Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2016., 21:40   #181
Ako ces ukopati 25 cm z viska ili radis A je to uradak gdje ce 25 cm viriti iznad stupica nije.

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 21:44   #182
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ako ces ukopati 25 cm z viska ili radis A je to uradak gdje ce 25 cm viriti iznad stupica nije.

Mobiljno tipkanje sa tapataljka

Molio bih prijevod na hrvatski
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 22:40   #183
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Da li je problem ako žičanu ogradu vulgaris visine 150cm postavim na stupiće koji će kad se zabiju u zemlju biti visoki 125cm?
Ili mora ići 125 cm žica?
Hvala
Dovoljno, ako se na nju neće naslanjati bager.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 00:31   #184
pozdrav ekipa,

molio bih vas za sugestije oko ograde. radi se ukupno o nekih 100-120 metara ograde kojom bih ogradio travnjak (ako se to tako moze nazvati) u koji bih ubacio nesto kokica da kljucaju travu i nesu jaja.

spajanje ugodnog s koristnim, ne moram kositi travu a imam dovoljno jaja preko godine za sebe i siru obitelj.

razmisljao sam o pletenoj zici (madjarska?) u kombinaciji sa stupovima (beton, pvc, bagrem?). kako nemam iskustva s tim stvarima zanima me koji bi nacin bio najekonomicniji i sa najmanje "skrivenih" troskova.

unaprijed hvala na odgovoru.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 08:18   #185
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Da li je problem .....
Nije problem, ako ne uvlačiš žicu u gornja oka!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 14:44   #186
Quote:
grg4 kaže: Pogledaj post
...nesto kokica da kljucaju travu i nesu jaja.

spajanje ugodnog s koristnim, ne moram kositi travu a imam dovoljno jaja preko godine za sebe i siru obitelj.
nemam savjet za ogradu ali postoji nešto za davat jajca/meso i kosit travu. pokretni kokošinjac/zečinjak(?)

chicken tractor
https://www.youtube.com/results?sear...hicken+tractor

rabbit tractor
https://www.youtube.com/results?sear...rabbit+tractor

za naše uvjete ja bi stavio da mreža ide preko ruba da se dobro može zakucat u zemlju između pomicanja da ne dođu lisice iz sela u napast

travnjak nakon pomicanja zečinjaka:
https://www.youtube.com/watch?v=WBDo3Tvessg
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 22:58   #187
Ako mene pitaš, kokoši i travnjak ne idu zajedno. Kokoši neće kljucati travu, one će je pojesti. Do temelja. Rezultat - otok Pag s velebitske strane. Mjesečeva površina. Za ilustraciju, mogu poslikati dvorište susjede mojih roditelja. Kad je suho, prašina. Kad je kišovito, žitko blato do gležnja.

Tak' da travu kosiš, a jaja kupiš kod kumice na placu

Doduše, čujem da kornjače rade krasan posao. Pojedu korov, a travu ne diraju te ostavljaju za sobom savršen travnjak. Za to ne treba takva ograda, tek 4 daske zakucane u oblik okvira (da kornjača ne može van) koji se pomiče po travnjaku. Za veće površine sugerira se posjedovanje krda kornjača. Ili je to jato? Čopor? Plova? Hm?
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 23:04   #188
gledaj, naravno da nemam namjeru staviti 300 kokica u 20 kvadratnih metara trave i ocekivati da ce rasti. ali ako stavim 20-ak kokica u cca 400 kvadratnih metara travnjaka (ne znam moze li se to i nazvati travnjakom jer je vecina divlja travuljina i kojekakav korov) mislim da ce koke uvijek imati sto za papati a "travnjak" ce se uspjeti regenerirati. tim vise sto bi od zime do proljeca to podrucje bilo BEZ kokica.

zato sam i pitao za savjet jer ne znam sto mogu ocekivati. ovo sto pisem temelji se na nekoj mojoj logici.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 08:01   #189
Gdje kokoš dođe, tu trava više ne raste. probaj i uvjeri se sam.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 08:05   #190
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Gdje kokoš dođe, tu trava više ne raste. probaj i uvjeri se sam.
Nije točno! 1 kokoš/ral zemlje!, ne primjeti se
Imao sam par gusaka na površini oko 100 kvadrata. Travu nisam kosio, samo neke biljčice trimerom koje guske nisu htjele jesti. A goste su javljale bolje nego bilo koji pas!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 08:30   #191
Uzmi golubove ako ti ne smetaju "bombice". Rade manje štete, samo puno gnoje
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2019., 19:38   #192
ograđivanje voćnjaka

Pozdrav!

