Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2014., 20:06   #161
Nemam sedmicu, ali imam Bmw kantu iz 90tih pa da ti predocim malo situaciju. Te aute je najmanji problem kupiti. Realno, za njih traze soma do dva eura.( e32) Ako zelis dovesti taj auto barem u priblizno funkcionalno stanje potrosit ces jos soma eura i tu naravno ne staje posao. Na tako starom autu uvijek nesto zajebava/skripi/visi, i ako ti je imalo stalo do auta ici ces to popravljati. I tako u krug jer je svaki dio na autu nacet...

Onda dolazimo do eksterijera. Svi oni na njuskalu izgledaju pristojno, no kad dodes do njega i zagledas se skuzit ces da je stanje daleko od idealnog. Ako te smeta hrđa ili lak koji je nabubrio/ljusti se potrosit ces na farbanje jednog elementa nekih 100€...

Znaci neces imati situaciju toci/vozi. Mozes zaboraviti na to, kazem ti sa 99% sigurnoscu jer sam i sam bio u toj situaciji.(jos uvijek sam zapravo)

Sa plinom se vozis jeftino to stoji, ali opet V8 od 3tisuce kubika po zagrebu trosi 18-20 litara nadalje, tako da te ni plin nece stedit + svako malo treba uliti rezervar benzina za paljenje i voznju dok je hladan, a dok je hladan sami bog zna koliko razvaljeni v8 trosi.

Shvacam ako ti se auto sviđa, ali ako nemas viska love i drugi auto, zaboravi na to. Svi mi imamo u glavi sebi idealne aute, ali ako si ih mozemo priustiti brzo masta posivi jer te doceka razvaljen auto koji vise bas i nema sarma.

Ako bi kupovao sedmicu, onda bi to bilo ovako nesto http://www.autoscout24.de/Details.as...470546&asrc=st

I opet bi je dao dobro pregledati prije kupnje. Onda mozes pretpostaviti sto te ceka s ovim nasim primjercima.
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 00:25   #162
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
puno hvala za info
Ako voliš taj e32 kupuj i neće ti biti žao.

Ja sam od kad znam za sebe volio tu marku. Nikada prije dok sam radio u firmi ga se nisam usudio kupiti, slušao sam ljude skupo ovo, skupo ono... i pred nešto više od 7 g. sam kupovao auto do nekih max 18 000e, vagao sam jel uzeti 4 g star BMW ili neki novi auto. Kupio sam novi jer sam po netu i birtijama slušao, tj. čitao razne priče. Kupio sam novi auto koji je bio novi, ali nije imao ono nešto i to nije bilo to, nešto mi je falilo.

Taj 4 g star BMW je kupio moj prijatelj koji je radio kao kooperant za firmu gdje sam ja radio, vozi ga još dan danas, kvarova skoro da i nije bilo. Već kad je napravio prvi servis na njemu ostao sam šokiran i nisam mu vjerovao dok nije pokazao račun, slično je bilo i za ostale dijelove.

Ja nažalost sa svojim u prvih 100 000 km nisam imao sreće, prvih pola godine je više bio u servisu nego kod mene, ali to je duga priča.

Prvi BMW mi je bio e39, a par mjeseci nakon njega sam kupio ovaj koji sam na kraju ostavio za sebe i neće od mene još puno godina iako mi svaki čas može naletit neki drugi puno noviji. Taj e46 od kada je izašao mi je bio vrh i tu si ne mogu pomoći. Sada prilagođavam interijer prema svojem ukusu da mi bude još draži.

Moj je u 16. godini, na satu ima 260 000 km i vozi se bolje nego mnogi noviji. Ništa ne škripi, sve je na svojem mjestu i kada bi me netko posjeo u takav auto, a da ne znam koji je, koliko je star... imao bi dojam da vozim puno noviji auto. Iako imam dosta automobila na raspolaganju ovaj mi najviše leži. A oduševljen je bio neki lik iz Srbije koji je testirao 14 g star taj redni šestak. Eto "testa"

Sve u svemu prika, sko ti je gušt taj e32 i to želiš kupuj, jednom se živi.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 00:34   #163
@Josip4 jel ti sad jasno zasto nisam uzeo Golfa 1.2 nego polovni Audi A5, mislim da nema goreg nego kad auto kupis nov i krenu problemi, a tamo neka ''stara'' krama sljaka.
Nekako razmisljam da auti proizvedeni u periodu svejtske recesije oko 2010. godine, su mogli trpiti na kvaliteti zbog slabe prodaje, proizvodjaci su mozda poceli stedjeti i to se moglo odraziti na kvalitetu. To je sve mozda i nekakva moja ''teorija'', ovaj A5 koji vozim je proizveden krajem 2007. godine, iako je to friski model bio isod peke, nadam se da ne pati od djecjih bolesti, ali otompotom.
Slavonac987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 21:03   #164
Hvala ljudi na odgovorima , nisam siguran dal se čuje metalni zvuk i ovo ostalo , nisam ga probao voziti , uglavnom radi se o ovom autu http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...oglas-11216301 auto ima razbijene xenonke odozgora , čuje se rondanje kod gašenja i to dosta , vjerovatno je zamašnjak , turbina je nova pa me sad zanima vaše mišljenje o tom autu , možda netko pozna vlasnika ?
1142 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 07:14   #165
ne znam baš koliko ljudi kupuje nove turbine dok je reparacija 2500kn...

ak ima račun vjerujem, ak ne reparirana je.

