Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 19:04   #541
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Šta kažete na ovo?
U Valpovu nastavnici moraju predavati domoljublje.

Nastavnici i profesori, jel ima ovakvih primjera kod vas?
Ovo "svijest o nacionalnoj pripadnosti" mi je gadljivo. "Budite ponosni, vi ste Hrvati. Osim tebe, Emina."

Domoljublje je ok ako se tu priča o zaštiti okoliša. Smatram da se nitko ne može nazvati domoljubom dok god baca smeće po cesti.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 20:30   #542
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Šta kažete na ovo?
U Valpovu nastavnici moraju predavati domoljublje.

Nastavnici i profesori, jel ima ovakvih primjera kod vas?
To ne znači da moraju predavati išta slično, niti predaju, niti ih itko na to obvezuje više nego nastavni plan i program.
Ta odredba je floskula napisana da izgleda lijepo i domoljubno u etičkom kodeksu, sumnjam da je se itko drži na poseban način.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 20:38   #543
Iz našeg kodeksa:

Učenike treba odgajati i obrazovati u skladu s temeljnim ljudskim vrijednostima

Kod učenika treba poticati domoljublje

Učenike treba odgajati da poštuju i uvažavaju sve osobe bez obzira na nacionalnu ili vjersku pripadnost u skladu s etičkim načelima, humanosti i čovjekoljubljem.


Ima tu i nekoliko slika koje sugeriraju da su sve religije, boje kože i ostalo jednake itd.

Poticanje normalnog domoljublja trebalo bi biti pozitivna stvar, samo jebiga kod nas je domoljublje svađa na internetu čiji djed je gdje bio '45., ćaća '91., umjesto obrazovanje o porezu i tjeranje s vlasti demagoških govana koja kradu.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 01:29   #544
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Protiv.

Nema mi smisla ulupati silne novce u vojni rok, a ne investirati u školstvo, zdravstvo, infrastrukturu, nove tehnologije, znanost... Ma bilo što drugo.
investira se dovoljno u zdravstvo, školstvo, imho.. problem je korupcija, najveći problem.. ostalo je lako, novac ide, kakva je to država koja ne može efikasno iskoristiti novce koje ima i treba ih još? u čemu je problem? pa problem je korupcija i ljudi koji kradu pa stalno nikad dovoljno novca i ti moraš upumpavati još i još.. kakva je država bez vojske, zdravstva i školstva, kakva je država da ne može sve to uklopiti? pa nije država, barem ne u pravom smislu riječi kad ne može osigurati svoje teritorije.. vojni aspekt je vrlo važan u situaciji u kakvoj se svijet danas nalazi.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:24   #545
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post

Domoljublje je ok ako se tu priča o zaštiti okoliša. Smatram da se nitko ne može nazvati domoljubom dok god baca smeće po cesti.
I vara na porezu i krade papir iz ureda i kablove i gorivo iz firme i daje mito i prima mito i...ostale hrvatske narodne razonode, da cak ne spominjem sto rade veliki igrači.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:26   #546
Farbaju tunele i pišu putne naloge. Čovjek bi rekao da možeš više maznuti na gorivu, a kad ono.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:56   #547
Htjela sam rec da vam poskupljuje plin
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:48   #548
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Htjela sam rec da vam poskupljuje plin
Ma šta ima veze.
mi plaćamo 200 kuna mjesečno i nama je uvijek isto.
: Namig:
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:35   #549
Vojni rok treba vratiti. I ne na par tjedana nego bar toliko koliko su žene u drugom stanju. Toliko i oni mogu biti u vojsci. Mogu dakako i žene, ako to žele. Ne znam zašto se hrpa ljudi toliko boji toga. Pe nećeš biti profesionalni vojnik nego se upoznati s osnovnim stvarima.Istina je da muškarci u vojsci odrastu. Da oni koji su se našli u vrtlogu rata nisu prošli vojni rok ne bi vi tu danas živjeli tu gdje živite. Činjenica da smo mi članica NATO-a nas ne osigurava ni od čega. I za tu zajednicu vrijedi ona, "brani se sam, pa će ti i NATO pomoći". Samo toliko da se zna da nikakav NATO neće hrliti pomagati tebi kad se jednog dana svi opet nađu u vrtlogu rata. Tada će biti tko jači taj kvači tj tko je spremniji i uvježbaniji ima više šansi da iz rata izađe sa što manje štete i trauma. A zato je potreban vojni rok.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:43   #550
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Vojni rok treba vratiti. I ne na par tjedana nego bar toliko koliko su žene u drugom stanju. Toliko i oni mogu biti u vojsci. Mogu dakako i žene, ako to žele. Ne znam zašto se hrpa ljudi toliko boji toga. Pe nećeš biti profesionalni vojnik nego se upoznati s osnovnim stvarima.Istina je da muškarci u vojsci odrastu. Da oni koji su se našli u vrtlogu rata nisu prošli vojni rok ne bi vi tu danas živjeli tu gdje živite. Činjenica da smo mi članica NATO-a nas ne osigurava ni od čega. I za tu zajednicu vrijedi ona, "brani se sam, pa će ti i NATO pomoći". Samo toliko da se zna da nikakav NATO neće hrliti pomagati tebi kad se jednog dana svi opet nađu u vrtlogu rata. Tada će biti tko jači taj kvači tj tko je spremniji i uvježbaniji ima više šansi da iz rata izađe sa što manje štete i trauma. A zato je potreban vojni rok.
Stvarno ne znaš trolat.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:51   #551
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Vojni rok treba vratiti. I ne na par tjedana nego bar toliko koliko su žene u drugom stanju. Toliko i oni mogu biti u vojsci.
Dakle, zalažeš se za obavezu rađanja za žene?
Pa ima smisla, ionako su se previše razbahatile u zadnje vrijeme.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:03   #552
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Vojni rok treba vratiti. I ne na par tjedana nego bar toliko koliko su žene u drugom stanju. Toliko i oni mogu biti u vojsci. Mogu dakako i žene, ako to žele. Ne znam zašto se hrpa ljudi toliko boji toga. Pe nećeš biti profesionalni vojnik nego se upoznati s osnovnim stvarima.Istina je da muškarci u vojsci odrastu. Da oni koji su se našli u vrtlogu rata nisu prošli vojni rok ne bi vi tu danas živjeli tu gdje živite. Činjenica da smo mi članica NATO-a nas ne osigurava ni od čega. I za tu zajednicu vrijedi ona, "brani se sam, pa će ti i NATO pomoći". Samo toliko da se zna da nikakav NATO neće hrliti pomagati tebi kad se jednog dana svi opet nađu u vrtlogu rata. Tada će biti tko jači taj kvači tj tko je spremniji i uvježbaniji ima više šansi da iz rata izađe sa što manje štete i trauma. A zato je potreban vojni rok.
slažem se. ljudi stariji od 70 se isto tako trebaju popet na Dinaru ili bližu planinu, jer više nemaju što raditi u društvu. pušku držat ne mogu, rađati ne mogu. samo im još moramo penzije plaćati .
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.