Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2016., 23:55   #1481
Vrijedne informacije Doblo,
mozes li napisati koje su dimenzije CC kod tebe?

Malo sam oprezniji kad su mala lagana auta i male dimenzije u pitanju, npr. Smart kod tebe, ne kazem da nisi u pravu.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 07:36   #1482
Hvala Lost,

ove koje su tako vožene su na C3 Picassu, 195-55-16. Gume su vožene najviše do 130 km/h, Vmax im je 240 km/h. Znači, nikako ih nisam mogao prekuhat.
Na drugom autu su u 205-55-16, ali to nije relevantno jer se vozi 5 tkm godišnje i za njega su dušu dale...

CC je zaista odličan kod bržih vožnja po AC, i pogotovo neočekivanih kočenja. Skoro je kao na tračnicama, bez neugodnog plivanja. Ipak, ono što se na CC-u vidjelo od prvog zimskog dana je činjenica da nisu mogle sakrit da su izvedene od ljetne. Konkretno, ako se sve radilo po PS-u sve je bilo ok. Malo nagliji slučajan gas, ona prokliže, odmah. Bočno vođenje puno slabije nego na V4S. Ne u smislu da ćete izletjet nego da podupravljanje počinje puno prije nego na V4S. Na uzbrdicama krene, ne mogu reć, ali dao bih se kladit da joj je vučna sila manja nego na GY. Krene, ali onako, nekako tupavo. S njom morate vozit kao u auto školi.

Prošlo joj je evo drugo ljeto i sad mi se zna desit da na +25 ona prokliže kod malo naglijeg gasa. Dosta forumaša zna da vozim skoro sporije od motokultivatora Naravno, želim reći ne divljam, ne jurim, mirna obiteljska vožnja.

Idemo na Goodyear. Da, imao ga na Smartu (iako bi bolja definicija bila , na ovećem mlincu za kavu ) i ostao ugodno iznenađen. priznajem, nisam se usred zime kad je bilo pola metra snijega penjao s njim na Sljeme, ali za sve, baš zve zahtjeve po gradu (tu mislim i na "svladavanje" snježnih kupova na pločniku) i otvorenoj cesti sve ok. I ona je gubila svojstva, ali polako, puno sporije nego CC. Imali ga 4 god na Smartu (oko 8 tkm god, 99.9 % samo grad)..Eh, da mi je sad V4S Gen-2

Ako se sjetim još nečeg za recenziju, napišem...
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 07:49   #1483
Hvala na odgovoru.
Znaci GY si isprobao u pravim zimskim uvjetima i po tebi su ok.
Kisa isto tako?

CC nisu okusile pravu zimu?
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 07:55   #1484
CC je prošao jednu zimu, lani, i bilo je tih par dana dovoljno snijega na cesti da steknem dojmove. Namjerno sam i išao u manje očišćene ili one ulice s nagibima da probam...I tako, nije baš nešto..

Po kiši, da Goodyear je bolji. Michelin je prošle jeseni još bio odličan na prvim kišama, sad u istim zavojima istom brzinom malo klizi...njihova klasika.

Ukratko, ne bih ga baš preporučio, možda jedino ljudima u Dalmaciji gdje ne pada 30 cm snijega..

Ostalima, V4S G2
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 10:40   #1485
jedno vrime mi je CC bia u kalkulaciji, bar na osnovu onog naglaska na litnjim performansama. nakon ovog sto sam sad procita, definitivno ostajem vjeran dunlop bluresponse.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 13:42   #1486
Covjek bi ocekivao da ce protok vremena donijeti poboljsanje performansi u ovom segmentu,
ali u konacnici gumarima to i ne pase.
Ali ok, nisu ni telekomi dugo dopustali prodaju dual sim telefona u svojim trgovinama.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 15:08   #1487
pa ne znam kakve veze gumari imaju s tim, to je cista fizika. nemoguce je zadovoljiti sve moguce vremenske uvjete jednom gumom, a kad se rade kompromisi, onda to obicno bude po principu "katica za sve, mestar za nista".

