Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2007., 15:45   #441
javljam se samo da ova tema ne ode u zaborav,a mislim da zaslužuje mjesto,ako ništa drugo za potporu oboljelima od hiva,a i svima nama da ne zaboravimo da je hiv oko nas,a ne tabu tema
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:22   #442
Prirodna barijera protiv HIV-a

Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
javljam se samo da ova tema ne ode u zaborav,a mislim da zaslužuje mjesto,ako ništa drugo za potporu oboljelima od hiva,a i svima nama da ne zaboravimo da je hiv oko nas,a ne tabu tema

Istraživači sa sveučilišta Vrije u Amsterdamu su utvrdili kako protein po imenu langerin može spriječiti transmisiju HIV-a tako što vezivanjem uz njega smanjuje sposobnost virusa da se širi organizmom.

Studija čije je rezultate objavio znanstveni časopis Nature Medicine je utemeljena na proučavanju Langerhansovih stanica koje izlučuju langerin.

Langerhansove stanice (LS) dendritičke su stanice podrijetlom iz koštane srži.

Znanstvenici dodaju kako je pri razvoju tretmana za borbu protiv HIV-a nužno pojačati funkciju langerina, ili je u najmanju ruku pokušati očuvati.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:50   #443
Cjepivo

Svijet bi kroz tri do četiri godine mogao dobiti prvo cjepivo stvoreno kako bi ubilo virus AIDS-a, izjavila je medicinska grupa iz Atlante koja radi na cjepivu.

Cjepivo bi bilo veliki znanstveni napredak koji bi mogao spasiti živote desetine milijuna, a razvija se u na kampusu sveučilišta Emory posljednjih 15 godina. Laboratorij na Emoryju manji je od većine garaža, ali ipak, tamo se odvija do sada najbolja bitka protiv smrtonosnog visuda AIDS-a.

“Dobivamo rezultate koji pokazuju vrlo jake imunološke odgovore kod individualaca koji primaju testno cjepivo”, izjavio je Don Hildebrand, predsjednik CEO i GeoVax Inc., vodeće kompanije u istraživanju cjepiva zajedno s Emory sveučilištem.

Testni rezultati pokazali su se toliko uspješnim i djelotvornjim tako da lijek napreduje godinu dana prije planiranog rasporeda.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 17:39   #444
kažeš da ne radiš,da bi morao na puno bolovanja a to šefovi ne vole,ako smijem pitat kakve to tegobe budu?jel uzimaš šta za imunitet?jel su to klasične prehlade ili nešto ozbiljnije zbog čeg bi morao na bolovanje?
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:25   #445
moze biti dosta toga u pitanju

Quote:
maia kaže: Pogledaj post
kažeš da ne radiš,da bi morao na puno bolovanja a to šefovi ne vole,ako smijem pitat kakve to tegobe budu?jel uzimaš šta za imunitet?jel su to klasične prehlade ili nešto ozbiljnije zbog čeg bi morao na bolovanje?
Bez obzira na imunitet ili uzimanje lijekova opet dolazi do svakojakih i raznih tegoba
Inaće imunitet više nije kao prije pa dolazi do nekad i duljih bolovanja, što je opet rezultat da te doktor opće prakse mora pokrivati. Pitanje je što napisati u dijagnozi ili doznaka koja je pod šifrom, no inaće tko se razumije u šifrarnik o vrsti bolovanja što nije nemoguće doznati.
Poslodavci ne vole osobe koje su inaće sklonije bolovanjima i odsustvu sa posla pa stoga im i daju razne izgovore na otkaz ugovora o radu.
Ja inaće ne radim i to je tragična stvar bolesti, nitko ne želi osobu koja nije 100% zdrava.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:31   #446
od cega zivis Cyryuse?
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:05   #447
da jako dobro pitanje

Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
od cega zivis Cyryuse?
istina dobro pitanje, ne vjerujem da bi bilo koji poslodavac u hr želio imati čovjeka sa ovom dijagnozom u svojoj firmi i još manje želio radnika koji bi dolazio iscrpljen na posao, bio dulje nego sto je ok za njegove potrebe na bolovanjima i slično
stan mi plačaju humani ljudi

ali me brine gdje zaraditi novce za hranu, odjeću, kupiti bon za mobitel
ne znam, ali smatram da svaka bolest je teška i ograničavajuća za posao
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 18:33   #448
Quote:
cyryus kaže: Pogledaj post
istina dobro pitanje, ne vjerujem da bi bilo koji poslodavac u hr želio imati čovjeka sa ovom dijagnozom u svojoj firmi i još manje želio radnika koji bi dolazio iscrpljen na posao, bio dulje nego sto je ok za njegove potrebe na bolovanjima i slično
stan mi plačaju humani ljudi

ali me brine gdje zaraditi novce za hranu, odjeću, kupiti bon za mobitel
ne znam, ali smatram da svaka bolest je teška i ograničavajuća za posao
Jesi li možda razmišljao o pokretanju neke web stranice na kojoj bi se pisalo o AIDSu u Hrvatskoj, o svim informacijama potrebnim za oboljele, kao i o potrebnoj podršci. Vjerujem da postoji dobrih duša koje bi ti u početku volontirale i pomogle pokrenuti stranicu, dok ne pokupiš neke sponzore, pa bi mogao i zaraditi na tome. Vjerujem da ćeš naći sponzore jer ako ništa vrlo je globalno IN staviti na sebe etiketu borca protiv AIDSa.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 21:55   #449
nemoj zezat da je tako?jel ti tvoji pomažu?jel trebaš pomoć?
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:11   #450
a jesi li proba u nekoj trgovini,neki supermarket,pa kako bi oni znali da si hiv pozitivan?i to nije neki težak posao.a ja sam čitala da ne možeš razlikovat ljude koji imaju hiv i koji ga nemaju,da nemaju nikakvih simptoma dok ne nmastupi aids
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 17:47   #451
dobra ideja ali postoje već dvije stranice o Aids-h

To je dobra ideja ali postoje već dvije web adrese

http://www.huhiv.hr
http://www.abchepatitis.hr
http://zdravlje.gay.hr/
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 17:52   #452
da nema se simptoma sve dok ne prođe dulje vrijeme

Quote:
maia kaže: Pogledaj post
nemoj zezat da je tako?jel ti tvoji pomažu?jel trebaš pomoć?
Da nema se simptoma sve dok se organizam skroz ne iscrpi a to je vrijeme kod svakog različito, nekad je potrebno dulje nekad kraće da se dođe do stanja kad nastupa aids. Sve do tada je osoba samo hiv pozitivna i postoji mogućnost da prenese zarazu drugome ako se ne pazi pri sexulanom odnosu, no vjerujem da svi oni koji su svjesni da to nije bezazlena gripa nego nešto puno teže upotrebljavaju mjere zaštite ako se upuštaju u odnose. Još više me čudi činjenica da sam jedini koji piše o ovome problemu a smatram da je to puno veći problem ali izgleda da se o tome ili šuti ili zanemaruje da toga ima i da je tu.

P.S. *ako imaš neki svoj prijedlog gdje naći neki dodatni posao barem honorarno ili stalni posao, molio bih te da mi javiš na privatnu poruku, budemo u kontaktu.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 17:59   #453
puno je faktora koje onemogućuju osobu ako dođe do neke bolesti

