Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2003., 16:01   #21
Quote:
Maxxy kaže:
Pa i nije bas tako. Problem naplatnih kucica je problem organizacije - treba ih organizirati tako da se samo jednom placa, i nema vise problema... A trebao si se vozit po ljetu cestom Ka - Kapela - Otocac ili Senj, pa bi vidio sto znaci vozit u koloni. Lako je pricati kako cesta preko Plitvica nije previse opterecena, a sav kamionski promet prebaciti na gore navedenu cestu. Opcenito mi nije jasno kako netko moze imati nesto protiv ceste - ili ne putujes puno, ili ne razmisljas o buducnosti. Probaj ici starom cestom Zg - Ka, pa onda autoputom, pa mi reci koliko si vremena potrosio? Naravno, postujuci pri tom prometnu signalizaciju.
Hm... dobro zboriš... Ali samo da ti odgovorim na par stvari:
Kako je voziti se u koloni - hvala na pitanju znam. Išao sam 2-3 puta na godinu ZG-RI prije nego što je izgrađena Franjo-cesta. Pogotovo kad ideš u smjeru RI-ZG, a iz rafinerije je krenuo konvoj cisterni kojih se nećeš riješiti do Zdihova.

Dobro si rekao - nisam protiv ceste, ali imam nešto protiv nje - nisam uvjeren da se nije za manje novaca nije moglo dobiti usporedive prometne kapacitete.

Po staroj Karlovačkoj idem, jer mi dat za 80 km tamo-amo-tamo 30 kn i onda još da čekam na kućicama - nije gušt. No stara karlovačka nije dobra usporedba. Ona uglavnom ide kroz naseljena mjesta i tu nema neke velike mogućnosti za proširenje. D1, s druge strane ima veći dio trase izvan naselja.

A ako ti voziš po ograničenjima brzine koja su istaknuta na rvackim cestama - sretno ti bilo.
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 17:05   #22
Quote:
nologo385 kaže:

A ako ti voziš po ograničenjima brzine koja su istaknuta na rvackim cestama - sretno ti bilo.
Naravno da ne, ali sam uvijek potencijalna zrtva lokalnih pandura... To mi se bas dogodilo na staroj karlovackoj, isao sam s kombijem, i kao idemo ustedit novce, ionako ne mozemo brzo... a na kraju
Jasno, radar... Pa sam zaradio primjerenu kaznu...
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 05:23   #23
zna li netko:

koliko kostaju sve cestarine zajedno od zagreba do zadra?
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 09:40   #24
Quote:
Maxxy kaže:
Naravno da ne, ali sam uvijek potencijalna zrtva lokalnih pandura... To mi se bas dogodilo na staroj karlovackoj, isao sam s kombijem, i kao idemo ustedit novce, ionako ne mozemo brzo... a na kraju
Jasno, radar... Pa sam zaradio primjerenu kaznu...
Naravno, lakše je nevine ljude zajebavat radarom uza 10-20 km veću brzinu od one koju je neki idiot prije 40 godina postavio na tabli, nego, recimo, loviti pijane manijake koji noću gradom gaze ljude, ili pak one koji pretiču na plitvicama kolonu... Mi smo stting ducks, a one prave ubojice za volanom je teško ulovit. Na kraju - sve se svodi na policijsku statistiku.
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 10:09   #25
Nologo, slazem se s tobom da je modifikacijom stare ceste i radenjem neke poluvarijante brze ceste (govorim o cijelom potezu od KA do ZD) sve moglo proci malo jeftinije ali se ne slazem da se to i trebalo napraviti.
I ja sam kao i Maxy jedan od onih koji grade (u mom slucaju gradili, sad sam privremeno drugdje) tu cestu (Maxy, jesmo li u istoj firmi?) i bio u tome mali kotacic od samih priprema projekta.
Zbog nekih dodatnih troskova kao sto su cijena otkupa zemljista, relokacija komunalija i slicno, troskova nastalih zbog zatvaranja prometa i otvaranje privremeno jednosmjernog prometa cijena te varijante je bila za nijansu manja od cetverotracnog autoputa.
A i uostalom, isto kao i kod svakih kapitalnih projekata za koje je zatvoren financijski krug (nazalost na racun poreznih obveznika, ili u ovom slucaju kupaca goriva), ciste racunice nema kao sto nije bilo ni kod Slavonskog autoputa, Dubrovackog mosta, Maslenice...
Sve bi to, kad se pokaze ulog/povrat bilanca, bili veliki gubitasi, cak i kad se uzmu u obzir sve lokalne mikroekonomske koristi. Ali to i je poanta svega veceg sto se ikad napravilo, jos od piramida pa do NSB-a (dobra usporedba, ha?), je li vrijedilo? Moje misljenje je da je. Ti su novci mogli biti ulozeni u obrazovanje, socjalnu pomoc... Samo kako bi nagovorio sve koji su u tome (vlada, svjetska banka, IMF) da odnekud stvore oko 1 mlrd $. Sve bi ostalo na pocetnom budetu od 17mil Kn koliko je izdvojeno iz proracuna 1994 (to je zadnja i jedina lova koja je dosla direktno iz drzavnog proracuna, sve drugo doslo je okolo).

Quote:
zizi kaže:
zna li netko:

koliko kostaju sve cestarine zajedno od zagreba do zadra?
Gornja ploca:
Sveti Rok Maslenica Posedarje Zadar 1 Zadar 2

I 2.00kn 13.00 16.00 17.00 20.00

II 3.00 19.00 23.00 25.00 30.00

III 4.00 32.00 39.00 42.00 50.00

IV 7.00 51.00 62.00 67.00 80.00

Imas ih sve na http://www.croatia.hr/arrival/index.php?menu=18&.
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:07   #26
Kako da znam jesmo li u istoj firmi? Moja je uglavnom Americka...
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 15:05   #27
nije onda, ja radim za naske... makar do slijedecih izbora
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 20:47   #28
Hvala, Perozzz

vidim da je ipak jeftinije ici avionom

kad uracunas jos gorivo, izgubljene sate, rizik i mogucnost da platis kanu zbog prevelike brzine....
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.