Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2014., 23:04   #41
Quote:
upa222 kaže: Pogledaj post
Ovdje je epizoda za kapitulaciju i najčvršćih 144. A nema veze s ljubavnom pričom. Iako su meni suze pobjegle i prije, nakon što je pročitala pismo, pa se tamo sklupčala u WC-u i tresla se.
ehh da da ta scena je baš odlična, fakat mi ju je bilo žao, odlično je odglumila pogotovo nakon šta mu je priznala kako su je prvi put prevarili i onda on to isto njoj napravi sviđa mi se muzika u pozadini kad je tak neka scena, često ju puste, baš paše situaciji
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 23:12   #42
Obzirom da si rekla da preskačeš, nemoj preskočiti Armanda i Freddyja u kafiću (to će ti sad brzo). Nemoj da ti promaknu!
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 23:20   #43
ne vjerujem, ne preskačem Armandove scene nikad
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:15   #44
Ulovila me inspiracija za pisanjem, valjda neću pretjerano odužiti.
Evo zašto scenarista Fernanda Gaitana smatram genijalcem. Ne samo zbog genijalnih, duhovitih dijaloga koje je smislio, nego i zbog karakterizacije likova, od kojih ama baš nitko nije ni dobar ni loš, svi su u sivoj zoni i svaki od njih je kompleksan i dosljedan.
Spomenut ću samo one glavne:

- Betty –ona je kao protagonistica, ali jedine vrline te žene su inteligencija i lojalnost. I to kad kažem inteligencija, mislim na matematički mozak, jer ako ikome fali socijalne inteligencije, to su ona i njen buddy Nicolas. Strogi i konzervativan odgoj i pohađanje katoličke škole za djevojke nikako ne mogu opravdati njeno nesnalaženje u svakodnevici, pogotovo ako znamo da je ona svjesna da je neugledna i ružna i da se ne zna oblačiti. I onda se bez pardona zaposli u modnoj kući i svi drugi su joj krivi što je predmetom svakodnevne poruge. U redu, shvaćam da nas ima puno koji se ne znamo obući ni srediti, ali čini mi se da ona to nije zapravo ni pokušavala, njoj je bilo jednostavnije zatvoriti se u svoj svijet i tjerati svoje (jesam ružna, ali imam „inner beauty“ i netko će to možda jedan dan otkriti i slično) i „uzrokovati ablaciju retine“ ostalih ljudi (rekao bi Daniel, s punim pravom). A kad kažem lojalnost, mislim na lojalnost prijateljima, jer Armandu je u stvari lojalna samo zato što se zatelebala u njega od prvog dana. Što se njenog morala tiče, u najmanju ruku je diskutabilan. Bila je vrlo blizu primanju mita, i to na štetu Armanda (svoje velike ljubavi), i da se nije bojala svog starog, bila bi pala kao kruška. A kad smo na padanju (kao kruška), ne možemo reći da nije laka. Uz sav taj odgoj, prvo padne na jednog budalu u roku odmah i onda ponovi istu stvar s Armandom, iako je bilo toliko naznaka da se povijest ponavlja, ali ona je opet bila radije sklonija povjerovati da je ovaj očaran njenom „inner beauty“, nego zbrojiti dva i dva (kad je već sposobna odrađivati puno složenije matematičke operacije) i uvidjeti da je u pitanju prijevara. I što se njenog morala tiče, bitno je napomenuti da je bez problema skočila u krevet s Armandom, za kojeg od početka priče zna da je zaručen.

- Marcela – ona je kao antagonistica, ali ako ćemo biti pošteni, jedina osoba prema kojoj je Marcela nepravedna je Betty. Marcela jest bahata i snob, ali je prilično pravedna u ophođenju prema svima osim Betty. Prema Betty se ponaša grozno jer instiktivno osjeća da joj od nje dolazi opasnost. Intuicija je kod Marcele jako izražena, pogotovo u vezi Armanda. Nitko ne poznaje Armanda bolje od Marcele. I nitko ne voli Armanda više od Marcele. Betty ga nikad nije ni voljela ni poznavala kao Marcela. Marcela je moralnija od Betty, ona se, za razliku od Betty, nikad ne bi spetljala s zauzetim frajerom. Marcela je najveća gubitnica ove serije i jedan od najdostojanstvenijih i najboljih likova. Respect!

