Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 16:49   #1
Exclamation FOREX Brokeri - Preporuke i upozorenja

Vidim da se na generalnoj temi Forex dosta raspravlja o ovoj problematici, te da ima dosta upita od strane početnika, kao i kritika od strane onih koji već trguju, pa stoga smatram da je posebna tema definitivno potrebna.

Mislim da je odabir brokera za sve koji se žele baviti forexom ključna stavka u ovom poslu i pri tom ne mislim samo na spread ili na provizije u smislu tko je jeftiniji, već najviše na sigurnost uloženih sredstava, kao i na regularne isplate zarade ili uloženog kapitala.

Sigurno je da će tema biti i poligon za neke nezadovoljne i frustrirane klijente, a koji su imali negativna iskustva sa nekim brokerima sa ovih prostora, ali bi bilo lijepo da se eventualne optužbe i upozorenja na određenu neregularnost potkrijepe konkretnim činjenicama ili dokazima.

Ja također imam nekih stvari za postati tu, ali trenutno nemam vremena, pa ću se tijekom rasprava nadovezati i komentirati čim uhvatim malo više vremena.

Siguran sam da je paleta brokera za preporuku također široka, pa evo možete konkretno o tome zašto netko od njih ima prednost nad ostalima. Dakle, ovo nije nikava reklama za nikoga od njih, već isključivo transparentna rasprava o njihovom poslovanju.

Vidim da ima sve više zainteresiranih za trgovanje na forexu kod nas, red je da imaju uvid u sve prednosti i nedostatke, pogotovo od iskusnijih tradera ovdje.

Ono što mogu napisati za početak teme je to da FCA regulativa sa kojom se svi diče ili kao Hanfino odobrenje definitivno ništa ne znači ako se firma ne pridražava zakona, te vam svojim 'načinom poslovanja' otežava trgovanje sa strane psihološkog pristupa, a koje je jako bitno u ovoj priči oko FX-a. Također, vidjeli smo da se i najvećim FX brokerima događa da propadnu, pa stoga ne treba previše o tome kako je netko najbolji ili najgori. No, evo teme pa raspravljate o svemu što mislite da je bitno, siguran sam da će se i sami brokeri uključiti.

Da se da primjetiti kod online traženja najboljeg ili najkvalitetnijeg forex brokera ili kod njihovih reklama da su svi "najbolji forex broker", svi imaju neke nagrade, najmanje spread-ove, itd. Tako da to ništa ne znači također.

P.S. Jedan apel na admine ili moderatore. Bilo bi definitvno jako korisno kad bi Forex imao barem svoju Pod-temu u kojoj bi sve teme o forexu stale posebno, jer je forex tržište sa svojom težinom sigurno zaslužuje, a širinom da ne govorim. Smatram da bi se na taj način i tema oko forexa prilično proširila, kao i sami komentari, jer ima toga ovdje što ne može ići pod isti koš, a jako je bitno. Smatram da će u budućnosti forex čak i nadvladati naše tržište kapitala, pa stoga ni poseban Pod-forum nije loša ideja. No, eto to njima na procjenu.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 12.05.2017. at 17:46.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:33   #2
https://www.youtube.com/watch?v=5oUdm59z6as
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 15:52   #3
Nitko ništa? Ok, evo da ja dam jedno upozorenje, a vezano za Fortrade i njihova "pravila i uvjete poslovanja". Naime, taj 'broker' se hvali FCA regulacijom i zaštitom vašeg uloga u iznosu do 50,000 funti. No, pregledom tih uvjeta poslovanja sam primjetio žešće kršenje zakona kod upravljanja novcem klijenata (pod 13. CLIENT MONEY)

