Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 15:36   #9301
ah, dosta dugo je u mainstream medijima prevladavala teza da nam nema spasa
bez jakih banaka (samo za informaciju, Hrvatska je imala najviše stope rasta dok su
banke bili servisi SOUR-a
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 16.04.2014., 08:36   #9302
Nema nade za Hrvatsku.

Niti će itko odgovarati za bilo što u Hrvatskoj niti će se narednih 10 godina desiti značajniji pomak.
Također drugostupanjska neće biti dok to ne bude odgovaralo nekome u nekom trenutku,a ishod drugostupanjske ...
__________________
"life is piece of shit when you look at it"
khans is offline  
Old 16.04.2014., 09:54   #9303
ne budi tako skeptičan, khans
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 16.04.2014., 11:14   #9304
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
ne budi tako skeptičan, khans
Mislim da bankama nije svejedno...nedavno sam se zaprijetila sa svim mogućim sredstvima javnog priopćavanja, JEDNOJ od njih osam osumnjičenih, jer su mi pri izračunu prijevremene otplate kredita u švicarcima obračunali 4% naknade na neotplaćeni iznos.Drugi dan su me zvali na dogovor i odrekli se naknade....
robinhudica is offline  
Old 16.04.2014., 12:46   #9305
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
ne budi tako skeptičan, khans
Nažalost ne mogu si pomoći.
Jer kada pogledaš cijelokupnu situaciju bez obzira na vanjske utjecaje sve izgleda loše,a ne nazire se boljitak.

Moram biti skeptičan pa zar smo već zaboravili kako je Linić i njegove kolege najavili riješavanje pitanja CHF i banaka općenito.
I što je bilo tresla se brda rodio se miš,od prvotnog prijedloga UF prihvaćeno je ono što čini najmanje štet bankama,a kao napravio se nekakav pomak.

Tako da stvarno ne vidim bolje dane.
__________________
"life is piece of shit when you look at it"
khans is offline  
Old 16.04.2014., 12:47   #9306
Quote:
robinhudica kaže: Pogledaj post
Mislim da bankama nije svejedno...nedavno sam se zaprijetila sa svim mogućim sredstvima javnog priopćavanja, JEDNOJ od njih osam osumnjičenih, jer su mi pri izračunu prijevremene otplate kredita u švicarcima obračunali 4% naknade na neotplaćeni iznos.Drugi dan su me zvali na dogovor i odrekli se naknade....
meni su rekli da za djelomičnu otplatu zaračunavaju 2,5% a za potpunu 3%

očito nikad dosta grabeži
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Old 17.04.2014., 09:16   #9307
Možda se stvari dešavaju sporo, ali meni nadu daje EU; mislim da će nas ona dovesti u red milom ili silom
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 17.04.2014., 12:32   #9308
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Možda se stvari dešavaju sporo, ali meni nadu daje EU; mislim da će nas ona dovesti u red milom ili silom
Daj Bože da si u pravu,ali koliko još mora proći da bi bili pomaci.
5-6 godina već iza nas,a po mom skromnom mišljenju još toliko,a i više će trebati do boljih dana.
__________________
"life is piece of shit when you look at it"
khans is offline  
Old 17.04.2014., 23:44   #9309
Quote:
khans kaže: Pogledaj post
Nažalost ne mogu si pomoći.
Jer kada pogledaš cijelokupnu situaciju bez obzira na vanjske utjecaje sve izgleda loše,a ne nazire se boljitak.

Moram biti skeptičan pa zar smo već zaboravili kako je Linić i njegove kolege najavili riješavanje pitanja CHF i banaka općenito.
I što je bilo tresla se brda rodio se miš,od prvotnog prijedloga UF prihvaćeno je ono što čini najmanje štet bankama,a kao napravio se nekakav pomak.

Tako da stvarno ne vidim bolje dane.
Upravo tako, s tim da ćemo tek osjetiti posljedice Linićevih intervencija. Po meni bolje da nije ništa činio do drugostupanjske presude jer bi viša instanca mogla pomisliti da je novim Zakonom o potrošačkom kreditiranju i odlukom o smanjenju kamata dok tečaj ne padne na prihavljivu razinu, naš problem riješen. Ako se to dogodi, a ja sam svojedobno više puta ovdje upozoravao ljude iz vrha udruge da pripaze na Linića iako su oni iz iste partije ili njihovo biračko tijelo, da mu ne vjeruju.
Isto tako moram reći da je ponašanje nekih iz vrha udruge bilo nedopustivo. Usprkos tome, što niti imaju pojma o ekonomiji, posebice bankarskom poslovanju, niti imaju pojma o pravu, usudili su se naslikavati pred TV kamerama i te trenutke korisititi u samopromociju.
Pittboy is offline  
Old 17.04.2014., 23:48   #9310
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Možda se stvari dešavaju sporo, ali meni nadu daje EU; mislim da će nas ona dovesti u red milom ili silom
Neće, a neće zato jer EU na položaje koji su nama bitni ( zaštita potrošaća) stavlja marginalce i ljude iz "trećih" država poput hr. ru. itd.