Quote:
maia kaže: Pogledaj post
kažeš da ne radiš,da bi morao na puno bolovanja a to šefovi ne vole,ako smijem pitat kakve to tegobe budu?jel uzimaš šta za imunitet?jel su to klasične prehlade ili nešto ozbiljnije zbog čeg bi morao na bolovanje?
Da kažem ako je u pitanju gripa ona ne traje 5 ili 7 dana nego puno dulje jer je imunitet oslabljen i nema snage da se bori sa bolešču, drugo i ako je kod nekoga prisutna gripa može nastati komplikacija kao upala pluća, i druge srodne infekcije jer je tada stanje slabije i podložnije raznoraznim infekcijama, upalama, stanjima koje kod zdravih osoba ne zamječujemo.
No postoje dobri antibiotici i sve dok je stanje još uvijek stabilno i pod nadzorom liječnika moguće je sve bolesti sanirati i izliječiti ili barem zaliječiti da ne nastane veći problem po život bolesnika.
Ali kad pogledamo uz danas adekvatnu i ipak besplatnu terapiju koju plaća HZZO mogućer je virus držati pod kontrolom dulji niz godina, a medicina svakim danom ide naprijed i svake godine na tržište izađe neki novi lijek koji je nadopuna starijem uz sve manje nuspojava i bolji pristup liječenju oboljelima od hiv-a.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 18:02   #454
[QUOTE=cyryus;7322827]zar moramo o nekim detaljima, ili
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 22:15   #455
MOLIM AKO NETKO ZNA O OVOME...........

Bioenergetičar, iscelitelj i vidovnjak STOJAN SEDLAREVIĆ GROM

Spasavam ljude od zla i ovisnike od heroinskog pakla


Stojan Sedlarević može da predvidi sudbinu, da vrati u život "otpisane slučajeve", da skine crnu magiju, ali i da pomogne zavisnicima od heroina

Moj bioenergetski potencijal veoma je jak i može da "podigne" čoveka koji je godina bio nepokretan

U malom severnobosanskom gradiću Loparama, smeštenom pored magistralnog puta Bijeljina - Tuzla, živi Stojan Sedlarević Grom koji izlečio mnoge kojima tradicionalna medicina nije mogla da pomogne.
"Nadimak sam dobio od naroda, valjda zbog uspešnih izlečenja. Bavim se alternativnom medicinom tek od 2004. godine, mada od malih nogu osećam da se u meni 'krije' neki dar. Imam jak bioenergetski potencijal, a i vidovit sam. Zašto je Bog baš meni dao sve ove 'darove', ni sam ne znam, mogu samo da mu se zahvalim", na početku razgovora ističe Sedlarević. On kaže da se prekretnica dogodila pre tri godine kada je doživeo kliničku smrt. Tada mu se "obratila" Sveta Petka, i naredila mu da pomaže ljudima. Kaže da ju je sanjao i pre toga, ali da nije obraćao pažnju na njene poruke.
"Tražio sam objašnjenje i od popova i od hodža. Nisam želeo da krenem 'grlom u jagode', pa sam hteo i njihov blagoslov za svoj rad i dobio sam ga", ističe loparski Grom.

Krstovi na dlanovima
Stojan kaže da je ponosan na to što je baš njemu "povereno" da leči ljude. "Na dlanove su mi 'ucrtani' krstovi, kroz njih protiče moja isceliteljska i bioenergetska moć i ulazi u telo bolesnika. Bioenergetski potencijal mi je veoma jak i može da 'podigne' čoveka koji je godinama bio nepokretan. Ruke polažem na telo pacijenta i one poprimaju funkciju svojevrsnog skenera upućujući me na koje delove tela da usmerim bioenergiju. Često mi pacijenti pričaju da, kada nad njih nadnesem ruke, osećaju širenje toplote i blage udare struje, koja pogađa baš obolelo mesto i bolest tera iz njih", ističe ovaj iscelitelj.

Salivanje strave
"Zna se koliko na ovom prostoru ima crne magije, ne može se živeti normalno od tih zlih ljudi. Ako posumnjam da je neko pod crnom magijom, prvo mu salijem stravu jer po obliku olova ili razlivenog voska vidim šta je sa čovekom, koji je stepen crne magije prisutan i tada znam šta treba da radim. Ljudi su puni negativne energije, ona je stalno prisutna oko nas i struji kroz zemlju i atmosferu i tako ulazi u naše domove, duše i porodice. Od toga se treba zaštititi", kazuje Stojan.

