Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2014., 10:43   #1941
Kod isplate place
Ako ne ide isplata onda zadnjeg u mjesecu samo zaduzenje doprinosa.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 10:59   #1942
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Kod isplate place
Ako ne ide isplata onda zadnjeg u mjesecu samo zaduzenje doprinosa.
hvala
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:16   #1943
Quote:
Blue_Angel kaže: Pogledaj post
Može li mala pomoć oko JOPPD-a .... znači plaća za djelatnika će umjesto 15. biti isplaćena 19. Kada se treba slati JOPPD i što staviti unutra. Jedna teta na poreznoj je rekla da 15. pošaljem JOPPD bez neta samo doprinosi, a druga kaže da pošto se radi o plaći za djelatnika, a ne o poduzetničkoj plaći šaljem JOPPD sa danom isplate (ukoliko je do kraja mjeseca).

Sigurno je netko imao sličnu situaciju pa bih vas molila da udjelite savijet
Ja šaljem joppd sa datumom kada je bila isplata, isti obračun prije i poslije 15.-og. Ako se poniranje nastavi niti će biti plaća, niti joppd-ovi onda imaju nekoga smisla. nastojim pojednostaviti stvari.
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:49   #1944
Joppd obrazac za udruge

Pozdrav dragi forumasi,

imam pitanje vezano za joppd obrazac za sportske udurge. Naime, imamo udrugu pri kojoj djeluje nogometni klub te je od strane saveza dosao naputak (http://www.zns-bpz.hr/Vazno.pdf) vezan za financijska izvjesca. Kako kod nas nitko nije ekonomist i nemamo iskustva s tim nije nam jasno moramo li mi podnositi joppd obrazac ako ne placamo nikoga, prihodi su jako mali i odnosi li se taj joppd obrazac uopce na nas?

Ima li tko neki nama razumljiv odgovor?
gudo1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:58   #1945
Quote:
gudo1992 kaže: Pogledaj post
Pozdrav dragi forumasi,

imam pitanje vezano za joppd obrazac za sportske udurge. Naime, imamo udrugu pri kojoj djeluje nogometni klub te je od strane saveza dosao naputak (http://www.zns-bpz.hr/Vazno.pdf) vezan za financijska izvjesca. Kako kod nas nitko nije ekonomist i nemamo iskustva s tim nije nam jasno moramo li mi podnositi joppd obrazac ako ne placamo nikoga, prihodi su jako mali i odnosi li se taj joppd obrazac uopce na nas?

Ima li tko neki nama razumljiv odgovor?
Kao sportska udruga - da li plaćate kakvog suca, delegata i sl.?
Da li isplaćujete sportsku stipendiju (kategoriziranom) sportašu?
Ako je odgovor "da", na samo jedan od upita - onda ste u obvezi podnošenja JOPPD obrasca.
Savjet: potražiti dobar knjigovodstveni servis za izradu JOPPD-a.
__________________
Carpe diem
nina.zf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:58   #1946
Pomoc!

Koji poziv na broj zaduženja na virmanu ide kod isplate neoporezivi primici (bozicnica i dar djeci)?
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 19:33   #1947
Nije propisan
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 14:10   #1948
Pozdrav svima! Molim pomoć!
Kod isplate jubilarne nagrade koja je dijelom oporeziva a dijelom neoporeziva ide li kod neto isplate na nalog poziv na broj platitelja. Ide li kod bolovanja na teret HZZO na taj nalog poziv na broj platitelja ili ne?
Unaprijed hvala!
dana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 17:30   #1949
Ne treba ništa pisati u pozivu na broj platitelja, budući da se takva vrsta bolovanja ne smatra plaćom. Uredbom se uređuju opisi za plaću.
(Iako treba biti pažljiv u nadolazećim danima jer će se uredba širiti, novom uredbom ili "utapanjem" u pravilnik, ni sama ne znam na koji od ta dva načina).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 17:39   #1950
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
(Iako treba biti pažljiv u nadolazećim danima jer će se uredba širiti, novom uredbom ili "utapanjem" u pravilnik, ni sama ne znam na koji od ta dva načina).
Kaj stvarno? kaj si čula, kaj bu novog?
I to će, pretpostavljam, stupit na snagu iste sekunde
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 14:07   #1951
pomoć

