Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 15:26   #21
A čuj, meni je malo kičasto...
Prenaglašeni okrugli otvori za ventilaciju na boku, a u sredini normalni, pa malo karbona, pa malo kože, pa malo brušene kože, pa malo crvenog konca, pa malo crveni gumb na volanu... jbg meni je to kič
frenchman is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 15:27   #22
Mix Mazde i BMW-a u unutrasnjosti, no meni je jako dobra. Jos kad krenu prve recenzije, testovi...
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 15:34   #23
vec vidim profil ljudi koji ce ovo kupovat
http://i56.tinypic.com/15folsy.jpg
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 15:45   #24
A izgleda da su namjerno u interijer ubacili pokoji detalj iz koncerna od premium sport perjanice, Ferrarija, ...ovi otvori ventilacije, karbon, start/stop tipka na volanu, ...a čuo sam da V6 turbo verzija ima dirktno porijeklo motora iz Scuderie Ferrari, ...jel to istina...???
Ja sam sumnjao na Maserati Ghiblijev V6 turbak, ali neki me uvjeravaju da je Ferrari konstruktor...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 15:49   #25
Aaaa evo pronašao sam:

The Giulia uses a front-engine, rear-wheel-drive layout, resulting in a 50% front, 50% rear weight distribution.[2] Suspension is of the double wishbone type at the front and multilink at the rear.[2] All Giulias employ a carbon fibre drive shaft, and aluminium alloy shock towers, suspension components, front wings, and doors.[9][10] Four-wheel drive models will be offered.[2][8]

The engine line-up is to include six cylinder and four cylinder petrol engines built in FCA Italy's Termoli plant,[11] as well as six and four cylinder diesel engines, all turbocharged.[9] The six cylinder is a Ferrari-developed, all-aluminium, twin-turbocharged V6 featuring cylinder deactivation, and installed on the top of the range Quadrifoglio Verde model.[2]
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 15:54   #26
Znači Ferrarijev motor, odnosno barem je razvoj bio u Ferrariju...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 16:08   #27
Kao i Porscheov u Ibizi




frenchman is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 17:19   #28
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ja sam sumnjao na Maserati Ghiblijev V6 turbak, ali neki me uvjeravaju da je Ferrari konstruktor...???

Zanimljivo da Maserati V6 sklapa u Ferrari pogonima, a ima američki blok. Sa druge strane Alfin V6 se sklapa u FIAT-ovim pogonima, a ima Ferrari blok.

Jedan je V6 60, a drugi V6 90. Jedan je open deck, a drugi je closed deck. I tako, duga je priča.

Moje mišljenje je da idu na neku modularnost novih turbo motora i veću izdržljivost (closed deck). Tako sada imaju V6 i V8 koji su ista osnova, kut 90. V6 blok ide u Giuliu QV, a V8 blok sa varijacijama na samom motoru u novi QP GTS, Californiu T i 488 GTB dok bi skoro trebao u Levante i Ghibli GTS.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 17:28   #29
Izvana, medvjed silovao bukvu... Iznutra je auto lijep... osim volana kojem nista ne fali osim sto je ocita kopija VAG-ovih (Polo GTI, a ni Octavia RS nije daleko)
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 17:36   #30
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Izvana, medvjed silovao bukvu... Iznutra je auto lijep... osim volana kojem nista ne fali osim sto je ocita kopija VAG-ovih (Polo GTI, a ni Octavia RS nije daleko)
Hmmmm,kako si tamo pisao na pdfu Vojna povjest,ljepota jest u očima posmatrača.
Dakle meni je Julia odlična (jer je nova,da se razumijemo) a 159 bezlični komad švapskog lima.
Nismo svi isti,zato i postoji toliko vrsta auta.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 17:55   #31
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Izvana, medvjed silovao bukvu... Iznutra je auto lijep... osim volana kojem nista ne fali osim sto je ocita kopija VAG-ovih (Polo GTI, a ni Octavia RS nije daleko)
Pogledaj malo original volane Giulie iz 60-ih,pa onda reci sto je kopija cega.

Enivej, sva ova laprdanja po forumu se nebitna, ionatko nitko nema para za nju.
Alfa se vraca gdje je i bila, Giulia mora uspijeti u USA i Kini, EU je manje bitna. Ako uspiju s njom generirati dobitak, onda ce biti ok. Sa Ghiblijem su pogodili, mislim da ce i sa Giulijom.

