Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2014., 20:51   #181
da, mislila sam se vraćati u Zagreb preko BL sa zaustavljanjem u Travniku ili Jajcu - ovisno o dobu godine, mislim da još nije vrijeme za Jajce tj. nije se sve zazelenjelo da bude onako kako zamišljam (putovat ću oko Uskrsa). dakle, možda ovog puta Travnik. kad bolje pogledam, mogla bih oboje posjetiti, i Travnik i Jajce.
u Sarajevo idem često, ali preko Sl. Broda. ovog puta bih rado vidjela Hercegovinu jer stižem iz smjera Splita.

još bih voljela odgovor kako od Splita do Mostara. ako idem preko Imotskog, onda prema Mostaru idem preko Širokog brijega? jesu li to lijepi krajolici?
ili da idem autocestom od Splita prema jugoistoku dokle ide (dokle??) pa preko Čapljine do Neretve da uhvatim Počitelj?

Zadnje uređivanje Lizzie M : 05.04.2014. at 21:13.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 22:25   #182
Iz Splita preko IM svakako. Iz Imotskog (ako nisi bila, obici jezera). idi preko Gruda, Vitine (tamo ti je vrelo Vriostice, iz spilje izlazi voda), onda svratite do slapa Koćuša (to je samo 3 km od Vitine).
Dalje idete do Ljubuskog, mozete obici tvrdajvu gore, ili franjev, samostan na Humcu, tamo se nalazi humacka ploca (bih pandan bascanskoj ploci). Dalje mozete do slapova Krvavica..i onda Mogorjelo u Capljini vidjeti..
te usput i Pocitelj, pa malo s puta Blagaj na Buni i onda do Mostara.

Sarajevo-Zg preko Jajca - vidjeti Jajce svakako. Ako zelite kupanjac, u Laktasima kod Banja Luke.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 23:22   #183
super, hvala ti!
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 11:44   #184
Imas dvije opcije kako je nasmijanonebo rekla..od Ljubuskog prema Capljini pa posjetiti Kravice i Pocitelj pa nasatviti za Mostar...Ili Ljubuski Medjugorje Mostar...To je kraci put za Mostar...Ukoliko izaberete krai put mozete stati i u Etno selu par km od Medjugorja...
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 19:45   #185
u prolasku sam kroz Bosnu na more. Može li neka preoruka za restorane na relaciji banja luka-jajce-kupres-livno?
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 08:56   #186
Ako ti nije problem da umjesto Livna ideš na Tomislavgrad, onda eco-selo Grabovica, par stotina metara od glavne ceste, s pogledom na Buško jezero, ma super je.
minci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:39   #187
Idem na izlet u Jajce.

Mogu li tamo plaćati kunama, našim karticama ili?

Preporuke što karakteristično kupiti ili pojesti tamo su dobrodošle
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 18:06   #188
Molio bi savjet za najbrzi put od Prijedora do Mostara.
Hvala
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 23:37   #189
Izgleda da je najbrzi put Prijedor-Sanski Most-Jajce-Bugojno-Jablanica-Mostar
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 06:43   #190
Tako je, Zookey.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:19   #191
NN vidim da si i ovdje aktivna

Super je prosao put jedino nazalost nisam puno vremena pa se nisam
stigao zaustaviti u Jajcu ili npr. Rami ili Jablanici (nadam se da cu imati
sljedeci put)
Inace promet do Jajca je bio prilicno rijedak a onda malo gusci.
Najgora dionica je od Rame do Jablanice (puno zavoja i dosta usko,
bilo cak i odronjenog kamenja na cesti)
Mostar kao Mostar posebno mjesto
Inace najbrzi put iz ZG do Mostara je autoput (dobro nisam otkrio toplu vodu)
ali je i najdosadniji
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 11:37   #192
Idem iz Splita za Vukovar preko Bosne. Michelin mi je izbacio da je najkraća ruta na granični prijelaz kamensko-Livno-Zenica-Doboj-Bosanski samac-Vukovar. S obzirom da ima nekih 450 km puta do Vukovara a nigdi mi se ne žuri razmišljam ima li išta zanimljivoga za vidjeti sjeverno od Zenice? Eventualno i malo skrenitit s puta pa negdje odmoriti par sati na nekoj zanimljivoj lokaciji?
zihuatenejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 01:45   #193
za dobojsku tvrđavu kažu da je zanimljiva za pogledati, mislim da ima i ugostiteljskih objekata u blizini.
treba se malo skrenuti s ceste da bi se došlo grada, ali nije daleko.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:43   #194
Namjeravamo otići na jednodnevni izlet u Mostar te ako može preporuka za siguran parking? Kakva je situacija s parkingom po trgovačkim centrima, čini mi se da se u Mepas mallu plaća....
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:50   #195
Bezbedno je džegod da parkuješ. Mi parkovali u jednoj random odabranoj ulici i nismo imali problema s razbijenom zadnjom levom šajbom po kojoj je grad poznat.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 16:42   #196
Kao što je i napisano, gdje god parkiraš po danu, ne očekuj nikakvu štetu
Dečko i ja smo danas išli u Blagaj na Bunu, Tekiju i to i baš je bilo lijepo. Nisam znala da je tamo onoliko restorana i da je onolika gužva, u svakom slučaju je vrijedilo posjetiti ljepotu koja nam je tako blizu
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 11:38   #197
Jel zna netko koliko ima pjeske od Humca franjevackog samostano pa do centra Ljubuskog? I ako netko zna gdje je dobro jest u Ljubuskom domaca hrana..Cuo sam za restoran Bagin most da imaju prstace? koliko je on daleko od Humca? Hvala
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 12:57   #198
Ljubuski ti nema klasicni centar kao hrv. gradovi (npr. neki klasicni glavni trg), nema staru jezgru (osim tvrdjave na brdu iznad Ljubuskog koji ti preporucam da obidjes i samostana na Humcu).
Ali ajde, od samostana na Humcu do, recimo, najcentralnijeg dijela Ljubuskog gdje ima najvise kafica - oko 25 min pjeske/ 2 km.
Za restoran ti ne znam reci, nisam jela po restoranima u Ljubuskom. Preko ljeta ljudi jedu po restoranima na kupalistima uz rijeku Trebizat.
Ali da, taj restoran je od samostana cca oko 20 min setnje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 26.03.2015. at 13:09.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 16:13   #199
Ima li itko iskustva s raftingom na Neretvi iz Konjica?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 12:34   #200
https://www.youtube.com/watch?t=413&v=GU_pDk5kcjQ

Video o ljepotama Hercegovine, iako jako malom dijelu
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.