Božje trave
"Ukoliko vidim da je neko pod uticajem magije, dajem mu 'učenu' vodu i zaštitne amajlije od 'božijih trava' - bosiljka, božijeg drvceta i tisovine. Spajam rastavljene, usmeravam ljude koji ne mogu da nađu pravi put u životu. Često se molim za njih", ističe nam iscelitelj.

Spas iz narkomanskog pakla
Stojan napominje da kod njega dolaze i narkomani. "Oslobađam ih nervne napetosti i glavobolja koje imaju kada ih 'hvata' kriza. Pomažem im da u svetu vere pronađu put spasa za beg iz narkomanskog pakla. O tim metodama ne mogu da govorim, a inače koristim raznovrsne metode rada i pružanja pomoći. Dakle, ne radim sa svim pacijentima na isti način. Tokom većine tretmana stojim iza pacijenta tako da mu je krst iznad glave, kao štit od zla. Ikone mu stavim ispod ruku, a on treba da gleda u 'belog anđela' zaštitnika. Pacijenti tada najčeđće plaču, vrište i reaguju na razne načine. Moram reći da sam posle tretmana i sam pod uticajem negativne energije, a sa sebe je skidam hladnom vodom."
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 00:00   #456
pitaj za cijenu pa ćeš vidjet jel ima šta,ako naplaćuje masno i još sam sebe hvali bjež od toga,skeptična sam prema tome
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 01:49   #457
Došao sam do broja, danas sam zvao gospodina

Danas sam zvao tog gosp.Sedlarevića, živi u mjestu Milino selo mjesto Lopare pored Tuzle. Da spomenuo sam mu problem za koji je rekao da se ne može riješiti jer je previše povezano sa kemijom. On što je rekao da se najviše fokusira na lakše oblike raka i druge bolesti koje su izlječive naravno sve uz vjeru i da je stanje tijela u dobroj formi, ne znam kako bi to objasnio ali ukratko da sve oko krvi, kao limfom, leukemija i hiv nije tretirao niti može pomoći na tome.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:33   #458
Quote:
cyryus kaže: Pogledaj post
Danas sam zvao tog gosp.Sedlarevića, živi u mjestu Milino selo mjesto Lopare pored Tuzle. Da spomenuo sam mu problem za koji je rekao da se ne može riješiti jer je previše povezano sa kemijom. On što je rekao da se najviše fokusira na lakše oblike raka i druge bolesti koje su izlječive naravno sve uz vjeru i da je stanje tijela u dobroj formi, ne znam kako bi to objasnio ali ukratko da sve oko krvi, kao limfom, leukemija i hiv nije tretirao niti može pomoći na tome.
Hm, da, a kemija s urocima i tucanim šišmiševim krilima
Hajde, bar je indirektno bio iskren, ili se zbog zatucanosti boji eventualne zaraze
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:43   #459
jesi li gledao sinoć na rubu znanosti?neki bruno gruner,naznam jel sam dobro napisala prezime ali kod nas se održavaju predavanja o njegovom principu iscjeljenja,tip je mrtav već dugo ali još uvijek iscjeljenja po njegovom principu uspjevaju.u hr ima već 150 medicinski dokazanih iscjeljenja,ima nešto vezano i uz našu psihu po njegovoj teoriji,prošvrljat ću malo po netu pa ti javim.uglavnom tip je u svoje doba,40 ih godina u prošlom stoljeću iscjelio na tisuće ljudi,sve je znanstveno dokazano,i liječnici su dolazili kod njega po pomoć za svoje pacijente kad im službena medicina nije mogla pomoć.a tip je rekao da kad umre,a navodno je toćno znao kad će to bit,da ga se potraži za pomoć da će im pomoć.e sad,koliko tko vjeruje nek izvoli.ja vjerujem da ako su doktori u to doba dokazali da je liječio ljude ima nešto u tome....raspitaj se
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 09:28   #460
nek cyryus trazi i naci ce. ja osobno znam troje bioenergeticara koji lijece besplatno i su jako dobri, ali zive u Makedoniji.
pored zdravog zivota, pomoci ce i iskrena molitva. ne odustajati! za sve ima spasa i lijeka! traziti!
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.