Naime, oni sebi dozvoljavaju (a vi očito odobrite i da ne znate) da vaš novac mogu prebaciti trećoj osobi izvan EEA ili EU i ista sredstva koristiti za vlastito poslovanje. Dakle, u tom slučaju vaš novac više nije na posebnom računu klijenata (na kojem mora biti) i on se više ne smatra 'vašim', niti je isti zaštićem pravima koja imate pod FCA regulacijom, već se vi smatrate kao kreditor Fortrade-a i njihovog poslovanja. Ako do toga dođe, vi nadalje nemate nikakva prava koja su vam obećana kod uplate (FCA regulation), niti imate zagarantiranu naknadu vašeg uloga (do 50,000 funti). Također, vidim da u tim njihovim pravilima piše kako se u takvim slučajevima može koristiti kao neka 'alternativna' metoda isplate vašeg novca, iako ne razumijem šta pod tim misle? Isplata u kešu ili nešto slično!? Jer je očito da se novac vama ne može vratiti regularnim putem.

E sad, šta me navelo da napišem ovo, a inače sam dosta bio blag prema njima u proteklom razdoblju ovdje na forumu!? Naime, tijekom razgovora sa jednim jako dobrim prijateljem prošli tjedan, saznao sam da radi preko njih. Ja nisam na to reagirao uopće jer ja rijetko pričam 'protiv nekoga' u ovom poslu i držim se svog posla kao što ste i primjetili tu. Smatram da je svatko dovoljno pametan da sam donese odluku preko koga će raditi i da nikoga ne treba nagovarati na to. No tijekom našeg razgora vidio sam da njemu odugovlače sa isplatom (prilično velika cifra) više od 7 dana, što me onako malo zabrinulo i dalo mi povoda da malo provjerim šta se događa sa tim.

Naime, u praksi to izgleda ovako. Ako nisi u poziciji ili je margin dovoljno slobodan za isplatu, novac mora odmah biti isplaćen sa vašeg računa. Ok, ako zahtjev ide putem maila (što je totalno neozbiljno u današnje vrijeme), onda recimo da može potrajati 24 sata do isplate. No, ako je novac isplaćen i račun je u EUR, isti MORA na vašem bankovnom računu biti u roku od 2 radna dana, maksimalno. Ako Fortrade kaže da je novac na Barcleys banci, onda isti može biti u roku od 24 sata na vašem računu u HR. Hm, trebao bi biti. Ako je račun u USD, onda isplate mogu trajati i do 4 radna dana, maksimalno, ali je obično to 3 radna dana. Kako se u ovom slučaju radi o EUR računu, očito je da se nešto mulja sa novcima. Da budem jasan, ne radi se o nikakvoj dobiti, već u uplaćenom depozitu koji je bio kratko kod njih i zbog osobnih privatnih potreba se pokušava povući nazad na bankovni račun.

Dakle, ono što želim reći je slijedeće. Sve regularne isplate (withdrawal EUR) dulje od 2 do max. 3 radna dana znače da nešto nije u redu sa isplatom, ako nije neka slučajna greška. Sve regularne isplate (withdrawal USD) dulje od 3 do max. 4 radna dana znače da nešto nije u redu sa isplatom. Ukratko, to znači da vaš novac nije po zakonu na odvojenom računu klijenata (tzv. račun 13 kod nas) i da se sa vašim novcem mulja. Jer, ako je novac na odvojenom računu kao što mora biti po zakonu, nema nikakve zapreke da se isti odmah isplati.

Volio bi da netko iz Fortrade-a ovdje javno objasni, zašto dolazi do kašnjenja kod regularnih isplata novaca klijenata i njihovog odugovlačenja kod ovog procesa jer je to konkretna činjenica. Također bi molio nekoga iz iste kompanije da pojasni njihova pravila i uvjete poslovanja iz stavke 13.

