Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2013., 14:37   #61
3 Rebelde su na Globu, 3 na Recordu.

Rodrigo neće glumit ovdje, njegova cura hoće (Mel iz Rebeldea).
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 22:25   #62
Sorry @friend. Ispala ti Alinne iz novele. Na drugu stranu, trudna je.

Quote:
Alinne Moraes estaria grávida de seu primeiro filho, conforme divulgou a coluna "Na telinha" do jornal "Extra", na tarde desta terça-feira, 8. Ainda de acordo com a publicação, a atriz não fará mais o nova novela do Manoel Carlos, "Em família".

Esse será o primeiro filho da atriz, que está namorando o cineasta Mauro Lima. Procurada pelo EGO, assessoria de imprensa de Alinne Moares declarou que não irá se pronunciar sobre o assunto.

Na novela do Manoel Carlos, Giovanna Antonelli iria se envolver com os atores Reynaldo Gianecchini e Alinne Moraes. Em entrevista ao EGO, a atriz comentou sobre o papel: "Foi mais um presente do Maneco. Eu sempre lutei na minha carreira para ter personagens interessantes e diferentes na televisão", explicou
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 22:38   #63
Baš mi je žao,mislio sam baciti pogled/gledati telenovelu upravo zbog nje No dobro,vidjet ćemo,i dalje ima dosta sjajnih glumaca u postavi.
__________________
El Clon | Camaleones | ¿Dónde está Elisa?
Pase lo que pase, estaré a tu lado... Por siempre mi amor
WitchHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 22:48   #64
A ne, mislim drago mi je što je trudna, ali bih baš voleo da je vidim ovde. Ako je već imala obavezu prema firmi, ono, mogla je da koristi zaštitu, ali ajde. Neka joj je sa srećom!
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 00:37   #65
Quote:
09/10/2013 - 10h59

Substituição

Camila Morgado é uma das atrizes cogitadas para substituir Alinne Moraes, que está grávida, em “Em família”. A novela começa a gravar em Goiás esta semana.


09/10/2013 - 11h05
Andréia Horta está na mira de Maneco para substituir Alinne Moraes


09/10/2013 - 16h38
'Em família': vaga de Alinne Moraes ainda sem dona


Snimanja novele počinju ove sedmice, u gradu Goiás.
Nakon toga, snimanja bi se trebala preseliti u Beč.

Alinne Moraes (Luciana @ "Viver a Vida") je 07.10. obavijestila produkciju novele o svojoj trudnoći.

Na Manecov poziv, Andreia Horta (Simone /participação especial/ @ "Sangue Bom") je trebala glumiti ulogu od Alinne.
Međutim, za vrijeme emitiranja "Em Família" (premijera početkom februara 2014.), na Globou će biti emitirana i policijska serija "A Teia", čija je protagonistica Andreia.

Jedno od drugih mogućih imena, koji se spominju za ulogu od Alinne, je Camila Morgado (Malu @ "Viver a Vida").
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 00:49   #66
Nevjerovatno koliko jedva čekam ovu seriju.
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 12:04   #67
Camila bi bila odličan izbor,mada mi se čini malo prestara u odnosu na Alinne.
__________________
El Clon | Camaleones | ¿Dónde está Elisa?
Pase lo que pase, estaré a tu lado... Por siempre mi amor
WitchHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 00:27   #68
10/10/2013 - 13h40
Juliana Paes faz teste para personagem gay de 'Em família'

Juliana Paes (Creuza @ "América"; Maya @ "Caminho das Índias"), koja se 21.07. po drugi put porodila, sljedećeg utorka odlazi na testiranje kod Maneca (autor novele) i Jayme Monjardima (režiser novele). Radi provjere da li bi možda ona mogla glumiti lik koji je Alinne Moraes trebala glumiti.

Núcleo: Reynaldo Gianecchini / Giovanna Antonelli / Juliana Paes (?).

Inače, njena prva telenovela uloga bila je u Manecovoj "Laços de Família" (2000/01), gdje je glumila Ritinhu - služavku od Danila (Alexandre Borges / Cadinho @ "Avenida Brasil"), sa kojim se kasnije "spetljala".
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 23:50   #69
Može i Juliana i Camila, iako bi ja najradije da Lavinihji Vlasak daju tu ulogu.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 00:29   #70
Sem atrasos: elenco de 'Em família' já recebeu 17 capítulos

Glumačka ekipa novele već je dobila sinopsise prvih 17 epizoda novele.
Krajem ovog mjeseca sa snimanjem počinju glumci/glumice koji će se pojaviti u drugoj fazi novele (nakon vremenskog skoka radnje).