- Armando - ne osjećam se dovoljno stručnom razglabati o Armandu. Jer taj treba neku psihijatrijsku dijagnozu. Jedino što laički mogu reći je da je definitivno puknut. Fanovi mu po forumima većinom prišivaju bipolarni poremećaj. Najbolje su scene kad vidiš da je počeo kuhati, pa prvo smireno govori, pa polako počne slagati onaj svoj friekovski pogled (sve to najčešće popraćeno glazbom John Williamsa iz Spielbergovih „Ralja“), i onda odjednom eksplodira i počne nekontrolirano vrištati. Ali, dobro, nije jadan kriv što je puknut, to bismo mu mogli i oprostiti, problem su neke druge njegove mane koje ga čine vrlo specifičnim protagonistom. Lik toliko laže cijelu seriju da više ni sam ne zna što je istina, manipulira s kim god stigne, sebičan je, prijevaran, vrijeđa sve odreda, mlati se s onima kojima treba i s kojima ne treba kako mu se prohtije.. Ukratko, jedno bahato, nezrelo stvorenje. Nije glup, ali je blentav, nije zao, ali je pokvaren. Moram priznati da sam uživala u svakoj šamarčini koju je dobio taj idiot u seriji (od Marcele, Betty, Daniela, Nicolasa) i skoro svim batinama koje je popio. Ali, u isto vrijeme, to mi je najdraži muški lik u serijama ikad. Jer, kako je rekla @iksica, iako je zastrašujuć, u isto vrijeme je šarmantan i ne možeš ga ne voljeti.

Ovo su samo tri glavna lika, a ovakva slična analiza bi se mogla napraviti za Maria, Huga, Patriciu, i brojne druge likove. Strašno dobro napisana serija, i izvanredno odglumljena. Mnogima najbolja telenovela ikad (meni zasigurno jest).
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 16:50   #45
Odlično si ih opisala! Pogotovu Marcela je najveća gubitnica ove serije i jedan od najdostojanstvenijih i najboljih likova.

Marcela je fantastičan lik. Ova scena kada Marcela priča Betty o celoj situaciji sa Armandom + instrumentali je

Marcela Le Cuenta La Verdad A Betty

Lepo kaže ovaj komentar: "Pobre Marce, ella es la víctima... perdió a los padres, su hermano es un desgraciado, su hermana, una papanatas... le bajaron el novio y pierde su papel e importancia en la empresa... me hubiera gustado saber en qué acaba su personaje."

Ja svakako planiram da nekada u budućnosti pogledam celu seriju, ovako se samo sećam nekih scena.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 16:57   #46
I ja ću jednog dana pogledati seriju, makar sam je vidio prije par godina na POPTV-ju. Šteta što je naši neće otkupiti. Zakon je serija i vrijedi je pogledati

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 19:16   #47
Evo još jedna odlična scena kada Marcela pri otpuštanju Betty, natera da joj pokaže šta nosi u crnim kesama. Tada otkriva pisma koja je "pisao" Armando Betty.

Marcela vè la bolsa nera

I još jedna kada Armando priznaje Marceli da je i dalje zaljubljen u Betty.

Armando confiesa a Marcela



Natalia Ramirez i dalje izgleda odlično. Samo mi je krivo što sada uglavnom igra nezapažene sporedne uloge.

http://www.youtube.com/watch?v=akdWBYCtUMg
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:13   #48
ja imam neki filing da i seriju puste kod nas da ipak nebi bila toliko gledana, mislim da bi je ekipa prekrižila u stratu upravo radi toga što je bilo toliko remejkova prikazano kod nas, imamo našu verziju sa RTL-a, pa se onda prikazivala na HRT-u američka verzija i još k tome svi pamte onaj isprdak od meksičke verzije( koja je još da bude bolji sprd bila sinkronizirana)

he he vidla Lauru Flores još kad su joj rekle "a vas smo gledali u Uvijek ću te voljeti , uglavnom simpatična mi ta glumica. Vidim da se Mario Duarte sprdo na samog sebe ko muzičara, ali svaka mu čast odličan je glumac, glumi šmokljana a zapravo je totalna suprotnost, baš je cool lik

ona Armandova Venecuelanka ženska je bomba, meni došlo ko Calderonu da ga pitam koji mu je, još ne sam da je zgodna več i ima osobnost, meni je bolja od Betty

