Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 12:58   #1
Stručni suradnik

Nisam uspjela pronaći o ovome pa se ispričavam ako negdje postoji već...
Koji je opis posla stručnog suradnika, odnosno što zapravo oni rade?
Konkretno , mene zanima mjesto stručnog suradnika za marketing u farmaceutskoj tvrtci. Koja je razlika između njih i npr. marketing managera? A u plaćama?
Primjetila sam u zadnje vrijeme ima dosta oglasa u kojima se traže stručni suradnici za marketing u raznim firmama...većina poslodavaca napiše kod kvalifikacija da je potrebna viša/visoka sprema iz farmacije, građevine...ovisno o poslu za koji je raspisan natječaj...ja sam završila marketing na ekonomskom faksu i 6 godina radim u struci...ima li smisla javlajti se na takve oglase ili su oni rezervirani za ekipu s drugih fakseva...pomoć?
starshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 20:47   #2
Quote:
starshine kaže: Pogledaj post
Nisam uspjela pronaći o ovome pa se ispričavam ako negdje postoji već...
Koji je opis posla stručnog suradnika, odnosno što zapravo oni rade?
Konkretno , mene zanima mjesto stručnog suradnika za marketing u farmaceutskoj tvrtci. Koja je razlika između njih i npr. marketing managera? A u plaćama?
Primjetila sam u zadnje vrijeme ima dosta oglasa u kojima se traže stručni suradnici za marketing u raznim firmama...većina poslodavaca napiše kod kvalifikacija da je potrebna viša/visoka sprema iz farmacije, građevine...ovisno o poslu za koji je raspisan natječaj...ja sam završila marketing na ekonomskom faksu i 6 godina radim u struci...ima li smisla javlajti se na takve oglase ili su oni rezervirani za ekipu s drugih fakseva...pomoć?
stručni suradnik za ovo što si navela u farmaceutskoj tvrtki je sinonim za prodajnog predstavnika koji radi na terenu, dakle on prodaje, dok marketing manager je puno veća funkcija, oni osmišljaju strategiju i taktiku kako će prodajni predstavnik prodati..radi brošure i smišlja razno razne aktivnosti...

s obzirom da si završila marketing na ekonomskom faxu valjda su te trebali naučiti kaj je marketing manager, no to je hrvatsko školstvo...
minory is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 00:30   #3
Quote:
minory kaže: Pogledaj post
stručni suradnik za ovo što si navela u farmaceutskoj tvrtki je sinonim za prodajnog predstavnika koji radi na terenu, dakle on prodaje, dok marketing manager je puno veća funkcija, oni osmišljaju strategiju i taktiku kako će prodajni predstavnik prodati..radi brošure i smišlja razno razne aktivnosti...

s obzirom da si završila marketing na ekonomskom faxu valjda su te trebali naučiti kaj je marketing manager, no to je hrvatsko školstvo...
ovakav stručni suradnik = prodajni predstavnik = akviziter

gornja definicija za marketing managera u načelu stoji, međutim po sličnim firmama često i akviziterima daju "titulu" marketing manager
krokodilkro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:44   #4
Znam ja što je marketing manager, no nisam znala što spada pod stručnog suradnika. Ima mali milion naziva za isti posao, zato me zanimalo što se krije pod tim nazivom "stručni suradnik".
Anyway, hvala na odgovrima
starshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:55   #5
ako se želiš ponižavati na razno razne načine i pritome imati osmjeh na licu samo naprijed..inače plaća je ok ali ako to nije nešto u čemu se vidiš pitaj se : s čim su kupili tvoje snove?
govorim ti iz iskustva.....sretno
emiter1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 23:37   #6
Quote:
emiter1 kaže: Pogledaj post
ako se želiš ponižavati na razno razne načine i pritome imati osmjeh na licu samo naprijed..inače plaća je ok ali ako to nije nešto u čemu se vidiš pitaj se : s čim su kupili tvoje snove?
govorim ti iz iskustva.....sretno
Za sada stručni suradnik mora imati VSS(farmacija,medicina,stomatologija,veterina). Zadnjih godinu-dvije nema šansi osim ako nemaš prilično iskustva u tome,dobru vezu. Neke firme traže iskključivo nekog preko preporuke(iz druge firme). Plaće nisu više ništa spektakularno(nekad su bile ali sada ...što se tiče ponižavanja toga imaš svugdje
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:54   #7
mislim da to pada u vodu..već je izglasan zakon kojim posao "stručnog suradnika" može raditi i osoba sa SSS.samo je stvar farmaceutskih kuća kad će ga početi primjenjivati jer za sada im je draže da sa osobom VSS imaju recimo bolji prolaz.

