Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2004., 15:52   #21
Da Studentice, stvarno ste dosta toga objasnile, dok sam hodala po doktorima raspitivala sam se kod njih ( i općenito mi je područje medicine i zdravlja interesantno) al oni su uglavnom slijegali ramenima na moje upite, izgleda da ni sami nisu znali točnu dijagnozu.

Tebi allegra poseban pozdrav, više si rekla u par postova nego šta sam onda čula u tri miseca...i ne boj se nemam se namjeru selit u Indiju, lipo je meni i u "purgeriji"
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 05:58   #22
Meni je allegra danas uljepšala dan.
Hvala allegra!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 21:11   #23
nema na čemu

btw, moderatorice ... chatamo li mi to sad ili mi se to samo čini
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 22:39   #24
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 22:31   #25
I ja sam upecala ovu boleštinu, evo se mučim s njom već drugi mjesec i stalno mi se vraća. Pri prvom pregledu dokorica mi je rekla da traje 3-4 tjedna, zatim 4-5, 5-6, a sada kada mi je već sedam, tvrdi 7-8 i proći će. Već sam šiznula, stalno sam u kući, boli me sve: mišići, tetive, zglobovi. Najprije sam liječena lokalnim kortikosteroidom(beloderm)da bi nakon dva tjedna dobila injekcije "Solu-medrol", i nakon toga tablete "medrol" od čega su otkeline momentalno nestale i simtomi bolesti uklonjeni - bila sam preporođena. Međutim, nakon dva dana neuzimanja "Medrola" boleština se svaki put vraća. Sada doktorica ne da ni blizu da dulje uzimam "Medrola" i dodatno mi daje duplu dozu "sumameda" zbog upale i RCP nalaza od 41. Boli me sve, da li netko ima slična iskustva?
Adelleide is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 10:39   #26
Par riječi i od mene na ovu temu....

ovak, 2003.g. pojavio mi se nodozni eritem na podlakticama i potkoljenicama uz sveopću zakočenost i jake bolove u zlobovima, najjače zglobovi na rukama, koljena. Bilo je baš užasno bolno, nisam mogla spojiti npr palac sa kažiprstom od bolova, uzeti u ruku list papira, oprati zube, ništ gdi je trebalo imalo okrenuti koji zglob. Katastrofa.

Bila sam hospitalizirana, dobila jaču kuru kortikosteroida koje sam pila 4 mjeseca, od njih mi se stanje popravilo, jaka zakočenost je prestala i s vremenom je postalo bolje.

E, sad, dijagnoza mi je bila sarkoidoza suspectum, jer su mi radili ACE, on je doduše bio skroz na gornjoj granici ali nije ju premašio...
Trenutno ne uzimam nikakve lijekove, iako ima dana kad su bolovi i u zglobovima i u mišićima prilično jaki, plus, puno se brže umaram nego bi trebalo. Rekli su mi da je to posljedica svega i da budem to imala cijeli život. Posebno osjećam promjene vremena, ludilo.
Pluća su mi bila čista, rekli su da je meni to vjerojatno "udarilo" na zglobove. , jetra ok, oči ok.
I tako, iako se kontroliram barem jednom na godinu na Rebru, još uvijek nemam neke točne dijagnoze, sve pod sumnjom i to mi je baš bed.

Najgore mi je ustvari ono, izgledaš zdravo, a kad me bole mišići i zglobovi fakat sam za k....., al nitko to ne kuži. Mahnu rukom, a kaj se žališ, mlada si i nas sve boli, pa kaj. Ili kad sam umorna, nije to onaj umor kad ti se spava, pa malo odspavaš pa sve 5, to je koma, nemrem objasniti.
Valjda se trebam s tim naučiti živjeti
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 10:46   #27
Quote:
Adelleide kaže: Pogledaj post
I RCP nalaza od 41. Boli me sve, da li netko ima slična iskustva?
Vjerojatno misliš CRP nalaz. Meni je on konstantno povišen, sedimentacija nikad ispod 37 ali s druge strane, sva sreća (barem do sad) pretrage za lupus negativne, za artritis negativne....

Jebat ga , ah da, primjetila sam da su bolovi kod mene dosta povezani ustvari jako povezani sa stresom. Ako se uzrujam radi nečega ili sam previše uzbuđena radi nečega, također se pojave prilični bolovi u zglobovima i mišićima, plus, naravno, nezaobilazni umor.
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 23:40   #28
hm....ne znam di bi ovo smjestila...pa evo..
takodjer cini se imam eritem na vanjskoj strani desne potkoljenice.sad jel za njega specificno da je topliji od ostatka koze?
i nije jako crveno neg onako rozlikasto...okruglo...promjera oko 2cm....ne svrbi ne boli nista...al eto stoji tak na nozi vec pola godine bar..
inace alergicna sam na trave korove i peludi stabala i pijem Aerius za to.
e sad imala sam u 3.mj i Herpes zoster,i sad evo akutni bronhitis...stalno neku temperaturu izmedju 36,8 i 37,3....imunitet mi je jako lose ocito...pa jel moze to i od toga biti?
pliz iskustva i savjeti jer tek kad budem isla na kontrolu krajm 8.mj kod dermatologa znas cu sta je to posto sad pokusavam rijesit ovaj bronhitis i mogucu bakteriju na lucima(pijem trenutno klavocin)
eto puno vam hvala
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 08:56   #29
Nakon iscrpnih pretraga pluća u trajanju od 2 godine bez rezultata, izvršila sam pretragu stolice u kojoj je otkrivena helio bakterija koja se pokazala kao uzročnik, razlog zbog kojeg sam otišla na pretragu stolice su bile učestale žgaravice, doktorica mi je propisala antibiotike te se nakon 2 do 3 tjedna korištenja Erythema nodosum povukao, stoga bi preporučila onima koji se ne mogu riješiti erythema neka sugeriraju svojim liječnicima moj slučaj.
Kontrolorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 15:17   #30
Moj klinac je imao nodus eritrem prije 4 god. Na zaraznoj mu nisu pripisali nista, doma sam mu stavljala obloge od kupusa i to je proslo. E, hebiga, danas su mu se opet pojavile te crvene fleke pa ga vodim dr. U meduvremenu sam mu opet stavila kupus pa fleke vise nisu vruce.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.