Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2003., 16:51   #1
Lightbulb Total War: Medieval [*]

igram s talijanima na hard diff, glorious achievments. i lagano ih perem sve, jedini koji su mi blizu su španjolci i egipćani. ove potonje sam razbio i zauzeo sve od venecije do egipta. španjolci su prošli sa svoje strane i egipćani su mrtvi. i sad tamo moram držati ogromnu vojsku. para se ima na knap. i da ne bude dosadno, nakon 100 godina saveza napadnu me mađari i onda svi saveznici raskinu savez samnom jer mi je kralj nikakav (ima malo onih kruna koje mu daju utjecaj). i onda me španjoplci napadnu u egiptu. i onda odem u minus. mamicu im njihovu.

jel da idem ispočetka ili da se idem šorat na 3 fronte. najebo sam.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 21:02   #2
sunce im kalajisano, ne samo da sam krenuo ratovat na tri strane, nego sam izvršio invaziju na vatikan jer mi je papa digo živac. i sad ratujem sa svima osim sa švicarcima ineutralcima. koje jebeno sranje. mađari zauzeše hrvatsku, a nijemci i španjolci opsjedaju sjevernu italiju. povukoh se u veneciju gdje držim last stand.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 22:04   #3
Gade jedan, sad si me natjerao da opet instaliram Medieval
Meni najviše na jetra ide Papa Pio (Pian Bio). Uđem u Vatikan, nabijem ga na kolac, a nakon desetak godina dođe novi papa i digne pobunu. Istina, nije mu ta pobuna ništa značila jer sam ga opet nabio na kolac, ali jebi ga... čovjek se trudi

Stvarno mi je zakon ona finta kad ubiješ kralja, a čovjek nema nikakvog nasljednika. Država se raspadne, a ti pokupiš ono što je ostalo, samo da bi za par godina izašlo na vidjelo da je onaj stari kralj jednog proljetnog jutra pritegnuo neku seljaču i da njegov izvanbračni sin traži prestolje. Baš lijepo od njega.

I kako ti je influence tako niski? Obično ako si jako moćan u vojnom smislu imaš svačiju pozornost Meni su uvijek vladari bili (a sad kad ponovo krenem, budu) vrlo utjecajni ljudi, pa makar bili pijani nekropedofili sa trećom bradavicom!
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 22:39   #4
baš sam ja imal u planu otviriti takav topic...


Quote:
jedini koji su mi blizu su španjolci i egipćani.
uvjak su jaki ili španjolci ili almohadi (ovisno ko kod pokori).
najlakše je igrati sa španjolcom zbog velikih nalazišta željeza.

Quote:
jel da idem ispočetka ili da se idem šorat na 3 fronte
ako imaš vojske ratuj na 3 fronte, ak ne ne.

[sad nisam inspiriran. sutra napišem nekaj pametnoga i korisnoga ]
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 23:00   #5
Evo, zahvaljujući vama, upravo instaliram Medieval.

Meni je osobno najbolje igrati sa Dancima ili Hrvatima iz jednostavnog razloga- mali su narod, šanse za preživljavanje su (na početku) slabe, i nakon nekoliko sati igre, kad vidim ogroman imperij koji sam stvorio od samo jedne provincije, sav sam pun sebe
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 23:27   #6
ja sam s dancom osvojil pol europe o onda mi je zaštekalo grrrr.. (dođe mi do auto sejva i nejde dalje)

kaj treba imati da bi igral s hrvatima?
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 23:41   #7
Crazy Ivan's Croatian and Serbian Medieval mod

Upravo skidam (ja bi stvarno trebao pri formatiranju backupirati sve ), pa nakon toga u boj kao Zagorec!!! Errr.... Hrvat!
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 03:29   #8
ehem... suvišno je reći da su me natukli na svim frontovima.
krenul ja ispočetka, ali na expertu. opet s talijanima. i čini se da mi ide puno bolje. prvih 30ak+ godina sam se samo razvijao i gradio infrastrukturu. čak sam u veneciji sagradio fortress. a onda sam se sručio niz apeninski poluotok i razjebo papu i sicilijance. glupavi papa se vrati 10 godina kasnije s 2000 ljudi ali je dobio po pipici.

sad sam suvereni vladar sredozemnog mora. uz mene su tu dvije flote - egipat i bizant, ali mene ima kao njih dvoje zajedno. svi otoci u sredozemlju su moji i sad demonstriram pomorsku prevlast. jednostavno se pojavim u nekoj provinciji s dvije-tri armije i napravim lom.

p.s. najbolje vam je pričekati da se kompjuteri počnu šorat međusobno. onda oni uzimaju vojsku i ostavljaju malo ljudi u provincijama. ali ni onda ih ne napadam. pričekam da se ovi pobune i da provincija postane rebel. e, onda uletim i to je moje. tako sam zauzeo većinu provincija. konstantinopolis sam isto zauzeo na tu foru dok su se bizantinci i turci tukli.

a ono kad ti kaže "budale reappear" me totalno ubije. tipove stavi s par tisuća vojnika. ne bi bilo toliko strašno da to nije teška konjica i opako pješaštvo, a svi s apgrejdima. poludim totalno.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 06:19   #9
Nikad cuo za tu igricu,dal je bolja od Civilization 3? ak je idem si je odmah nabavit!
__________________
PhpBB2 Critical error
KviKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 12:00   #10
Quote:
Nikad cuo za tu igricu,dal je bolja od Civilization 3? ak je idem si je odmah nabavit!
1. civilizaciju i medieval nemožeš uspoređivati
2.nabavi si ju.


