Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2011., 14:35   #81
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Hellou....
evo i mene...samo malo slova, toliko da vas sve pozdravim....

idem kuhati..
bržole...
zaaaaaag

P.S. pitanje za mika 123: dr. Markeljević u Vinogradskoj- je li imunolog??? Znam da ga prije nisu imali...

a o bojažljivosti...time si samo štetiš..
pa u mojoj obitelji...samo sam ja autopilot....pa šta....
čak sam i dicu nagradila s tim..
ćer ima celijakiju,
sin peseqvinovarus...
i sad to imaju...i lipi i "zdravi" ljudovi su...bez kompleksa i strahova...
oni su "dobili" od mene???? A OD KOGA SAM JA..
jedan stari medicinski brat-dok je djetiću stavljao gips, upita:
ima li to ko u familji???
nema..
AAAA, to može biti 10 koljeno da naslijedi..
a ko je 10 koljeno...praprapraprapra...neko...

zato...razbijala ti glavu ili ne...
suđeno je suđeno...
život je borba...i
ide se dalje..HRABRO..
ma, da znam...previse sam zabrinuta,
valjda zato sto am oduvijek bila zdravo dijete, a od 25 stalno neki problemi, pa mi je teško, dosta sam se psihički promjenila zbog svega toga..

za dr. Markeljević su mi rekli da je prije radila na Rebru, a od nedavno je dosla u Vinogradsku jer oni nisu imali imunologa.

pozz
mika123 is offline  
Old 07.05.2011., 14:44   #82

opet ja...
mika....
ja sam uvijek bila neko kržljavo dite...i sa svojom žgoljavošću, čestim prehladama, upalama..zadavala puuuuuno brige mojima...u ono vrime..na selu..
bez auta...ni zamislit ne možeš...
a mi danas sve na botune, pa opet još gora panika...

polako...
mene nikad nije grizlo...
zašto to moja dica imaju... od koga..

mene je zanimalo riješenje..
ko pozna nekog doktora, kako pomoći, kako riješiti problem..
ali onaj tekući...

nikad ne grizem sebe npr. oće li njihova dica biti zdrava...
naravno da oće...

jedan moj staaaari susjed je ima običaj reć:
nikad ne govori moga sam, da sam... šta nisam...
jer od toga samo oboliš na žifce...
i love you...
Ljines is offline  
Old 07.05.2011., 15:00   #83
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post

opet ja...

polako...

mene nikad nije grizlo...
zašto to moja dica imaju... od koga..

mene je zanimalo riješenje..
nikad ne govori moga sam, da sam... šta nisam...
jer od toga samo oboliš na žifce...



Da , počeću ovakve postove da smještam u moja dokumenta.
__________________
:)
luna mn is offline  
Old 07.05.2011., 17:55   #84
Pozdrav svima

Odavno me nije bilo, pa da vas sve puno, puno pozdravim.Moram da priznam da otkad sam se psihicki sredila,mnogo bolje se osjecam.Naucila sam da zivim sa ovom mojoj bolescu, sto manje obracam paznje na nju, kad je se sjetim, brze bolje pocnem o necem drugom razmisljati, sama sebe bodrim, sutra je novi dan.Ponekad mi se javi strah, ali ne dam se.Redovno, koliko stignem citam vase postove i drago mi je da je bar negdje sloga i razumjevanje, i da se drzimo svi zajedno.

Veliki poljubac za sve)
svjetlana13 is offline  
Old 07.05.2011., 18:35   #85
Quote:
svjetlana13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Odavno me nije bilo, pa da vas sve puno, puno pozdravim.Moram da priznam da otkad sam se psihicki sredila,mnogo bolje se osjecam.Naucila sam da zivim sa ovom mojoj bolescu, sto manje obracam paznje na nju, kad je se sjetim, brze bolje pocnem o necem drugom razmisljati, sama sebe bodrim, sutra je novi dan.Ponekad mi se javi strah, ali ne dam se.Redovno, koliko stignem citam vase postove i drago mi je da je bar negdje sloga i razumjevanje, i da se drzimo svi zajedno.