mislim da plaće još uvijek drže malo iznad prosjeka hrvatske plaće..nije spektakularno ali je više u odnosu na druge poslove sa istom stručnom spremom.
evo npr...kao dr.med u bolnici ili već negdje, ćeš se dobro namučiti sa svim dežurstvima navući plaću do 9000 kn kao stručni suradnik nema dežurstava, nema rada vikendom (iznimo nekada)..plaća je tu negdje ...čak i viša ako se znaš "izboriti".
iz iskustva nije sve to vrijedno ako u tome zaista se ne vidiš dugotrajno.
ponižavanja ima svugdje..naravno, ali što se tiče stručnog suradnika ukratko recimo da sam bila starleta, prodavačica, namiguša, morala (nije tako bilo rečeno ali se očekivalo jer sam drugi put na sastanku pohvaljena) se hihotati nekoj faci koja je došla iz inozemne podružnice nama u posjet..i da ne nabrajam dalje.
a još k tome kolektiv je bio kokošinjac pa sam sigurna da su neke bile spremne na još štošta u nadi unaprijeđenja ili sl...da ti se smuči kad vidiš da ljudi gube svoju granicu....a s čime se sve zamaraju nazovimo u marketingu...hoće li prospekt biti žut ili ljubičast.....kad daš neki savjet nije nikad realiziran a znaš da bi upalio jer je konkretan i iz tvog je iskustva..j*** se onima kojima odlaziš za papire i prospekte...svi su krvavi ispod kože i reagiraju na konkretne i što je najvažnije realne stvari koje im trebaju konkretno.
inače ne želim te obeshrabriti ali ovo su činjenice iz mog iskustva......ako trebaš konkretan savjet oko nečega možeš me kontaktirati i na pm.

sretno
emiter1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:54   #8
mislim da to pada u vodu..već je izglasan zakon kojim posao "stručnog suradnika" može raditi i osoba sa SSS.samo je stvar farmaceutskih kuća kad će ga početi primjenjivati jer za sada im je draže da sa osobom VSS imaju recimo bolji prolaz.

mislim da plaće još uvijek drže malo iznad prosjeka hrvatske plaće..nije spektakularno ali je više u odnosu na druge poslove sa istom stručnom spremom.
evo npr...kao dr.med u bolnici ili već negdje, ćeš se dobro namučiti sa svim dežurstvima navući plaću do 9000 kn kao stručni suradnik nema dežurstava, nema rada vikendom (iznimo nekada)..plaća je tu negdje ...čak i viša ako se znaš "izboriti".
iz iskustva nije sve to vrijedno ako u tome zaista se ne vidiš dugotrajno.
ponižavanja ima svugdje..naravno, ali što se tiče stručnog suradnika ukratko recimo da sam bila starleta, prodavačica, namiguša, morala (nije tako bilo rečeno ali se očekivalo jer sam drugi put na sastanku pohvaljena) se hihotati nekoj faci koja je došla iz inozemne podružnice nama u posjet..i da ne nabrajam dalje.
a još k tome kolektiv je bio kokošinjac pa sam sigurna da su neke bile spremne na još štošta u nadi unaprijeđenja ili sl...da ti se smuči kad vidiš da ljudi gube svoju granicu....a s čime se sve zamaraju nazovimo u marketingu...hoće li prospekt biti žut ili ljubičast.....kad daš neki savjet nije nikad realiziran a znaš da bi upalio jer je konkretan i iz tvog je iskustva..j*** se onima kojima odlaziš za papire i prospekte...svi su krvavi ispod kože i reagiraju na konkretne i što je najvažnije realne stvari koje im trebaju konkretno.
inače ne želim te obeshrabriti ali ovo su činjenice iz mog iskustva......ako trebaš konkretan savjet oko nečega možeš me kontaktirati i na pm.

sretno
emiter1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 23:05   #9
Quote:
emiter1 kaže: Pogledaj post
mislim da to pada u vodu..već je izglasan zakon kojim posao "stručnog suradnika" može raditi i osoba sa SSS.samo je stvar farmaceutskih kuća kad će ga početi primjenjivati jer za sada im je draže da sa osobom VSS imaju recimo bolji prolaz.

