Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2016., 20:26   #5041
Quote:
futurem kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na odgovoru
Provjerio sam i nema drugog broja, u prvoj kućici je 13, a u drugoj samo crtica (-). Šta znači ta crtica?
Na temelju svega navedenog, može li se reći da ja imam veći rizik obolijevanja od artritisa?
OK, znači imate samo HLA-DR13.

Iz nalaza Vaše HLA tipizacije vidi se da imate genetsku predispoziciju za psorijazu (HLA-C*06) i hemokromatozu (HLA-A3). U obje bolesti mogu biti prisutne promjene na koži i na zglobovima. Nemate predispozicija za reumatoidni artritis.

S obzirom na promjene na noktima i ovakav nalaz tipizacije, izgledno je da bi se stvari mogle razvijati u pravcu psorijaze pa će to vjerojatno biti putokaz za daljnju obradu.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:13   #5042
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Od češćih razloga za ovakav nalaz za spomenuti je preboljela virusna infekcija (ili infekcija u fazi "prebolijevanja") i uzimanje nekih lijekova. Ako ništa od navednoga nije slučaj, potreban je pregled i daljnja obrada po hematologu. Svakako se javiti svojem liječniku obiteljske medicine!
Hvala na odgovoru! Sutra idem hematologu, pa cemo saznat sta je...
BlaBla98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 14:57   #5043
Pozdrav. Molio bih odgovor vezan za krvnu sliku moje majke koja inače boluje od Parkinsonove bolesti, polupokretna je i ima 73 godine. Unazad 2 mjeseca primjetili smo pad vrijednosti eritrocita, hemoglobina i hematokrita.

Ovo su vrijednosti u svibnju:
Eritrociti 3.84 (3.86-5.08)
Hemoglobin 110 (119-157)
Hematokrit 0.342 (0.356-0.470)
Idući nalaz od 12.srpnja pokazuje drastičan pad vrijednosti:
Eritrociti 2.83
Hemoglobin 83
Hematokrit 0.251

Uz to, još neke stvari odstupaju od referentnih vrijednosti pa bih molio objašnjenje i u vezi toga. Npr.

Eozinofilni 9.75 (0-7)
Bazofilni su u normali 0.80 (0-1)
Limfociti 19.70 (20-46)

Zbog ovakvih vrijednosti doktorica opće prakse poslala je majku na hitan prijem gdje je opet izvađena krv 14. srpnja:

Eritrociti 2.96
Hemoglobin 89
Limfociti 12.3
Eozinofilni 2.4
Bazofilni 0.9

Osim toga, kratkim pregledom kraja debelog crijeva isključeno je akutno krvarenje. Rečeno je da nema potrebe za transfuzijom.

Već idući dan, 15.srpnja, ponovno je vadila krv. Rađeni su i tumorski biljezi, na nalazu piše feritin 78.25 (referentna vrijednost 4.63-204.00), ali mi nije jasno koje točno tumore pokriva odnosno isključuje, a koje ne isključuje ta vrsta pretrage.

Eritrociti 2.81
Hemoglobin 83
Hematokrit 0.246
Eozinofilni 10.60 (0-7)
Bazofilni 1.27 (0-1)
Limfociti 25.30 (20-46)
Željezo 6.9 (8.0-30.0)
TIBC 41.1 (49.0-75.0)

Zašto vrijednosti limfocita ovako naglo idu gore odnosno dolje? Što znači TIBC?

Što poduzeti u vezi niskih vrijednosti eritrocita, hemoglobina i hematokrita i što je uzrok tome? Već sam u popriličnoj panici i zabrinut pogotovo jer su promjene svakodnevne i nisu minimalne ili zanemarive.
__________________
I can accept failure, but I can't accept not trying.
Min-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 15:17   #5044
Pozdrav, radila sam nalaze stitnjace i odredenih spolnih hormona (trebat cu vjerojatno i ostale...)

Djevojka sam, imam povisen hormon androstendion -13, 8 (metoda CLIA. 0,7-12,9 Ref interval.