Quote:
lulallay kaže: Pogledaj post
Rješio stvar.... ne morate replicirati .Problem tehničke prirode
Molim te reci kako si riješio problem. Meni javlja istu grešku na vrsti izvješća 3 a neznam u čemu bi mogao biti problem.
homm3master is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 15:39   #1952
Ispravak JOPPD

Dragi svi,
molim pomoć oko sljedećeg slučaja:
Isplatila sam zaposlenici neoporezivu naknadu za bolovanje na teret HZZOa po prosjeku satnice, i poslije skužila da nema uvjete za punu satnicu već onih 25%. To je bilo za plaću za deseti mjesec, isplata u 11.
Dakle refundacija će biti 75% manja.
Ja joj ne bih oduzimala razliku jer im je plaća ionak mizerna, već bih joj na razliku obračunala porez i doprinose.
Problem mi je kako to izvesti i prikazati na JOPPD-u.
Ako se nekome da, bila bih zahvalna za pomoć..
MikiMF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 23:03   #1953
Quote:
MikiMF kaže: Pogledaj post
Dragi svi,
molim pomoć oko sljedećeg slučaja:
Isplatila sam zaposlenici neoporezivu naknadu za bolovanje na teret HZZOa po prosjeku satnice, i poslije skužila da nema uvjete za punu satnicu već onih 25%. To je bilo za plaću za deseti mjesec, isplata u 11.
Dakle refundacija će biti 75% manja.
Ja joj ne bih oduzimala razliku jer im je plaća ionak mizerna, već bih joj na razliku obračunala porez i doprinose.
Problem mi je kako to izvesti i prikazati na JOPPD-u.
Ako se nekome da, bila bih zahvalna za pomoć..
Po nekoj logici...prvo ispravak ovog što si već poslala - isti broj JOPPD samo oznaka 2 (ispravak), i na stranici B ispraviš iznose neoporezive isplate na one koji će biti refundirani.

Nakon toga isti broj JOPPD ali oznaka 3 (dopuna) gdje staviš dio isplate koje je oporeziv, ja bih tako...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 11:26   #1954
Pozdrav.
Radniku su plaćeni troškovi prijevoza i dnevnice u 10mjesecu. Predan je JOPPD.
U 11 mjesecu utvrđeno da je isplaćeno jednu dnevnicu viška.
Kako postupati dalje vezano uz putni nalog i slanje JOPPD-a?
Hvala na pomoći
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 18:17   #1955
Na isti datum prethodnog obrasca napravi ispravak obrasca (oznaka 2) na kojem upiši samo tog jednog radnika i novi ispravni iznos dnevnica, umjesto pogrešno predanog iznosa.
Obrazac s oznakom 2 (ispravak), "pregazit" će stari podatak, predan u izvornom obrascu (oznaka 1).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:13   #1956
jel ne šalju više poruku da je jopac dobar? ja napeto čekam da odobrim virmane, a ono ništa već sat i pol
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:11   #1957
Samo da se provjerim ....

Znači treba se isplatiti božićnica i dar djetetu
pod 6.2 upisujem 0000
pod 15.1 upisujem 21 za dar djetetu(max 600kn po djetetu), a za božićnicu 22 (max2.500 kn)

jel to ok?
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:49   #1958
U 10. mjesecu sam zaposlila radnika koji se zapošljava prvi put i stavila sam mu oznaku stjecatelja 0002 (na plaći za 10. mjesec), a trebam li na plaći za 11. i ostale plaće tu oznaku stjecatelja promijeniti ili ostaje skroz ista?
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:55   #1959
Quote:
cura na zadatku kaže: Pogledaj post
U 10. mjesecu sam zaposlila radnika koji se zapošljava prvi put i stavila sam mu oznaku stjecatelja 0002 (na plaći za 10. mjesec), a trebam li na plaći za 11. i ostale plaće tu oznaku stjecatelja promijeniti ili ostaje skroz ista?
Ostaje ista, sve dok ne istekne 12 mjeseci.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:52   #1960
Danas klijent šalje JOPPD za plaću, isplata danas, na kojem je uključen i godišnji obračun.

Za dva radnika koja nisu mijenjala adresu tokom ove godine javlja grešku:

RL_B142_4
Za oznaku primitka, stopa prireza mora biti jednaka tokom cijele godine


Zna li netko o čemu se radi?
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.