Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2011., 22:32   #41
Quote:
goranszd kaže: Pogledaj post
jos me zanima samo, kakva je ta neujednačenost osvjetljenja na dnu ekrana , nekuzim , jel se to primjeti, to mi je jako vazno, jer su mi na garanciji rekli da mi stari mob huawei u8650 neradi pa sad mogu izabratt novi pa neznam bili opet huawei ili alcatel, bitno mi je samo to jos kod ekrana osvjetljenje
Quote:
Fahy kaže: Pogledaj post
ja tu neujednačenost uopce ne vidim, neka to izbojan odgovori...al da je to izrazeno vjerujem da bi i ja primijetio
dakle, meni izgleda kao da, u dijelu ekrana uz navigacijske tipke, svijetlost dolazi iz tri izvora.... nije primjetno do te mjere da se sad tu nesto mora panicariti, no nije lijepo i ujednaceno kao sto je npr. kod huaweia...

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
pozz!
samo dva pitanja-s obzirom da imaš dva mobitela, da li si probao video komunikaciju mob<->mob? skype, tango, fring ili neki takav program, i drugo, da li radio radi BEZ uštekanih slušalica?

thx!
probao viber, skype, sve radi ok! naravno ovisi o tome koliko ti je kvalitetna veza na net... primjetih da viber prilicno guta bateriju, pa ga redovito iskljucujem i ukljucujem po potrebi... slusalice rade sasvim dobro i nuzne su za FM radio...

Quote:
Avantgarde kaže: Pogledaj post
ja sam totalni laik i prije dva dana sam dobio ovaj telefon i mučim se sa instalacijom na win 7 x64..instalirao sam i pda i svasta nesto al nikako da se uspostavi veza između njih dvoje..pa ako mi netko možda može korak po korak to objasniti pa da mi to proradi.
Vidim da bi bilo korisno napraviti i root-ovanje iako sada još ne osječam probleme vjerujem da brzo hoću kada jednom kreneš memorije nikad dosta
Hvala ako se nađe netko i pomogne!
Meni sluše rade odlično!
Quote:
goranszd kaže: Pogledaj post
želim uzet ovaj mob kakva su iskustva s njim, koliko je sigurna nadogradnja na GB, i vidio sam da se dosta ljudi na sztranim forumima zali kako im neradi onaj 3.5mm jack el utor za slusalice.. pls odgovorite

slican problem imam i sam, no s windowsim-a xp... nisam gubio sate zbog toga, no slijedeci uputstva, svejedno nisam uspio ostvariti kontakt preko data kabela...
pozabavit cu se time vise kad bude pustena GB verzija za Alcatel...
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 15:50   #42
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
probao viber, skype, sve radi ok! naravno ovisi o tome koliko ti je kvalitetna veza na net... primjetih da viber prilicno guta bateriju, pa ga redovito iskljucujem i ukljucujem po potrebi... slusalice rade sasvim dobro i nuzne su za FM radio...
za radio sam i pretpostavio, a za chat je lijepo čuti da radi i da ga skype podržava.
THX!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 16:47   #43
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
za radio sam i pretpostavio, a za chat je lijepo čuti da radi i da ga skype podržava.
THX!
sad sam skuzio da ti mozda trebas info o video chatu na skype-u... to ne ide... ne znam zasto, no android skype nema tu mogucnost poziva na alcatel-u... iako se aplikacija na marketu reklamira kao aplikacija za video pozive... Eto... oprosti ako sam te krivo uputio... dakle, chat i audio pozivi rade bez greske, video chat ne.

poz
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 22:11   #44
Ima li tko kakve slike ako može da ubaci, da vidimo kakva je kvaliteta kamere?
__________________
No regrets.
User441 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 16:54   #45
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
sad sam skuzio da ti mozda trebas info o video chatu na skype-u... to ne ide... ne znam zasto, no android skype nema tu mogucnost poziva na alcatel-u... iako se aplikacija na marketu reklamira kao aplikacija za video pozive... Eto... oprosti ako sam te krivo uputio... dakle, chat i audio pozivi rade bez greske, video chat ne.

poz
:-( da, da, na video chat sam mislio. upravo jer je to prvi ili jedan od rijetkih jeftinih aparata koji ima i prednju kameru.

e, sad. skype ionako po malo uvodi nove modele mobitela sa prednjom kamerom u aplikaciju. zato sam se i iznenadio kad si rekao da skype radi.
no, kako to nije preveliko iznenađenje, zato sam upravo i naveo one ostale video-chat programe- fring, oovoo, tango.
pa, ako nije problem... ;-)
THX!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 09:53   #46
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
:-( da, da, na video chat sam mislio. upravo jer je to prvi ili jedan od rijetkih jeftinih aparata koji ima i prednju kameru.