Veliki poljubac za sve)
Draga nasa Svjetlana, bas mi je drago da si se javila i da si OK. Ta psihicka stabilnost mnogo znaci i verujem da su svi imali prilike da je osete i njenu blagodet, a neko i da je sto trajnije zadrzi.

Da, kad analiziram svon psihicki status sada i ranije---uh-ko nebo i zemlja.
I mislim da je upravo to smirenje doprinelo boljitku i zaustavljanju najburnijih reakcija u meni.
Mozda zvuci kontradiktorno-predala sam se, a borac sam . Odnosno, pomirila se sta imam i naucila da zivim sa tim bez kuknjave i osecaja krivice, a opet, sto kaze Ljines, gledam da nadjem resenje, borac sam, ne predajem se u smislu da klonem duhom.

Draga Luna, nek si ti nama uzivala, a glavobolja moze da dodje i bez lepog izleta.Nadam se da ce brzo proci, ljubim te!

Draga Ziza, samo napred, uz tebe smo svi da ti olaksamo dane bez cigareta.
A sigurno ce se i tvoje Lane obradovati i svi tvoji ohrabriti.

Veliki pandica svima!
iva64 is offline  
Old 07.05.2011., 20:45   #86
[QUOTE=mika123;33468924]Bok Ziza,

cule smo se vec jednom prek pp. Ma problem je u tome sto sam stalno u nekom strahu. Osim sto imam Hashimota, imam problema i s koljenima, stalno mi oticu, jedno (operirano) otice vise od drugog i moj ortoped misli da imam reumatske tegobe jer zbog omeksanja hrskavice koljena ne mogu stalno oticati. Vec sam bila kod dr. Anica na Rebru i on je napravio sve nalaze i iskljucio reumatsku podlogu. Ali moj ortoped opet hoce provjerit drugo misljenje pa me sad salje kod dr. Markeljevic u Vinogradsku. Vec sam luda od stalnih pretraga i problema s koljenima...
Mom decku je mama umrla od Lupusa. Stano sam us trahu da i ja nemam nesto, pa se pitam da li bi imali zdravu djecu, jer sam negdje procitala da su sve autoimune bolesti povezane te ako imas jednu, djeca ti mogu dobiti neku drugu..ne znam, mozda sam paranoicna( nikako da se opustim, mozda zato sto sam ja stalno bolezljiva..

draga moja Mika potpuno razumijem da si u strahu a dobro je sto te dalje salju po drugo misljenje bit ces sigurnija i mirnija sigurno. ma nisi paranoicna to je normalno da se plasis i prirodno je ako je neko iz tvoje ili momkove porodice imao neku imunolosku bolest.
a sto se tice oticanja koljena i zbog tog omeksanja hrskavice ne znam jesi li probala piti glukozamin ja ga pijem vec 6 mjeseci i zadovoljna sam jer osjecam da mi noge vise nisu onako klecave i sigurnija sam, ali ti opet razgovaraj sa doktorom pa vidi dali bi tebi pomogao.
sto se tice toga da je majka tvoga momka umrla od lupusa mila moja ne mora znaciti da bi tvoje dijete pokupilo ikakvu imunolosku bolest ali najbolje je prethodno provjeriti sve i razgovarati sa doktorom pa vidjeti sta ti on savjetuje.

moras se probati opustiti jer ti je to jedan od osnovnih elemenata da imas uspjesno lijecenje, stresom mila moja neces nista pomoci sebi, znam da je tesko ali imas nas na ovoj temi i kao podrsku a i kao primjer sta smo uradile sa stresom, ja konkretno fasovala vec 8 dijagnoza ali opet uvijek zamolim dragog Boga da mi sacuva ovo zdravlja sto imam i ne dao Bog gore, ali i mi trebamo pomoci dragom Bogu svojim optimizmom i pozitivnim razmisljanjem.
znam da si ti pametna djevojka i ne zelim ti filozofirati samo te onako kao sto bi majka savjetovala svoje dijete, zelim upozoriti sta je sve stres kadar uciniti u organizmu.