Napomena i komentar : D5

Molim vas, dok ne odem kod doktorice, godisnji su...o cemu se radi?

Radila sam LH, FSH, PRL, ovo i stitnjacu komplet.Ako treba, napisat cu i sve ostale vrijednosti.Isto tako mi je APTV na donjoj granici-23, APTV omjer isto tako na donjoj-0,9 kao i fibrinogen na gornjoj-3,4. Ne uzimam kontracepciju. Imam dosta pojacana krvarenja...
Ako treba dostaviti jos koji podatak, slobodno recite.
sinolex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 11:56   #5045
Pozdrav,
zena mi je kod privatnog doktora vadila krv iz prsta, pise ovako,
Biokemijska analiza:

P-AMYL= 14,0
HG= 6.75

Sad ovo prvo mislim da su amilaze, ovo drugo HG neznam sto je? uglavnom rekao joj je da joj je imunitet slabiji, i dao inekciju b vitamina.
Mislim da nema veze s vezom, molim vas misljenje!
ri78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 18:51   #5046
Pozdrav, stigao mi je nalaz tipizacije tkiva pa molim mišljenje
HLA-A 0203
HLA-B 08ND
HLA-DRB1* 0311

Unatrag godinu dana osjecam bolove u zglobovima koji su najizraženiji u šakama. Posljednja 2mjeseca izraženija oteklina na jednom prstu. U nekoliko navrata vrlo snažni u bolovi u ramenu i kuku. Povišen reuma faktor (53) i Anti-CCP (721).
Dijagnoza nije postavljena, no postoji sumnja u početak reumatoidnog artitisa.
Imam 28 god.

Unaprijed hvala!
Bluetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 15:09   #5047
U Poliklinici Breyer radila Troponin I, referentni interval <50, a meni piše vrijednost <50. Znači li to da je nalaz graničan ili uredan?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 22:44   #5048
Quote:
Min-Art kaže: Pogledaj post
Što poduzeti u vezi niskih vrijednosti eritrocita, hemoglobina i hematokrita i što je uzrok tome? Već sam u popriličnoj panici i zabrinut pogotovo jer su promjene svakodnevne i nisu minimalne ili zanemarive.
Poštovani,

nedostaju mnogi nalazi/parametri da bi se moglo nešto suvislo reći, no na temelju onoga što ste napisali, anemija bi više mogla ići u smjeru tzv. anemije kronične bolesti. Tomu u prilog idu snižena koncentracija željeza, snižena koncentracija zasićenja transferina (koja je ipak nešto veća od 15%) ali i TIBC-a dok je koncentracija feritina u granicama normale. Naravno da je moguće i da se radi o miješanoj anemiji, tj. da je više različitih uzroka uključeno u nastanak anemije.

Ako se radi o anemiji kronične bolesti, tada krvarenje ne bi bilo uzrok ove anemije već bi to bili neki drugi: kronična upala, malignitet, imunološke bolesti.

Niste naveli, primjerice, vrijednosti sedimentacije i CRP-a, koji bi već bili mogući pokazatelj da se radi o toj vrsti anemije.

Nedostaje i jedan od temeljnih podataka, a to je MCV.

Nadalje, stalno baratate s postotcima limfocita, a nigdje se navodi broj leukocita, a bez toga se niti ove promjene u postotku limfocita ne mogu tumačiti.

U svakom slučaju, ova anemija je signal da se nešto događa, a da bi se utvrdilo o čemu se radi, očito će biti potrebna jedna šira obrada a liječnica obiteljske medicine u zabludi je ako misli da će se tako nešto riješiti jednom uputnicom u hitnu službu, koja nije mjesto za jednu takvu obradu.

Gospođu je potrebno uputiti hematologu, za početak, a onda vidjeti što i kako dalje.
Quote:
sinolex kaže: Pogledaj post
Djevojka sam, imam povisen hormon androstendion -13, 8 (metoda CLIA. 0,7-12,9 Ref interval.

