Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 15:19   #341
Edit: nalazi uredni, idemo kuci bez terapije
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:25   #342
super, bas nam je drago sto idete kuci i to bez terapije
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:43   #343
Jeeeeeee!!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:20   #344
Curica od 19 mjeseci je imala 2 put konvulzije,nazalost zbog eserihije i sad su je stavili na terapiju convulex 0,025 za pocetak 3 dana navecer,pustili su nas kuci i svaki dan idemo na antibiotike i preglede,moj problem je sto ih ona povrati cim joj dam i onda moram opet i opet,stavim joj malo mlika sok i caj nece pije neznan s cim bi nrutralizirala tu gadost dta osjeti jer jadna dusu izbaci,ajde pomagajte
balonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 14:31   #345
Zbog straha od temperature, skoro svaki dan mjerimo temperaturu. Ona i nije od volje baš uvjek mjerit pa gledamo ovaj ušni od Brauna cisto da olakšamo. Jel ga netko koristi?
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 15:44   #346
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Zbog straha od temperature, skoro svaki dan mjerimo temperaturu. Ona i nije od volje baš uvjek mjerit pa gledamo ovaj ušni od Brauna cisto da olakšamo. Jel ga netko koristi?
Mi ga koristimo, ali samo kao orjentir iako je dosta točan, živin nam je zakon.
Nakon onoga što smo mi proživjeli (moj sin je bio u statusu) ja sam bila u panici i uvijek mi se činilo da ima temperaturu i spasila sam se kad sam kupila ušni.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 17:19   #347
Tako je nekako i nama. A od nas cetvero odraslih u kuci barem jednom je vruca. I onda mjerenje fibre
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 17:55   #348
Znam o čemu pričaš... Nažalost. Jednom prilikom moj mali miran, tih... Sav nekako predobar, lego se u krevet i uživa... Ja odmah trk do njega, panika, probam čelo - srce me strefi, pa mali mi gori... Uzmem ušni koji pokaže 36,1 u nekoliko mjerenja... Uzmem živin, mjerim, isto...
Smirim se i skužim da me panika totalno obuzela.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 15:36   #349
Evo mi opet fibru od jucer
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:32   #350
mi isto imamo Braunov,sluzi čisto za orijentir i za lakse mjerenje po noci.
da li vi oduzimate 0,5 na tom toplomjeru..jer cula sam da bi kao trebalo


sretno
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:33   #351
mi isto imamo Braunov,sluzi čisto za orijentir i za lakse mjerenje po noci.
da li vi oduzimate 0,5 na tom toplomjeru..jer cula sam da bi kao trebalo
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:33   #352
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Evo mi opet fibru od jucer
nadamo se da će proci sto bezbolnije
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 06:36   #353
Mi imamo braun 6022 i super nam je. To je onaj model koji ima dolje postolje.
Sretno svima vama koji se ovih dana borite sa temp!!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 11:23   #354
Koje modele brauna imate? Ima ih više
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:25   #355
neznam koji je točno model ali onaj iz mullera od 280kn
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 21:00   #356
Znam koji je to. Ima taj i ode gdje ga ja gledam. Nego ima neki i od 300+ i 400+. Pa neznam jel se isplati. Uzimam na 12 rata tako da mi nije bitno jel 20 ili 30 ili 40kn mjesecno.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 17:57   #357
meni je ovaj okej...samo nekako mi se cini da je baterija vec prazna :/ što je malo prebrzo s obzirom da je kupljen prije 5-6mj
kronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 16:55   #358
Konvulzivni status duzi, ima tko iskustva?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 13:40   #359
Curica nam je nedavno imala febrilne konvulzije (prvi put) i sad smo u strahu da joj se tako nešto ne dogodi opet , posebno u vrtiću. Taj dan kad se to desilo oišla je u vrtić bez temperature, ali je ubrzo u vrtiću povratila i teta je zvala da se dođe po nju. Došli smo u roku pola sata i srećom da je tada još sve bilo relativno dobro, jer joj je par sati kasnije kod kuće temperatura naglo skočila u svega par minuta i tad se desilo to sa febrilnim konvulzijama.
Očito spada u rizičnu grupu, pa smo i zamolili tetu da ukoliko se desi da u vrtiću dobije temperaturu koja je recimo 38 i više da joj daju sirup za temperaturu ili čepić dok mi ne dođemo po nju, jer tih 20 minuta do pola sata može biti kritično u što smo se sami uvjerili.
rečeno nam je da one to ne smiju i da nas mogu samo pozvati da dođemo po nju. Sad ćemo probati u razgovoru s ravnateljicom nešto dogovoriti jer ona definitivno spada u rizičnu skupinu kod povišene temperature. Naravno da je nikad ne bi s temperaturom poslali u vrtić ali ona ni taj put nije ujutro imala temperaturu pa je par sati kasnije došlo do konvulzija.
Da li je moguće da politika vrtića može biti tako isključiva i neodgovorna prema zdravlju djeteta u tim, ajmo reći, ekstremnim situacijama?
Činjenica je da ćemo je sada svaki dan sa strahom voditi u vrtić.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 13:59   #360
Moj nećak prošlu nedjelju imao po treći puta febrilnu konvulziju. U siječnju će napuniti 3 godine.
Mislili smo da je gotovo s time pošto je već imao temperature ali nije bilo napada.
Sad opet nije pokazivao neke posebne znakove, bio je nešto tiši, no mislili smo da je takav jer se tek probudio. Mjerena mu je i temperatura pola sata prije i bilo je sve u redu. Konvulzije mu se javljaju pri temperaturi 38, znači, skoči u roku keks.
Doma smo imali klizme i taman ih bacili jer im je prošao rok.
Također ide u vrtić...
odurna stvar.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.