ljubim te i grlim pandinim zagrljajem i zelim ti svu srecu ovog svijeta


Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Drago drustvance, dobro jutro

Kakva lepa kafica uz vase postove i Zizino javljanje(ususkavanje), vidim, glasate za smajlica, ma ja sam za sve sto je veselo, tako da , bez obzira na bolest, moze biti smajlic, draga Leeloo, ali, razumem te, mozda ti kolege kazu da to nije primereno. A mozda onaj smajlic-zvrko- ili onaj zagrljaj ili placebo-e, to bi tek bio pis, i onako su mnogi od nas u pocetku imali nevericu okoline ili dr-a(pa i samih sebe).

Mika, ti si sinoc se poslednja javila, samo kratko, ja sam ti vec pisala, razumem tvoju bojazan, sad jos vise , kad si pomenula da je i decko povezan sa Lulusom (na tako grozan nacin), ali, ne zaboravi, on ga, hvala Bogu nema, a i procentualno je jako mali broj muskaraca sa ovim. Takodje mislim da je dobro sto tvoj dr trazi jos jedno misljenje, tako ces rascicstiti od cega su ti ove druge tegbe. Moja snaja ima Hasimota, ali ni jednu drugu autoimunu bolest, njen muz(moj brat) ima mene i mamu bolesnu, ali, hvala Bogu, deca su im zdrava. Sreca prati hrabre, a nikad ne znas sta ce u zivotu biti.

Ovo nisu genetske bolesti, pa da kazes da svesno rizikujes, zato, molim te, ne brini unapred. A stres jeste definitivno najjaci okidac!

Luna, kako je bilo na izletu na moru?

Ziza,dobrodosla za vikend, znam da sad svu paznju posvecujes Lanetu i tvojima, pisacu jos o ovim tvojim vestima, samo da te podrzim u odvikavanju od pusenja i da pomislim, Generacijo, daj Boze, da su pogresili sa fibrozom pluca, jer je to retko od svih kompl. kod lulusa (bez obzira sto sam je ja zakacila), ti si vec "izvukla" karte-bubrezi, kolena...sta jos?

I da, znate, kao u onoj Balasevicevoj pesmi "jer svatovi su tu, do nas", udaje nam se prvo komsice, do juce devojcica, evo sa 22-devojka i danas - mlada.
Svi moji , naravno idu, ja cu biti u srcu sa njima.

Ljubim vas sve!
draga moja Generacijo, moja Iva hvala na dobrodoslici, u pravu si uzivala sam sinoc sa Lanetom, mamom i mojim cumurcicem a jutros isla frizeru i kad sam dosla nastavila uzivati sa mojom sekom i njenim sinom ali mislim ja i na vas drage moje. vidim da ce te se ti i Luna sresti uskoro ma mogu misliti kakvo vas uzivanje ocekuje. hvala ti na podrsci u vezi prestanka pusenja sad vise nema izbora to je nesto sto moram a i bolja mi je prilika dok sam u banji da prestanem jer mi oni daju i flastere i inhalator a ima i elektricna cigareta za one koji se odvikavaju od navike i moze se koristiti unutra,nema nikotina a puni se na ispravljac, ma sve ide na ruku da se sto lakse odvikne od tog poroka, koji stvarno jeste porok.
ma gura Mujo ide dalje a izdrzat cu ja, i sto kaze nasa draga Luna nije cigareta jaca od mene.
vidim vi imate svadbu u komsiluku bas divno nista ljepse od mladosti i njihovog veselja odma i nama pune srca.

ljubim te sekana moja i grlim pandinim zagrljajem

eto nisam vas ususkala ja sinoc jer se probam i malo disciplinovati vise sa ranijim lijeganjem u krevet. ma ja kad odlucim da nesto promijenim mijenjam sve nema ti kod mene sredine idem iz krajnosti u krajnost he.he. zezao me moj cumurcic, kazem i njemu ovako a on mi kaze samo nemoj promijeniti i mene.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 07.05.2011., 20:51   #87
Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Zdravo svima,
vidim stalna ekipa tu - bravo, takve vas volim.