13. CLIENT MONEY
13.1 Subject to clause 13.3, any money received by Fortrade from the Client or held by Fortrade on the Client’s behalf will be treated as Client Money for the purposes of the FCA Rules. This means that any money or non-cash assets received by Fortrade from the Client or held by Fortrade on the Client’s behalf is required to be segregated from Fortrade’s own money and assets.
13.2 Fortrade may in certain circumstances hold Client Money in an account with a bank or third party located outside the European Economic Area (“EEA”). Monies within this account will where possible be segregated from Fortrade’s money and assets which may be held with the relevant bank or third party. The legal and regulatory regime applying to such bank or third party may be different to that of the United Kingdom and in the event of the insolvency of that bank or third party, the Client’s money may not be as effectively protected as if it were held with an equivalent bank or third party in the United Kingdom.
13.3 Fortrade may from time to time require the Client to provide Collateral. The Client acknowledges and agrees that, where permitted by applicable law or regulation, title to any such Collateral shall transfer to Fortrade and that Fortrade shall not therefore treat such Collateral as Client Money. The Client further acknowledges that in such circumstances it will not be afforded any Client Money protection in relation to such Collateral and that it would rank as a general creditor of Fortrade in relation to the Collateral in the event of Fortrade’s insolvency.
13.4 If the Client is a Professional Client or Eligible Counterparty by signing this Agreement, the Client agrees and acknowledges that, unless it notifies Fortrade otherwise in writing, its money will not be treated as client money for the purposes of the FCA Rules, and that full title to and ownership of such money received by Fortrade in connection with the Client’s Account is transferred to Fortrade for the purpose of securing or covering the Client’s present or future, actual or contingent or prospective obligations.
13.5 As a result of clause 13.4, the Client’s money will not be segregated by Fortrade and may be used by Fortrade in the course of its business. The Client will not have a proprietary claim over these funds and will rank as a general creditor of Fortrade. Fortrade will transfer an equivalent amount of money back to the Client where it considers, in its sole discretion, that the amount of money it has transferred to Fortrade is greater than the amount required to cover the Client’s present and future obligations to Fortrade. Where the Client notifies Fortrade that it wishes its money to be treated as client money and Fortrade has consented to such request, it will be treated in the manner set out in clause 13.1 above.
13.6 TThe Client acknowledges, unless otherwise agreed, that Fortrade does not pay interest on Client Money and the Client waives any right it may have to receive interest on Client Money.

Link na pravila > https://www.fortrade.eu/o-nama/pravila-i-uvjeti/

Hvala unaprijed.

Btw. Sa obzirom da Fortrade od prošle godine ima ured i u Zagrebu, te očito i da privlači sve više klijenata iz HR, jako je bitno da se javnost transparentno i konkretno obavijesti o njihovom načinu poslovanja i potencijalnim opasnostima. Kao i o prednostima ako ih ima. Pa eto, da vidimo. Ako ne bude konkretnih odgovora od strane istih, imaju institucije koje će isto provjeriti pod hitnim postupkom.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 15.05.2017. at 16:37.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:12   #4
Red je da napišem da je isplaćeno 10-ti dan, ali to uopće ne umanjuje gornje upozorenje, dapače. Kako sam i napisao, EUR isplata MORA biti na vašem računu nakon 2 radna dana. Nadam se da će netko objasniti stavku 13 iz uvjeta koju sam postao?

Ima još netko nešto za napisati u vezi FOREX brokera ili samo ja sam sa sobom da nastavim diskusiju? Malo ću vam sada prepustiti temu.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:29   #5
Što se sigurnosti tiče, moja preporuka, Interactive Brokers.

Raznorazni CFD i slični brokeri, rizik je sam po sebi staviti novac kod njih.
Najgori su registrirani na Cipru i slično.

Ni sama FCA regulacija ne znači puno. Plus500 ima praksu u kojoj kada klijent zarađuje, odbijaju isplatiti profit.
Onda se, u slučaju žalbe klijeta, oni pred FCA opravdavaju da je klijent radio "price latency arbitrage" i slične stvari.
U najboljem slučaju isplate depozit.

O reklamama u kojima nude trgovanje na "svjetskoj burzi", pa razni konobari koji zarađuju zbog njihovih savjeta i slično, 50 Eura "bonusa", nema smisla pričati.