Quote:
glupavi papa se vrati 10 godina kasnije s 2000 ljudi ali je dobio po pipici.
ako imaš što manje vojske na papinoj glavnoj provinciji on se bude vratil s manje vojske. isto vrijedni i za reappere.

Quote:
ne bi bilo toliko strašno da to nije teška konjica i opako pješaštvo, a svi s apgrejdima.
sruši armory i metalsmit i nebudu imali upgrejde.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 12:20   #11
Quote:
Nighthawk kaže:
Crazy Ivan's Croatian and Serbian Medieval mod

Upravo skidam (ja bi stvarno trebao pri formatiranju backupirati sve ), pa nakon toga u boj kao Zagorec!!! Errr.... Hrvat!
Gdje trebas tocno instalirat taj mod?
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 15:47   #12
sjebo sam papu kad je došao drugi put.
sravnio rim sa zemljom, ali sam mu ostavio crkvicu jednu. a onda sam ga serijom svojih poraza izmorio i sad tip ima 129 ljudi. a okružen je mojim utvrdama s po 400 ljudi i sad mi nemre ništa. ovo je bolje nego da sam ga ubio, jer bi mi se opet vratio s još većom vojskom.

napravio sam pohod po maloj aziji i zauzeo je cijelu uz nekih 800 mrtvih. a onda sam je sravnio sa zemljom ko rim. nijedna provincija nema nikakve zgrade osim konstantinopolisa i još jedna, zaboravih joj ime, ali je moja.

nego, znate kaj mene zanima - zakaj mi nekad smanjuje vojsku? u veneciji imam 4x40 chivalric knights i 5x100 italian infantry. i jednom pogledam a on je vima skinuo određeni broj vojnika? zakaj? a imam para. trenutno sam na nekih 25000 florinsa. zakaj mi to radi gamad jedna?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 21:48   #13
Quote:
slafko kaže:
sjebo sam papu kad je došao drugi put.
sravnio rim sa zemljom, ali sam mu ostavio crkvicu jednu. a onda sam ga serijom svojih poraza izmorio i sad tip ima 129 ljudi. a okružen je mojim utvrdama s po 400 ljudi i sad mi nemre ništa. ovo je bolje nego da sam ga ubio, jer bi mi se opet vratio s još većom vojskom.

napravio sam pohod po maloj aziji i zauzeo je cijelu uz nekih 800 mrtvih. a onda sam je sravnio sa zemljom ko rim. nijedna provincija nema nikakve zgrade osim konstantinopolisa i još jedna, zaboravih joj ime, ali je moja.

nego, znate kaj mene zanima - zakaj mi nekad smanjuje vojsku? u veneciji imam 4x40 chivalric knights i 5x100 italian infantry. i jednom pogledam a on je vima skinuo određeni broj vojnika? zakaj? a imam para. trenutno sam na nekih 25000 florinsa. zakaj mi to radi gamad jedna?
To se i meni dogadjalo al mi je smanjivalo broj vojnika samo ako sam bio izvan utvrde. Valjda ljudi nemaju sta jest ili stajaznam drugo...uglavnom jako zivcira.
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 22:01   #14
Možda nešto u stilu atricije u Europi Universalis.

Što se tiče instalacije, sve piše u Readmeu- to otpakiraš u Medieval direktorij i dereš! Onda više nemaš Danaca, na njihovom mjestu za Hrvati (zapravo su na svojem mjestu... no, znate kaj mislim!). A ak igraš sa Srbima, dođeš na mjesto Novogorda (Rusa).

Je l' so to meni čini ili CPU ne zna u masovkama igrati? Imal sam danas major clash sa svojim tisuću i nešto sitno jadnih vojnika (velika večina je bila Dalmatian Urban Milita [zašto nema recimo Zagorian Vikings? ] koja je bila presudna u bitci) protiv dvijetisuće i nešto sitno Bizantskih na čelu sa najboljim generalom Bizanta, carevim sinom... Ajme krša. Popušil je jer sam koknul princa (koji je bezveze poginul, mislim, nije uopće trebal jurišati s njim, mogel je čekati da njegovi bizantski prašinari i naptha bacači srede moje dalmatince, makar se to možda i ne bi dogodilo). Stvarno su mi zakon Dalmatinci i Hrvatska Konjica, jer su, iako nisu dorasli kathaphraktima (kak god se to piše), izdržljivi su, hrabri (valor 2) i ne disciplinirani tako da su najbolji za one nemoguće situacije.
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 22:49   #15
Quote:
nego, znate kaj mene zanima - zakaj mi nekad smanjuje vojsku? u veneciji imam 4x40 chivalric knights i 5x100 italian infantry. i jednom pogledam a on je vima skinuo određeni broj vojnika? zakaj? a imam para. trenutno sam na nekih 25000 florinsa. zakaj mi to radi gamad jedna?
možda ti je crusade prešel kroz provinciju.?