Iva , hvala na pitanju , juče bilo divno. Danas malo muči glavobolja , ali rado plaćam jučerašnje sunce.

Ljines , odličan komentar , a šta drugo i očekivati od tebe .

Ziza, dan više si nepušač, bravo. Ponosna sam na tebe jer znam da je velika borba u tebi , a isto znam da ćeš istrajati. Ne daj se zlu koje ti može još više narušiti zdravlje.

Sve vas pozdravljam još jednom.
hvala ti mila moja na podrsci i ovaj prodje dan a guram dalje dok ne shvatim kako ti kazes da sam i s tim zavrsila. ma ni za sto na svijetu ne bi unistila tvoje povjerenje a pogotovo sto znam koliku podrsku imam od vas svih.
ma moja najdraza druzino sve s vama lakse ide hvala vam na tome.

pusa i pandin zagrljaj
Ziza Kovacevic is offline  
Old 07.05.2011., 21:02   #88
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post

opet ja...
mika....
ja sam uvijek bila neko kržljavo dite...i sa svojom žgoljavošću, čestim prehladama, upalama..zadavala puuuuuno brige mojima...u ono vrime..na selu..
bez auta...ni zamislit ne možeš...
a mi danas sve na botune, pa opet još gora panika...

polako...
mene nikad nije grizlo...
zašto to moja dica imaju... od koga..

mene je zanimalo riješenje..
ko pozna nekog doktora, kako pomoći, kako riješiti problem..
ali onaj tekući...

nikad ne grizem sebe npr. oće li njihova dica biti zdrava...
naravno da oće...

jedan moj staaaari susjed je ima običaj reć:
nikad ne govori moga sam, da sam... šta nisam...
jer od toga samo oboliš na žifce...
i love you...
ma svaka ti je na mjestu, moja mudra Ljines, ta ispitivanja nam samo donose gore ali nista ne mijenjamo samo se unistavamo tako, i ja sam dosta slicnog misljenja, i meni su rekli da je mom Lanetu moglo doci do autizma zbog moje imunoloske bolesti u trudnoci ali ja kazem pa i ako jeste ne mogu nista promijeniti uvijek mi je bio cilj kako mu sto vise olaksati zivot a od koga je meni doslo mozda od pradjeda ili nekog jos predasnjeg koljena ali svejedno od koga god da je samo ne dao Bog gore, mislim da je ponekad tesko i cuti, meni jeste bilo jako tesko kad su mi ovo rekli za mog sina ali hvala dragom Bogu pa mi ga je podario meni najljepseg i najdrazeg sa bilo kojom manom.
ne zelim se opterecavati samo se boriti da njemu stvorim sto laksu i bolju buducnost a uz pomoc dragog Boga i uspjela sam dosta toga.

kako si mi ti, sta bubrezi govore, dobro je i kad nekad zabole jer je meni nefrolog rekao da se zabrinem kad me ne budu bolili jer onda mozda ne funkcionisu.

ma prava je milina citati tvoje postove svima nam daju vjetar u ledja kako se treba boriti i ici dalje.

pusa i pandin zagrljaj
Ziza Kovacevic is offline  
Old 07.05.2011., 21:08   #89
Quote:
svjetlana13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Odavno me nije bilo, pa da vas sve puno, puno pozdravim.Moram da priznam da otkad sam se psihicki sredila,mnogo bolje se osjecam.Naucila sam da zivim sa ovom mojoj bolescu, sto manje obracam paznje na nju, kad je se sjetim, brze bolje pocnem o necem drugom razmisljati, sama sebe bodrim, sutra je novi dan.Ponekad mi se javi strah, ali ne dam se.Redovno, koliko stignem citam vase postove i drago mi je da je bar negdje sloga i razumjevanje, i da se drzimo svi zajedno.