Napomena i komentar : D5

Molim vas, dok ne odem kod doktorice, godisnji su...o cemu se radi?
Povišene vrijednosti androstendiona mogu biti povezane s PCOS (policistični jajnici). Jedno od mogućih objašnjenja zašto je to tako može biti i inzulinska rezistencija, tj. povišene vrijednosti inzulina koje onda stimuliraju proizvodnju androstendiona u jajnicima.

Sam androstendion može biti i adrenalnog podrijetla, tj. iz nadbubrežnih žlijezda, uslijed više različitih poremećaja.

Samo na temelju ovih podataka nije moguće reći o čemu bi se moglo raditi.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 23:14   #5049
Quote:
ri78 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zena mi je kod privatnog doktora vadila krv iz prsta, pise ovako,
Biokemijska analiza:

P-AMYL= 14,0
HG= 6.75

Sad ovo prvo mislim da su amilaze, ovo drugo HG neznam sto je? uglavnom rekao joj je da joj je imunitet slabiji, i dao inekciju b vitamina.
Mislim da nema veze s vezom, molim vas misljenje!
Trebalo bi vidjeti sve nalaze koji su napravljeni. To da je nekome imunitet oslabljen pa isto liječiti davanjem B vitamina uistinu, kako ste naveli, nema veze s vezom. Bit će da se radilo o nekoliko rutinskih pretraga u kojima nije bilo posebnog odstupanja pa su problemi koje osoba ima olako pripisani "padu iimuniteta i stresu" a davanje B vitamina je vjerojatno bilo u svrhu toga da se nešto da, a upitno je s kojom svrhom.
Quote:
Bluetit kaže: Pogledaj post
Pozdrav, stigao mi je nalaz tipizacije tkiva pa molim mišljenje
HLA-A 0203
HLA-B 08ND
HLA-DRB1* 0311

Unatrag godinu dana osjecam bolove u zglobovima koji su najizraženiji u šakama. Posljednja 2mjeseca izraženija oteklina na jednom prstu. U nekoliko navrata vrlo snažni u bolovi u ramenu i kuku. Povišen reuma faktor (53) i Anti-CCP (721).
Dijagnoza nije postavljena, no postoji sumnja u početak reumatoidnog artitisa.
Imam 28 god.

Unaprijed hvala!
Iz nalaza HLA tipizacije ne vidi se genetskih predispozicija za reumatoidni artritis, što ne znači da nemate tu bolest. Kada govorimo o reumatskim bolestima, imate, međutim, genetske predispozicije za sistemski eritemski lupus - čak dva HLA koja imate mogu se povezati uz tu bolest - ponajprije HLA-DRB1*03, ali i HLA-B8!

Iz nalaza se vidi i predispozicija za još neke bolesti ali ne reumatskih.

Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
U Poliklinici Breyer radila Troponin I, referentni interval <50, a meni piše vrijednost <50. Znači li to da je nalaz graničan ili uredan?
Znači da je uredan nalaz.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 10:00   #5050
Pozdrav,
pitanje za EL GATO FELIXA.
Na zadnjem vađenju krvi prije 4 mjeseca ustanovljen mi je porast eritrocita na 5,85 (granica 5,72).Sve ostalo je bilo u normalnom rasponu osim MCV koji je bio nesto manji 81,7 donja granica 83.Doktorica je nesto promrmljala kao da bi bilo dobro ponoviti krvnu sliku kroz tri tjedna da vidimo nesto u vezi porasta hematokrita ili hemoglobina ( na ovom nalazu hematokrit 0.478 a hemoglobin 172).Nakon tri tjedna krvni nalaz glasi:
eritoriciti 5,93 dakle jos poraslo,hematokrit 0,488 ,hemoglobin 173 a onaj mcv se popeo na 82,3 dakle jos malo ispod granice. Takoder imam i neki nalaz od retikulocita koji glasi :
42 granice su 22-97.
Nakon toga mi kaze da sam jednostavno punokrvan i posalje me kuci.Neko vrijeme se nisam obazirao na to ali kako sam bio znatizeljan malo sam proucavao po netu i shvatio da bi se ovdje moglo raditi o nekoj vrsti eritrocitoze ili policitemije.Tim vise da cesto imam glavobolje ali njih imam od 15.godine i pripisuju se iskrivljenoj vratnoj kraljeznici.Na kraju ono sto me natjeralo da napisem ovaj upit je pojava svrbeza nakon tusiranja koje traje vec par mjeseci i cak u zadnje vrijeme se javlja svrbez nevezano uz tusiranje ,nije jak i brzo prolazi ali je generaliziran.(moram spomenuti da unazad 6 godina imam seboricki dermatitis vlasista i ponekad koju fleku na licu).

