Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2013., 14:24   #2621
Quote:
Firuze kaže: Pogledaj post
Ovaj scenarist samo nize gluposti, od ovoga sa magijom, pa odjednom nestanak tih Hurkinih rana, pa prebijanje Hate, odnos izmedju njih dvije, totalna glupost, pa okretanje glupog Sulje, nastavak Hurkine pobjede, wow da ne moze biti bajkovitije, sestra mu prebijena unistenog lica on Hurki povjeruje, hahaha, Boze sacuvaj, pa i dijete bi malo bolje napisalo i smislilo.

Da nastavimo, Rustisa psihopata, zaljubljen u dijete Mihrimah, moze djed da joj bude, kradja pisma od Bali bega, i jos dodatna glupost odgovor Rustise ludjaka Mihrimah u Bali begovo ime, hahah, eh stvarno da gluplje ne moze biti, scene poput onih glupih nelogicnih scena u sapunjarama.
Aj molim te moraš priznat da je Hurka onako omađijana ludilo, a jaš kad je nabila zločestu Hatu ja se oduševila. Tebe nervira Hurka, a mene Hata, pa ona je zla baš kao i Hurem. Jedna neprestalno nadmašuje drugu.
__________________
babaroga
noćni jahač is offline  
Old 17.04.2013., 14:30   #2622
Jedva čekam sljedeću epizodu, Mihrimah opet pokazuje zube.
Baš se pitam na čiju stranu bi stao Sultan, na stranu svoje sestre kokoške Šahubube ili
na stranu svoje jedine kćerke mezimice...
dennomon is offline  
Old 17.04.2013., 14:40   #2623
Quote:
noćni jahač kaže: Pogledaj post
Aj molim te moraš priznat da je Hurka onako omađijana ludilo, a jaš kad je nabila zločestu Hatu ja se oduševila. Tebe nervira Hurka, a mene Hata, pa ona je zla baš kao i Hurem. Jedna neprestalno nadmašuje drugu.
Na stranu to sto ne volim Hurku, ovo nema veze s tim sto sam napisala.

Ja sam konkretno mislila na radnju serije, i izdvojila sam uocljive gluposti na osnovu ovoga sto sam do sada pregledala. A ima ih jos.
__________________
Ibrahim Velicanstveni, Sehzade Mustafa.
Firuze is offline  
Old 17.04.2013., 22:21   #2624
Quote:
Firuze kaže: Pogledaj post
Na stranu to sto ne volim Hurku, ovo nema veze s tim sto sam napisala.

Ja sam konkretno mislila na radnju serije, i izdvojila sam uocljive gluposti na osnovu ovoga sto sam do sada pregledala. A ima ih jos.
Gluposti ima koliko hoćeš, al opet me nešto vuče da gledam dalje zato odoh pogledati 95.
__________________
babaroga
noćni jahač is offline  
Old 18.04.2013., 00:30   #2625
Quote:
noćni jahač kaže: Pogledaj post
Gluposti ima koliko hoćeš, al opet me nešto vuče da gledam dalje zato odoh pogledati 95.


.... ako se ne vratiš i ispričaš kako se hurem izvukla,jao si ga tebi....
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 18.04.2013., 12:23   #2626
Sažetak

Sažetak 95. epizode:
http://muhtesemyuzyiltranslations.bl...azetak-95.html
halitmy is offline  
Old 18.04.2013., 15:15   #2627
Quote:
amary kaže: Pogledaj post


.... ako se ne vratiš i ispričaš kako se hurem izvukla,jao si ga tebi....
Evo me, malo kasnim, al živim za trenutak kada će se Hurka Veličanstvena vratiti i pokazati odvratnim kokoškama tko je gazda.