Veliki poljubac za sve)
draga Svjetlana drago mi je da si se javila a jos drazi sadrzaj pisanja. vidim da si hvala dragom Bogu uspjela pobijediti lose misli i to je pravo razmisljanje i rjesenje nauciti zivjeti sa bolescu.
ovo nase drzanje zajedno je najbolji dokaz koliko smo jaki i puni zelje da pomognemo jedni drugima a i meni ova tema jako puno znaci i pomaze.
ma ovo je prava druzina svi se razumijema a i ne moramo okolini odgovarati na pitanja koja postavljaju neko iz puke znatizelje a neko iz kurtoazije.
ja samo kazem kad me neko pita kako sam, hvala Bogu dobro zar se ne vidi na meni.


i tebi pusa i pandin zagrljaj
Ziza Kovacevic is offline  
Old 07.05.2011., 21:19   #90
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga nasa Svjetlana, bas mi je drago da si se javila i da si OK. Ta psihicka stabilnost mnogo znaci i verujem da su svi imali prilike da je osete i njenu blagodet, a neko i da je sto trajnije zadrzi.

Da, kad analiziram svon psihicki status sada i ranije---uh-ko nebo i zemlja.
I mislim da je upravo to smirenje doprinelo boljitku i zaustavljanju najburnijih reakcija u meni.
Mozda zvuci kontradiktorno-predala sam se, a borac sam . Odnosno, pomirila se sta imam i naucila da zivim sa tim bez kuknjave i osecaja krivice, a opet, sto kaze Ljines, gledam da nadjem resenje, borac sam, ne predajem se u smislu da klonem duhom.

Draga Luna, nek si ti nama uzivala, a glavobolja moze da dodje i bez lepog izleta.Nadam se da ce brzo proci, ljubim te!

Draga Ziza, samo napred, uz tebe smo svi da ti olaksamo dane bez cigareta.
A sigurno ce se i tvoje Lane obradovati i svi tvoji ohrabriti.

Veliki pandica svima!
Hvala ljubavi, ma samo da vidite koliko je moja mama sretna i od prevelike bojazni da ne pokleknem savjetuje mi i da kafu prestanem piti ali kako znam da je jedna solja kafe dobra kao preventiva od obolijevanja od raka pijem je ujutro a popodne popijem caj od kamilice sa okusom meda a bez secera je i bez kofeina je pa mi za sada odlicno godi. ne znam dali ga ima ima kod vas kupiti ali djeluje pravo smirujuce a posto ja ne volim okus kamilice ovo mi je odlicno, a ima ih i sa okusom brusnice i mente a od Picvik su firme a oni po meni imaju najukusnije cajeve a statistike koje su se ovdje vodile u danskoj su pokazale da imaju najmanje primjesa i ako znam da je bolje sve sto ubere nasa ruka ali to je za mnoge od nas nemoguce.

evo bas danas je moj cumurcic razgovarao sa muzem one nase doktorice koja radi ovdje na pulmologiji i rekla je da moram samo imati uputnicu od doktora i da ce mi ona tacno reci o cemu se radi nakon ponovnog CT pluca i stomaka i da li trebam imati ista od terapije za fibrozu pluca. mene vise brine ova cista na jetri jer se tu ne moze puno uciniti a i pankreas mi je uvecan a to moze biti razlog i zasto uvijek osjecam tu nadutost u stomaku.
ma bit ce bolje idemo dalje samo molim Boga da cuva od goreg a majku smjesak mog Laneta i samo jedan njegov iskreni poljubac lijeci od svake bolesti.

pusa i pandin zagrljaj
Ziza Kovacevic is offline  
Old 08.05.2011., 10:55   #91
Dobro jutro, drago drustvance

Evo, opet , po starom, dobrom obicaju, Ziza nas je lepo ususkala,
ja sebi dajem za pravo da otvorim dan .

Nadam se da se ne ljutite, a ja cu se potruditi da otvaranje bude sto bolja ceremonija .