Sve to kolko sam shvatio ukazuje na tu policitemiju.Buduci da me ona nakon zadnjeg ponovljenog nalaza nije nikud narucila ni nista dali bi trebalo mozda samoinicijativno zatraziti opet pregled krvne slike?
Imam 26 godina,190 cm i 103 kg generalno se osjecam dobro,ima poneki dan kad osjecam umor ali to je verojatno zato jer se bavim teskim fizickim radom po 8-10 sati dnevno.Nisam primjetio nikakve poteskoce kod rada,gubitak daha ili slabost. takoder zeljezo prakticki na gornjoj granici 26 i ono vezivanje zeljeza sve u granicama .
Dali je moguca policitemija ili eritrocitoza ako su hematokrit i hemoglobin u granicama normale na oba nalaza?
Nadam se odgovoru i ispricavam se zbog dugackog posta i ovako nabacanih informacija.
Hvala.
veliki254 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 18:48   #5051
Poštovani,

sjećam se Vašeg upita unazad nekoliko stranica! Tada Vas je obiteljska liječnica shvatila kao moguću anemiju (zbog nešto nižih vrijednosti MCV-a) i pokrenula obradu u tom smjeru.

Inače se ne bih posebno osvrtao na vrijednosti hemoglobina i hematokrita, međutim, s obzirom da navodite akvageni pruritus i glavobolje (koje se, doduše, mogu pripisati i nečem drugom), tada na ove nalaze treba gledati drukčije.

U slučaju da niste hipoksični (što se može provjeriti mjerenjem saturacije kisika ili određivanjem plinova u krvi), hemoglobin iznad 165 g/L u muškarca (prema nekim izvorima iznad 170 g/L) ili hematokrit jednak ili veći od 0,49 uz prisutnost simptoma (kao što je akvageni pruritus) dovoljan je da pobudi sumnju na policitemiju rubra veru.

Savjetujem pregled hematologa radi otklanjanja sumnje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 20:02   #5052
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovani,

sjećam se Vašeg upita unazad nekoliko stranica! Tada Vas je obiteljska liječnica shvatila kao moguću anemiju (zbog nešto nižih vrijednosti MCV-a) i pokrenula obradu u tom smjeru.

Inače se ne bih posebno osvrtao na vrijednosti hemoglobina i hematokrita, međutim, s obzirom da navodite akvageni pruritus i glavobolje (koje se, doduše, mogu pripisati i nečem drugom), tada na ove nalaze treba gledati drukčije.

U slučaju da niste hipoksični (što se može provjeriti mjerenjem saturacije kisika ili određivanjem plinova u krvi), hemoglobin iznad 165 g/L u muškarca (prema nekim izvorima iznad 170 g/L) ili hematokrit jednak ili veći od 0,49 uz prisutnost simptoma (kao što je akvageni pruritus) dovoljan je da pobudi sumnju na policitemiju rubra veru.

