Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 09:18   #1241
Da li je netko u zadnje vrijeme prijavljivao kupovinu nekretnine u poreznu upravu, da mi zna reći koliko su brzi u izdavanju rješenja. Zadnji rok za prijavu nekretnine mi je 25.05. a rok za uplatu je 15 dana od zaprimanja rješenja, pa me zanima da li ga mogu očekivati već u 6 mjesecu?!
maalecka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 16:30   #1242
Quote:
maalecka kaže: Pogledaj post
Da li je netko u zadnje vrijeme prijavljivao kupovinu nekretnine u poreznu upravu, da mi zna reći koliko su brzi u izdavanju rješenja. Zadnji rok za prijavu nekretnine mi je 25.05. a rok za uplatu je 15 dana od zaprimanja rješenja, pa me zanima da li ga mogu očekivati već u 6 mjesecu?!
Nakon prijave, rješenje je došlo u roku tjedan dana.
ina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 20:37   #1243
Question

Quote:
vozač12 kaže: Pogledaj post
Odgovor iz ministarstva graditeljstva: Dodatna financijska sredstva za subvencioniranje stambenih kredita moći će se osigurati ovisno o stanju Državnog proračuna. Ministar Vrdoljak založio se za ta sredstva ali konačna realizacija bit će ostvarena u suradnji s Ministarstvom financija.

S poštovanjem,

Odjel za odnose s javnošću


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Kata Gojević, glasnogovornica
Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja
Ulica Republike Austrije 20, 10 000 Zagreb
tel: 01/ 3782- 487;
fax: 01/ 3782- 192;
e-mail: [email protected]starstva graditeljstva:
Hm, a tko na kraju odlucuje? Jel mozes doci do glasnogovornika ministarstva financija, mozda njih trebamo poceti gnjaviti?
Simplex1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:21   #1244
poslala sam ja glasnogovornici ministarstva financija meil, ako mi odgovori, odma javljam
lutia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:08   #1245
Poštovana ekipo,

čitam ovu temu već dugo, sad bih nešto i pitala.

Našla sam stan koji si mogu priuštiti jedino sa subvencijom. Na APN-u 200-tinjak stanova čeka odobravanje/odbijenicu. Ima li smisla slati zahtjev, jer jednostavnom matematikom ispada da su na 525 stanova potrošili 10,18 mio kuna (19390 u prosjeku), odnosno da će za ovih preostalih 199 stanova, za koje je poslan zahtjev, pretpostavimo potrošiti 3,8 mio, a očekuje se kakti 5. Prima li APN uopće još zahtjeve?
__________________
"Well, like the philosopher Jagger once said, you can’t always get what you want."

Zadnje uređivanje Calamity Jane : 01.05.2012. at 22:13.
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:44   #1246
ja sam isto tako poslao email i odgovorili su za 3 dana
vozač12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:51   #1247
ja sam neki dan nešto zvao apn i rekli su da primaju još uvik,nazovi i pitaš da ti kažu koliko je predano zahtjeva jer nisu osvježili stranicu
vozač12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 08:57   #1248
Quote:
vozač12 kaže: Pogledaj post
Odgovor iz ministarstva graditeljstva: Dodatna financijska sredstva za subvencioniranje stambenih kredita moći će se osigurati ovisno o stanju Državnog proračuna. Ministar Vrdoljak založio se za ta sredstva ali konačna realizacija bit će ostvarena u suradnji s Ministarstvom financija.