Ima li netko iskustva sa ograđivanjem voćnjaka? Čitao sam da se preporuča ukopati pletenu žicu 20-30 cm ili jedan do dva reda bodljikave žice na istoj dubini (zbog zečeva). Jeli netko to radio? imate li kakav savjet?

Hvala
jero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2019., 15:46   #193
Imam betonsku pasicu. Kako je bolje učvrstiti ovakav stup?

Sidreni vijci ili zakucat navojnu šipku? Ako sidreni vijak, koliko dug? Ako navojna šipka, također koliko duga i kojim borerom bušim rupu - broj manji nego promjer navojne šipke? Dva broja manje?...

Koliko to može biti čvrsto? Čini mi se kao dobra poluga...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2019., 16:35   #194
možeš koristiti turbo vijak (FFS)10 - 12- 14 - 16 cm a promjer borera je u ovisnosti s promjerom mesa vijka
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2020., 14:51   #195
Ima netko iskustva s ovim stupovima? Jako su povoljni, treba nam da na njih nategnemo preko 200 metara ograde.

https://medjimurka-bs.hr/proizvod/ok...ovi-za-ogradu/

Jedan dio stupova ide na betonski parapet, jedne cemo betonirati u zemlju. Koristit cemo i zicu na 2 (ili 3) tocke. Na svakih koliko idu natezaci zice?
anja1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 07:41   #196
Završni sloj za pod kod ljepljenja biber crijepa

Pozdrav svima,zanima me pošto lijepim biber crijep na vanjsku ogradu,da li moram ostaviti 1 cm prostora od poda (pošto je dolje beton) i zapuniti silikonom ili nekom drugom masom da ne bi došlo do pucanja jer svaki beton radi?
mijat3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 09:23   #197
Ma samo stavi trakice sa fleksibilnim ljepilom. Činjenica je da ćeš stavljati biber jedan do drugog ostavlja priliku da curi pored fuga. Kasnije možeš pofugirati fuge transparentnim silikonom s time da one dijelove gdje je fuga pored zida podlijepi pik trakom da ne iscuri sadržajpo zidu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 09:42   #198
Quote:
mijat3108 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,zanima me pošto lijepim biber crijep na vanjsku ogradu,da li moram ostaviti 1 cm prostora od poda (pošto je dolje beton) i zapuniti silikonom ili nekom drugom masom da ne bi došlo do pucanja jer svaki beton radi?
Premaži crijepove ovim sredstvom:

https://www.iskra.hr/proizvod/allcat-impregnacija/
http://www.kemosan.hr/proizvodi/anti...gnacije/allcat
https://concolor.hr/proizvodi/kgk-al...-impregnacija/

Premazao sam betonsku krunu ograde prije dvadestak godina, praktički iste godine kad je izumljen i još uvijek odbija kišnicu kad počne padati.
Premazao sam i kulir ploče tako da i fuge još nisu popucale. (niti nakon potresa, što me začudilo)
Nisam vjerovao, ali nakon što sam premazao vidio sam kako kapi kiše ne upija beton kao prije. Nema više niti prašine kad se naslonim na taj beton.

Vjerujem da želiš lijepi i "novi" crijep nakon dugo godina, a ovo je super.
Vito1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 21:24   #199
Pukotine na ogradi

Pozdrav,

Imam oko kuce ogradu od betonskih blokova, zidana je i ozbukana 2008 godine, par dana naokon zbukanja na njoj su se pojavile vettikalne pukotine, pukotine su djelic milimetra, kad je hladnije malo su sire, kad je toplije uze su

Sada preko te ograde stavljam stiropor i mrezicu pa me zanima da li ce se te pukotine vidjeti na stiroporu, susjed mi je rekao da je on tako na svojoj ogradi pokrio pukotinu
Alen_356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 23:33   #200
Da li imaš zabetoniran i armiran vijenac na ogradi ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.