Zašto? Pa zato što su konkretno u našem slučaju u sukobu interesa jer bi morali dovesti u red svoje banke koje lihvare u takvim zemljama poput hr.

Dvostruka mjerila druže i neviđeno licemjerje.
Pittboy is offline  
Old 17.04.2014., 23:57   #9311
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
I ne samo protiv njega..... Bilo je tu ljudi iz Sabora i Vlade (pogotovo Vlade) koji su mogli/trebali/znali poduzeti nešto, a nisu. Tim nečinjenjem se otvara sumnja da su mutikarili za račun banaka, a protiv onih koji su ih izabrali.
Tako je, a to su bivši ministar finacija Šuker i njegov šef koji već guli za druge stvari, ali mi se čini da bi im se, kako sada stvari stoje, trebao pridružiti i drug Linić koji se uključio u službi spašavanja banaka, ali i Milanović koji je na ti s trenutnim guvernerom, kao i sam guverner čije raskalašeno i bahato ponašanje dovoljno govori za sebe.

Ne znam razmišlja li itko iz udruge o organiziranju prosvjeda pred HNB-om gdje bi se skrenula pozornost javnosti na njihovu ulogu u ovoj prljavoj raboti?
Pittboy is offline  
Old 03.05.2014., 17:42   #9312
Svi zašutiše odjednom, a događaju se neke stvari i pomaci koji i te kako imaju veze sa smanjenim ratama za "švicarce", a da to nitko ne uočava i komentira ili namjerno krivo komentira poput nekih bankarskih "analitičara".

Dakle što se dogodilo? Pa u ožujku je porasla trgovina na malo za realnih 1,3% što nema logike obzirom da je u ožujku zabilježena rekordna nezaposlenost, nije bilo nikakvih domaćih ni stranih investicijskih realizacija, dakle ničega iz gospodarske ili porezne sfere (baš naprotiv) što bi opravdalo porast osobne potrošnje.
Jedino što se dogodilo u trećem mjesecu jeste smanjenje rata zaduženima u franku i kako vidimo to se odmah odrazilo na ovom pokazatelju, ali moguće i još nekima, poput blagog oporavka industrijske proizvodnje.
Dakle dogodilo se upravo ono što smo i predvidjali da će se dogoditi.
Pittboy is offline  
Old 04.05.2014., 16:16   #9313
Zar to povećanje trgovine nije rezultat kupovine skupih automobila u Vladi?
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Old 04.05.2014., 20:16   #9314
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
Zar to povećanje trgovine nije rezultat kupovine skupih automobila u Vladi?
Automobili su stigli u veljači:

Objavljeno 16.02.2014. u 13:51
SKUPA VOZILA I BAHATI ODGOVORI
Stigli novi automobili za MUP; Ministar Jovanović o audiju A6: Hoćete da dođem kočijom u Ministarstvo?; Milanović: Ne znam tko odlučuje u kojem će se autu tko voziti


znači da su plaćeni još ranije. osim toga, kupljeni su na lizing, a nisam siguran kako autokuće knjiže prodaju u tom slučaju, dal odjednom ili po otplati.
Pittboy is offline  
Old 06.05.2014., 10:55   #9315
WOOOOOW

koji smo mi "švicarci" sretnici

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/t...---334652.html
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Old 06.05.2014., 13:02   #9316
Samo ovo može potaknut raspravu:

Drugostupanjka presuda u svibnju?
__________________
... yada, yada, yada
imamohrvatsku is offline  
Old 06.05.2014., 15:39   #9317
To više nije na meniju,drugostupanjska se više ni ne spominje.

moram primjetiti i da je UF utihnula...
__________________
"life is piece of shit when you look at it"
khans is offline  
Old 06.05.2014., 16:23   #9318
Da, Udruga Franak bi i dalje trebala vrištati do neba jer još ništa nije gotovo a problem ni približno nije riješen. Čemu šutnja? Treba vršiti opravdani pritisak na javnost (da ne kažemo na senzibiliziranje sudstva) da se ne stvori slika "Pa što JOŠ hoćete, dobili ste manje rate?"

PS
Baš me zanima kako će se u tom slučaju ponašati novi ministar financija Lalovac - koji A: dolazi iz Raiffaisen banke i B: Ima kredit u švicarcima (vjerojatno ima jedan od onih "povlaštenih" kredita kao zaposlenici HNB-a kojima vlastita firma otplaćuje dio kredita?)
KingCrimson is offline  
Old 06.05.2014., 21:49   #9319
U ocekivanju presudota.
__________________
Nije sramota odlaziti na psihoterapiju, sramota je liječiti svoje komplekse na drugima.
ninoras is offline  
Old 06.05.2014., 22:01   #9320
E da je sdp pametan, stisnuo bi ih malo da se dosudi u korist dužnika i da vidis kak bi glatko prošli eu i parlamentarne izbore.
Baš me interesira kad će bit presuda. Koji trenutak će izabrati...

HTC x
ExCenTric is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.