Mayana Moura e Tainá Müller: teste para 'Em família'

Mayana Moura (Melina @ "Passione"), koja se trenutno nalazi izvan Brazila, sljedeće sedmice vraća se u Rio. Radi odlaska na testiranje za ulogu koju je Alinne trebala glumiti. Na tom testiranju će Giovanna Antonelli (Jade @ "O Clone") & Mayana čitati tekstove/dijaloge svojih likova iz novele.

Tainá Müller (Paula @ "Insensato Coração") će, također, pristupiti testiranju za navedeni lik.


(Mayana je odlično glumila u "Passione-u" & "Guerra dos Sexos" (negativka Veruska).)
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 00:30   #71
Sviđaju mi se sve ove casting novosti.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 00:54   #72
^^ @Jay, za koga najviše navijaš od novih imena što se spominju za Alinneinu ulogu?


Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Manoel Carlos: personagem de Erika Januza foi inspirada em história real

Erika Januza, koja je prošle godine glumila u seriji "Suburbia", glumiti će Alice u "Em Família".
Njen lik je plod silovanja, čiju su majku trojica razbojnika silovala u kombiju.

Priča je inspirisana stvarnim događajem.
U martu ove godine, jednoj turistkinji se isto to dogodilo u kombiju koji se kretao Copacabanom.

"Em Família" reproduzirá cena real de estupro de turista em van

Jéssica Barbosa ("Avenida Brasil") će, u prvoj fazi novele, glumiti Neidinhu, koja je silovana u kombiju.

Nandinhu će, u drugoj fazi novele (nakon vremenskog skoka radnje od 20 godina) glumiti Carla Cristina (koja je, inače, pjevačica).

__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 00:57   #73
Ja ne bih da bude Juliana, ne volim tu glumicu, dok mi je Mayana previše "agresivna" izgledom. Ne znam ko je ova Tainá Müller, ali mi po slikama nije niš specijalno.

Ja bih isto Laviniju.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 01:56   #74
Ja bi Laviniju, iako je ona već u elencu i kažu da je važna uloga. Al svejedno, hoću da se Giovanna i Lavinia ljubakaju u noveli das nove 7-8 mjeseci.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 14:55   #75
Iz "naftalina".

Ana Beatriz Nogueira será mãe de Gabriel Braga Nunes em “Em Família”; autor homenageará atriz

Nelson Baskerville
(Itamar) (Leandro @ "Viver a Vida") & Ana Beatriz Nogueira (Selma) (Eva @ "A Vida da Gente) će glumiti Laerte-ove (Gabriel Braga Nunes / Léo @ "Insensato Coração") roditelje.

Jedina dosadašnja saradnja Maneca i Ane Beatriz je novela "Felicidade" (1991/92), gdje se njen lik zvao Selma.

Maneco je izjavio "da je oduvijek želio da ponovo sarađuje sa Anom Beatriz. I da je Selma jedan od najistaknutijih likova 'Em Família'. Selma je ispunjena osoba, koja sa dosta energije i liderstva upravlja svojom familijom. Koja se, kao lavica, bori za svog sina, prema kojem je zaštitnički nastrojena. Manecov ponovni odabir Selme kao ime njenog lika je omaž Ani Beatriz".

(Odlična glumačka ekipa novele. Još samo da i novela, isto tako, bude odlična. )

(Nelson Baskerville: 01/09/1961
Ana Beatriz Nogueira: 22/10/1967
Gabriel Braga Nunes: 07/02/1972
)


Trilhas Sonoras (Soundtracks):
- "Baila Comigo" (1981): Robson Jorge e Lincoln Olivetti - "Baila Comigo"
- "Felicidade" (1991/92): Roupa Nova - "Felicidade"
- "História de Amor" (1995/96): Ivan Lins - "Lembra de Mim"
- "Por Amor" (1997/98): Quarteto em Cy & MPB4 - "Falando de Amor"
- "Laços de Família" (2000/01): Astrud Gilberto, Tom Jobim, João Gilberto e Stan Getz - "Corcovado"
- "Mulheres Apaixonadas" (2003): Tom Jobim, Vinícius de Moraes e Miúcha - "Pela luz dos olhos teus" ()
- "Páginas da Vida" (2006/07): Maria Luiza Jobim e Daniel Jobim - "Wave" ()
- "Viver a Vida" (2009/10): Chico Buarque, Tom Jobim e Miúcha - "Sei lá... A Vida Tem sempre Razão" ()