na suvom bi ti idealno bilo koristit slick gume, ali pored ludog drzanja, brujale bi i trosile goriva ko lude.
na mokrom ti tribaju mekse gume, tipicno V izreza za izbacivanje vece kolicine vode.
na snigu gume dubokog profila, mekane... sadasnji protekti s centimetar dubokim profilima nerijetko su bas na snigu ponajbolje jer grabe, a medju najjeftinijim su gumama uopce.
na ledu cavlerice, vrlo jednostavno... dalo bi se to i jos razradit s nekim ziletima u x-obliku, ali na ledu ti tribaju ostri rubovi.
i sad, kako ces SVE to pomirit u jednoj gumi? zato je uvijek litnja bolja od cjelogodisnje i zimske kad je visa temperatura, bilo suho bilo kisa, a isto tako je zimska bolja od cjelogodisnje i litnje kad je hladno, snig i led.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 15:39   #1488
Naravno da ce gume specijalizirane za odredjeno razdoblje/namjenu bit bolje od ove "univerzalne" ( ne volim ovu rijec).

Pisem iz perspektive da mi se cini da se gumari nisu bas ni pretjerano trudili da naprave bolje, sto jednim dijelom ima i uporiste u tome da im i nije u interesu.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 18:11   #1489
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Obje navedene gume su na tržištu tek od nedavno. Odakle informacije o ponašanju nakon dvije godine?
GY je dugo na tržištu ... a G2 je samo dorađena postojeća guma sa novom šarom i smanjenim otporom.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 23:18   #1490
Je, i ultragrip gume su dugo na tržištu. Pa su sa 7 usrali motku da su morali izdati 7 plus koja je bila jako solidna prethodnica odlične UG8

Vozio sam V4S prve generacije i bila je ok (tih 500 km kaj sam vozio), od ove očekujem još bolje ali najbolje da se piše na osnovu konkretne gume a ne na osnovu kaj je prethodni bio ok.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 18:30   #1491
Je li moguce da ama bas nitko nema V4S Gen2?
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 20:22   #1492
Molio bih par mišljenja. Naime imam dilemu da li za Škodu Fabiu 1.9 SDI koju vozi supruga uzeti gume Sava eskimo S3 i na proljeće opet uzeti neke jeftinije gume ili da uzmem Michelin Crossclimate? Dimenzije su 185/60/14.
Hvala unaprijed na odgovorima.
sblivada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 20:36   #1493
Uzmi zimske Fulde ili Nokian, tu su negdje s cijenom kao Sava, a kompletnije gume.
Za ljeto gledaj uniroyal.

Iako vjerujem da je GY V4S G2 za opreznu vozačicu dobar izbor.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:39   #1494
Quote:
lukicastipetic kaže: Pogledaj post
bok ekipa

jel ima netko da je nabavio novu goodyear vector 4seasons 2 generacije a da NIJE iz Slovenije nego iz npr Njemačke?

Ako ima,gdje ih je nabavio ,pošto itd?

tnx
Ovisi ti o dimenziji .... i tko im dobavlja. Ja sam uzo danas dva seta jedan 195/65/15 drugi 165/65/14. Veća guma je Made in Germany .. a manji set Made in Poland. Kupljene kod Furlana.

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Je, i ultragrip gume su dugo na tržištu. Pa su sa 7 usrali motku da su morali izdati 7 plus koja je bila jako solidna prethodnica odlične UG8

Vozio sam V4S prve generacije i bila je ok (tih 500 km kaj sam vozio), od ove očekujem još bolje ali najbolje da se piše na osnovu konkretne gume a ne na osnovu kaj je prethodni bio ok.
Vidjet ćemo. Kad sam bio kod vulkanizera svi su montirali crossclimate
Quote:
lost in london kaže: Pogledaj post
Je li moguce da ama bas nitko nema V4S Gen2?
Ja danas namontirao
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:40   #1495
Javi pliz iskustva. U obzir je za jedan auto u familiji
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:46   #1496
Budem ovih dana ... nadam se da će past neka kiša ... još sutra optika ... i onda je to to ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:50   #1497
Intel, javi kad odvozis malo.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 10:04   #1498
TOYO CELZIUS ALL SEASON

Ima li tko iskustva sa
TOYO CELZIUS ALL SEASON

Nova guma pa baš ne nalazim nekih testova, osim što je hvale kao revolucionarnu?
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 11:22   #1499
Toliko je friska na trzistu da nema sanse da je netko skupio par tisuca km za ocjenu.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 11:56   #1500
Ili još bolje - nitko nije došao do druge zime s njom. Tu se poznaju junaci
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.