Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 21:13   #841
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Da pitam i ovdje. Jel mi može tko od vas reći koliko bi otkprilike koštalo krečenje stana od 85m2. Nemam pojma koliko je kvadrata zidova u pitanju (moram premjerit stan), al čisto me zanima računica ugrubo da znam pripremat nofce Stan ima 2 kupaonice u kojima se samo stropovi farbaju, 2 spavaće sobe od nekih 11-12m2, hodnik, boravak spojen s kuhinjom i blagavaonicom i špajzu od par kvadrata.
3500-4500 kn ako je bijela boja i nije groblje.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 21:40   #842
Prvo da se ovdje zahvalim svima na ponudama za malere, iako na kraju nisam iskoristila kontakte za ovaj put, vrlo skoro ću trebati i ostatak stana maljati te brižno čuvam vaše preporuke.

Maleri su upravo završili posao i fest sam zadovoljna no sjetila sam se da sam na još jedan zid u hodniku trebala staviti fasadex, a zaboravih im to reći , pa sad imam običnu bijelu farbu na tom zidu.
Kako su drugu prostoriju gletali, no hodnik nisu, koliko mi je pametno da ja sad stavljam novi nanos fasadexa?
Stavljali su dvije ruke, a taj zid je do sada farban (prije ovog zadnjeg farbanja) jedno dva, najviše tri puta.
Oćel' mi to otpadati u krpama ak' se sad odlučim na taj poduhvat?
Stvarno nemam živaca opet imat zaprašen stan od gletanja (i opet zvat majstore, a praktički nisu ni išetali ), a taman ga oprah :idiot: plus da se radi o dva metra kvadratna, ako, pa teško da će itko i doći samo poradi toga
šesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 22:37   #843
Nitko ?
: plače:
šesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:04   #844
pitaj na sam svoj majstor
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:53   #845
Zna li netko tko proizvodi najveći izbor boja? Uzela sam sve Dulux kartice - paletu boja i nema ništa po mojim željama, naime tražim 3 boje: sivu, ljubičastu i zelenu. Dulux ima nijansa tih boja ali ne odgovaraju mi.
Dakle nešto bih da je zagasito i da se ne ističe (u pogledu toga da te udari neka jarka kričava boja), a opet dovoljno tamno jer ne volim svjetle i bledunjave zidove, imam puno prozora pa eto mogu nabacit tamne zidove. Cijena mi nije bitna. Bitna je boja i kvaliteta. Molim vas pomoć.
http://www.homepouch.com/purple-bedroom-chandelier.html
Evo na ovom linku na 4-toj slici je otprilike boja ljubičaste koju tražim.
zuccotto rico is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 15:32   #846
Mislim da možeš doći sa fotkom boje u Bauhaus, oni joj izmjere postotke i zamiješaju ti tu boju. Naravno, odstupanje postoji, ali je dobra opcija. Imaju i Swing Color boje, možda nađeš što tražiš među njihovom paletom.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 21:02   #847
Puno hvala, probat ću tako: na proljeće tek
zuccotto rico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 08:45   #848
U Solidumu ima za kupiti boje od "Luxury Paints", nisam navraćala da vidim kakvih boja ima, zna li netko kakve su boje po izboru i kvaliteti? http://www.luxurypaints.com.au/index.htm
Nekako mi se čini Dulux bolji.
zuccotto rico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:19   #849
pozdrav,

zna li netko gdje bi se mogle uzeti šablone za oslikavanje dječje sobe, npr. oblaci i slično? može i online kupovina
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:10   #850
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
pozdrav,

zna li netko gdje bi se mogle uzeti šablone za oslikavanje dječje sobe, npr. oblaci i slično? može i online kupovina
hobi dućani, tipa hobbyart chemaco, nb net, lumos itd.

a ebay ti je kudikamo jeftiniji samo moraš malo kopati...upiši stencil ili wall stencil (šablona, zidna šablona) i npr. clouds (oblaci) ili što već želiš..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 10:40   #851
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
pozdrav,

zna li netko gdje bi se mogle uzeti šablone za oslikavanje dječje sobe, npr. oblaci i slično? može i online kupovina
a da recimo kupis samoljepivu foliju i u njoj si oslikas i izrezes šablonu?
Imat ces oblik koji zelis i mozes ga imat vec danas jer svaki ducan koji prodaje boje i lakove drzi i folije
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 15:15   #852
možda griješim, ali nekako mi se čini da osoba koja zna crtati i sigurna je u svoje likovne sposobnosti ne bi niti tražila šablone.
ako griješim - ok, zaboravimo da sam išta napisla.
ali ako ne griješim - onda teško da će ikakvo samostalno crtanje po samoljepljivoj foliji pomoći.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 21:04   #853
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
možda griješim, ali nekako mi se čini da osoba koja zna crtati i sigurna je u svoje likovne sposobnosti ne bi niti tražila šablone.
ako griješim - ok, zaboravimo da sam išta napisla.
ali ako ne griješim - onda teško da će ikakvo samostalno crtanje po samoljepljivoj foliji pomoći.
slažem se

al ajde, ruku na srce, ako se radi samo o oblacima, može se i slika s neta skinuti, prenijeti na foliju, izrezati i eto šablone...rezala sam ja i gore stvari
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 09:31   #854
Quote:
monika33 kaže: Pogledaj post
hobi dućani, tipa hobbyart chemaco, nb net, lumos itd.