mislim da plaće još uvijek drže malo iznad prosjeka hrvatske plaće..nije spektakularno ali je više u odnosu na druge poslove sa istom stručnom spremom.
evo npr...kao dr.med u bolnici ili već negdje, ćeš se dobro namučiti sa svim dežurstvima navući plaću do 9000 kn kao stručni suradnik nema dežurstava, nema rada vikendom (iznimo nekada)..plaća je tu negdje ...čak i viša ako se znaš "izboriti".
iz iskustva nije sve to vrijedno ako u tome zaista se ne vidiš dugotrajno.
ponižavanja ima svugdje..naravno, ali što se tiče stručnog suradnika ukratko recimo da sam bila starleta, prodavačica, namiguša, morala (nije tako bilo rečeno ali se očekivalo jer sam drugi put na sastanku pohvaljena) se hihotati nekoj faci koja je došla iz inozemne podružnice nama u posjet..i da ne nabrajam dalje.
a još k tome kolektiv je bio kokošinjac pa sam sigurna da su neke bile spremne na još štošta u nadi unaprijeđenja ili sl...da ti se smuči kad vidiš da ljudi gube svoju granicu....a s čime se sve zamaraju nazovimo u marketingu...hoće li prospekt biti žut ili ljubičast.....kad daš neki savjet nije nikad realiziran a znaš da bi upalio jer je konkretan i iz tvog je iskustva..j*** se onima kojima odlaziš za papire i prospekte...svi su krvavi ispod kože i reagiraju na konkretne i što je najvažnije realne stvari koje im trebaju konkretno.
inače ne želim te obeshrabriti ali ovo su činjenice iz mog iskustva......ako trebaš konkretan savjet oko nečega možeš me kontaktirati i na pm.

sretno
Ovo sve potpisujem,nisam znao da je zakon izglasan da mogu biti i SSS stručni suradnici ali znam da se o tome ozbiljno pričalo. Ovaj posao je sve više Unatoč svemu velika je navala na razne firme. Doduše,znam neke dr.med koji su dobili specke i otišli natrag u medicinu.
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 00:24   #10
aha..izglasano je, samo farmaceutske firme još nisu "prisiljene" ga primjenjivati.
ovako imaju veće koristi od tvoje diplome i svog tvojeg truda nego što ti imaš od njih i naziva stručnog suradnika.
da istina je da se dr.med vraćaju u struku....naime oni su još u boljem položaju nego druge struke medicinskog područja.
nažalost tako je samo u hrvatskoj i zemljama istočnije.
vani (mislim na eu i usa) takve struke drže kao kap na dlanu
emiter1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:02   #11
Quote:
emiter1 kaže: Pogledaj post
aha..izglasano je, samo farmaceutske firme još nisu "prisiljene" ga primjenjivati.
ovako imaju veće koristi od tvoje diplome i svog tvojeg truda nego što ti imaš od njih i naziva stručnog suradnika.
da istina je da se dr.med vraćaju u struku....naime oni su još u boljem položaju nego druge struke medicinskog područja.
nažalost tako je samo u hrvatskoj i zemljama istočnije.
vani (mislim na eu i usa) takve struke drže kao kap na dlanu
Samo je pitaje vremena kad će početi zapošljavati sales repove sa SSS jer će oni biti zadovoljni sa manjom plaćom i službenim autom,
ovo za dr.med imaš pravo jer znam da dr.vet.med i dr.stom jednostavno nemaju kuda,previše ih je na tržištu
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:29   #12
Quote:
emiter1 kaže: Pogledaj post
aha..izglasano je, samo farmaceutske firme još nisu "prisiljene" ga primjenjivati.
Može li link na NN? Ne mogu izguglati!
Nije li ovo važeći?
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._118_2913.html
U njemu traže VSS.