Savjetujem pregled hematologa radi otklanjanja sumnje.
Hvala na brzom odgovoru samo muce me jos neka pitanja pa ako Vam nije problem da mi pojasnite.zbog glavobolja sam prije 5 godina nacinio obradu po neurologu i zakljucak je da je do vratne kraljeznice koja je iskrivljena. Tada su svi krvni nalazi bili u redu a glavobolje su bile prisutne.Dali je moguce da se ovdje radi o onoj relativnoj ili kako citam stresnoj policitemiji jer meni su leukociti 5 a trombociti 205..zar kod rubre vere to nebi trebalo biti isto poviseno?
Dali su ovi moji rezultati moguci kao nedostatak krvne plazme ili u tom slucaju nebi bilo ni svrbeza ni glavobolja? Jer kolko vidim ovo je rijetko oboljenje i uglavnom starijih ljudi.Dosta me zbunjuju te primarne pa sekundarne pa relativne ne znam sto je sve moguce .
Ako mi jos to mozete pojasnit malo pa cu svakako konzultirat lijecnika.
veliki254 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 20:13   #5053
Quote:
veliki254 kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru samo muce me jos neka pitanja pa ako Vam nije problem da mi pojasnite.zbog glavobolja sam prije 5 godina nacinio obradu po neurologu i zakljucak je da je do vratne kraljeznice koja je iskrivljena. Tada su svi krvni nalazi bili u redu a glavobolje su bile prisutne.Dali je moguce da se ovdje radi o onoj relativnoj ili kako citam stresnoj policitemiji jer meni su leukociti 5 a trombociti 205..zar kod rubre vere to nebi trebalo biti isto poviseno?
Dali su ovi moji rezultati moguci kao nedostatak krvne plazme ili u tom slucaju nebi bilo ni svrbeza ni glavobolja? Jer kolko vidim ovo je rijetko oboljenje i uglavnom starijih ljudi.Dosta me zbunjuju te primarne pa sekundarne pa relativne ne znam sto je sve moguce .
Ako mi jos to mozete pojasnit malo pa cu svakako konzultirat lijecnika.
Sumnja svakako postoji, a vjerojatnost za bolest je, kako ste i sami naveli, malena.

Niti leukociti od 5000 po mikrolitru ili 5x10*9/L a niti trombociti 205x10*9/L ili 205 000 po mikrolitru ne isključuju bolest.

Naime, prema jednoj studiji s oko 1500 pacijenata s potvrđenom dijagnozom utvrđeno je sljedeće: broj leukocita bio je u rasponu od 3000 (ili 3x10*9/L) do 172 000/mikrolitru, broj trombocita bio je u rasponu od 70 do 2 370 000/mikrolitru. Istina, najveći broj pacijenata imao je oko 10 000 leukocita po mikrolitru i oko 466 000 trombocita po mikrolitru, ali su postojali i oni s višim i nižim vrijednostima.

Nadalje, da se isključe sekundarni uzroci, također su potrebne pretrage, to ne možete znati samo iz krvne slike.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 20:21   #5054
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Sumnja svakako postoji, a vjerojatnost za bolest je, kako ste i sami naveli, malena.

Niti leukociti od 5000 po mikrolitru ili 5x10*9/L a niti trombociti 205x10*9/L ili 205 000 po mikrolitru ne isključuju bolest.

Naime, prema jednoj studiji s oko 1500 pacijenata s potvrđenom dijagnozom utvrđeno je sljedeće: broj leukocita bio je u rasponu od 3000 (ili 3x10*9/L) do 172 000/mikrolitru, broj trombocita bio je u rasponu od 70 do 2 370 000/mikrolitru. Istina, najveći broj pacijenata imao je oko 10 000 leukocita po mikrolitru i oko 466 000 trombocita po mikrolitru, ali su postojali i oni s višim i nižim vrijednostima.

Nadalje, da se isključe sekundarni uzroci, također su potrebne pretrage, to ne možete znati samo iz krvne slike.
Hvala vam puno.dakle relativna tj.lazna policitemija nije,nesto nije u redu sigurno.kako je moja doktorica samo lijepo zakljucila da sam punokrvan i poslala me kuci.
veliki254 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 20:28   #5055
Quote:
veliki254 kaže: Pogledaj post
...nesto nije u redu sigurno.kako je moja doktorica samo lijepo zakljucila da sam punokrvan i poslala me kuci.
Ne možete biti sigurni da nešto nije u redu. Možda je sve u redu i možda će liječnica obiteljske medicine biti u pravu, no to možemo reći nakon što otklonimo svaku sumnju.

