Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 11:11   #41
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
ma kakve preporuke čovječe, veza, isključivo veza.
pa neće ti ni jedan poslodavac dat preporuku čovjeku koji mu odlazi, i to konkurenciji.
cista glupost, svaki posten poslodavac od kojeg ides ce reci onakav kakav jesi, manijaci koji ti nisu u stanju ponuditi uvjete kakve trazis sigurno nece, ali se u psolovnom svijetu dobro zna tko je kakav poslodavac tak da nece bilo koga ni pitati. uostalom dovoljno je provjeriti zasto odlazis iz firme da puno stvari bude jasno.
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 11:50   #42
slažem se s tobom, da će to učiniti svaki pošteni poslodavac.
Samo je pitanje koliko je takvih!?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 20:32   #43
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
a šta je kod radnih mijesta u kojima zaposlenik nema kontakata sa konkurencijom?
a takvih je većina radnih mijesta.
a kod zapošljavanja na takva radna miejsta također se koriste veze, tj ono što vi nazivate preporukama!?
Dobro, recimo ovako ... ja pricam o radnim mjestima za koje se traze strucnjaci. Ne pricam recimo, o mjestu na pokretnoj traci. Ako jedan vlasnik tvrtke, upravitelj, manager ne zeli strucnjaka na takvom mjestu nego nekoga svoga, tada ja za njega ne zelim ni raditi.

Ako zaposlenik i nema kontakata s konkurencijom (npr. sefovi ga dobro stite da ga se ne bi upoznalo), uvijek postoji netko tko pozna kako taj covijek radi i tko ga moze preporucit.

O kakvim radnim mjestima ti pricas?
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 14:09   #44
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
najdebilnije je kad daju testove, a zaposle ionako preko veze!


ako je poso dobar onda ga već neko dobiva preko veze
a pozivi na razgovor su čisto gubljenje vremena ljudi koji na njih dolaze
__________________
mad man
johndoe509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 14:13   #45
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
najdebilnije je kad daju testove, a zaposle ionako preko veze!

ako je posao dobar onda ga već neko ćek preko veze
a pozivi na razgovor su čisto gubljenje vremena ljudi koji na njih dolaze
__________________
mad man
johndoe509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:28   #46
Quote:
Sunshine_81 kaže: Pogledaj post
Idi ovdje

http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes2.asp

testirala sam se u jednoj velikoj firmi i test je bio jako slican, a psiholog je rekao da traze bas tipove licnosti kakvi se opisi nude na kraju ovog testa.


Svasta ti kaze ovaj test.
Imaju i odredeni postotak pitanja koja umetnu unutra da saznaju faktor lazi, tj. koliko pokusavas poboljsati rezultate. Pa ono, bez laganja, sta bude - bude.
ja sam jučer bila na testiranju u jednoj firmi, sličan test sam pisala. plus nadopuniti 20 rečenica koje počinju sa: Ja sam....... koji bulšit
i nije mi to prvo takvo testiranje.
po meni je to sranje
nije mi jasno zašto se niti jedan poslodavac ne sjeti konkretno testirati znanje. npr ak je uvjet znanje stranog jezika i znanje rada na kompu, nitko se ne sjeti to provjeravati, a iz iskustva znam da ljudi koji se javljaju na natječaje seru u životopisima da znaju ne znam što, a puno ih ne zna niti upaliti komp.

zato su mi ta psihološka testiranja živo sranje..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 16:46   #47
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Pri zapošljavanju?!

danas su postali nešto najnormalnije pri zapošljavanju na skoro svakom radnom mjestu (bezobzira na to da li ste SSS; VŠS; VSS).

Smatram da ih nije svaki put ugodno prolaziti. Jer tu je interakcija Čovjek-Čovjek, te Test-Čovjek!

Kakva su vaša iskusta sa tih testiranja?

Da li su po vama nužna ili besmislena? (zakon kaze da su gotovo nužna a i pravno relevantna)

Imate li vi loših iskustava sa psiholoških testiranja glede razgovora za posao?
A neugodnih pitanja?

Slobodno iznesite.. podijelite iskustva sa drugima te upozorite slijedeće na neka pitanja kako bi ih mogli očekivati ili pretpostaviti
ti testovi su mi zakon-pogotovo testovi inteligencije, ozbiljno mislim!
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 19:41   #48
Quote:
Sunshine_81 kaže: Pogledaj post
Idi ovdje

http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes2.asp

testirala sam se u jednoj velikoj firmi i test je bio jako slican, a psiholog je rekao da traze bas tipove licnosti kakvi se opisi nude na kraju ovog testa.


Svasta ti kaze ovaj test.
Imaju i odredeni postotak pitanja koja umetnu unutra da saznaju faktor lazi, tj. koliko pokusavas poboljsati rezultate. Pa ono, bez laganja, sta bude - bude.
riješila sam ovo i ispalo mi je:

You are:

* moderately expressed extravert (44%)
* slightly expressed intuitive personality (12%)
* moderately expressed thinking personality (38%)
* moderately expressed judging personality (56%)