Armando nam se sa puta vratio ko "novi" ali čim je čuo za Bettynog Francuza digla mu se kosa na glavi, ta njegova ljubomora i deranje je neš peodlično
Zapravo su mi njih dvoje ok par samo radi njega, jer nemreš vjerovat kolku on intenzivnu i luđačku ljubav osjeća prema njoj, koliko god da misliš da je lud opet ima neš privlačno u tome (ehha i mi žene se palimo na loše stvari)

za Paty nema riječi meni je najdraži ženski lik u seriji, nema scene sa njom da se ne valjam "Marceeeeeeeeeee"
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:39   #49
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Lepo kaže ovaj komentar: "Pobre Marce, ella es la víctima... perdió a los padres, su hermano es un desgraciado, su hermana, una papanatas... le bajaron el novio y pierde su papel e importancia en la empresa... me hubiera gustado saber en qué acaba su personaje."
Moram se nadovezati na ovaj komentar s youtubea koji si spomenuo, koji kaže jadna Marcela jer ima brata gada. Kako sam već prije rekla, ovdje ništa nije crno-bijelo, tako ni Daniel nije baš toliki gad. Barem što se tiče odnosa prema sestrama, on stvarno voli i Marcelu i onu blesavu Mariu Beatriz.
Kao drugo, od početka serije je gad Daniel u pravu. Zna da Armando Marcelu ne voli i da je vara okolo i naravno da ne želi takvog frajera za svoju sestru. Također, sve što je on od početka govorio protiv Armanda je ispalo istina: da će mu kolekcija propasti, da će Ecomodu dovesti do bankrota, da lažira bilance i mulja sve oko sebe. Također ga je dobro okarakterizirao kao histeričnog, patetičnog, nezrelog i lažljivog. I koliko god je bio odvratan prema Patriciji, mora se priznati da se "najsimpatičnija bimbo" sama upustila u to, a nije bolje ni zaslužila. Betty ga nervira jer smatra da „bode oči“ u modnoj kući i pametno pretpostavlja da će ona biti Armandova suučesnica u svakojakim muljažama.
Paradoksalno je da gledatelji u biti cijelu seriju navijaju za Betty i Armanda koji su Marceli i Danielu prljavim igrama uništili ostavštinu pokojnih roditelja, firmu koja je jednako bila njihova kao i Armandova, a na kraju je postala Bettyna, uz svekoliki naš aplauz. Nije da se ja bunim zbog priče, samo hoću reći kako je Gaitan to majstorski odradio da pozitivcima smatramo ekipu koja to u biti nije, a gadovima smatramo ljude koji jesu bahati i antipatični, ali su u biti cijelo vrijeme u pravu i na kraju su žrtve naših junaka.
Uostalom, u vezi s Danielovim odvratnim ponašanjem prema Betty, ona je i sama priznala Armandu da je nju Daniel uvijek direktno napadao, i da je to bilo poštenije od Armandovog podmuklog napada i prijevare, jer je s Danielom uvijek znala na čemu je.


A što se tiče one scene kad Armando priznaje Marceli, to mi je jedna od najbolje odglumljenih scena ikad. Strašni su oboje. (Inače, za Nataliu sam skužila da glumi u novoj Perro amor, mislim mamu od glavne)

Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
ona Armandova Venecuelanka ženska je bomba, meni došlo ko Calderonu da ga pitam koji mu je, još ne sam da je zgodna več i ima osobnost, meni je bolja od Betty

Armando nam se sa puta vratio ko "novi" ali čim je čuo za Bettynog Francuza digla mu se kosa na glavi, ta njegova ljubomora i deranje je neš peodlično
Zapravo su mi njih dvoje ok par samo radi njega, jer nemreš vjerovat kolku on intenzivnu i luđačku ljubav osjeća prema njoj, koliko god da misliš da je lud opet ima neš privlačno u tome (ehha i mi žene se palimo na loše stvari)

za Paty nema riječi meni je najdraži ženski lik u seriji, nema scene sa njom da se ne valjam "Marceeeeeeeeeee"
Scarlet Ortiz! Llovizna, Todos quiren con Marilyn.. Bombetina je žena!
Sad ti idu najbolje epizode s ludim Armandom, Abello je u njima briljirao.
Francuz (Patrick Delmas) mi je strašan isto, pogotovo kad je negativac. Inače, on i Abello su bili Mauri i Fer (par) u kolumbijskoj adaptaciji španjolske Aquí no hay quien viva.
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:59   #50
Ja nisam toliko poznavalac likova, jer sam nažalost seriju pratio samo polovično dok se emitovala kod nas, ali više sam se složio sa tze strane da je Marcela ustvari žrtva.

