanjuje ta ljudska žilavost, volja za moć, ustrajnost u borbi.
Interesantno da i oni koji govore da su depresivni, da nemaju volju za životom, zapravo time potvrđuju da je itekako imaju, jer pokušavaju ojačati, pokušavaju pokoriti.
Čak i kad se čini da smo se predali, da smo nenaoružani, mi i dalje podmuklo vodimo ratove. Opasni smo, i zajebao se onaj koji je podcijenio protivnika ili još gore, onaj koji je umislio da ima prijatelja.
Dobro ovo je sad malo na rubu.
Sandbagging je ipak pokušaj, neizvjestan je ishod, cilj malo mutan Opipavanje.
Za pravo, sandbagging je nespretan, ali naporan, no zato se nekad i sažalimo
Hustling je nešto ciljaniji
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:24   #79
Pa ne znam ja mislim da je kukanje odraz realnog stanja u društvu a kako je svugdje isto ne znam kolike šanse mladi ljudi imaju ostvariti kvalitetan život...neovisno o obrazovanju (više niže jel) eto ja pet godina ne radim ,radim neš povremeno uglavnom na crno par dana i to je to van struke naravno...
I kako da se ja osjećam dobero i zadovoljno,novca nemam za ništa ni za glupe želje poput knjige ili ne znam gramofona s njuškala o nekom planiranju oibtelji niti ne razmišljam...možda se nekome čini kako kukanje ali tako je kako je.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:34   #80
Quote:
batas kaže: Pogledaj post
Sigurno im je bilo prirodnije stanje biti blizu prirode, životinja, biti u pokretu, raditi za hranu a ne za krdite,jahte, aute, stanove u centru itd itd...a uvijek izlazi nešto bolje, brže, jače i nikad kraja.

Koja je tvoja onda borba da mi je znat....,nije ambiciozni pimpek, ne razmišljaš o smislu i besmislu, misliš da su prije ljudi bili poluživotinje a zapravo su bili isti kao danas samo se pozornica promijenila.
Ali zar bi to trebao biti život?Samo borba za hranu?Zaslužuje li se onda to uopće zvati životom?
Život je već dugo mnogo više a nedostupan je mladima i to je tragedija koju mladi osjećaju na sebi i zbog kojeg patimo (ja imam 25),ono dani lete pokraj tebe a ne možeš ništa,napraviti samo čekati u redu s papirima na radno mjesto.
Puno ljudi ovdje ima neki romanisrani pogled na život...a to je žalosno,lako je raditi na sebi kada tzi je sve ostalo sređeno ali kada nije onda ti čitanje postaje zadnja stavka.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.