A što me nasekira sinoć ona Gulfem s onim ljigavim pogledom i ona tužibaba Nigar. Nema veze svršit će im skoro "kurbin pir". treba ih sve tri
__________________
babaroga
noćni jahač is offline  
Old 18.04.2013., 21:30   #2628
Pogledao sam 95. epizodu, meni je jedna od boljih u zadnje vrijeme.
Hurrem ve Mihrimah!
dennomon is offline  
Old 18.04.2013., 23:30   #2629
Quote:
yunus kaže: Pogledaj post
???????
Sulejman je na RTL prestao zato što su se približili Turskoj, u Turskoj još traje snimanje 3. sezone.. RTL je odlučio prestati kad se jedno poglavje u 3. sezoni a i u seriji zatvorilo -- a to je kad ubiju Ibrahim-pašu. Što bi na lik moglo izgledati kao "kraj sezone" za gledalace koji ne prate informacije o serji na internetu. Dali će biti opet, pitaj RTL.
dr_md is offline  
Old 19.04.2013., 19:04   #2630
O Bali Begu, ako nekoga zanima tko je uistinu bio

LEGENDA devetnajsta: "O MALKOČOGLU BALI BEGU".
Autori:
Elena Minjaeva, Ilja Mihajlov

Legenda glasi:
"Malkočoglu Bali Beg bio je ne samo i ne toliko ugledni državnik i vojnik, koliko poželjan mladoženja kao i okorjeli ženskar u Osmanskom Carstvu, unatoč činjenici da je bio sin sultanije osmanske dinastije. A kako drukčije, kad se u relativno mladoj dobi, oženio opskurnom ženom, kćerkom trgovca, koja je ubrzo preminula zbog bolesti. U pokrajini u kojoj je služio čekala ga je druga zaljubljena žena, ali on joj, nakon što se vratio nije odgovorio na ljubav. Ali vrhuncem njegove ljubavne karijere postala je intriga sa samom Mihrimah Sultanijom, kćerkom Haseki Hürrem i Sultana Sulejmana Veličanstvenog. Tako, ne ženeći se, Malkočoglu proveo više vremena u društvu prijatelja u bordelima, nego u vojnim operacijama, međutim, stoji da je na bojištu njegova hrabrost bila samo relativna. U isto vrijeme, sve veće zadatke na karijernoj ljestvici, on nije ispunio, unatoč svim svojim naporima."