Sretno!
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 14:46   #5056
Bok svima. Radio sam provjeru krvne slike i dobio sledece rezultate. Je i sve ok? Hvala. Lp

http://www85.zippyshare.com/v/pwKlIUhJ/file.html
aletri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 21:09   #5057
Lijep pozdrav
Molio bih gosp. El Gato Felix da mi pomogne protumačiti laboratorijske nalaze pošto zbog posla kod svoga doktora mogu ići tek za dva dana
Ako je bitno zbog ćega sam išao vaditi krv da napomenem,neki sam stalno bezvoljan nazovimo to tako nije umor nego bezvoljan, i najbitnije od svega, čim ogladnim nije mi dobro,hvata me slabost,tresem se,nakon par zalogaja bilo ćega odma mi bude bolje
Evo nalaza
K.Eritrociti 5,50
K Hemoglobin 165
MCV 91
MCH 30.1
MCHC 330
K.Trombociti 205
K.Leukociti 10.1 3.4-9.7 oni mi malo idu iznad
Granulociti nesegmentirani 0
Granulociti segmentirani 64
Limfociti 30
Monociti 3
Bazofili 0

THS Tireotropni hormon 1.467
željezo 17.6
uibc 32.6
tibc 50.2
urea 4,7
kreatinini 83 bilirubin ukupni 14
ast 18
alt 21
ggt 23
kolesterol 4.5
hdl kolesterol 1.12
ldl kolesterol 2.99
trigliceridi 0.85
S glukoza 8.1 i ona bjezi
U relativna volumna masa 1.024
u pH 6.0
U proteini 0
U ketoni 0
U bilirubin 0
U Urobilinogen normalan
U nitriti negativni
U erotriciti/hemoglobin 0
U leukocitna esteraza 0
Mikroskopski pregled sedimenta urina
U leukociti 0-2
U sluz nesto

Samo da napomenem,nisam stručan pa ne znam kakve ima veze ova glukoza koja je visoka s onim klasićnim mjerenjem sečera kada me doktor pikne u prst,jer sam dan prije na tašte mjerio kod doktora bio je 5,2 šećer
Pretpostavljam da tu igra ulogu da sam dva sata prije vađenja krvi pojeo doslovno 2-3 zalogaja običnog peciva
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 10:03   #5058
Quote:
aletri kaže: Pogledaj post
Bok svima. Radio sam provjeru krvne slike i dobio sledece rezultate. Je i sve ok? Hvala. Lp

http://www85.zippyshare.com/v/pwKlIUhJ/file.html
Nalaz je uredan.

Quote:
kas0 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav
Molio bih gosp. El Gato Felix da mi pomogne protumačiti laboratorijske nalaze pošto zbog posla kod svoga doktora mogu ići tek za dva dana
Ako je bitno zbog ćega sam išao vaditi krv da napomenem,neki sam stalno bezvoljan nazovimo to tako nije umor nego bezvoljan, i najbitnije od svega, čim ogladnim nije mi dobro,hvata me slabost,tresem se,nakon par zalogaja bilo ćega odma mi bude bolje
Nalaz nešto većeg ukupnog broja leukocita s urednom diferencijalnom krvnom slikom ne čini mi se zabrinjavajućim. Bilo bi dobro ponoviti nalaz kroz koji tjedan pa vidjeti kako će se kretati taj broj.

Drugo, po pitanju simptoma koje navodite (anksioznost, tremor, glad), oni nalikuju tzv. autonomnim ili neurogenim simptomima hipoglikemije (niske razine šećera u krvi), no pravo je pitanje je li u vrijeme tih simptoma prisutna hipoglikemija ili nije.

Nažalost, ovaj nalaz glukoze u krvi nije natašte jer ste ipak pojeli komadić peciva i to unutar dva sata prije vađenja krvi i nalaz nije vjerodostojan.

Bilo bi poželjno da u dogovoru sa svojim liječnikom odredite koncentraciju šećera u plazmi u trenutku pojave simptoma. Ako je ista veća od 3,9 mmol/l, tada navedeni simptomi nisu povezani s hipoglikemijom i treba tražiti dalje uzrok tegoba.

