Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2005., 10:43   #1
Tuja (Thuja)

Kupujem za dvorište 20-30 komada thuja ( vrsta čempresa ) pa me zanima dal netko zna gdje se u Zg ili bližoj okolici mogu povoljno nabaviti.I kad je najbolje vrijeme za sadnju.Svaki savjet za vezanu tematiku je dobrodošao. Unaprijed zahvaljujem
__________________
uvijek tu negdje
goodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 12:19   #2
evo
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 14:26   #3
U V.Gorici preko puta velikog placa (njihovog Jakuševca) ima rasadnik
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 10:26   #4
Imaš ih u Bauhausu, visine 70-80cm po 39 kuna komad.
Reki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 22:47   #5
sade se upravo sad, na raznak od 50 cm u nizu, dubina sadnje 50 cm.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 12:05   #6
Da ne otvaram novi topik, radi se o thujama. Na jesen sam kupila par thuja za terasu, posadila ih u velike tegle i dvije su suhe. Lisće im je suho i na dodir se trga i pada. Kaj nema šanse da se oporavi ili ipak ima?
__________________
moj blog
freakusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 07:36   #7
pa mislim da ima...imala sam u dvorištu jednu thuju koja je godinama bila iste veličine, sve dok se nismo sjetili malo oko nje okopati, dodati crne zemlje i pognojiti, te zaljevati- sad je gigant
:-)
Reki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 14:49   #8
Bilo bi super kada bi se i moje oporavile, baš sam im jučer stavila i novu zemlju, sve u nadi da će se oporaviti.
__________________
moj blog
freakusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 15:15   #9
malo pričaj s njima, malo ih u prolazu podragaj i buš vidla :-)
Reki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 20:47   #10
Pričam i tepam in, a one tako baš me žaloste.
__________________
moj blog
freakusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 13:00   #11
i jesu se za ovo kratko vrijeme kaj oporavile?
Reki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 14:09   #12
Nisu baš, suhe su i čim ih dodirenem lišće se rasipava, a u zadnje vrijeme puno s njima pričam, a i ptičice su na terasi i cvrkuću, a thuje ništa, da bar pokažu malo dobre volje
__________________
moj blog
freakusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 19:27   #13
Nadam se da se mogu i ja ubaciti u ovaj topic... BTW, nova sam ovdje i oduševili ste me, pa sam se odlučila registrirati i uključiti.

Mene zanimaju jako tuje, jer imam dosta dugačak balkon, prometnu ulicu, vjetar i susjedu - zabadalo! Kako ne mogu zatvoriti balkon jer vlasti ne dopuštaju, dosjetila sam se da bih ga mogla možda ukrasiti tujama kao zaštitu od buke i susjede, te od vjetra za moje druge male biljčice...
Jedino što me muči može li recimo 15tak tuja stati na jedan balkon i hoće li to biti preteško, da ne bi balkon propao susjedu u dnevnu sobu? Ispod mene nema balkona, već je stan. Možda je onda čvršća struktura? Ne znam. Ako ih moram staviti manje, hm, da ih posadim po dvije u onu veliku žardinjeru ili da svaka bude u svojoj tegli?
Joj, imam još hrpu pitanja... ali jedno po jedno, da vas ne opteretim...

Zadnje uređivanje Elinya : 24.05.2005. at 19:59.
Elinya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 10:33   #14
Hmmmm....pa mogla bi ih nekako rasporediti, ne baš 15 komada ali pokušati kombinirati s nekakvim bršljanom ili nekom penjačicom između...kupe se ili naprave one ljestvice koje pričvrstiš za ogradu i po tome se penje
Reki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 15:54   #15
Thuje

Htio bih napraviti ogradu u vrtu od thuja. Pošto mi ih treba oko 300 kom. ne bih ih htio kupovati nego možda sam rasaditi. Ima li tko kakav savjet: kada, kako, gdje itd.
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 12:45   #16
može ovako: reznicama. uzmi reznicu sa mladim izbojkom na vrhu, a donji dio da je stariji (ukupna dužina oko 15-20 cm), rez je bolji da bude malo ukoso, skini malo listića sa donjeg kraja i zabodi (zapikaj) u mješavinu humusa i pjeska (postoji za kupiti i nekakav prah za pospješivanje ukorjenjavanja). prekrij to nekakvim najolonom, ili pvc vrećicom, ali izbuši malo tako da ipak ima zraka. posudu s reznicama nemoj staviti na jako sunce, nego onako u malu hladovinu, redovito zalijevaj vodom, ili orošavaj (vlaga treba biti velika). najbolje vrijeme je u kolovozu ili rujnu. do zime bi već trebalao da se ožile.

ili drugi način: imaš tuju koja raste, položiš jednu njenu granu malo na zemlju, možeš ju pritisnuti kamenom i malo zatrpati. duge godine odrežeš tu granu i presadiš ju.
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 09:33   #17
Ja sam prošle godine pokušao na gore navedeni način, 50 kom i nijedna jedina se nije primila sve se osušile. Doduše bile su na suncu od podneva. Vjerojatno ću pokušati ovako sa pjeskom i humusom i najlonom opet.

Nego, 300 ,ja imam oko 70 komada (komad od 25x25) pa imam posla preko glave sa obrezivanje, već sam treće škare polomio, 2 sata mi treba da snjeg sa njih počistim da se ne slome po zimi. Visoki su oko 3 metra, ali da je lepo, lepo je....ko na groblju
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 11:15   #18
Znaći da se ne isplati niti pokušavati s presađivanjem, a gdje je onda najbolje kupiti. Alenko , da li si ih ti kupio?
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:47   #19
kupovao sam svugdje, baumax i razni "privatnici" Uglavnom za 46 kn dobiš pravi grm visine 50-80 cm (bez korjena) i za 4 godine fino naraste na 2 i više metra. Možda se može naći i jeftinije u jesen, ali vidi što kupuješ.

Ova gore ideja i nije toliko loša pošto trebaš 300 kom, samo koliko mu treba da iz male sadnice naraste na gore navedeni grm ? Još 5 godina, dakle skoro 10 godina do prave ograde ???

Veći je problem prave škare, ljestve i zajebancija oko obrezivanja.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 04:13   #20
Quote:
castanea kaže:
može ovako: reznicama. uzmi reznicu sa mladim izbojkom na vrhu, a donji dio da je stariji (ukupna dužina oko 15-20 cm), rez je bolji da bude malo ukoso, skini malo listića sa donjeg kraja i zabodi (zapikaj) u mješavinu humusa i pjeska (postoji za kupiti i nekakav prah za pospješivanje ukorjenjavanja). prekrij to nekakvim najolonom, ili pvc vrećicom, ali izbuši malo tako da ipak ima zraka. posudu s reznicama nemoj staviti na jako sunce, nego onako u malu hladovinu, redovito zalijevaj vodom, ili orošavaj (vlaga treba biti velika). najbolje vrijeme je u kolovozu ili rujnu. do zime bi već trebalao da se ožile.
- dužina - 10 cm
- Neokor 3 - hormon za ukorijenjivanje drvenastih kultura

S opisanim postupkom + hormon + ne na sunce + ne zalijevati nego špricati tj. kišiti - ukorijenjivanje je 90 postotno
nenos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.