Istina, i meni je dizajnerski losija od npr 156 ili 159, ali ovaj puta je bitno ono ispod lima. Ali daleko od toga da je genericna, ima tu hrpa sitnih detalja i raznih podsjetnika na proslost.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 17:55   #32
Vi već očekujete Giuliu u karavanskoj izvedbi. Pa meni je to tako papanski. Da drva prevoze u njoj?

Pa zar 10 puta ne bi bilo ljepše da izbace Giuliu u coupe verziji? Kao što je Passat uradio s Passatom CC ili BMW 3 sa serijom 4.

Znači to bi bilo tek brutalno - Alfa Romeo Giulia CC s još malo agresivnijim lookom, troja vrata (umjesto pet) i četverosjed.
Suelureac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 17:59   #33
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Izvana, medvjed silovao bukvu... Iznutra je auto lijep... osim volana kojem nista ne fali osim sto je ocita kopija VAG-ovih (Polo GTI, a ni Octavia RS nije daleko)
VAG grupa bi dala guzice da ima pola volana kakav je u Giuliji. Jedino tko u VAG grupi ima pristojan volan je Porsche,a lijep Veyron(al on je neki drugi svijet).

Ovaj iz Giulie i M volan iz današnjih BMW-a su meni osobno najljepši volani u auto industriji u klasi koju običan čovijek može kupiti.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 18:00   #34
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Pogledaj malo original volane Giulie iz 60-ih,pa onda reci sto je kopija cega.
A ja sam na drugoj temi objasnio cijeli dizajn, al eto to je kopija pa neš ti toga ako su pno to ranije skinuli sa Talijana.



Iako po meni je za masu auta inspiracija Maserov Gran Turismo pa i Giuliji.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 18:06   #35
Quote:
Suelureac kaže: Pogledaj post
Vi već očekujete Giuliu u karavanskoj izvedbi. Pa meni je to tako papanski. Da drva prevoze u njoj?

Pa zar 10 puta ne bi bilo ljepše da izbace Giuliu u coupe verziji? Kao što je Passat uradio s Passatom CC ili BMW 3 sa serijom 4.

Znači to bi bilo tek brutalno - Alfa Romeo Giulia CC s još malo agresivnijim lookom, troja vrata (umjesto pet) i četverosjed.

Jel žele konkurirati švapskom trojcu? Žele.

E onda neka izbacuju karavan kako god znaju i umiju. Uostalom, i 156 i 159 su imale karavanske verzije i bili su (i dalje su) iznimno lijepi i sportski automobili.




Jedno pitanje za Alfiste, je li ova crvena boja na ovom modelu koji je bio prezentiran ona prava alfina crvena, ili je ova malo tamnija? Jer mi se baš i ne dopada. Puno mi je ljepša u bijeloj boji, a nisam fan bijelih alfi (samo crvene).

Interior mi se ne sviđa.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 19:30   #36
mislim da slike/video/uzivo nikad nije isto.. koliko automobila predobro izgleda na slikama,a uzivo katastrofa, i obrnuto...
varač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 20:15   #37
Ja se samo pitam kako će se interijerom Alfa nositi s Audijem A8, BMW 7 i Mercedesom S?

Skoro nikako.

Audi A8



BMW 7



Mercedes S



Alfa Romeo Giulia

Suelureac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 20:25   #38
Quote:
Suelureac kaže: Pogledaj post
Ja se samo pitam kako će se interijerom Alfa nositi s Audijem A8, BMW 7 i Mercedesom S?

Alfa Romeo Giulia

Evo ti konkurencije Giuliji QV:

BMW M4




Audi RS4




Mercedes C63 AMG, rekao bih veliki seljakluk unutra

Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 20:38   #39
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Evo ti konkurencije Giuliji QV:
Kad si mi već to postavio, gle suvozačev dio kokpita u C klase i Giulije

Skoro identično.

C klasa:



Giulia:

Suelureac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 20:42   #40
Mečka je stilski najpogođenija, bar meni. Al opet od svih njih bih išao na alfu... na kraj dana, ipak se većinom kroz šoferšajbu gleda
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.