Ostali su nalazi, koliko vidim, uredni.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 10:11   #5059
Quote:
ri78 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zena mi je kod privatnog doktora vadila krv iz prsta, pise ovako,
Biokemijska analiza:

P-AMYL= 14,0
HG= 6.75

Sad ovo prvo mislim da su amilaze, ovo drugo HG neznam sto je? uglavnom rekao joj je da joj je imunitet slabiji, i dao inekciju b vitamina.
Mislim da nema veze s vezom, molim vas misljenje!
Možete mi reći gdje je vadila krv iz prsta? To tražim već neko vrijeme pošto imam problem s vađenjem krvi uobičajenim putem.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 10:51   #5060
el gato možeš li meni protumačit isto u vezi policitemije:

ovo je izvan referentnih vrijedosti na nalazima:

ERC -5.77 (p)
MCV -82 (s)
MCHC - 354 (p)
Bazofilni - 0.10 (p)

urin: erirociti- ca 10 (na granici (p)
sediment urina:
erc 3-5
leu 1-3

S-Urati - 445 (p)

K -Rtc promili - 27 (p)

UIBC - 54,3 (p)

plinovi:
HCO3 23,6 (p)
BE - 1.1 (s)
BE ecf - 0.9 (s)
po2 - 113 (p)
O2 sat - 98 (na granici P)

od ostalih nalaza za napomenuti:
Hgb , oko 170 uvijek - 168, 173
eritropoetin 10 (4-33)
jak mutacija - negativna (dali ovo 100% tno isključuje primarnu policitemiju)


na UZV slezena nešto voluminoznija mjeri 12,5 , Pleuralni izljev
Slobodna tekućina u prsištu 3cm širine (prošle godine) to na zadnjem uzv nema

od simptoma ponekad glavobolja i žarenje u vratu
povremeno trnci u rukama
većinu vremena se osjećam se nekako zamantrano, smeteno (nije vrtoglavica,ali nemam ravnotežu i reflekse ko prije)
u ušima nekakav pritisak kad zijevnem pucketa mi u ušima.(nekako su suhe i cerumena skoro nikad nema)
Imao sam i neke subfebrilne temperature do 37,5
I da napomenem da sam imao problema sa tlakom i tahikardijom (tlak je znao bit od 150/100 - 200/130) a otkucaji do 130)
zadnjih pola godine je tlak uredu uvijek oko 120/80 nekad od rijetko zna skocit na 140/80 , vecinom je od 110/75 do 130/80
I dva tri puta mi se u zadnje vrijeme dogodilo da mi prifali zraka. i tokom sna mi se nekad znalo događat
Uglavnom izvan stroja sam zadnjih godinu dana. i nikako da krene značajno na bolje.

I još jedno pitanje dali upala (virus) nekakva može urokovat ove sve tegobe i ovakvu krvnu sliku.
Pošto mi je zadnjih godinu dana ždrjelo crvenkasto sa nekakvim kao polipima, a krajnici malo otečeni i izbacuju ono bijelu tvar. Ovo je nalaz od OTR
OTS - kraći refleks
RNS - devijacija desno
OFS - tonzile izvan lukova, asimetrične
uradio ASTO dobar 59

a prije pola god. sam radio na ebv
pozitivan ebv vca igg- 750
i ebna igg 132

ima još bris nosa koji će danas biti gotov

Da napomenem da ne pijem, ne pušim i normalno se hranim nikakav junk food
Visina,težina, 186, 83 , imam 22.god
kroz cijeli život sam zdrav bio nikakvih problema , štoviše u izvrsnoj formi : što vožnja bicikla, plivanje ,trčanje...

I evo da nadodam da mi je stigao nalaz brisa nosa:

U sadžaju brisa sluznice nosa nalaze se cilindrične cilijarne i sekretorne stanice upalno i degenerativno promijenjene, neutrofilni granulociti, stanični deritrus i bakterije.
Eozinofilni granulociti se ne nalaze.

Zadnje uređivanje mateo111 : 17.08.2016. at 11:15.
mateo111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.