zakaj oupče ratovati s papom? ja si uvjek izvježbam asasina na 6 pa koknem papu (i pokojeg kralja/princa)

kak vodite borbu, automatski ili na terenu?
ja se branim na terenu , a napadam automatski (nejde mi baš "ručno" napadanje). ima ko kakav savjet u vezi napada?

da se pohvalim: ja rus, ratujem protiv almohada. on me napadne s 5000 i nekaj vojske, a ja imam 2200. totalno sam ga rasturil. pobil sam mu oko 3000 vojnika, a on meni koju 1000. poslje te bitke sam dobil "titulu" no mercy.

jel ubijate zarobljenike? ja da i največa "titula" mi je secret blood lover
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 00:07   #16
Fkors! Ja uvijek ubijam zarobljenike, jer mi se jednostavno ne isplati tražiti otkupinu- koja korist od toga? Lova je nikakva, a frajer bude dobil natrag svoju vojsku. A čim veći dread to bolje!

Ja uvijek idem na teren, osim ak se borim sa 1000 protiv 100, onda stavim automatik (ak znam da je sigurna pobjeda). Kad se borim protiv protivničkih vladara, uvijek idem na teren, kak god bili slabi, jer nema mi ljepšeg od onoga da moj neprijatelj leži mrtav na polju, dobar kraj za plemenitog svata.
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 00:57   #17
Quote:
Black Revenger kaže:
možda ti je crusade prešel kroz provinciju.?
je.. skužio sam to danas kad sam drugi put igral... švabo mi uleti u veneciju i odnese mi 120 gothic knightsa i 200 gothic seargentsa kako sam popizdio to nije bilo za ljude.

s papom sam morao ratovat jer mi raspolavlja italiju. nakon njega sam ubio sicilijance i imam cijeli poluotok i kontroliram sredozemlje jakom mornaricom. glede bitaka, sve ih odigravam na automatic kad ima pun K vojske. trokira mi. kad nas ima parsto, onda si odigram sam. ali 4000 vs 36000 nema teorije da bi mi komp izvukao. i naravno da ja ubijam zarobljenike . kad odiram automatic dobijem otkupninu i to je okej. evo sad sam uhvatio turskog sultana i platili mi 20000 florinsa. za egipćanina mi da nekih 16000 i sad se ima paraaaa... uspio sam izgraditi tri fortressa - venecija, konstantinopolis i genoa. četvrti radim u egiptu.

egipat sam zauzeo s 4000 ljudi na 1200 pobunjenika. a egipćani su od treće sile pali na dno dna zbog rata sa španjolcima i zbog pobuna. sad sam se zbarikadiral tamo i dobivam 1900 iz egipta. hehehehe. koje sam đubre.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 11:31   #18
Ja uvijek igram sa kršćanskim zemljama i idem u rat protiv nevjernika, a onda protiv svojih jer je papa dosta nezgodan svat Ali, npr. sa Dancima nema druge nego protiv Švaba, dok sa Hrvatima imam izbora, makar sam ja uzeo najteži- mogel sam napasti Mađare, ali neeeee, ja krenuo na Bizant... Lumen.
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 12:04   #19
evo i mene nagovoriste da ponovo instaliram
definitivno najbolja strategija steta sto nema onih animacija kao u shogunu
jel izasla expanzija ???
shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 12:39   #20
Quote:
švabo mi uleti u veneciju i odnese mi 120 gothic knightsa i 200 gothic seargentsa kako sam popizdio to nije bilo za ljude.
nemaš gore od toga. to mrzim.
uvjek pazim kuda bi mogel proči crusade i maknem vojsku iz te provincije.


Quote:
Ja uvijek igram sa kršćanskim zemljama i idem u rat protiv nevjernika, a onda protiv svojih jer je papa dosta nezgodan svat
meni je bolje igrati s nekrščanima jer nema pape, pa me nemre excomunicate, al svejedno ga mrzim dok on iz čista mira naredi krščanima da naprave crusade na mene.

Quote:
sa Dancima nema druge nego protiv Švaba,
ja sam odmah krenul raditi brodove, pa zauzel neutralne provincije. pa smo ja i englez zaratili protiv almohada i zauzel njegvo područje. onda sam zaratil sa englezom, pa egipčanom pa francuzom, a švabu su ubili francuz i talijan.


Quote:
kontroliram sredozemlje jakom mornaricom.
ja uvjek imam brodove u svakom moru. dobro je za trgovinu, a i mogu doči neprijatelju na bilo koju obalnu provinciju (normalno ako on nema brodove i ne radi mi blokadu).
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.