Povijesne činjenice:
Malkočoglu Jahja Pašazade Bali Beg (u kronikama se još može pronaći ime Kodža Bali Beg), nije bio samo povijesna ličnost, koja je odigrala važnu ulogu u povijesti Osmanskog Carstva, nego i briljantni časnik i predstavnik poznate obitelji Malkoč. Pokušat ćemo u nastavku saznali - tko je on, pravi Bali Beg?
Prije nego više kažemo o Malkočoglu Bali Begu kao povijesnoj ličnosti, treba reći nekoliko riječi o pordici Malkočoglu u cjelini.
Porodica Malkočoglu vuče svoje podrijetlo od Malkoč Bega, koji je služio pod sultanom Muradom I i Bajazidom I u XIV stoljeću, kada su Osmanlije osvajale Balkan. Svi članovi muške polovice dinastije Malkočoglu vjerno su služio Osmanskom Carstvu, aktivno sudjelujući u vojnim operacijama. Porodica Malkočoglu od XIV stoljeća je izvorno bila naseljena u Amasiji. Kao nadležna vojska, oni su postali poznati po svojim uspješnim kampanjama na Rumeliu, pogotovo u vremenima sultan Mehmeda I i Bajezida II. Pri tome je porodica Malkočoglu najuže povezan s teritorijem današnje Bugarske, jer su dugo živjeli u okrugu Silistra i ta područja su bila pod njihovom kontrolom.
Iako nećemo u cijelosti razvrstati neposredne pretke Malkočoglu Bali Bega i udubljivati se u rodoslovno načelo i prisjećati se svih poznatih predstavnika dinastije Malkočoglu, ipak trebamo spomenuti Malkočoglu Damat Jahja Pašu, oca Bali Bega. Malkočoglu Damat Jahja Paša nije bio samo kontrolor Bosne, beglerbeg Rumelije, u razdoblju 1480-1504 godine, nego je bio i u Divanu 1504. Jahja Paša je umro 1506. Ali najviše od svih priča o njegovu životu dosta je zanimljiva činjenica da nije povezan s politikom i ratom.
Ova činjenica se odnosi na sljedeće: 1501. Jahja Paša još nije bio Damatom, ali se kasnije oženio sa Hume Sultaniojm, kćerkom u to vrijeme vladajućeg sultana Bajezida II (otac Selima I). Od tog trenutka se zvao Malkočoglu Damat Jahja Paša, što je značilo (kao u slučaju Rustem-paše) "zet". Ta činjenica potvrđuje povjerenje vladajućeg sultana Jahji Paši Malkočoglu jer se tako dinastija Malkočoglu rodbinski povezala sa vladajućom dinastijom Osmanskog Carstva.
Što se tiče samog Bali Bega, sina Jahja Paše Malkočoglu Damata, Malkočoglu Jahja Pašazade Bali Beg je rođen 1495. te je gotovo iste dobi kao Sultan Sulejman. Nakon primitka izvrsne edukacije, Bali Beg je nastavio tradiciju svoje obitelji, nakon što je postigao značajan uspjeh u vojnoj sferi. U tom smislu, na početku svog napretka na vojnoj ljestvici pod Sulejmanom, on je već bio sandžakbegom Smedereva. Formiranje vojne karijere Malkočoglua dolazi u vrijeme žestokog sučeljavanja Osmanskog Carstva i Mađarske. Ova vojna kampanja je bila prva u životu Sulejmana kao sultana.
Godine 1521. Malkočoglu Bali Beg sudjelovao je u opsadi moćne mađarske tvrđave Šapca na obalama Dunava. On se pokazao kao vrstan zapovjednik i u bitci kod Beograda, gdje mu je povjereno mnogo vojske. Beograd se borio do posljednjeg čovjeka, a kada ga je grada pao (imali su manje od 400 ljudi), branitelji su brutalno ubijeni od strane Osmanlija.
Nakon zauzimanja grada Malkočoglu je imenovan beglerbegom Beograda i Bosne. Ali mađarska aristokracija je pokušala svrgnuti tursku vladavinu, a zatim, u 1526, Sultan Sulejman je poslao vojsku od sto tisuća ljudi u novu kampanju protiv Mađara. Godine 1526, Bali Beg je sudjelovao u poznatoj bitci kod Mohača. Malkočoglu je zaradio mjesto koordiniratora gradnje pontonskog mosta i bio je postavljen zapovjednikom na desnom krilu osmanske vojske. 29. kolovoz 1526. na jugu Mađarske, na desnoj obali Dunava, bila je divovska bitka između turske vojske (40.000 ljudi uz potporu 80 komada teškog oružja) te šarena vojska plemenitog ugarskog kralja Lajoša II (25.000 ljudi i oko 80 topova). Vojska kralja Lajoša II je pretrpjela poraz, on se utopio pri povlačenju, njegov odred tjelohranitelja došao je pod teški napad turske vojske. Kao rezultat ove bitke, Mađarska je došla pod punu kontrolu Osmanlija.
Značajan doprinos prilikom osvajanja Mađarske od strane Osmanskog Carstva je jedna od glavnih zasluga Malkočoglua, jer je nakon Mađarske kampanje, mladi ratnik počeo oštar uspon na dvorskoj ljestvici, a kao i njegov otac, on je također ušao u Divan. Bali Beg je i dalje aktivno sudjelovao u kampanjama, a potom, kako mu je Sulejman potpuno vjerovao, dao mu je zapovjedništvo i kontrolu nad vojskom. Malkočoglu je uvijek vjerno služio svog padišaha sve do svoje smrti, koja se dogodila u 1548. U njegovoj 53-ćoj godini života. Umro je prije gubitka Budimpešte, u kojoj najznačajnije područje u gradu nosi njegovo ime.
Dakle, Malkočoglu nije bio samo nadležni vojni vođa, vladar Beograda i Bosne nego i osoba od povjerenja Sultana na zapadnim granicama Carstva.
No, osim toga, Malkočoglu Bali Beg bio jako blizu dinastije Sultana, ali ne kao zreo i iskusan ratnik u kojega je bila zaljubljena Sultanija Mihrimah (njoj je u to vrijeme je bilo 17 godina, a Bali Begu 44 godine) i ne na račun braka njegovog oca sa sestrom Selima Javuza, nego putem vlastitog braka sa kćerkom Bajezida II, dakle vlastitim braku sa predstavnicom dinastije. I on je bio u braku sa jednom sestrom Selima I, isto kćerkom Bajezida II, Ajnjšah sultanijom. Čini se apsurdno i nerealno misliti da se oženio vlastitom tetom. Ali, ne zaboravimo, u ovom slučaju dvije činjenice. Bali Beg je rođen iz prvog braka Malkočoglu Damata Jahja Pašei nije bio sin Humu Sultanije, tako da nije postojao problem incesta. Drugo, ne zaboravimo o tradiciji i običajima tog vremena, koji se izrazito razlikuje od današnjih.
Iz tog braka Malkočoglu Bali Begu se rodio sin Mehmed Beg Malkočoglu, junak jemenskih i ciparskih kampanja u predstojećim vremenima. Usput, treba napomenuti da je Mehmed Beg nastavio očev posao, a dostigavši punoljetnost, postao je sandžakbeg Varte i sudjelovao u kampanji protiv Mađarske kao mlađi časnik. U 1553., Mehmed Begu je bilo povjereno vođenje prve nezavisne vojne operacije - opsade dobro utvrđenog dvorca Djula u jugoistočnoj Mađarskoj. Mladi kapetan je uspješno dovršio zadatak - tvrđava je zauzeta za nešto više od 59 dana. Mehmed Beg je uspješno sudjelovao u posljednjoj kampanji Sultana Sulejmana, u borbi za Siget.
Dakle, Malkočoglu Bali Beg je povijesni lik i još jedan izvanredni čovjek u bogatoj povijesti Osmanskog Carstva u XVI. stoljeću. Kao i kod bilo koje druga značajne osobe i on je postao žrtvom legendi i bajki o Osmanskom Carstvu.
iskra01 is offline  
Old 20.04.2013., 11:41   #2631
Evo nove najave:
http://www.youtube.com/watch?v=KEBqmIE8qEA