jel to dobro ili lose za mene kod tapošljavanja
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:16   #49
Psiho testovi i ostali testovi prije samog razgovora sa potencijalnim poslodavcem su po mojem misljenu jako dobra stvar. Ne pokazuju oni samo kandidatov IQ ili neku psiholosku crtu "da li je lud ili normalan". Pokazuju oni, puno, puno vise od toga... Npr. u zadnjim testiranjima kod banaka i kuca koje se bave mobilnim tehnologijama i internetom primjetio sam jako, jako dobre testove. Postoje firme koje i dalje daju, rekao bih glupe testove inteligencije, stare i po 10, 20 godina. Kod ovih, dobrih testova, odgovori nisu bitni jer su svi ispravni; njima se hoce vidjeti da li osoba vise tezi apstraktnom/opcem, znaci nekom managementu ili vodjenju ili pak osoba tezi necemu konkretnom/dediciranom, znaci cistom izvrsavanju posla.
Postoji i grupa tezih testova gdje se ide u krajnosti i gdje se gleda da li je kandidat podoban za poslove gdje je trazen vrlo visokg stupanj koncentracije i efikasnosti tokom radnog vremena. Mislim da su kod nas testovi jos uvijek lagani i dovoljno ne definirani za konkretna radna mjesta ali su isto tako sve bolji i bolji (usporedjujuci one od prije 5 godina). Vani su testovi puno, puno tezi i kvalitetniji iako se recimo posao moze dobiti i na temelju jednog telefonskog intervjua gdje se samo gleda da li imate znanje potrebno za odraditi posao a ne gledaju se recimo nikakve psiho/socioloske crte.
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:10   #50
PITANJE

Ima li netko PRIMJER testova inteligencije za marketinške agencije?
Hvalaa
studengrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:05   #51
LJUDI POMAGAJTE!
imam uskoro testiranje za posao u splitskoj banci, je li tko bio na sličnom testiranju? što se testira: opće znanje ili više su to testovi inteligencije (primjerice nastavljanje niza sličica...?)
__________________
One day I'll fly away, leave all this to yesterday...
-ANGIE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 23:11   #52
Quote:
-ANGIE- kaže: Pogledaj post
LJUDI POMAGAJTE!
imam uskoro testiranje za posao u splitskoj banci, je li tko bio na sličnom testiranju? što se testira: opće znanje ili više su to testovi inteligencije (primjerice nastavljanje niza sličica...?)
mislim da su ti to više kao testovi osobnosti. Imaš i test koji se bazira na nekom računanju i test koji se bazira na nekim slijedovima rečenica.
Opća kultura .. nigdje s ene traži (neboj se nemoraš završiti Križanićevu da bi to ispunio). Tko ti to govori.. govori gluposti.

Dobro se naspavaj, imaj svjež mozak. Kod psihotestova se nakad pitanja i ponavljaju.. budi koncentriran i ako se zapošljavaš u banku pokušaj odgovoriti da si timski čovjek (timski radnik) jer u takvim sustavima individualce ne trebaju.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 00:24   #53
Smile

thanks na odgovoru!
__________________
One day I'll fly away, leave all this to yesterday...
-ANGIE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 12:59   #54
Quote:
ita kaže: Pogledaj post
riješila sam ovo i ispalo mi je:

You are:

* moderately expressed extravert (44%)
* slightly expressed intuitive personality (12%)
* moderately expressed thinking personality (38%)
* moderately expressed judging personality (56%)

jel to dobro ili lose za mene kod tapošljavanja
i ja sam rijesila , ispalo

Qualitative analysis of your type formula

You are:

* distinctively expressed extravert (75%)
* slightly expressed intuitive personality (12)
* moderately expressed feeling personality (25)
* very expressed judging personality (36)
butterflyeffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 13:46   #55
Quote:
Sunshine_81 kaže: Pogledaj post
Idi ovdje

http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes2.asp

testirala sam se u jednoj velikoj firmi i test je bio jako slican, a psiholog je rekao da traze bas tipove licnosti kakvi se opisi nude na kraju ovog testa.


Svasta ti kaze ovaj test.
Imaju i odredeni postotak pitanja koja umetnu unutra da saznaju faktor lazi, tj. koliko pokusavas poboljsati rezultate. Pa ono, bez laganja, sta bude - bude.
super su ti testovi. to sam imao priliku rjesavat jos na faksu

rjesio sam ga sada i dosao mi je isti temperament kao i na slicnim testovima koje sam rjesavao na faksu.

evo mojih rezultata:
ENTJ
very expressed extravert - 100
moderately expressed intuitive personality - 25
moderately expressed thinking personality - 38
distinctively expressed judging personality - 67

a ovdje ima i objasnjenje mog temperamenta (i svih ostalih). jako dobra stranica
another cheetah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:28   #56
na tom tvojem testu sam ispala guardian!! hmm, nis mi nije jasno
butterflyeffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 01:48   #57
Ja sam jučer bila na jednom takvom testiranju, poslali su me iz jedne naše velike firme u "Electus" oni su kao specijalizirani za testiranje nižeg i srednjeg menadžmenta i ntrajalo je više od dva i pol sata. Da mi je samo znati šta će biti od toga
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 17:15   #58
Prije neki mjesec sam rjesavao jedan test za posao i zvali su me da nisam primljen(uglavnom se tu zaposljava preko veze al nije bitno) i kad sam zatrazio test da vidim nisu mi ga dali uz obrazlozenje to je kod te firme koja vrsi testiranje itd itd ne mislim da sam nesto prepametan niti mi leze ti testovi (nevidim neku nepravilnost ili logicki slijed ok sta ja tu mogu ima vise tipova inteligencije) al po zdravoj logici trebao bi ga proci...kakva su vasa iskustva sa tim posto cu ici opet na test volio bi znati dje sam pogrijesio ili viditi neke tipove,primjere kako se rjesava pa makar uvjezbati
mali_veliki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 15:10   #59
Da li ima igdje primjer sa objasnjenjem rjesnja psiho testova npr zasto tu ide kvadratic a ne trokut i sl samo normalno neki tezi primjer i kad se rjesavaju testovi da li vi gledate samo vodoravno, paralelno ili se gleda i ukoso prema nizu koji nam fali..
mali_veliki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 02:00   #60
Ti testovi kod nas služe da se može muljati i zapošljavati preko veze.Jer opet neki znaju na testu odgovore= namještaljka kao svugdje
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.