Zadnje uređivanje nazif234 : 21.09.2010. at 12:43.
nazif234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:35   #13
Quote:
emiter1 kaže: Pogledaj post
ako se želiš ponižavati na razno razne načine i pritome imati osmjeh na licu samo naprijed..inače plaća je ok ali ako to nije nešto u čemu se vidiš pitaj se : s čim su kupili tvoje snove?
govorim ti iz iskustva.....sretno
a ponekad može biti i opasan posao, stalno ideš preko reda dok bakice i dedeki gunđaju:azdaja, moraš imat i dobro oko da skužiš nekog psihičkog bolesnika npr. pts-peovca jer ne želiš da se on naljuti na tebe što si išla preko reda
minory is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 22:32   #14
Quote:
nazif234 kaže: Pogledaj post
Može li link na NN? Ne mogu izguglati!
Nije li ovo važeći?
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._118_2913.html
U njemu traže VSS.
ne znam nn ali prenosim ti šta se priča u firmi. uostalom i sigurno je jer su već neki takvi došli u firmu na mjesto "stručnog suradnika". znači osnove ima.
emiter1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:32   #15
Quote:
minory kaže: Pogledaj post
a ponekad može biti i opasan posao, stalno ideš preko reda dok bakice i dedeki gunđaju:azdaja, moraš imat i dobro oko da skužiš nekog psihičkog bolesnika npr. pts-peovca jer ne želiš da se on naljuti na tebe što si išla preko reda
Osim ak imaš 188cm i 110kg,onda ne gunđaju,provjereno
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 14:45   #16
Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
Osim ak imaš 188cm i 110kg,onda ne gunđaju,provjereno
hahaha...ma gunđaju i onda..najgori su i doktori a i pacijenti u općoj praksi
emiter1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 20:34   #17
no, ipak postoji daleko gora stvar od gunđanja dedeka i bakica, a to je kad te tvoj klijent vrijeđa direktno u facu, a ti se moraš smiješkati, govoriti da je u pravu i provođenje lagane psihoterapije ne bi bilo na odmet...
minory is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 21:54   #18
Quote:
minory kaže: Pogledaj post
no, ipak postoji daleko gora stvar od gunđanja dedeka i bakica, a to je kad te tvoj klijent vrijeđa direktno u facu, a ti se moraš smiješkati, govoriti da je u pravu i provođenje lagane psihoterapije ne bi bilo na odmet...
mislim da je ovo dopuštanje vrijeđanja u facu isključivo kriv poslodavac koji očekuje od tebe da se tako ponašaš (ponizuješ).....ma kakav klijent, sve su to (mislim na one koji si svašta dopuštaju) iskompleksirane i jadne osobe.
evo zapravo zašto bi se morala ti njemu smješkati i uvjeravati da je u pravu?
ja sam si jednom dala oduška...riskirala..rekla šta mislim i kako mislim ..naravno na prihvatljiv način (bez p**** materina i slično ..iako bi im nekada čovjekk najrađe zaljepio šamarčinu) i sada me taj isti kepec respektira, čak me oslovljava sa titulom jer sam se tako i postavila.

naravno ovo ne potvrđuje da bi svi odreagirali isto
emiter1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 08:33   #19
Quote:
minory kaže: Pogledaj post
no, ipak postoji daleko gora stvar od gunđanja dedeka i bakica, a to je kad te tvoj klijent vrijeđa direktno u facu, a ti se moraš smiješkati, govoriti da je u pravu i provođenje lagane psihoterapije ne bi bilo na odmet...
Stvar treninga da naučiš kako da obaviš svoje a da te to ne smeta,jednostavno, kroz jedno uho nutra kroz drugo van.ako me moj klijent vrijeđa(doduše,najgora uvreda do sada je bila pitanje zašto radim u korumpiranoj farma industriji umjesto da radim neki posao za koji sam školovan) uglavnom imam spremne odgovore. Ne treba ipak zaboraviti da većina mojih klijenata želi nešto od mene(misli da bi me mogli trebati) pa su jako dobrijedino što me neki ponekad znaju zagnjaviti jer im treba "rame za plakanje" i odmor od pacijenata što mi je gore od raznoraznih pod......nja,naime želim ih zbavit što prije da mogu napisat izvještaj,tj. da sve bude gotovo do nekih 14.00,dakle 7 sati rada bez pauze,ak sve ide po planu,može se biti gotov sa svime i za 5 sati
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 12:02   #20
minory pročitaj zadnji post od renegadezg....iz njegovih postova lako zaključiš da se on vidi u tom poslu na dalje staze:jesam li u pravu?
ja sam pokušala misliti po teoriji u jedno uho unutra kroz drugo van , ali onda zaključiš kako je sve to samo isprika samoj sebi da si nekako olakšaš stvari...da zaključim..nije funkcioniralo i nije išlo.
stvar treninga, uvjerenje da bi te mogli trebati .....klasični brain wash (bez uvrede)....oni koji to i uvjeravaju suradnike uvjeravaju prvo tjedan dana sebe pred ogledalom kako će to prezentirati na seminarima.
a to da bi te mogli trebati....možda ima u t ome istine ali zaista jako jako malo......ponuda je sa svih strana, ti (firma za koju radiš) je samo kap u moru
emiter1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.