Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 18:54   #21
Kia je stvarno počela proizvoditi super dizajnirane aute, nemam riječi.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:21   #22
predobro zgleda
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 12:12   #23
stvarno odličan.

+ dodatna prednost ovog auta je što ga Rvati ne vole
Rvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 12:20   #24
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Kia je stvarno počela proizvoditi super dizajnirane aute, nemam riječi.
Jesi razmišljao upiknut Optimu umjesto Sportagea ili ostaješ isključivo kod Sportagea?
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 12:39   #25
Prelijep auto korejski a6 )) samo da motori budu živahniji od ovih što su sada. Ali da imam novaca kupio bi ga bez razmišljanja...
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 13:54   #26
Peter Shreyer opet je napravio čudo od koreanca, točnije radi aute po europskom ukusu...

Nažalost i to mi uopće nije jasno zašto, u takve prekrasne aute ugrađuju smiješne motore za europsko tržište, a iste imaju u svojoj ergeli...

Npr. ova Optima bila bi fantastični auto da su stavili 2.2 motor iz Sorenta unutra sa 197 dizelskih konja, ovako je velika kutija sa malim motorom...

Osobno, dizajnom je prelijep, ali je težak i lijen sa 1.7 litrenim dizelom... uz svu silu turbopuhala biti će ispodprosječan...

A čak amerima stavljaju sljedeće:
Powertrain
2.4-liter GDI four-cylinder: 200 hp
2.0-liter GDI turbo four-cylinder (SX): 274 hp1
2.4-liter hybrid (early 2011 availability)
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:06   #27
ne znam kako u europi, ali tko bi kod nas dao 35-40k eura za kiu sa 270 konja? ima ljudi koji su i spremni probati, ti nemaju love za tako što. s druge strane, imamo skeptike koji sumnjaju u kijinu kvalitetu i radije će za tu lovu uzeti nešto europsko-japansko sa 50 konja manje...

za naše konkretno tržište jedna od boljih opcija su 2.0-2.5 dizeli, ili 2.0 benzinac, čisto zbog cijene. sve ostalo je previše ekskluzivno
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:34   #28
Unutra je groblje, spolja 5+
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:44   #29
Izgled podsjeca na novi Renault Latitude koji ide u Rusiju...
Ili Latitude podsjeca na Optimu

http://www.youtube.com/watch?v=G2-v5nBNdnk
__________________
17" Phoenix
_Mario92_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:58   #30
Quote:
_Mario92_ kaže: Pogledaj post
Izgled podsjeca na novi Renault Latitude koji ide u Rusiju...
Ili Latitude podsjeca na Optimu

http://www.youtube.com/watch?v=G2-v5nBNdnk
Latitude je Samsung SM5 za europsko tržište... A SM5 se proizvodi duži niz godina, a 2009. je izašla nova linija...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:03   #31
Quote:
_Mario92_ kaže: Pogledaj post
Izgled podsjeca na novi Renault Latitude koji ide u Rusiju...
Ili Latitude podsjeca na Optimu

http://www.youtube.com/watch?v=G2-v5nBNdnk
Latitude je Samsung SM5 za europsko tržište... A SM5 se proizvodi duži niz godina, a 2009. je izašla nova linija...

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ne znam kako u europi, ali tko bi kod nas dao 35-40k eura za kiu sa 270 konja? ima ljudi koji su i spremni probati, ti nemaju love za tako što. s druge strane, imamo skeptike koji sumnjaju u kijinu kvalitetu i radije će za tu lovu uzeti nešto europsko-japansko sa 50 konja manje...
Ne radi se o benzincima kao u Americi, već upravo o 2.2 litrenom dizelu sa 197 KS. Jer mislim da ovaj auto velik skoro pa 5 metara sa 1600-1700 kg težine ne može biti pogonjen s 136 KS a da bude živahan.

Ovakav auto ja bi prvi kupio, a znam još nekoliko prikoličara (kamp) koji isto traže ovu klasu... Ali 136 KS je malo za prikolice od 1500 kg.

Btw. ako bude koštao 35-40k eura - neće ga nitko ni gledati, a kamoli kupiti Mogu probati kao što je Captiva prvo koštala početna oko 35.000 eura, a sad početna košta oko 20.000 eura
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:13   #32
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Latitude je Samsung SM5 za europsko tržište... A SM5 se proizvodi duži niz godina, a 2009. je izašla nova linija...