e, sad. skype ionako po malo uvodi nove modele mobitela sa prednjom kamerom u aplikaciju. zato sam se i iznenadio kad si rekao da skype radi.
no, kako to nije preveliko iznenađenje, zato sam upravo i naveo one ostale video-chat programe- fring, oovoo, tango.
pa, ako nije problem... ;-)
THX!
Dakle... potvrda, radi! Probao fring (ostale nisam, ali ako radi na jednom onda drugi, u slucaju da ne radi, imaju tehnickih problema... ).

Malo krzavo istina, no naglasavam da nisam imao bas punu wifi vezu i moram naglasiti da korisnik mora biti u prilicno dobro osvijetljenom prostoru da bi mu se fejs lijepo vidio, nije bas nesto foto osjetljiva ta prednja kamera.... Sto i nije lose u nekim slucajevima...

I jos nesto naglasavam, probao sam fring samo u test video call-u...

eto... za tako malo para, ovaj mob nudi pregrst mogucnosti...

I jedan debeli bed koji se ponavlja, zbog neznam vise cega. Nevjerovatno je da taj mobitel nikad nema dovoljno prostora na memoriji telefona i to radnoj... pa budi oprezan pri instalaciji programa i gledaj da to budu verzije koje mozes poslati (djelomicno istina) na sd card...

Quote:
User441 kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakve slike ako može da ubaci, da vidimo kakva je kvaliteta kamere?
evo ja bih stavio koju na net, ali je to tako jako tesko izvesti s obzirom na cinjenicu da mi se supruga totalno posesivno odnosi prema tom mobitelu (to je valjda jos jedan + za njegov izgled)

Probah bluetoothati nekoliko njih jutros no moj xp s njegovim bluetooth mogucnostima i taj mob nikako da se sprijatelje....

No, trust me... sasvim solidna kamera! (nije SE 5mpx ili Nikonovih 5mpx - takav digitalac imam, ali nije ni daleko)...

cim uspijem, uploadat cu...

EDIT (assassin): Molim te, koristi tipku Edit ili Multiquote.
__________________
Prepredeni naivac...

Zadnje uređivanje assassin : 04.12.2011. at 11:11.
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:55   #47
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
Dakle... potvrda, radi! Probao fring (ostale nisam, ali ako radi na jednom onda drugi, u slucaju da ne radi, imaju tehnickih problema... ).

Malo krzavo istina, no naglasavam da nisam imao bas punu wifi vezu i moram naglasiti da korisnik mora biti u prilicno dobro osvijetljenom prostoru da bi mu se fejs lijepo vidio, nije bas nesto foto osjetljiva ta prednja kamera.... Sto i nije lose u nekim slucajevima...

I jedan debeli bed koji se ponavlja, zbog neznam vise cega. Nevjerovatno je da taj mobitel nikad nema dovoljno prostora na memoriji telefona i to radnoj... pa budi oprezan pri instalaciji programa i gledaj da to budu verzije koje mozes poslati (djelomicno istina) na sd card...

Probah bluetoothati nekoliko njih jutros no moj xp s njegovim bluetooth mogucnostima i taj mob nikako da se sprijatelje....

EDIT (assassin): Molim te, koristi tipku Edit ili Multiquote.
e, TO je vijest! ;-) bravo. što se trzavosti tiče, je, ovisi o mreži i kvaliteti signala, ali to je manje bitno. ne zanosim se da će biti razgovor kao u kostima ili csi-ju! kad vidim kako to ide kod njih, a svi se spajaju bežično... smiješno!

za memoriju, nisi jedini. ni ja na lg p500 nemam neku raskoš. no, jučer mi je počeo javljati da ispraznim karticu jer je puna. sad mu/mi nije dosta 4gb, sad ću morati na 8gb.

a za bt-na telefonu instaliraj "bluetooth file transfer" meni bez toga prebacivanje fajlova pc<->mob nije radilo, a bez dodatka za file manager astroBT za razmjenu fajlova između dva telefona isto tako nije radilo. ostalo-slušalica, spajanje u lokalnu mrežu da, ali za fajlove moraš doinstalirati taj program. kada ga startaš, pronađi mobitel, (u postavkama postavi da je vidljiv drugim korisnicima, najčešće je to isključeno), pitat će te za potvrdu brojčanog koda i želiš li dozvoliti spajanje. nakon toga, uređaji će biti umreženi, no, ne i spojeni. spajat' će ti se po potrebi. da te to ne buni.

