Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2004., 19:00   #1
Lignje ili girice

Obozavam ih, narocito przene. I tako, odlucila sam se da ih napravim za posluzenje. E, sad... Ja ih najvise volim jesti sa limunom i nista mi drugo ne treba. No, bilo bi lepo da posluzim i neki prilog, u vidu hladne salate. Molim vas, pomozite mi, da izgleda lepo i ukusno. Meni nista ne pada na pamet.

Mnogo vam hvala, znam da ce biti dobrih ideja.
šizika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 22:32   #2
ja s njima naj volim tartar umak ( luk, kiseli krastavci, malo octa, malo kremastog jogurta i malo majoneze ) Hladan umak i vruce lignje
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 00:29   #3
da i ja lignje volim sa limunom... davno to nisam jela. ako doma imas velike skoljke (jakobljeve kapice) stavi list salate u nju pa na to lignje ili girice, a sastrane komadic limuna i tatara. mi doma tako serviramo pastetu od tune. neznam koju bi salatu uz to mogla servirat, ja uz tako pohane stvarcice obavezno napravim restani krumpir- mljac
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 09:19   #4
Hvala

Mmm, niste lose. Svidjaju mi se predlozi... Ima li jos nekih?
šizika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 10:45   #5
mozes napraviti kuhano-peceni krompir sa persun listom.
narezes krompir na kolutove i stavis na malo ulja.stalno doljevas po malo vode, tako da se vise pirja nego pece.kada je gotovo stavis puno,puno persun lista.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 12:06   #6
Sa giricama ili sardelama ti se uz more servira palenta i zelena salata
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 18:13   #7
Hladnu salatu od krumpira.

Crveni krumpir, onaj koji se ne raspada, skuhati, ostaviti preko noci da se dobro ohladi, oguliti, narezati na ploske. Prije rezanja krumpira narezati luk na kolutice, ili polukolutice, posoliti i ostaviti na zraku. pomijesati kolutove krumpira i kolutove luka, doodati malo ulja, bibera i octa
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 07:40   #8
Znaci, krompir, zelena salata, obavezno limun, ma hvala vam svima. Vec imam viziju...

Sjajni ste, znala sam da mogu racunati na vas!
šizika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.