Ne radi se o benzincima kao u Americi, već upravo o 2.2 litrenom dizelu sa 197 KS. Jer mislim da ovaj auto velik skoro pa 5 metara sa 1600-1700 kg težine ne može biti pogonjen s 136 KS a da bude živahan.

Ovakav auto ja bi prvi kupio, a znam još nekoliko prikoličara (kamp) koji isto traže ovu klasu... Ali 136 KS je malo za prikolice od 1500 kg.

Btw. ako bude koštao 35-40k eura - neće ga nitko ni gledati, a kamoli kupiti Mogu probati kao što je Captiva prvo koštala početna oko 35.000 eura, a sad početna košta oko 20.000 eura
Hm ovisi što ko smatra pod živahnošću... No ako se radi o o zdravih 140 ks i ako su oni u limuzini tada problema ne bi smilo biti niti za kamp prikolice... druga je stvar ako se radi o motoru koji se pati i sa kompaktom , onda on naravno nema što tražit u velikoj limuzini...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 13:49   #33
Vjerojatno vas je većina vidjela no ako netko nije...
OPTIMA
http://www.youtube.com/watch?v=BLGj6...layer_embedded
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 14:30   #34
Auto je stvarno lijep,pogotovo izvana,iznutra dobro izgleda,osim volana koj mi je apsolutno kao dječja igračka(ajde može ko i formula1,sa jedno 20-ak gumbiju na njemu) To je ono što mi nikako nejde u glavu kod KIA-e. Zar nisu dovoljni samo gumbi tamo gdje se drži palac i amen,nego po cijelom volanu

Unutrašnjost u tamnoj kombinaciji izgleda ljepo,ali veliko je pitanje kolko para će to koštat kod nas,jer ako se približe cijeni od preko 30 soma eura a mogli bi u top opremi onda se mogu pozdravit s dobrom prodajom.

I početna cijena od 25 soma eura je puno i previše,no živi bili pa vidjeli.
sucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 14:51   #35
ima li informacija kada dolazi na nase trziste?
10robinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 15:07   #36
a jel zna tko šta o novom hyudai avanteu (elantra), jel dolazi u europu?

http://www.youtube.com/watch?v=0SnOajm0ByQ
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 15:30   #37
izgleda da ne, sto je stvarno steta jer mi je bash zanimljiv. Takodjer i cijena Optime bi mogla biti niska ako je odluce pravit u Slovackoj malo kasnije a ako ne, cekaju nas relativno visoke cijene.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 18:16   #38
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Hm ovisi što ko smatra pod živahnošću... No ako se radi o o zdravih 140 ks i ako su oni u limuzini tada problema ne bi smilo biti niti za kamp prikolice... druga je stvar ako se radi o motoru koji se pati i sa kompaktom , onda on naravno nema što tražit u velikoj limuzini...
u limuzini ove klase je 136 KS malo...

To je veličinom i klasom auto kao BMW5, Mercedes E i Volvo S80...

A vozeći hrpu koreanaca do sad uvijek su mi djelovali kao da su im konji umorni... a kad su umorni onda su i žedni...

Pogotovo benzinac 2.0 koji će imati 165 KS i ubrzavati od 0-100 km za 11 sekundi!!!
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:10   #39
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
u limuzini ove klase je 136 KS malo...

To je veličinom i klasom auto kao BMW5, Mercedes E i Volvo S80...

A vozeći hrpu koreanaca do sad uvijek su mi djelovali kao da su im konji umorni... a kad su umorni onda su i žedni...

Pogotovo benzinac 2.0 koji će imati 165 KS i ubrzavati od 0-100 km za 11 sekundi!!!
Slažem se, dosta je neuhranjenih motora no opet većinom to zavisi o cilindrima... Znači novi motor pokazuje znatne nedostatke u odnosu na stari iako su gotovo identične konjaže... Ako se još uzme u obzir da stari ima duže brzine onda je jasno da je novi malo neuhranjen...
http://www.zeperfs.com/duel1710-597.htm
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 21:27   #40
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno vas je većina vidjela no ako netko nije...
OPTIMA
http://www.youtube.com/watch?v=BLGj6...layer_embedded
dobra im je reklama
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.