a ebay ti je kudikamo jeftiniji samo moraš malo kopati...upiši stencil ili wall stencil (šablona, zidna šablona) i npr. clouds (oblaci) ili što već želiš..
e super, hvala ti, nisam znala kako se kaže

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a da recimo kupis samoljepivu foliju i u njoj si oslikas i izrezes šablonu?
Imat ces oblik koji zelis i mozes ga imat vec danas jer svaki ducan koji prodaje boje i lakove drzi i folije
vidiš, dobra ideja možda da oblake samo pofarbam "na spužvu" pa onda još neke ptice opalim hehe, idem još kopat po netu, prijedlozi dobrodošli!
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 19:31   #855
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
e super, hvala ti, nisam znala kako se kaže



vidiš, dobra ideja možda da oblake samo pofarbam "na spužvu" pa onda još neke ptice opalim hehe, idem još kopat po netu, prijedlozi dobrodošli!
nema na čemu!

sa samoljepljivom folijom budi jako oprezna ako ti je zid pofarban jer ti ona može skinuti farbu sa zida, meni je to napravila najobičnija pik traka, a folija je puno ljepljivija, pa pripazi...oblake možeš izrezati i od papira, kartona bilo čega... isto tako i ptičice ako ne moraju biti s puno detalja...

a ako ti je jednostavnije kupi šablonu, na ebayu se fakat povoljno zna naći..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:26   #856
Quote:
monika33 kaže: Pogledaj post
nema na čemu!

sa samoljepljivom folijom budi jako oprezna ako ti je zid pofarban jer ti ona može skinuti farbu sa zida, meni je to napravila najobičnija pik traka, a folija je puno ljepljivija, pa pripazi...oblake možeš izrezati i od papira, kartona bilo čega... isto tako i ptičice ako ne moraju biti s puno detalja...

a ako ti je jednostavnije kupi šablonu, na ebayu se fakat povoljno zna naći..
Eh nije ti kriva pik traka, nego maler i njegova priprema zida

Folija ima stvarno raznih i nekako si mislim da niti jedna razumna osoba nece kupit foliju za oblaganje namjestaja i nju ljepit na zid, nego ce kupit foliju sa slabim ucinkom ljepljenja
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 19:22   #857
Ima li netko iskustva sa bojanjem prostorija u tamnije nijanse boja? Imam namjeru odabrati neku bordo/trulavišnja/maroon boju za spavaću sobu sa jednim prozorom, plafon bi ostavio u bijeloj.

Postoji li mogućnost da se tokom dana u takvoj prostoriji (cca 4x3,5m) po danu neće ništa vidjeti?
__________________
ulala
Goldstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 22:26   #858
Tamnom bojom oboji samo jedan zid (iza kreveta), ostala tri bijelom. Sve ostalo bit će previše.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 23:51   #859
Quote:
Goldstein kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa bojanjem prostorija u tamnije nijanse boja? Imam namjeru odabrati neku bordo/trulavišnja/maroon boju za spavaću sobu sa jednim prozorom, plafon bi ostavio u bijeloj.

Postoji li mogućnost da se tokom dana u takvoj prostoriji (cca 4x3,5m) po danu neće ništa vidjeti?
nemoj to raditi,eventualno ako imas sav namjestaj bijeli
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 13:10   #860
Quote:
Goldstein kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa bojanjem prostorija u tamnije nijanse boja? Imam namjeru odabrati neku bordo/trulavišnja/maroon boju za spavaću sobu sa jednim prozorom, plafon bi ostavio u bijeloj.

Postoji li mogućnost da se tokom dana u takvoj prostoriji (cca 4x3,5m) po danu neće ništa vidjeti?
Nije ti to neka sreća. Mi imamo tako - 3 tamna (plava) zida I 1 svijetli (isto plavi) u spavaćoj (suprugov hir). Tamno je I preobojeno, iako nam je namještaj svijetli.

Baš neki dan sam dala 1,5-godišnjoj tatinoj mezimici slobodne ruke za crtanje po zidovima :nada se novom krečenju:
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.