S poštovanjem,

Odjel za odnose s javnošću


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Kata Gojević, glasnogovornica
Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja
Ulica Republike Austrije 20, 10 000 Zagreb
tel: 01/ 3782- 487;
fax: 01/ 3782- 192;
e-mail: [email protected]starstva graditeljstva:
Ministar je ta dodatna sredstva najavio kao da je to gotova stvar, uz napomenu da time neće prekoračiti svoj godišnji proračun. Tko tu sada koga... Stvarno mi nisu jasni više
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 10:03   #1249
uh suosjećam sa svima koji se bakču sa Jaruščiucom projekt...nama je prošle godine u sedmom mjesecu odobren kredit od banke i od APN, ali smo do kraja desetog mjeseca čekali da nam skinu plombu sa stana i da možemo realizirati kredit...
katarina.klik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 10:14   #1250
U ponedeljak ja odnio zahtjev u APN... trenutno su na broju 742. Salji!
markoaurelije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 10:24   #1251
Nadam se samo da će tvoja agonija po ovom pitanju trajati jako kratko.
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:05   #1252
zna li ko kad ce sredstva
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:07   #1253
Provociraš malo?! Sram te bilo.
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:28   #1254
Quote:
sbullet kaže: Pogledaj post
Samo za informaciju! 03.04.2012. imenovan je novi direktor Jaruščice Projekta. Vidi se u registru trgovačkog suda.
Je li vas kontaktirao netko vezano uz potpisivanje ugovora kod javnog bilježnika?
Mene ne. Samo da opet nisu sjele plombe na stanove kao i prošle godine. Milsim da se to može provjeriti, ali ne znam kako.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 14:39   #1255
Zvala sam ih u ponedjeljak i rekli su mi rečenicu koju govore već mjesec dana: nemamo još nikakvu informaciju, nazovite krajem tjedna. I mi smo u ovoj "priči bez kraja" od početka, a naš zahtjev je samo nekoliko brojeva iza 533. obrađenog zahtjeva. Već skoro godinu dana čekamo subvenciju, tako da smo do dana objave natječaja imali sve dokumente spremne, ali smo nažalost bili u "pogrešnoj banci, koja se nije dovoljno dobro pripremila" i imala je takve uvjete za subvenciju da nam je osobni bankar predložio da odemo u drugu banku. Tako smo u promjeni banke i slanju zahtjeva poštom (jer ne živimo u Zagrebu) izgubili tri dana. Poput mnogih od vas ne spavamo zadnjih mjesec dana i na rubu smo živaca.
Prizba12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 16:08   #1256
Quote:
transporter kaže: Pogledaj post
jutro svima,

zanima me informacija od ovih koji su pri kraju s realizacijom, koliko ste čekali da se kupoprodajni ugovor vrati od apn-a pošto je meni već prošlo 8-9 dana da je tamo? fala
evo napokon nakon skoro 40 dana riješeno sve i uplata slijedi 4.5., doslovno od očaja do euforije..želin sriću svima koji čekaju!
inače steka san dojam da je Zaba puno povlaštenija kod APN-a..

ps. ako ko zna ko je riješia koji su sad koraci šta se tiče porezne i to??

hvala, lp
transporter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 16:51   #1257
Quote:
sunce1981 kaže: Pogledaj post
Je li vas kontaktirao netko vezano uz potpisivanje ugovora kod javnog bilježnika?
Mene ne. Samo da opet nisu sjele plombe na stanove kao i prošle godine. Milsim da se to može provjeriti, ali ne znam kako.
idi na net na zemljišne knjige, nađi česticu iz predugovora, pa na glavne knjige, pa opć građ sud u zagrebu, to upiši , pa ćeš u vrhu e-izvatka odmah vidit imaš li aktivnu plombu na etaže

Zadnje uređivanje lutia : 02.05.2012. at 17:12.
lutia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 19:29   #1258
Quote:
sunce1981 kaže: Pogledaj post
Je li vas kontaktirao netko vezano uz potpisivanje ugovora kod javnog bilježnika?
Mene ne. Samo da opet nisu sjele plombe na stanove kao i prošle godine. Milsim da se to može provjeriti, ali ne znam kako.
U ponedjeljak smo se čuli sa Ninom F. Kaže da čekaju Rješenje sa trgovačkog suda te da su svi iz JP ovaj tjedan na godišnjem. S obzirom da je na sudu već provedeno imenovanje novog direktora možda im je Rješenje već i stiglo ali su oni na GO. Uglavnom ovaj tjedan sigurno ništa od svega toga.
sbullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:43   #1259
Quote:
lutia kaže: Pogledaj post
idi na net na zemljišne knjige, nađi česticu iz predugovora, pa na glavne knjige, pa opć građ sud u zagrebu, to upiši , pa ćeš u vrhu e-izvatka odmah vidit imaš li aktivnu plombu na etaže
Hvala!
Pod aktivne plombe ne piše ništa, koliko sam shvatila samo su neke zabilježbe. Ne znam što bi to značilo.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:46   #1260
Quote:
sbullet kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak smo se čuli sa Ninom F. Kaže da čekaju Rješenje sa trgovačkog suda te da su svi iz JP ovaj tjedan na godišnjem. S obzirom da je na sudu već provedeno imenovanje novog direktora možda im je Rješenje već i stiglo ali su oni na GO. Uglavnom ovaj tjedan sigurno ništa od svega toga.
Ja sam ga danas zvala i spomenula kako sam vidjela da je novi direktor imenovan 3.4. Kaže da će mi se ovaj tjedan ili pon ili utorak javiti radi potpisivanja kod javnog bilježnika.
Nadam se da će biti tako.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.