Vidim da je sada i zvanično da će se Mihri udati za Rustema, a pošto dugo nisam gledala, jel mi može neko napisati šta je bilo sa Nigar? Jesu li se razveli?
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 20.04.2013., 12:16   #2632
Po ovoj glupoj najavi vidim kao sto sam i pisala vec jednom o tome da je jadnoj Mihrimah muka od ovoga ljigavca fuj. Kako i da ne bude...Jadna ona...
__________________
Ibrahim Velicanstveni, Sehzade Mustafa.
Firuze is offline  
Old 20.04.2013., 15:21   #2633
Gledajući ovaj isječak pitam se da li se to Hurka vratila u saraj?
__________________
babaroga
noćni jahač is offline  
Old 20.04.2013., 19:23   #2634
Htela sam bas ovo sto je Okanica pitala - vidim u najavi da spremaju vjencanje Mihrimah i Rustema, sta se desilo sa Nigar u prosloj epizodi? Bez trolanja molim.
dr_md is offline  
Old 20.04.2013., 20:30   #2635
Quote:
Firuze kaže: Pogledaj post
Po ovoj glupoj najavi vidim kao sto sam i pisala vec jednom o tome da je jadnoj Mihrimah muka od ovoga ljigavca fuj. Kako i da ne bude...Jadna ona...
Prema povijesnim činjenicama, Mirhimah se nije uopće protivila udati za Rustem pašu. U doba ženidbe, ona je imala 17, a on 38 godina. Tada nije bilo neobično da se mlade sultanije udaju za paše jer su oni bili najvišeg ranga u državi iza sultana. Kao što se vidi u seriji, paša nije mogao postati mladić od 20 godina, tražilo se iskustvo u upravljanju pokrajinama i vojsci. Sve u svemu, Rustem paša nije bio star za jednog pašu. Hatice je kao mlada djevojka bila udata za jednog starog pašu pa to nije bio predmet osude.
Sve ove bezvezarije o zaljubljivosti Mirhimah u seriji su plod legendi a ne povijesti. Bali beg je bio oženjen i živio u svojoj kući, njega možda nikada nije ni vidjela, a isto se odnosi i na Jahja Tašlidžalija koji je boravio u Manisi i vrlo vjerojatno se isto tako nisu nikada vidjeli.
Sam Rustem je bio dobar i predan muž, a Mirhimah sultanija je s njegovim novcem i u njegovo ime gradila znamenite građevine u Osmanskom carstvu. Nakon njegove smrti, tražila je da se odstupi od pravila i izgradi džamija sa jednim minaretom kao simbol njene osamljenosti nakon njegove smrti.
Uopće, u to doba se nije udavalo i ženilo prema željama protagonika, nego prema običajima koji su tada vladali, a ponajmanje je bila važna nečija ljepota.
Mirhimah se nije uopće protivila toj udaji.