Od solidnih FX brokera, budući da je većini Interactive brokers preskup, preporučio bih ili
HotForex https://www.hfeu.com/eu/en/index.html
Ili Darwinex https://www.darwinex.com/


LP
Andy
Andy Granatelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:22   #6
Quote:
Andy Granatelli kaže: Pogledaj post
Što se sigurnosti tiče, moja preporuka, Interactive Brokers.
+1 za Interactive. Plus spread im je 0.2 do 0.5 pip + round trade (buy/sell) cca 0.5 pip. Znači u prosjeku je ukupni spread na svim važnijim parovima ispod 1 pip što je jako dobro, čak i za kratkoročne daytrade trgovine
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:41   #7
Evo iskustva s Fortrade!

Prije jedno 2,3 tjedna sam poslao zahtjeva za isplatom sredstava i još nije isplaćeno.
Na mail sam se prije tjedan dana javio gospodični koja je bila jako aktivna kada se trebalo registrirati, a evo još se nitko ne javlja zašto mi nisu isplatili.

Uglavnom, neiskusan sam bio, krenuo sam s 100 dolara kao početnik da vidim kako to funkcionira i vidim da nije za mene, ali sam neugodno iznenađen s njihovim ponašanjem.
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:35   #8
Quote:
marko26zgb kaže: Pogledaj post
Evo iskustva s Fortrade!

Prije jedno 2,3 tjedna sam poslao zahtjeva za isplatom sredstava i još nije isplaćeno.
Na mail sam se prije tjedan dana javio gospodični koja je bila jako aktivna kada se trebalo registrirati, a evo još se nitko ne javlja zašto mi nisu isplatili.

Uglavnom, neiskusan sam bio, krenuo sam s 100 dolara kao početnik da vidim kako to funkcionira i vidim da nije za mene, ali sam neugodno iznenađen s njihovim ponašanjem.
Pitaj Hanfu za pomoć: [email protected]
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:36   #9
Hvala Ima toga još oko onih njihovih prilika , ali ako nekoga zanima može mi se javiti pa mu napišem svoja iskustva..
Uglavnom ne žalim se na samo investiranje, jer se zna u što se ulazi, nego sam razočaran pristupom.
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:37   #10
Evo gaaaa napokon vraćena sredstva i to tek kada sam sada oko 1.1.2018. poslao upit u London zašto mi se još ne isplaćuje, za dan je došla obavijest da je nalog riješen i da je krenula isplata i za 2 dana je sjelo na račun
Od ovih udava koji su stalno slali mailove ni glasa, jučer mi je samo jedan poslao ponudu tjedna hahaha :P
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 18:13   #11
Hej ekipa!
Jel imao tko iskustva s Trade.com? Ja napravio acc zvali me neki agenti kao vidjeli da sam napravio acc i čini mi se ok. Čitao sam malo ovako review-ove i ljudi su zadovoljni koliko toliko.

Uglavnooom, taj neki agent mi je dao formu da popunim ako želim imat svog "privatnog analitičara" besplatno koji će mi pomagat oko ulaganja i te scheme. Stavio sam 100€ pa ćemo vidit šta bude, napisat ću ja svoje iskustvo dok ga steknem :P

Ima li itko kakvih iskustva s njima? Da li su ti analitičari besplatni?
Cryptomaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 13:45   #12
Quote:
Cryptomaniac kaže: Pogledaj post
Hej ekipa!
Jel imao tko iskustva s Trade.com? Ja napravio acc zvali me neki agenti kao vidjeli da sam napravio acc i čini mi se ok. Čitao sam malo ovako review-ove i ljudi su zadovoljni koliko toliko.

Uglavnooom, taj neki agent mi je dao formu da popunim ako želim imat svog "privatnog analitičara" besplatno koji će mi pomagat oko ulaganja i te scheme. Stavio sam 100€ pa ćemo vidit šta bude, napisat ću ja svoje iskustvo dok ga steknem :P

Ima li itko kakvih iskustva s njima? Da li su ti analitičari besplatni?
Bježi od njih. To su prevaranti iz Credosa koji su samo promijenili ime nakon što im Hanfa oduzela licencu jer su varali ljude.

