Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 12:46   #21
kad smo ga dopeljali bio je ful živ s obziroma da imamo samo jedan tepih u dječjoj sobi...izvodio bi vratolomije i skakao..inače klizi jer imamo parkete..
sad je malo više u kavezu i nije nešto živ možda i zbog težine jer se poduplo...
a šta se tiče partnera kažem ti fora mi je ovaj s ušima ali di ću sa svim tim..i još s mladima..nije zabadave fora da se ko zečevi ne
to bi bile orgije cijeli dan....
krizia is offline  
Old 08.06.2007., 13:21   #22
male bebe su uvijek življe od starijih beba i odraslih
hm, postoji način da se spriječi razmnožavanje
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Old 08.06.2007., 13:27   #23
Dajte sliku tog zeke
Vera Pavladoljska is offline  
Old 08.06.2007., 15:51   #24
šta ima i kondom za zečeve
joj sad sam na jobu..ali presnimit ću slike pa vam donesem...
kako se zovu vaši ljubimci.....
krizia is offline  
Old 08.06.2007., 16:02   #25
kondom nije 100% siguran
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Old 08.06.2007., 16:09   #26
Quote:
krizia kaže: Pogledaj post
šta ima i kondom za zečeve
joj sad sam na jobu..ali presnimit ću slike pa vam donesem...
kako se zovu vaši ljubimci.....
Moj se zove Zagi,kupili smo ga u Zagrebu i onaj lik nam je reka da je musko,ali nije,to smo skuzili kad je okotila.....
Stipe16 is offline  
Old 08.06.2007., 16:17   #27
pa da ti budem iskrena ni ja nisam vidjela onu stvar na mome da visi ...čak smo pomislili da je ženka....se baš vidi mali miš?
krizia is offline  
Old 08.06.2007., 16:18   #28
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
OK društvo, bolje savjete će te sigurno dobit na zecovi.net, ja sam seljak imam farmu kunića i mene jako smeta ovo što vi stavljate kao postulat nema zelenog do 6 mjeseci - to nije istina.

Zečevi sa 8 mjeseci ulaze u rasplodni cilus, sa 6 su zreli, ali za zdravu jedinku bi bilo dobro pričekat do 8 mjeseca.

Zvanični veterinarski normativ kaže ovako:
- mladi zečevi moraju biti u leglu do 30 dana starosti (minimum), uzgajivaći ostavljaju 5-7 tjedana (više zbog ženki nego zbog mladunaca)

Dakle mali zečići počinju gickat izvan kotilice nakon 20-30 dana, ali ona ih i dalje doji, pa onda hranite ovako uvijek prvo suho (sijeno) po mogućnosti bi najbolje bilo da ga imaju cijelo vrijeme, u periodima kad mladi počinju jest onda upotrebljavajte kaloričnije sijeno, lucerkino ili djetelinske smjese.

Zdravi odrasli kunić smije dobiti dnevno 600-800 g trave u dva obroka i jako treba pazit da na vrućini ne povene i na hladnoći ne smrzne, povtnih ostataka duplo manje, voće samo kao poslasticu.

Malim životinjicama smijete davat oprezno zeleno, ali ako zeko tek počinje jesti onda je njemu za obrok dosta dva lista radića ili jedan list korabe ili 3 koluta mrkvice ili tanka kriška jabuke i mora prije toga jesti sjeno.

Postoji i nešto što se zove "izmjena sezona", ako je bila zima i zečevi su jeli samo sijeno ne možete onda odmah gurnut 0,5 kg zelenog čim ga ima, treba počet sa malim obrocima 5 -10 dkg i postupno povećavat obrok kroz 3 tjedna.

Nikako ne smijete davat: mekane salate, zeleno od paprike, paradajza (plod kao poslastica da), luka, graha (kuhana zrna posušena da malo poslastica), krastavaca (da ploda malo), tikvica (da ploda - zgodan je za dodavanje soli i vitamina tanku šniticu popaprite sa tim).

Zeko smije skoro svo voće koje raste kod nas, trešnje, jagode, višnje, jabuke (višak možete osušit i namočit pa dat namočene - ali ne mokre), jezgričavo voće (orasi, lješnjaci, kikiriki, bajame) moraju bit očišćeni, rajčice, breskve, lubenice sve i kora, olupine od graška, listovi od artičoka, kruške, - ali to su sve poslastice toga dajete malo. Ja nikad nisam eksperimentirala sa egzotičnim voćem pa za to trebate proguglat. Ovo sa suhim voćem meni izgleda prekalorično, ja ne bi davala više od jedne jušne žlice dnevno.

Kunić može jesti i kuhanu hranu, recimo jako je dobro dojnoj ženki skuhati krumpir u kori i onda ga ohladite izvan vode, pa ga rasječete na 5-6 djelova i pospete posijama. Može se i kuhat sušeno povrće (grah, grašak, leća, mrkva, mahune) ali se kuhano povrće treba osušit od vode rasprostiranjem na rešetke ili krpe ili uvaljat u posije. (2-3 žlice po grlu odrasle jedinke) - to je super kalorična hrana za zimu.