Mali off: Ta adaptacija ANHQV mi je bila grozna. Ja sam inače ogroman fan originalne, španske verzije te serije, koja mi je jedna od najboljih serija ikada, ali ova kolumbijska verzija mi je bila užas. Malo sam izvrteo i video da je tu i Donja Perfecta i Abello i ona Gerladine Zivic itd. A tek čileanska verzija još gora. Al dobro, to je neka druga tema.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 21:06   #51
Ma većinom su adaptacije grozne. Samo mi je bilo fora da su 2 Bettyna galana na kraju glumili par. Meni je Delmas bio dobar u La viuda de la mafia, i znam da je protagonist u Mariani i Scarlet, ali sam samo bacila pogled.
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 21:22   #52
Iksice, jesi ti to na 144? Daj se javi kad odgledaš s dojmovima. I to u vezi dvije stvari: scena pred garderobom i scena izlaza na pozornicu.
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 14:07   #53
iskreno morat ću se vratit da se podsjetim jer sam zaboravila kaj je to bilo pred garderobom
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 23:27   #54
Ma ono kad je ona trebala predstaviti kolekciju pa je ulovila trta, tu mi je strašno odglumio kad se odmakla od njega, pa joj se naklonio s onim grčem na licu..

Najbolje scene ludila Armanda Mendoze, deranje i ostale ludosti. Koji je to friek!
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 00:06   #55
Betty je u 84-oj pročitala pismo , ali ona je tada uveravala sebe da mora da bude greška u pitanju. U 111-oj se otkrila cela istina oko Terramode. Da li je Betty sve te epizode između smišljala kako da se osveti Armandu, ili je nailazila na još neke naznake da je ono pismo bilo istinito, pa je odlučila da prekine celu farsu oko Terramode na onom sastanku?
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 00:47   #56
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Betty je u 84-oj pročitala pismo , ali ona je tada uveravala sebe da mora da bude greška u pitanju. U 111-oj se otkrila cela istina oko Terramode. Da li je Betty sve te epizode između smišljala kako da se osveti Armandu, ili je nailazila na još neke naznake da je ono pismo bilo istinito, pa je odlučila da prekine celu farsu oko Terramode na onom sastanku?
Kratko je mislila da pismo možda nije istinito, ovo su scene iz 84 ali i iz 85 epizode (s Catom) nakon što je svojim očima vidjela Armanda kako čita pismo dok je pričao s Mariom na telefon. Odmah je skužila da je razlog čitave prijevare Nicolas i zato u tim epizodama između glumi kako ima nešto s njime, kako bi Armani mislio da će mu Nicolas uzeti firmu. Idiot od Armanda se već zatelebao (iako toga nije svjestan), i njegovo uobičajeno ludilo je samo utrostručeno ljubomorom (iako uopće ne kuži što mu se događa). Prije 111 mu je ona čak u jednom trenu mislila spasiti guzicu, ali je čula njegov razgovor s Mariom (samo jedan dio razgovora, ne onaj dio u kojem je on priznao Mariu da se zaljubio u nju, a Mario se na to valjao od smijeha) i odlučila sve reći na sastanku. Te epizode od 85-111 su meni najbolje u seriji. U biti mu se cijelo to vrijeme sveti, a završni udarac mu daje na sastanku.
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 00:50   #57
meni su ostale još dvije epke, a ček Ecomoda su neke epizode dodatne? kolko ih ima?

super mi je ono Besam la boca scena
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 20:15   #58
Jesi gotova? Kraj mi je tako originalan! Ova je baš blesava kad nije naučila da kad Armando kaže "confia en mi", to znači ajme majko, bit će frke..
Ecomoda ima 26 epizoda, možeš preletjeti bez velikih očekivanja. Dobra je 16 epizoda (dolazi Michel) i zadnja mi je bila lijepa. I Mario se vratio (ne može Armando bez njega ipak).
Besame je baš napravljena za ovu seriju.
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 22:21   #59
ma jok nisam, evo bum sutra u miru pogledala te zadnje dvije
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 18:13   #60
jel moze neko da mi poslaje link na kojem mogu pratiti seriju na netu i to s prevodom, nasla sma neke ali nemaju sve epizodeee... molim vas sto prijeeee
almirah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.