Zato necu u ovom javljanju mnogo da kukumavcim, samo da vas sve lepo pozdravim i da kazem, evo novog dana, hajde da i njega lepo preguramo!
iva64 is offline  
Old 08.05.2011., 11:33   #92
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, drago drustvance


Zato necu u ovom javljanju mnogo da kukumavcim, samo da vas sve lepo pozdravim i da kazem, evo novog dana, hajde da i njega lepo preguramo!
Što nam prikrivaš djevojčice ?
Što te muči ?
Ti znaš da ovo društvo umije da sluša.
Ljubim te

Da , dobro jutro svima... ili dobar dan.
__________________
:)

Zadnje uređivanje luna mn : 08.05.2011. at 12:02.
luna mn is offline  
Old 08.05.2011., 14:39   #93
lipi moj narode,
evo i mene...
malo kasnim...prošlo podne..

upravo ručali...pa ja prva, hopla za komp...a muž i ćer peru suđe...ja umorna...

a Iva nešto kratko... zašto....

danas je dan nas i naših majčica...pa sam napravila pečeni odojak (komad- ne cili)sa krompirima.., juhu i salatu od kukumara i pomidora....
lako i brzo...

eto...nije haiku..
al je
zaaaaaaaaaaaaaaaaaag
Ljines is offline  
Old 08.05.2011., 17:57   #94
Iva, čekam da se javiš, znam da nisi jutros bila dobro.
Mislim na tebe.
__________________
:)
luna mn is offline  
Old 08.05.2011., 18:02   #95
e drage moje samo da vas pozdravim i zazelim vam dobro zdravlje do ponovnog javljanja a to ce biti u petak ako Bog da u vecernjim satim.

sve vas grlim i ljubim i mislim na vas.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 08.05.2011., 20:45   #96
Sretan Majcin dan svim mamicama!

Opet samo kratko,sve vas lijepo pozdravljam,uzivajte u danasnjem danu!Iva,kako se spavalo?Svatovi do vas...Javi se! Ljiljana,super snalazenje za sudjeZiza draga,ugodan boravak,javi se cim stignes!Luna,mislis da nam Iva nesto krije?Jos se ne javlja,nadam se da je ok.Kod mene jos status quo.
Pjetra is offline  
Old 08.05.2011., 21:48   #97
Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
Opet samo kratko,sve vas lijepo pozdravljam,uzivajte u danasnjem danu!Iva,kako se spavalo?Svatovi do vas...Javi se! Ljiljana,super snalazenje za sudjeZiza draga,ugodan boravak,javi se cim stignes!Luna,mislis da nam Iva nesto krije?Jos se ne javlja,nadam se da je ok.Kod mene jos status quo.
Draga Pjetra, svim majkama od srca zelim srecan dan Majki, to je prelepi praznik. Kod nas se slavi oko Bozica, pokretan je praznik, pada uvek u nedelju i ide u nizu-Detinci, Materice, Ocevi.Svake nedelje po jedan praznik.
Svatovi prelepi, malo zal sto nisam bila deo te divne bajke, zaista mi je to dete poraslo u kuci, a i sad , od kako sam cesto na aparatu i ona i njena sestra, kao studentkinje, koje ponekad imaju vremena i prepodne, cesto su me pozivale, da pitaju da li sam OK, da i mi nesto treba, da li zelim da pijemo zaj. kafu, dolazile po mene, nosile mi aparat,kad bi smo isle kod njih kuci (da ja promenim sredinu), ma deca za ugled. I najmladji medju njima-brat, divan decko! A da ne pricam kako smo veliki prijatelji sa njihovim roditeljima.
Ali, zato se moja celjad provela fenomenalno i danas sam imala pravu reportazu o svadbi.
Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Iva, čekam da se javiš, znam da nisi jutros bila dobro.
Mislim na tebe.
Hvala ti draga Luna, i ti, svojim senzorima, zaista osetis onu najtananiju misao, koja se cita samo izmedju redova. Nocas i danas citav dan bas pojacano imam problema sa plucima-neprekidni kasalj, nedostatak daha, ma sve bzv. Ali, ne dam se, uzela sam i neke jos dodatne lekice, pa amfitamine (od jednog mi se spava nevidjeno, pa ga pijem posle rucka i uvece pre spavanja), ali, evo, hvala Bogu, malo je bolje, pa sad imam snage da vam malo pisem. Mozda ima veze sa vlagom koja se uvukla i u kucu-juce je bio divan dan, a danas-kisa.