hvala još jednom za ono gore!
pozz!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:06   #48
Quote:
User441 kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakve slike ako može da ubaci, da vidimo kakva je kvaliteta kamere?
...dozvoljena rezolucija slika na forumu je 640 x 480
i ne mislim da se jasno može iščitati kvalitata slike...
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:28   #49
Budu stavili link na sliku u punoj veličini
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:53   #50
decki da napomenem sam, ovo sa memorijom je problem vecine mobitela sa malo unutarnje memorije, i kad se aplikacija prebaci na karticu i dalje svi kasniji podaci(cache) se spremaju u memoriju mobitela, osim instalacije aplikacije....i problem se rjesava jedino root-om i instalacijom link2sd ili slicnog prog...sad mi apsolutno sve stavlja na karticu,a telefon i dalje ima svojih slobodnih bijednih 50Mb koliko je imao i napocetku
Fahy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:04   #51
Quote:
Fahy kaže: Pogledaj post
decki da napomenem sam, ovo sa memorijom je problem vecine mobitela sa malo unutarnje memorije, i kad se aplikacija prebaci na karticu i dalje svi kasniji podaci(cache) se spremaju u memoriju mobitela, osim instalacije aplikacije....i problem se rjesava jedino root-om i instalacijom link2sd ili slicnog prog...sad mi apsolutno sve stavlja na karticu,a telefon i dalje ima svojih slobodnih bijednih 50Mb koliko je imao i napocetku
ma mobitel je jos dobar u internoj memoriji.... 402mb (512mb - official), problem je radna memorija 158mb (200mb - official - dakle 4x vise od gore spomenutih 50mb) koja je 'pojedena' od strane predinstaliranih programa koji, iako su neki ok, nisu obicno ono sto korisnik treba pa problem nastaje pri instalaciji potrebnih, s tim da nepotrebne ne mozes deinstalirati bez, gore spomenutog, rootanja... a rootanje... posebna prica, gubitak garancije, ovo i ono... btw- ima tko kakvu info o rootanju ovog alcatela, a da je safe?

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
e, TO je vijest! ;-) bravo. što se trzavosti tiče, je, ovisi o mreži i kvaliteti signala, ali to je manje bitno. ne zanosim se da će biti razgovor kao u kostima ili csi-ju! kad vidim kako to ide kod njih, a svi se spajaju bežično... smiješno!

za memoriju, nisi jedini. ni ja na lg p500 nemam neku raskoš. no, jučer mi je počeo javljati da ispraznim karticu jer je puna. sad mu/mi nije dosta 4gb, sad ću morati na 8gb.

a za bt-na telefonu instaliraj "bluetooth file transfer" meni bez toga prebacivanje fajlova pc<->mob nije radilo, a bez dodatka za file manager astroBT za razmjenu fajlova između dva telefona isto tako nije radilo. ostalo-slušalica, spajanje u lokalnu mrežu da, ali za fajlove moraš doinstalirati taj program. kada ga startaš, pronađi mobitel, (u postavkama postavi da je vidljiv drugim korisnicima, najčešće je to isključeno), pitat će te za potvrdu brojčanog koda i želiš li dozvoliti spajanje. nakon toga, uređaji će biti umreženi, no, ne i spojeni. spajat' će ti se po potrebi. da te to ne buni.

hvala još jednom za ono gore!
pozz!
memorija mi nije problem jer imam karticu od 8gb na njemu, ni unutarnja memorija nije problem s obzirom da mi je slobodno oko 280mb od 402mb... problem je ta radna memorija...

ma prokljuvit cu taj data transfer preko bluetootha, ionako mi ponekad radi, ponekad ne, no razmisljam o wi-fi data transferu, ako uspijem ftp program instalirati s obzirom na nedostatak memorije... tako bi sve brze islo, ubija me sporost bluetooth-a...
__________________
Prepredeni naivac...