(Baš me zanima ko će naslovnu pjesmu "Em Família" otpjevati, i kakva će pjesma biti. )
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 15:25   #76
Čini mi se da je lik Selme isti lik kao što je bila Ingrid (Natalia do Vale) u ''Viver a vida.''
__________________
El Clon | Camaleones | ¿Dónde está Elisa?
Pase lo que pase, estaré a tu lado... Por siempre mi amor
WitchHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 16:03   #77
^^ Ko zna, možda stvarno sličan lik bude.

Inače, u "Saramandaji" je Aparadeira (Ana Beatriz Nogueira) htjela da se njena kćerka Marcina (Chandelly Braz) uda za Aristóbulo-a (Gabriel Braga Nunes), ali joj je plan propao.


'Em família': Bianca Rinaldi vai participar de campanha social contra o alcoolismo na novela de Manoel Carlos

Bianca Rinaldi
(Isaura @ "A Escrava Isaura", Rede Record, 2004/05) će glumiti kardiologinju Silviju.
U noveli će također biti riječi o borbi protiv alkoholizma.
Silvia radi u bolnici Hospital de Goiânia, gdje upoznaje liječnika Felipe-a (Thiago Mendonça / Bernardinho @ "Duas Caras"). On je Helenin (Julia Lemmertz) brat, i alkoholičar je.
Silvija osjeća suosjećanje prema Felipeu, i postaje njegov anđeo čuvar.
S obzirom da imaju kliniku i u Riju, poziva svog prijatelja u pomoć, da pomognu Felipeu da se riješi svoje ovisnosti.
Silvia i liječnik Gabriel (Miguel Thiré / "Malhação") su u vezi.
Felipe se zaljubljuje u Silviju.


(Novela ima sve predispozicije da bude odlična.
Valja do početka februara čekati premijeru novele, s obzirom da je "AàV" do kraja januara produžena. )
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 14:35   #78
Quote:
O milagre da TV: a Barra com pinta de Viena

Como os custos para gravar em Viena são muito altos, a produção de “Em família” procura no Rio locações para as cenas de concerto do personagem de Gabriel Braga Nunes, uma maestro na história de Manoel Carlos. A Cidade das Artes, na Barra, é uma das possibilidades.

(Fonte)
S obzirom na visoke troškove snimanja u Beču, produkcija "Em Família" traži u Riju neki ekvivalent scenografije.
Jedna od mogućih lokacija za snimanje scena koncerta dirigenta Laerte-a (Gabriel Braga Nunes) je: muzički kompleks Cidade das Artes (četvrt Barra da Tijuca).
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 01:06   #79
Fotos: Elenco de 'Em família' se instala em Goiás

Prekjučer je počelo snimanje novele u Goiás-u.

Snimala ja glumačka ekipa koja će se pojaviti u prvoj fazi novele: Arthur Aguiar, Eike Duarte, Julia Dalavia, Vinni Mazzola, Luana Marquezine (sestra Brune Marquezine / Helena na juventude ; Luiza-filha da Helena).



“Amanheceu, Peguei a Viola” deve ser o tema de abertura da novela “Em Família”

Pjevač i kompozitor Renato Teixeira je izjavio "da će njegova pjesma "Amanheceu, Peguei a Viola" vjerovatno biti tema musical de abertura".

Također je izjavio "da je Jayme Monjardim (režiser novele) njegov odličan prijatelj; da je siguran da će novela biti odlična; i da je Goiás Velho baš prelijep grad".

(^^ Baš je fina ova pjesma. )


Iako još neki dodatni detalji radnje novele nisu objavljeni, ali već se zna da će jedna od tema novele biti zabranjena ljubav između Helene (Júlia Lemmertz) i njenog rođaka (Gabriel Braga Nunes).

Júlia & Gabriel
(Na dodjeli nagrada "Melhores do Ano" | 2012)

Navodno je u Pirenópolis-u snimljena scena kada su njihovi likovi, u mladosti, kod vodopada 'Cachoeira do Lázaro' sklopili neki dogovor, koji će biti jako važan za kasniji (daljnji) razvoj radnje novele.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:54   #80
Ta pjesma je svirala i u noveli Araguaia, samo u sertanejo verziji. Fina pjesmica.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.