-meni je tak tak, odbija me ova koža oko mjenjača i ručne.. takav auto i onda kupit taj skaj za 6$ s dostavom iz Kine...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 11:24   #166
Baš, danas svi repariraju turbine, pogotovo na starijim autima.

Meni auto izgleda ok osim ravnih siceva, to mi je koma u BMWu.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 11:22   #167
BMW jakna

Ako nekog zanima prodajem BMW Williams vjetrovku, malo nošenu, očuvanu.

evo link na oglas:
http://www.njuskalo.hr/muske-jakne-k...oglas-14027959
dundino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 00:10   #168
Pozdrav imali neko da prodaje komplet getribu za e34 535 saltung naravno
Tomo535 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 18:11   #169
Pozdrav , radi se o e92 320d , 08g , bilo je problema s dpf filterom pa sam ga skinuo i maknuo softverski , auto sada ide super jedno 30 posto bolje , jedino mi se gadi to kaj auto dimi kad stisneš gasulju ko stara raga . Da li postoji šta da se smanji dim tj da li bi se možda s duplim auspuhom manje vidio dim pošto je sad gore samo jedan auspuh ? Hvala
1142 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 19:10   #170
Quote:
1142 kaže: Pogledaj post
Pozdrav , radi se o e92 320d , 08g , bilo je problema s dpf filterom pa sam ga skinuo i maknuo softverski , auto sada ide super jedno 30 posto bolje , jedino mi se gadi to kaj auto dimi kad stisneš gasulju ko stara raga . Da li postoji šta da se smanji dim tj da li bi se možda s duplim auspuhom manje vidio dim pošto je sad gore samo jedan auspuh ? Hvala
Stavi neku gustu mrežicu, zadržati će najveće častice.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 20:22   #171
Očito da je softverski dio "kvalitetno" odrađen. Posjeti opet ove kaj su ti skidali DPF.

Samsung S III
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 20:51   #172
Da taj tvoj slucajno mozda nacipan? Ja nisam primijetio razliku vuce kada sam skinuo dpf a i nema cadje bas osim kad stisnes naglo uzbrdo.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 19:27   #173
Zanima me da li netko zna gdje mogu kupiti žabice (kopče) za spajanje lajsne iznad vratiju, za BMW 318d?
darko-1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 09:19   #174
Quote:
darko-1969 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li netko zna gdje mogu kupiti žabice (kopče) za spajanje lajsne iznad vratiju, za BMW 318d?

Tomić.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 09:56   #175
Pozdrav,

Imam bmw 3 f30 2012 godiste i zamjenio bi volan. E sad volan koji sam nasao umjesto SET tipke ima tipku LIM.... Da li mi neko moze rec u cemu je razlika i da li ce mi ta tipka radit ako samo zamjenim volan ili treba nesto isprogramirat?
Uz taj volan nasao sam jos jedan koji ima sve iste tipke kao moj, ukljucujuci i SET tipku ali ima i dvije dodatne na lijevoj strani koje moj nema (M1 i M2). Cemu sluze te dvije tipke i da li bi mi sve ostalo radilo ako stavim taj volan?
hiltica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 21:36   #176
BMW drifting

Evo dva linka sa zadnjeg "NO TRACTION" mitinga(3. po redu)
Uživajte:
https://www.youtube.com/playlist?lis...Bi_ojFLrUmrUDw
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:17   #177
Pozdrav,

Prilikom paljenja upali se prvo lijeva maglenka, nakon toga desna, poslije toga sve normalno....
Zna netko gdje se to iskljucuje?
morskipas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 15:46   #178
Bmw e90

Pozdrav ekipa, imam jedno pitanje svaka pomoc dobro dosla! Zanime me ovako stavia sam na bmw e90 felge 18 i nebi stavljao gewinde nego pilao opruge zanima me na sta treba pazit i imali kakvi stvari na koje tocno triba pazit, ako ko zna i ako je ko vec to radia molia bi da napise i pomogne hvala unaprijed!!!
Lija Bmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 15:58   #179
Samo pilaj brale
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 16:16   #180


Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.