Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2013., 17:11   #1
Vaši podaci su kriptirani.Ne pokušavajte otključati svoje računalo

Pozdrav, ima li netko odgovor na ovo:

Gledao sport na stranici firstrow(inače ga gledam ohooo)dugoo, da bi odjednom mi se pojavila stranica sa: Vaši podaci su kriptirani. Ne pokušavajte otključati vaše računalo. sa id: http://policija.hr.id937389475-69760.../case_id=25312

Uglavnom, navode se članci kaznenog zakona ako se ne plati u roku 12 sati. A platiti se može ako nadoplatim 500 kn na PaySafe card opcija premium, i unesem šifru i pritisnem "otključaj računalo"..?????
Ako netko zna, pošaljem mu na mail cijeli tekst sa slikom..
Hvala
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 17:32   #2
to je virus
nadi nekoga da ti ocisti racunalo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 17:38   #3
Postupak
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=247572
ezacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 19:43   #4
Imao sam taj slučaj.Podizao sam nove prozore.
Bjorn Asbjorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 13:57   #5
Ja sam isto imala taj slučaj. Laptop sam poslala na čišćenje i pljunula 500kn ( možda to je realna cijena, ne bih se htjela zamjeriti nikome, ali većina ljuDi me blijedo gleda kad kažem tu ciFru ). Uglavnom sve je bilo u redu, par dana, pa sad mi se opet to pojavilo. Uključila sam čišćenje i sve je bilo u redu, do jučer kad mi se opet pojavila ista stvar. Je li netko zna kako se tog glupog virusa riješiti?? često na filmoviziji gledam filmove, i 2 od 3 puta mi se to pojavilo na toj stranici, makar sam cula da se ljudima pojavljuje i samo kad otvore preglednik!
Ivanicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 01:05   #6
nabavi antivirusni program
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 13:19   #7
Quote:
Ivanicaa kaže: Pogledaj post
Ja sam isto imala taj slučaj. Laptop sam poslala na čišćenje i pljunula 500kn ( možda to je realna cijena, ne bih se htjela zamjeriti nikome, ali većina ljuDi me blijedo gleda kad kažem tu ciFru ). Uglavnom sve je bilo u redu, par dana, pa sad mi se opet to pojavilo. Uključila sam čišćenje i sve je bilo u redu, do jučer kad mi se opet pojavila ista stvar. Je li netko zna kako se tog glupog virusa riješiti?? često na filmoviziji gledam filmove, i 2 od 3 puta mi se to pojavilo na toj stranici, makar sam cula da se ljudima pojavljuje i samo kad otvore preglednik!
ja bi ti ga sredija za 50kn i pokaza kako se uklanja to sranje

OBAVEZNO policiji javit na kojoj se stranici to pojavilo!!
user84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 14:53   #8
https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post48163693
user84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 01:49   #9
Mene samo zanima mora li se išta platiti. Ovo mi se dogodilo prvi puta i sva sam zbunjena....
jo32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 03:49   #10
Ne mora se platiti, to nije policija vec virus koji je kriminal izmislio.
Za ocistiti racunalo preporucujem Malwarebytes Anti-Malware, to je besplatni program.
Ako ne mozete koristiti windows, pokusajte ocistiti sa Kaspersky rescue disk.
Da ne bi u buduce primili viruse, instalirajte firefox, adblock i dobar antivirus kao sto je avast ili microsoft security essentials (besplatni su).
__________________
Kako postati covjek: http://manhood101.com/principles101.pdf
Cinon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 23:25   #11
Quote:
Cinon kaže: Pogledaj post
Ne mora se platiti, to nije policija vec virus koji je kriminal izmislio.
Za ocistiti racunalo preporucujem Malwarebytes Anti-Malware, to je besplatni program.
Ako ne mozete koristiti windows, pokusajte ocistiti sa Kaspersky rescue disk.
Da ne bi u buduce primili viruse, instalirajte firefox, adblock i dobar antivirus kao sto je avast ili microsoft security essentials (besplatni su).
adblock firefoxov i avast npr. ne prepoznaju TAJ virus..
user84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 00:16   #12
a ni microsoftovo sranjce od antivirusa
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 01:03   #13
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a ni microsoftovo sranjce od antivirusa
Zato ga AVG Internet Security u većini oblika(neću garantirati za sve) prepoznaje i blokira, to što se stranica otvorila, klik na x za gašenje taba u browseru i kad iskoči skripta jednostavni enter. Ovo ostalo nisam susretao nikakve probleme.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 08:16   #14
Quote:
Ivanicaa kaže: Pogledaj post
Ja sam isto imala taj slučaj. Laptop sam poslala na čišćenje i pljunula 500kn ( možda to je realna cijena, ne bih se htjela zamjeriti nikome, ali većina ljuDi me blijedo gleda kad kažem tu ciFru ). Uglavnom sve je bilo u redu, par dana, pa sad mi se opet to pojavilo. Uključila sam čišćenje i sve je bilo u redu, do jučer kad mi se opet pojavila ista stvar. Je li netko zna kako se tog glupog virusa riješiti?? često na filmoviziji gledam filmove, i 2 od 3 puta mi se to pojavilo na toj stranici, makar sam cula da se ljudima pojavljuje i samo kad otvore preglednik!
500kn
kad ti se pojavi "virus" jednostavno u task manageru endaj firefox.exe ili koji već browser koristiš. na kraju samo očistiš laptop sa ccleanerom i skeniraš antivirusom
hitmanovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 13:06   #15
Thumbs up

Quote:
gaza kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li netko odgovor na ovo:

Gledao sport na stranici firstrow(inače ga gledam ohooo)dugoo, da bi odjednom mi se pojavila stranica sa: Vaši podaci su kriptirani. Ne pokušavajte otključati vaše računalo. sa id: http://policija.hr.id937389475-69760.../case_id=25312

Uglavnom, navode se članci kaznenog zakona ako se ne plati u roku 12 sati. A platiti se može ako nadoplatim 500 kn na PaySafe card opcija premium, i unesem šifru i pritisnem "otključaj računalo"..?????
Ako netko zna, pošaljem mu na mail cijeli tekst sa slikom..
Hvala

Koristi VIPRE-Antivirusni program sa izvanrednim firewalom,radi odlično,kome treba šaljem e-mailom,krekiran bez sranja,i ostalih zloćudnih programa....
District478 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 13:13   #16
Bok narode

evo za one koji neke stvari ne razumiju[a ima ih pozamašan broj],ako se želite
riješiti "pop-up" prozora,na pretraživačima.Jednostavno u tražilicu upišite "ABP",pa pritisnite "Enter".Radi se o dodatku za pretraživače koji jednostavno blokira iskakajuče prozore.Samo morate instalirati aplikaciju za vaš pretraživač.
I to je to.Sretno.....
District478 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 15:33   #17
Quote:
District478 kaže: Pogledaj post
Bok narode

evo za one koji neke stvari ne razumiju[a ima ih pozamašan broj],ako se želite
riješiti "pop-up" prozora,na pretraživačima.Jednostavno u tražilicu upišite "ABP",pa pritisnite "Enter".Radi se o dodatku za pretraživače koji jednostavno blokira iskakajuče prozore.Samo morate instalirati aplikaciju za vaš pretraživač.
I to je to.Sretno.....
Bluehell firewall je još bolja alternativa nego nezgrapni adblock plus.

No pametni znaju čemu služi sandboxie, a ostali surfaju gologuzi i čude se kad dobiju neku zarazu.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.