Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2018., 02:04   #2301
Covjek bi pomislio da je tema: "Zašto Bog dopušta patnje?".

Na koncu je cilj uvijek isti: Vjerniku je prvenstveni cilj najprije dokazati egzistenciju i ispravnost njegovog boga.

I tako ovih zadnjih 2000 godina....
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 23:26   #2302
Većina ateista glume sjene vjernika jedini ja sam natjerao vjernike da budu moje sjene.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2018., 19:03   #2303
patnje nemaju veze s bogom
nešto nema veze s nečim čega nema
jer da ga ima i da je onakav kakvim ga opisuju i zamišljaju , patnje nebi bile moguće
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 15:58   #2304
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Većina ateista glume sjene vjernika jedini ja sam natjerao vjernike da budu moje sjene.
? e pa
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 06:56   #2305
Sviđa mi se navod rabina po imenu Asher Resnick: Bol je stvarnost a patnja je izbor.
Mnogi ljudi boluju od nečega ali ne dozvoljavaju da im obustave ostale radosti u životu.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 09:09   #2306
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
patnje nemaju veze s bogom
nešto nema veze s nečim čega nema
jer da ga ima i da je onakav kakvim ga opisuju i zamišljaju , patnje nebi bile moguće
Patnja je vezana samo sa umom i tijelom ,zato kažu da nismo ni um ni tijelo . Govore da su um i tijelo samo instrumenti ,što smo više vezani za tijelo a robovi smo uma a ne njegovi gospodari , to je više patnaje . Teorteksi lipo zvuči al ko će to prkticirat
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 11:36   #2307
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se navod rabina po imenu Asher Resnick: Bol je stvarnost a patnja je izbor.
Mnogi ljudi boluju od nečega ali ne dozvoljavaju da im obustave ostale radosti u životu.
Ovo je dobro.
Podsjetilo na jednog filmskog scenaristu koji je za priliku tv-serije textualno upriložio "bolujem od bolesti od koje se ne umire nego se s njom živi".

Ljudi su sposobni mnogo toga izmisliti samo kako bi si ublažili patnje ovog svijeta i kako bi napokon naučili da patnje nisu nešto zabavnog i da sve može biti drugačije, jednog obećanog dana kojeg ko za inat očekuje sve manje ljudi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.