Volela bih da ovo Zizino nije to sto du joj rekli, zaista, od srca zelim da je neka glupa pogreska, mada bih svakom preporucila ostavljanje cigareta (sto u osnovi i nije vise pravi duvan, kako kazu, sa svim tim dodacima).

Hvala ti draga Pjetra,hvala ti draga Ljines, hvala ti draga Luna, zaista ste svi divni i ti si dobro rekla, mila moja devojcice,Luna, ovo drustvo ume da slusa. Ne libim se ja da pisem, samo kad non stop kasljes, ne mozes fizicki nista drugo da radis.
Kad smo vec kod kasljanja, od toga su cesto umetnici 19. veka patili (tuberkuloza i druge bolesti), kao i njihove heroine , recimo, u glavi mi je Shopen ili Dama s kamelijama. Sad kad sam u toj odvratnoj situaciji-mogu samo da kazem-nema nista romanticnog u tome-naprotiv! Bas je ponizavajuce.

Eto, mili moji, ne zelim vise da mracim, i ja sam se izvukla, sad disem, onako obazrivo, ne punim plucima, da se ne povrati napad...

Sve vas ljubim i mislim i ja na vas,saljem vam pandin zagrljaj, da mi budete dobro, sto bolje, najbolje!
iva64 is offline  
Old 08.05.2011., 21:59   #98
Hvala na javljanju Iva.
Ljubim te.
__________________
:)
luna mn is offline  
Old 09.05.2011., 10:07   #99
Drago drustvance, dobro jutro

Evo, pocinjemo novi dan, nadam se lep i uspesan svima nama!

Kako ste, da li vas je raznezio jucerasnji dan-praznik?

Joj, citala sam malo ukucanima postove, pa i Ljines, kad nabraja svoje "sitnice" za kuhinju-a ono -prave gozbe!

Draga moja Luna, hvala ti na neznosti i jucerasnjem ususkavanju

Hajde da ne pricam samo o drugim stvarima, a da medicinu ne pomenem, mozda sam pisala ranije da mi se, kao jedna od dijagnoza, javila pre nekoliko godina i alergija(pa normalno, sve u vezi sa disanjem i plucima, rekli bi ste vi), alergicna na sve vrste polena , na duvan-to su bile najizrazenije.
Da li jos nekog muci to? Mene ovih dana "udara", mada nisam napolju, a jos i pijem terapiju (i to duplu-presing ili aerius, kako kad + galitifen). Uzas-em mi je nos postao "cesmica" , em disanje-skrgice.
Eto, mili moji, toliko, ljubim vas sve!
iva64 is offline  
Old 09.05.2011., 11:04   #100
Dobro jutro svima .

Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post

mozda sam pisala ranije da mi se, kao jedna od dijagnoza, javila pre nekoliko godina i alergija

Da li jos nekog muci to?
Moji problemi su počeli kao alergijske promjene. Na kaju nisam reagovala na Pressing , Galitifen , Aerius , Claritin , Singulair ... I nakon lutanja naletim na Zirtec. On mi je pomogao i smirio simptome koje sam imala.
No nije sve dovijeka , tako sam morala nakon izvjesnog vremena prekinuti sa terapijom , tj. napraviti pauzu. Tada je tek počinjao užas , sve tegobe su se pojačavale , urtica ,angioedem (Quieck-ov edem),a onda rinitis , asmatični napadi ... Jedno vrijeme je bilo vrlo čupavo ali prođe i to , kao i sve naravno.

A kako si mi ti , bolje se osjećaš danas ?
Nemoj nam više prikrivati svoje tegobe , jer ja pustim mašti na volju i u glavi napravim najgori mogući scenario .Presjekla sam se .
__________________
:)
luna mn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.