Zadnje uređivanje izbojan : 05.12.2011. at 23:32.
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 20:10   #52
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
ma mobitel je jos dobar u internoj memoriji.... 402mb (512mb - official), problem je radna memorija 158mb (200mb - official - dakle 4x vise od gore spomenutih 50mb) koja je 'pojedena' od strane predinstaliranih programa koji, iako su neki ok, nisu obicno ono sto korisnik treba pa problem nastaje pri instalaciji potrebnih, s tim da nepotrebne ne mozes deinstalirati bez, gore spomenutog, rootanja... a rootanje... posebna prica, gubitak garancije, ovo i ono... btw- ima tko kakvu info o rootanju ovog alcatela, a da je safe?

memorija mi nije problem jer imam karticu od 8gb na njemu, ni unutarnja memorija nije problem s obzirom da mi je slobodno oko 280mb od 402mb... problem je ta radna memorija...

ma prokljuvit cu taj data transfer preko bluetootha, ionako mi ponekad radi, ponekad ne, no razmisljam o wi-fi data transferu, ako uspijem ftp program instalirati s obzirom na nedostatak memorije... tako bi sve brze islo, ubija me sporost bluetooth-a...
za radnu memoriju-što je tu je. eventualno da instlairaš "fast reboot (pro)" i da narihtaš da se sa svakim gašenjem ekrana "ubiju" aplikacije koje su u memoriji. no, tada se dešava drugo problem-veći dio aplikacija se nakon ubijanja sam podigne. i to su uglavnom one koje ovise o data prometu. a opet, te aplikacije (mail, internert, face, tviter, 4sq...) su i glavni razlog kupovine takvih telefona. tako da se tim ubijanjem sa bilo kojim task killerom nepotrebno troši memorija i zauzima procesor na par sekundi dok se dignu iz nule. tako da na kraju nisi ništa napravio. dakle, freeze ili potpuni uninstall nepotrebnih aplikacija uz root.
e, sad. root i lakši rad ili garancija... hm... ja sam do sada uvijek sve svoje mobitele otključao i rootao bez obzira na garanciju. jednostavno iz razloga što čak da sam primoran odnesti ga na servis, oni će ionako prvo probati reflashati mobitel ili najčešće samo zamjeniti matičnu ploču i bogteveseli. tako da podatak o rootu i/ili otključanom mobitelu teško biva otkriven.
ono što ti još ostaje ti je napraviti root, maknuti sve što ti ne treba i nakon toga napraviti un-root sa onim istim programom s kojim si ga rootao. pa kasnije glumiti gljivu i čuditi se na spomen nekakvog "kopanja po OS-u mobitela".

što se wifija tiče, možeš napraviti ftp server, i to šljaka. ali cucla bateriju da je milina.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:19   #53
danas sam kupila ovaj mob, i prvi dojam je čist ok...

e,sad...problem je što ja do sada nisam nikada imala android..i pokušavam se naviknuti, skužiti sve... Zanima me kako mogu posložiti one ikonice na ekranu... slučajno sam, ne znam ni ja kako, dovukla neke bez veze ikone na ekran...i sad mi samo smetaju
isto tako, gdje mogu pronaći neke korisne programe...vidjela sam da ima jako puno programa i igrica koji nisu do kraja instalirani...pa me zanima jel se to može obrisati..
Ono što mi je najviše diglo tlak...je to što su mi se sve mail adrese na koje sam slala mail sa gmaila prebacile u kontakte Kak da ih maknem?

Ukratko, jel postoje upute za korištenje ovog moba? :neznalica:

Hvala
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 08:40   #54
Dugi pritisak na ikonu i onda je mičeš (ili odvučeš na vrh/dno ekrana- za brisanje).
O aplikacijama postoji podforum Aplikacije.

Uđeš u imenik> menu tipka> Display options> Show only contacts with numbers.

Službeni priručnik.

A, u Android tutorialu u mom potpisu imaš objašnjene neke najbitnije stvari (između ostalog- i kako brisati aplikacije).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:24   #55
hvala

i još jedno pitanje... jel se može skidati sa marketa na komp, pa preko usb-a prebaciti na mob? da mi ne troši promet koji imam u paketu..
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:30   #56
S Marketa ne.
Samo preko mobilism- a ili tako neke stranice.
Ali ti se te aplikacije ne pokazuju u Marketu i ne možeš ih od tamo updateati.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 00:24   #57
a kad skinem neku app preko kompa...u koji folder na mobu ju moram spremiti?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 00:47   #58
Pogledaj Android tutorial u potpisu
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:23   #59
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
a kad skinem neku app preko kompa...u koji folder na mobu ju moram spremiti?
Mislim da ti je to nebitno, manageri prepoznaju aplikaciju po tipu, a ne lokaciji... manager tipa Super tool box ili vec neki...


Sent from my U8650 using Tapatalk
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:23   #60
hvala

imam ja još pitanja...

kako ugasiti onaj iritirajući zvuk kamere...odnosno fotića...da ne škljocne svaki put kad slikam...tražila sam i ne mogu naći

__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.