Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2004., 21:30   #1
Question Kako se zamrzavaju jagode ?

Kako zamrznuti i/ili odmrznuti jagode, a da nakon odmrzavanja ne budu kao mekusci, bez okusa i prepune vode?

Jel su bas nuzni emulgatori i koznakakvi dodaci?
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 22:31   #2
ocistim od peteljki, operem pod mlazom vode, ostavim na posluzvaniku da se malo posuse i onda na ono shok zamzavanje, poseban fach za povrce.

Ali i dok nisam imala taj zamrzivac - fukcioniralo je.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 00:26   #3
mislim da to nije moguce... to je ka da ides zamrznit list spinata, a da posli ostane istog oblika i iste svjezine. ja sam do sada smrzavala trisnje, kupine, borovnice, jabuke, breskve- i kad se odmrzne sve je nekako "mlohavo" bar ono voce koje sadrzi veci postotak vode.

ako ces jagode jest za par dana onda ti mogu ostat i u frizideru, ako imas veliku kolicinu i neznas sta ces sa njom, napravi mermeladu, ili sladoled iliih svjeze stavi u zelatinu....

nema bolje stvari od jagoda kad ih otkidas na 2 djela pospes sa secerom i pustis sat vrimena u frizideru. aaaaaaaaaaaaaaaa ja ocu jagoda!!!!!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 20:07   #4
Quote:
njasa kaže:
aaaaaaaaaaaaaaaa ja ocu jagoda!!!!!
Imam ti ih ja u freezeru kolko oces!

Ma to ih je baka smrznula kad je bila sezona, ali sad mi se nakon otapanja cine potpuno neupotrebljive. Jedino mozda da se smixaju s necim jos dok su smrznute...ne znam...
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 21:50   #5
Globus potpuno si u pravu i mislim da nema rjesenja

Jedino da napravis frape ili ih umiksas u slag pa na biskvit, ili vec nesto. Ali tesko da ces ih jesti kao kompot
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 11:12   #6
budu malo bolje ako ih po pospe da dosta secera pa tek inda zamrzne.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:38   #7
nemoguce je napraviti uspjesno smrzavanje pa odmrzavanje zbog toga sto se stanice sastoje od vode e, kad zamrznemo tu vodu u stanicama ona se pretvori u led koji kao sto znamo ima veci volumen od vode i razbije stanicne membrane i plod vise ne izgleda kao sto je izgledao. Ista stvar se dogodi i sa mesom i ribom ako niste primjetili ali ne toliko drasticno.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 13:51   #8
voljela bi da mi netko objasni zasto smrznuto voce kupljeno u ducanu i nakon odmrzavanja izgleda lijepo ? Sto dodaju unutra ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 14:02   #9
antifriz

salim se mislim da ih malo dehidriraju i brzo smrznu a i nisu te kupovne bas nesto narocito dobre pogotovo jagode
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 11:55   #10
Quote:
Roko kaže:
antifriz

salim se mislim da ih malo dehidriraju i brzo smrznu a i nisu te kupovne bas nesto narocito dobre pogotovo jagode
pa slicno ja radim sa onima koje doma zamrznem.

Meni su i te kupovne fine ( zamrzavam sama jer mi je tako jeftinije) samo se treba znati gdje kupiti.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 12:13   #11
A kako ih to dehidrirash?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 12:18   #12
Quote:
magic kaže:
A kako ih to dehidrirash?
napisala sam - slicno.

Pustim ih da se posuse, dosta ljudi ih zamrzava jos mokre.

Iako i dehidracija nije iskljucena - svatko tko ima onaj aparat za raditi doma cipseve od banane, jabuke, susiti narandje.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:29   #13
a nemojte jesti odmrznuto voce samo - pravite kolace i sladolede, milk-shakes i sokove -
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 13:58   #14
Quote:
Winona kaže:
ocistim od peteljki, operem pod mlazom vode, ostavim na posluzvaniku da se malo posuse i onda na ono shok zamzavanje, poseban fach za povrce.

Ali i dok nisam imala taj zamrzivac - fukcioniralo je.
Takve su najbolje za - pjenušac!

...

Inače, jedini način da jagode ne budu meke nakon odmrzavanja je da ih - ne odmrzneš sasma već da ih grickaš tako sa malo leda u njima...! Uh, kao voćni sladoled...!
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.