Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2010., 10:49   #41
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
pa neće nitko pustiti dijete da spava na -15. SIgurno će zagrijati sobu do barem 10ak stupnjeva.
onak, u zatvorenom stanu ni ne može biti -15, kaj ne? mislila sam na vanjsku temperaturu. sad su vani temperature još u plusu pa djeca već spavaju u dugim bodijima, flis pidžamama i vrećama, pokriveni dekom i poplunom. u čemu će spavati kad VANI bude -15?
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 10:50   #42
Quote:
alex k. kaže: Pogledaj post
nemojte bebice previše oblačiti za spavanje. netko je napisao da beba ima bodi, pidžamu, čarape i još vreću. mislim da je to previše. kaj ćete onda po zimi kad bude -15?
čuj kad vani bude -15, , ne znači da će i u stanu biti -15. grijat će se više

po meni ovo nije previše.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 10:53   #43
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
a one preporuke o temperaturi sobe za kupanje da ne govorim - ako je ispod 25-26 ona doslovno drhti i trese od zime...
Meni je ona i preko ljeta spavala u bodiju kratkih rukava, pidžamici dugih i pokrivena s tankim poplunom....
takva temperatura prostorije u kojoj se beba kupa se i preporučuje.
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 12:06   #44
Quote:
alex k. kaže: Pogledaj post
onak, u zatvorenom stanu ni ne može biti -15, kaj ne? mislila sam na vanjsku temperaturu. sad su vani temperature još u plusu pa djeca već spavaju u dugim bodijima, flis pidžamama i vrećama, pokriveni dekom i poplunom. u čemu će spavati kad VANI bude -15?
u istome valjda. neznam čime ih više mogu pokriti
ja mogu grijati sobu pa meni nije problem održavati temperaturu

kad sam bila lani na zimu u gostima s malom, kad je imala 2 mjeseca, u sobi je bila ledara (odokativno par stupnjeva). pa smo ju obukli u bodi dugih rukavava, pa kombinezon debeli, i još u skafander. i čak i dekicu preko toga ako bi se pred jutro još ohladilo više. e tada joj je bilo toplo
al to su fakat bili ekstremni uvjeti. možda je kod nekoga sada tako
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 10:55   #45
nama je 23, ali mi se čini da bi ju trebala smanjiti, malac se stalno znoji
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:44   #46
Preporucene temp za dnevne sobe je 20-24 C a za spavace 16-20, meni je recimo ideala oko 18 jer sto je veca temo manje je vlage u zraku i tada je zrak presuh za spavanje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:57   #47
evo ove godine, malo prije Božića stiže naša beba,
inače spavaću sobu nismo grijali, sad ćemo morati.
mislim da će biti dovoljno 18-19 stupnjeva, samo ne znam dal je dovoljno malo zagrijati prije spavanja, ili treba grijati cijelu noć!!
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 12:59   #48
Uzela sam bebija sad iz krevetića, a njemu kosica sva sljepljena od znoja i sav je crven....ajučer smo mu skinuli odjlce i samo je u bodiću i čarapicama. s tim da uopće nije nšto vriće u sobi, prozor je odškrinut, ja sam u majci i tajicama i čak sam malo grijalicu uključila da u mene puše, a njegov krevetić je ispred prozora... stvarno ne znam ...temperaturu nema
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:04   #49
pa nije tako hladno vani al nemoj ga stavljati ispod prozora mali je još jel mu stavljaš kapicu na glavu?
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:06   #50
B. kad je bio mali smo grijali sobu kao i cijelu kuću, jer sam ga presvlačila preko noći pa mi je bilo nezamislivo da ga

skidam na 18 ili 20°C i uvijek je imao tetru oko glave to je savjet moje mame i hvala Bogu nije mi bio

uopće bolestan...
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 14:18   #51
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
pa nije tako hladno vani al nemoj ga stavljati ispod prozora mali je još jel mu stavljaš kapicu na glavu?
nije da krevetić ima gdje biti nego pred prozorom ...ovo se oznojio bez kapice, kapicu ja stavljam samo nakon kupanja, previše kose..