Zadnje uređivanje iskra01 : 20.04.2013. at 21:50.
iskra01 is offline  
Old 21.04.2013., 13:55   #2636
Zašto Nigar NIKAD NE pita za kćer?
dennomon is offline  
Old 21.04.2013., 14:24   #2637
Zato što joj predivni scenarista ne polaže to u usta. Isto kao što nije Sulejmanu položio duže tugovanje zbog majke ili Hatici.. Isto ko što nije Ibrahimu napravio da vidimo kako je reagovao na vjest smrti "njegovog" djeteta ili da potraži grob djeteta da ga bar posjeti ranije nego li mu Nigar počela zvocati i Hurrem rekla da je možda živo.. Isto ko što je napravio da se Hurrem sjeti porodice tek kad se htela ubiti...
dr_md is offline  
Old 21.04.2013., 15:08   #2638
Quote:
dr_md kaže: Pogledaj post
Zato što joj predivni scenarista ne polaže to u usta. Isto kao što nije Sulejmanu položio duže tugovanje zbog majke ili Hatici.. Isto ko što nije Ibrahimu napravio da vidimo kako je reagovao na vjest smrti "njegovog" djeteta ili da potraži grob djeteta da ga bar posjeti ranije nego li mu Nigar počela zvocati i Hurrem rekla da je možda živo.. Isto ko što je napravio da se Hurrem sjeti porodice tek kad se htela ubiti...
Krasno.
Taj novi scenarista mi se stvarno na glavu popeo!
dennomon is offline  
Old 21.04.2013., 16:15   #2639
Poslužila mu priča oko male; prvo je prikazao Niarino tugovanje, posle Nigarine optužbe što direktno na Sultaniju što Ibrahimu, posle njezine sumnje, pa njegove sumnje pa sve dok je nisu odkrili i kako je priča išla dalje.. sad.. mu djevojčica u priči nije potrebna više i napravio da su svi odjednom zaboravili na nju. To je jedino do njega; ne mogu glumci sami izmišljati scenario... Isto je uradio sa Daje; žena se ubila i ama baš niko je nije spomenuo! Nekako mi se čini da je 2. sezonu ipak odradio po belješkama Meral Okay, vjerujem da je nešto menjao; osječao se nagli preokret oko nekih stvari ali ipak bilo je osjetiti njezin stil... Čak i u 3. sezoni na početku; tamo do jedno 66. ep., ali nakon toga.. - nisu mu sve epizode slabe, ima interesantnih ali ipak brzo zaboravlja na neke stvari i ne stavlja tačku nego se pogubi.
dr_md is offline  
Old 21.04.2013., 18:32   #2640
Quote:
dr_md kaže: Pogledaj post
nisu mu sve epizode slabe, ima interesantnih ali ipak brzo zaboravlja na neke stvari i ne stavlja tačku nego se pogubi.
previse je u seriji toga ostalo nepoznanica, takorec vise od pola stvari je ostalo nedoreceno i nije razjesnjeno tj. nije stavljena tocka na i, mi tu sad mozemo samo nagadjati sta je bilo a to mi je malo bezveze ali sta se moze, inace zaostajem jedno 3-4 nastavka jer nisam stigao do sada da ih pogledam, cini mi se da sam na 92, otkako je Ibro otisao malo je dosadno ali radnja dalje ide, ima zanimljivih epizoda, inace je serija opcenito 'teska' za gledat od kako nema Meral ali treba znat i da je serija mracnija kako idu godine u seriji i kako se prikazuju ovi trenutacni dogadjaji pa je i to u jednu ruku normalno, takodjer me smeta sto se preko nekih dogadjaja tek tako predje i zaborave se kao sto i dr_md rece, mene samo zanima s cime se oni misle baviti u cetvrtoj sezoni jer je i ova treca prilicno razvodnjena za razliku od prve dvije
tuncay is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.