Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2018., 14:15   #1
Accent 1.4lpg 2008(BRC)

Slutim da bi se kroz buduće godine moglo pojaviti pokoje pitanje oko održavanja, pa bolje da imam sve na jednom mjestu.

U zadnjih cca tjedan dana(velika subota prvi put, prekjučer drugi, danas treći) dogodilo mi se da signal za rezervu plima krene pištati, ali plina ima, i pokazuje da ga ima(u najgorem slučaju, mora biti još pola spremnika).

U subotu je prilikom prebacivanja na benzin, to pištanje prestalo nekih pet minuta. I tako par puta.Kad sam stao u ZG pokupiti stvari, auto je stajao nekih pol sata i kada sam krenuo dalje, doma za Slavoniju, pištanja nema Ca 500-600km. Prekjučer je bilo češće, ali jučer se nije pojavljivalo uopće. Danas, na aveniji Dubrovnik, od rotora do Malla je počelo pištati, a kad prebacim na benzin, pa vratim na plin, pištanje se pojavi par sekundi nakon što se pokrene na plin.

Ovako, laički, meni je za pretpostaviti da plin ne stiže do motora, i da zato prebacuje na benzin. Vjerojatno griješim. Do čega može biti? I gdje u ZG to prekontrolirati. Sistem je BRC.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 20:07   #2
Ja ću se nadovezati na ovo pitanje. Što ako komp misli da plina ima, a zapravo nema? Meni pokazuje preveliku količinu, pa ne znam jel dovoljno pametan da na neki drugi način skuži da nema plina.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 21:10   #3
Thomgas je u ZG na Slavonskoj nasuprot PGP-a u sklopu Petrola, oni su glavni zastupnici za BRC, kod njih opet radi Kruno, jako dobar majstor, tako da je najbolje da odeš to tamo pregledati
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 15:52   #4
možda ti je otiša peizo regulator tlaka pllina il tako nešto ,oko 700kn ,plina u boci ima al on stalno prebacuje na benz...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 19:26   #5
Danas nije radio probleme. Idem idući tjedan u Slavoniju, a tamo imam isto provjerenog majstora. Svejedno moram na ateist boce.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 20:31   #6
Ateist?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 22:34   #7
Ovi s Accentima danas ludi, prvo Accident, pa sada ateist

Još samo treba da i ja nešto tako izvalim, pošto takoder vozim jednog takvog samo starijeg.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 05:23   #8
Autocorrect

Opet je krenulo pištati sad kad sam dolazio iz noćne
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 18:19   #9
kažem ti ,to ti je taj piezo pretvarač tlaka ,nekad zeza a nekad ne zezea al dođe vrijeme kad bude stalno izbacivao pa vožnja na plin neće bit moguča...trebaš to zamjeniti ,ne bu se samo popravilo
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 21:46   #10
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ja ću se nadovezati na ovo pitanje. Što ako komp misli da plina ima, a zapravo nema? Meni pokazuje preveliku količinu, pa ne znam jel dovoljno pametan da na neki drugi način skuži da nema plina.
U boci imaš plovak koji pokreće kazaljku na boci, ventil za prekidanje punjenja i potenciometar (jedna od mogućih izvedbi).
Potenciometar daje signal koji plinski uređaj prikazuje (ugrubo) kao količinu plina u boci sa prikazom od 4 ili pet LED.
Odnos prikaza na pokazivaču količine plina i stvarnog položaja plovka se može "softverski" podesiti na plinskom uređaju.
Sve to nema veze sa prebacivanjem motora na benzin i radom motora na plin.
Za rad motora na plin moraju biti zadovoljeni neki uvjeti, npr. tlak plina iza isparivača, temperatura isparivača, ali ne i količina plina koju plovak mjeri.
Kad nestane plina, padne tlak, i plinski komp prebaci na benzin, neovisno o prikazanoj ili izmjerenoj količini plina u boci.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 14:24   #11
Super, hvala!

Inače, nakon 2 tankanja se plovak urazumio.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2023., 23:02   #12
Preporuka brc servisa u ZG(ili makar nekog plinaša) koji nije zepelin? Treba mi drugo mišljenje koje nije "popravak se ne isplati i dio je skoro nemoguće nabaviti". Računam da je popravak jeftiniji od limarije, ako se dogodi da auto ne povuče onda kad mislim da treba
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2023., 19:23   #13
BRC ti je Thomgas, i ok su tamo. Druga opcija, ne znam, Auto Silvio mislim da radi s BRC-om. I imaš u Vrbovcu Krunu koji je ovlašten za BRC među ostalima (nekad je bio glavni majstor u Thomgasu), dam ti broj na PM ako želiš


Sad vidim da sam ti i prije 5 godina gore napisao skoro pa isti post.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2023., 00:29   #14
Tidala.hr
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2023., 00:36   #15
Tko čita stare postove

Moram otići vidjeti što se događa, pa makar i platio opet Jer situacija mi ne izgleda "vozi lagano na plin i problema neće biti", kako mi je rečeno.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2023., 03:04   #16
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
Tidala.hr
Tidala više ne radi s BRC-om. Zato mu ga nisam preporučio, inače bi mi bio na prvom mjestu.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2023., 03:05   #17
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Tko čita stare postove

Moram otići vidjeti što se događa, pa makar i platio opet Jer situacija mi ne izgleda "vozi lagano na plin i problema neće biti", kako mi je rečeno.
Stari post ti je doslovce na ovoj stranici 7 postova iznad. Mogao si barem reda radi a ne ko slijepac na rubu litice.

I da, platit ćeš sigurno, samo je pitanje koliko.

Znaš onaj haiku o plaćanju, kurvi, doktoru i grobaru?


__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2023., 09:26   #18
Znam izreku o kurvi, doktoru i plaćanju(tko ne plati kurvu, plati doktora)

Platio sam ja i servis. Slučajnost ili ne, nakon servisa sam uočio problem, ali nije nemoguće da je nastao i nešto prije, ili da je slučajno nastao tada. E pa na reklamaciji rekoše da je to banalna stvar koju se ne isplati popravljati, a nema veze s odrađenim servisom. Nešto što ide k tome da me može dovesti u situaciju da napravim sudar, a košta 160 eura(sam dio, ali nisu ni ruke 5x više) itekako se isplati popraviti.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2023., 11:14   #19
Tko ne plati "likara", plati grobara

Servis i popravak nisu isto.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2023., 14:24   #20
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Tidala više ne radi s BRC-om. Zato mu ga nisam preporučio, inače bi mi bio na prvom mjestu.
Mala ispravka na ovome, i odmah isprika Tidali, on i dalje radi i servisira, dijagnosticira i odrađuje male popravke vezano na BRC, ali NE ugrađuje kompletne nove sisteme.

Znam jer sam prošle godine to htio kod njega odraditi, tj. ugraditi BRC uz INA akciju pa mi je rekao da ne ugrađuje sisteme više. I ja sam odmah u glavi zbrojao da ne radi s BRC-om više.

Sad smo se baš čuli i eto, mea culpa, krivo pokopčao neke informacije.

Tak da, takav jedan manji problemčić možeš i kod njega srediti isto.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.