Ni mi ne presvlačimo po noći, iako je to pol minute otkrivanja guze, ali toplana ne radi, pa ne samo da radijatori ne griju nego nema ni tople vode, pa više zbog toga.
Bilo bi vrijeme da kupim neki termometar da vidim uopće kako se kod nas temperature kreću...možda je stvarno pretoplo ovdje, bez da ja to osjećam
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 14:36   #52
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Uzela sam bebija sad iz krevetića, a njemu kosica sva sljepljena od znoja i sav je crven....ajučer smo mu skinuli odjlce i samo je u bodiću i čarapicama. s tim da uopće nije nšto vriće u sobi, prozor je odškrinut, ja sam u majci i tajicama i čak sam malo grijalicu uključila da u mene puše, a njegov krevetić je ispred prozora... stvarno ne znam ...temperaturu nema
To ti je zato što nemaju dobru termoregulaciju i što im znojne žlijezde nisu još razvijene kako treba + 5 puta tanja koža. Ne mora uopće značiti da mu je prevruće.
Tako se i moja T. znojila prvih par mjeseci.

edit - nije baš pametno da je pod prozorom, možeš li ikako zarotirati? Pa bar stavi svoj krevet pod prozor, a njega negdje drugo.

edit2 - kod nas je 18-20 u sobi, 23 u boravku i 20 u kuhinji. Termomentri na sve strane.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."

Zadnje uređivanje Zaraa : 01.11.2010. at 15:04.
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 17:15   #53
Kod nas je temp.u stanu 21-22, a u sobi je 17-18 ali obavezno uključim grijalicu kada T presvlačim i to kad je najhladnije ujutro i navečer.
__________________
moja mala mišica
25.08.2010.
BENY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:08   #54
onaj pingvin za kadu mi stajao noćas na noćnom ormariću i jutros pokazuje 13 stupnjeva..

mala ima ful debelu piđamicu, prekrivena jorganom i dekom (spava s nama)..
samo joj glava viri. rukice tople (osim ako izvire).

jel trebam ipak malo zagrijati, ili je ok i ovako?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:10   #55
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
onaj pingvin za kadu mi stajao noćas na noćnom ormariću i jutros pokazuje 13 stupnjeva..

mala ima ful debelu piđamicu, prekrivena jorganom i dekom (spava s nama)..
samo joj glava viri. rukice tople (osim ako izvire).

jel trebam ipak malo zagrijati, ili je ok i ovako?
ja bi se iskreno smrzla...zašto ne grijete sobu...ne znam di ste, al kod nas, vž županija je debeli - po noći vani...kod nas je oko 20-22 u sobi...kad mi je ona tek 9 tjedana...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:12   #56
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
onaj pingvin za kadu mi stajao noćas na noćnom ormariću i jutros pokazuje 13 stupnjeva..

mala ima ful debelu piđamicu, prekrivena jorganom i dekom (spava s nama)..
samo joj glava viri. rukice tople (osim ako izvire).

jel trebam ipak malo zagrijati, ili je ok i ovako?
ja u sobi držim temp na 18,
ona pajki u bodiću i plišanim hlačicama
pokrivena s poplunom i dekom.
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:17   #57
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
onaj pingvin za kadu mi stajao noćas na noćnom ormariću i jutros pokazuje 13 stupnjeva..

mala ima ful debelu piđamicu, prekrivena jorganom i dekom (spava s nama)..
samo joj glava viri. rukice tople (osim ako izvire).

jel trebam ipak malo zagrijati, ili je ok i ovako?

pa ako ona nije hladna, i ne budi se noću, očito ne.
i ako je ne namjeravaš seliti iz vašeg kreveta, sve ok.

jedino ako je budeš selila u njezin krevetić možda bude problema, moj mali se stalno okreće i miče, i ja sam morala kupiti debelu vreću sa rukavima, iako je nama u stanu uvijek bar 20 stupnjeva (centralno na plin )
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:43   #58
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
ja bi se iskreno smrzla...zašto ne grijete sobu...ne znam di ste, al kod nas, vž županija je debeli - po noći vani...kod nas je oko 20-22 u sobi...kad mi je ona tek 9 tjedana...
od ugrijane sobe mi nos podivlja,ne mogu spavati- začepi mi se nos.. grozno.. nikad ne grijemo spavaću, tijekom dana se ona grije sa ostatkom stana, al kako po noći gasimo grijanje (na struju)- temperatura se spusti..
ustvari i nije tako hladno kad si fino pokriven, bed je kad se ustaneš.
ali, ne ustaje se mala prva nego ja ili mm i onda popalimo grijanje pa je stan topal dok se mrvica ustane

u rijeci smo.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:44   #59
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
(centralno na plin )
mrzim te
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:02   #60
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
od ugrijane sobe mi nos podivlja,ne mogu spavati- začepi mi se nos.. grozno.. nikad ne grijemo spavaću, tijekom dana se ona grije sa ostatkom stana, al kako po noći gasimo grijanje (na struju)- temperatura se spusti..
ustvari i nije tako hladno kad si fino pokriven, bed je kad se ustaneš.
ali, ne ustaje se mala prva nego ja ili mm i onda popalimo grijanje pa je stan topal dok se mrvica ustane

u rijeci smo.
Kod vas onda i nije tako hladno...kužim da te smeta...ako nije hladna na potiljku...onda joj nije hladno...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.