Postoji i silaža, silirat možete kukuruz, repu, ciklu, kupusnjače... ali to vam vjerojatno nije interesantno.

Ako ima više interesa stavit ću vam tablice sa kalorijskim vrijednostima, ali imajte na umu da vi te tablice morate umanjivat za 10-20% jer vi zečeve ne tovite.
...pobogu kakav krumpir kunicima koji su kucni ljubimci i samo to....ja imam doma vraga malog,zenku i mislim da joj je prehrana koju joj dajem cist dovoljna sa obzirom da je samo kucni ljubimac,mislim i vise je od toga ali za tov sigurno nije...ne podcjenjujem ja vas koji uzgajate zeceve ali kad se govori o kunicima koji su doma sa ljudima mislim da se takve stvari nebi trebale spominjat jer bi mu stvarno netko mogao u kavez turnut krumpir ...bokte ova moja se odma malo poveca ako samo malo povecam kupovnu hranu,tak je bilo u pocetku dok se nismo prilagodili pa kak bi onda izgledala da joj krumpir dajem ...mislim da je njima dovoljno prvenstveno sijena,zelenog lisnatog povrca i malo suhe hrane da budu ok ako ih se ne koristi za tov...naravno uz voce kao poslasticu
sanjo is offline  
Old 08.06.2007., 16:23   #29
ja isto mislim....da je to malo previše...
krizia is offline  
Old 08.06.2007., 16:35   #30
moraš malo rastegnuti i stisnuti dio gdje bi "mali miš" trebao biti pa, ak je tam, izaći će van a već bi mu se i jajca mogla lagano nazirati
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Old 08.06.2007., 17:29   #31
jel'da? ma i meni se čini?
ma ću večeras malo pogledat bolje....
e i još jedna nedoumica... je istina da se zečeve treba dizat za uši??
meni je ful bed ..imam osjećaj da ih to boli....(ste primjetili kako su im tople)
krizia is offline  
Old 08.06.2007., 17:48   #32
Quote:
krizia kaže: Pogledaj post
je istina da se zečeve treba dizat za uši??
nadam se da se šališ ali ako ne, izmlati onoga tkogod ti to rekao

i molim te pročitaj sve ovdje, barem pogledaj slikice
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Old 08.06.2007., 18:15   #33
ne šalim se...
moji doma su me uvjeravali kako je to životinja a ne plišana igračka i da se zeca diže za uši...ali ja ga nisam a nisam im ni dala da ga tako dižu jer mi ga je bilo žao!
stisnula ja print..a ono 53 strane ..cijela knjiga izašla van...
e pa tako kako je tamo nacrtano tako ga i ja nosim..pa cijela majca bude bijela od dlaka nikako da stignem kupit onaj dječji češalj (četku) da ga počešljam.. mislim to mi je rekla u veterinarskoj..da mu maknem malo te dlake ..
krizia is offline  
Old 09.06.2007., 10:20   #34
dobro da im nisi dala. ali im slobodno možeš demonstrirati dizanje za uši na njima samima - preporučujem da počneš od najlakšeg kandidata

moš ga počešljat i time, imaš i u pet šopu četku za kuniće i onu rukavicu s gumenim pipcima (meni su te pipke pojeli ). ima još fora da smočiš ruke i tako vlažnom rukom po njemu pa ćeš imati dlakave samo dlanove
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Old 09.06.2007., 13:38   #35
hej mi na krku dobro da imamo i četku..zapravo trenutno nemaju ni to pa čekam....
nemamo ti mi veliki centar.....
krizia is offline  
Old 09.06.2007., 13:49   #36
aaa... onda sretno
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Old 09.06.2007., 13:56   #37
stavljate po cijelom kavezu piljevinu ili samo na dio za nuždu...
mi smo mu sad napravili veliku gajbicu pa mi pol paketa piljevine treba
kućicu sam mu maknula jer ju preraso samo mu smeta...
krizia is offline  
Old 09.06.2007., 14:24   #38
ja po cijelom s tim da mi uz jednu veliku, 4 male guze kake i piše piške pa mi treba pol paketa često
e, a za wc ti je super, ako uspiješ doć do njega sanipet - kukuruzne granule. fino upije sve što se upit ima, ne lijepi se za dlakave im tabane i duže ne smrdi neg piljevina
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Old 09.06.2007., 15:14   #39
je to su one granulice. .to sam nabavila sad prošli put kad sam bila i pevecu..ali još nisam probala jer još imam jedan paket piljevine...
rekla mi teta da ful upija
krizia is offline  
Old 09.06.2007., 16:33   #40
Umisto kupovne piljevine,koristite ostatke(piljevinu) stolara,svaki ce vam dati ogromnu vriću,ionako to oni bacaju
Stipe16 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.