Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2013., 10:15   #21
Išla pogledat šta ima, svega čega....
jaja, mlijeko, kiselo vrhnje, jogurt, puding od čokolade i od vanilije, danonino, Zdenka sir, ABC sir, paški sir, livanjski sir (po komad), neka salama od divljači (poslano iz Delnica), pršut od vepra(također iz Delnica), slane srdele, ukiseljene lučice, cikla, feferoni, poma, paprika, krastavci kiseli i svježi, komad mesa za ručak, tartar, brokula, senf, maslo,kečap, ajvar,njoki, mrkva, masline, riblje konzerve sirup za skidanje temperature za djecu, sirup za kašalj,bijelo vino..........

smočnica ilitiga stvari po kuhinjskim elementima:
tjestenine razne vrste, smeđi šećer, sol, razni začini, kutija sa sastojcima za kolače (vanilin šećer, prašak za pecivo, etc), maslinovo ulje, obično ulje, kvasina, riža smeđa i bijela i slično...
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين

Zadnje uređivanje Carla B. : 27.05.2013. at 10:27.
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 22:11   #22
Jogurt, voćni jogurt, mlijeko, paradajz, luk, češnjak, zelena salata, majoneza, kečap, salama, delux šunka, jaja, mrkva, kupus, vrhnje, posni sir, sirup za kašalj i temperaturu, karlovačko radler, peršin ...

Po kuhinjskim elementima: tjestenina, palenta, začini, juha iz vrećice, nutella, cedevita, kava, capuccino, pahuljice kukuruzne i čokoladne, prašak za pecivo, vanilin šećer, puding u prahu od vanilije i čokolade ....
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 22:55   #23
pitaj me nešto lakše.

mi se vodimo istom politikom kao i kissačina baba, moraš imati zaliha hrane za minimalno mjesec dana,ne do bog da krško opizdi ili da srbi opet bombarduju.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 09:45   #24
Aupišku, pa ja nemam niš kad čitam vas. Za malog uvijek mora biti pahuljica bar tri vrste i pizdarija za kolače. Špajz kao takav nemamo, živimo u malom stanu i nemam gdje držati zalihe. U frižideru maslac, margarin (za nezakonitog), kečap, podravka marmelada od marelica, jogurti razni (za malog ovisnika), svježi kravlji sir, gauda, abc i dukatela namaz, poli salama, mrkva, celer. U škrinji par paketa mesa i porcije ćufata i sličnog za dane kad nam se ne kuha (čitaj - meni se ne kuha), smrznute mahune i grašak, dinosauri za juniora. I to je to. Ne volim se mjesečno opskrbljivati, više sam za tjednu nabavku.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 10:27   #25
dakle frižider: mlijeko (obično + kozje) min.3 litre, svježi sir, vrhnje za kuhanje,jaja,mrkva,celer,paradajz,jagode,pureća šunka, čajna,sir tilzit,sir topljeni za mazanje, sirni namaz,rama,marmelada miješana,pileći file za ručak,sok od jabuke, sok od bazge, u škrinji nekoliko smrznutih ćufti( i meni se ponekad ne kuha)lisnato tijesto, nekoliko sladoleda, nešto povrća smrznutog samo za brzu upotrebunekoliko vrećica s teletinom i junetinom, jedan "komplet"za gulaš od divljači u špajzi/ostavi:tjestenina, riža,krumpir, luk,paradajz u tubi,brašnou kuhinjskim elementima uz sve što treba za kolače(prašak za pecivo, vanili šećer,rogač,mak,orasi,suhi kvasac,preljev za torte) rezanci za juhu,kuglice za juhu,palenta, hajdinska kaša, zobena kaša,proso, mješavina 4 godišnja doba, kukuruzne pahuljice,čokolešnik,vegeta, sol, papar crni i bijeli, čajevi,kave,začinieto
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 10:30   #26
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
...
mi se vodimo istom politikom kao i kissačina baba, moraš imati zaliha hrane za minimalno mjesec dana,ne do bog da krško opizdi ili da srbi opet bombarduju.
tak' je

osim pripravnosti za eventualne katastrofe, ostala mi ta navika dok sam živjela na selu gdje mi je prvi dućan bio 5 km daleko

u zamrzivaču je meso, voće za štrudle, sok od bazge, njoki...
u frižideru uvijek mora biti svježeg povrća i voća, sira i vrhnja, pancete, namaza, džemova, maslaca, zobenog/rižinog napitka/mlijeka, jogurta, žutog muškata il' traminca za mene i radlera ( ) za muža
u ostavi su tjestenine, riža, proso, zobene pahuljice, brašno, sjemenje, grahorice, med, krumpir, kapula, luk....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:24   #27
moj frizider je blazeno prazan

imam kefire za psa
dva dzema koja ne koristim
ajvar, tartar i senf
soja sos
bademovo mlijeko
zobenu masku za lice i onu masku s tekucinom koja hladi lice

u ledu su mi ravioli
popecci
francuska salata

inace imam zalihu rize, tjestenine, zobi i pirovih krekera
i mlijeka, cca 10 litara uvijek stoji ekstra
ulje i kvasinu

to je doslovno sve sto imam :krsko: :elementarna nepogoda:
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:50   #28
Quote:
Carla B. kaže: Pogledaj post
Išla pogledat šta ima, svega čega....
jaja, mlijeko, kiselo vrhnje, jogurt, puding od čokolade i od vanilije, danonino, Zdenka sir, ABC sir, paški sir, livanjski sir (po komad), neka salama od divljači (poslano iz Delnica), pršut od vepra(također iz Delnica), slane srdele, ukiseljene lučice, cikla, feferoni, poma, paprika, krastavci kiseli i svježi, komad mesa za ručak, tartar, brokula, senf, maslo,kečap, ajvar,njoki, mrkva, masline, riblje konzerve sirup za skidanje temperature za djecu, sirup za kašalj,bijelo vino..........

smočnica ilitiga stvari po kuhinjskim elementima:
tjestenine razne vrste, smeđi šećer, sol, razni začini, kutija sa sastojcima za kolače (vanilin šećer, prašak za pecivo, etc), maslinovo ulje, obično ulje, kvasina, riža smeđa i bijela i slično...
Prekrašno
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:32   #29
mi imamo zalihe za makar 3 tjedna uvijek doma,zahvaljujuci mm-u

ja za njega kazem da im sindrom podrumskog djeteta(odrastao u podrumu za vrijeme rata)
i kod nas ima stvarno svega i u nabavku idemo otprilike svakih desetak dana i ostale dane je dovoljno da kupujemo kruh i eventualno neko voce
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 16:42   #30
Ja volim imati više toga u u zalihama jer mi se neda svako malo ići nešto kupovati. Ili ako se sjetim nešto spremati, a fali mi pola sastojaka.
Tako kupim puno brašna, riže, tijesta, luka, krumpira, češnjaka, pakiranje mlijeka, konzerviranog paradajza, ukiseljenog povrća, pekmeza i sl. što može stajati van frižidera. Tjedno punim frižider jajima, mesom (ne volim smrznuto meso), ribom, voćem i povrćem.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 19:55   #31
kod mene ko u hrčka

al opet čitam da vidim jel mi je možda nešto promaklo kupit,pa kradem iz vaših frižidera i špajza

za sada ništa šta bi me natjeralo u trk pa u dućan
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.