Pitaj Hanfu koje sve brokerske kuće imaju podružnicu registriranu kod njih i odaberi od tih nekoliko kuća: [email protected]
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 15:45   #13
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Bježi od njih. To su prevaranti iz Credosa koji su samo promijenili ime nakon što im Hanfa oduzela licencu jer su varali ljude.

Pitaj Hanfu koje sve brokerske kuće imaju podružnicu registriranu kod njih i odaberi od tih nekoliko kuća: [email protected]
Jesi li baš imao iskustva s njima ili?

Ma imam frenda koji je radio u Credosu koji je dao otkaz tamo prije nego su ih zatvorili baš zbog tih gluposti koje su radili, a on mi je nabrojao par tih platformi za koje kao da su "ok" pa da si vidim sam koja mi se svidi.

A malo sam ih procheckirao prije i činilo mi se čak ok iskreno i oni su odobreni od strane HANFA-e.
Cryptomaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 15:59   #14
Quote:
Cryptomaniac kaže: Pogledaj post
Jesi li baš imao iskustva s njima ili?

Ma imam frenda koji je radio u Credosu koji je dao otkaz tamo prije nego su ih zatvorili baš zbog tih gluposti koje su radili, a on mi je nabrojao par tih platformi za koje kao da su "ok" pa da si vidim sam koja mi se svidi.

A malo sam ih procheckirao prije i činilo mi se čak ok iskreno i oni su odobreni od strane HANFA-e.
Nemam direktno, ali znam osobu koja je nažalost imala posla s njima. Kad su dobili zabranu, samo su ih sve prebacili na taj Trades i nastavili varati. Ali još otvorenije jer je taj Trades registriran tko za gdje i ne mora nikakve zakone poštivat. Osoba je na kraju odlučila tužiti odgvorne, ali iskreno ne znam hoće li postići što s tim, jer ljudi koji vode sve to nisu amateri.
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 16:05   #15
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Nemam direktno, ali znam osobu koja je nažalost imala posla s njima. Kad su dobili zabranu, samo su ih sve prebacili na taj Trades i nastavili varati. Ali još otvorenije jer je taj Trades registriran tko za gdje i ne mora nikakve zakone poštivat. Osoba je na kraju odlučila tužiti odgvorne, ali iskreno ne znam hoće li postići što s tim, jer ljudi koji vode sve to nisu amateri.
Ček sad ne znam jel sam skontao. Da li je tvoju osobu sjebao Credos ili Trade.com?

A znam da danas ne možeš nikome vjerovat online gdje se vrte pare. Ajde nisam puno para stavio pa ćemo vidjet šta bude. So far, so good
Cryptomaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 13:15   #16
Do sad sam bio na Alpariju, ruski broker, međutim odjednom ne možeš uplatit karticom, šta kako, jednom prošlo za par dana ne može.
Kažu da banke EU zemalja zabranjuju uplate karticom na nelicencirane brokere (??)
Please be informed that due to regional restrictions, deposits through VISA and MasterCard are unavailable in your country. We apologise for any inconvenience caused.

Pušiona jer sam volio tog brokera jer nije gnjavio i nije tražio pri registraciji nikakve pizdarije koje traže danas brokeri tipa admiral markets i sl. koji imaju kao neku fca regulaciju..uglavnom hebu te s pitanjima, šta radiš, di radiš, kolka primanja, kolko imovine, otkud, ime poslodavcam pa onda sad još neke upitnike da li ćeš se naljutiit ako izubiš pare, ma pušite mi kitu svi.
Onda te još gnjave pozivima..ma daj..
Pa onda još OIB da im daš da te valjda prijave na poreznu da bi ti mogli spičit porez 30%, do sad nisam plaćao ništa, uglavnom banda jedna je sve to.. Nabijem ih..
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 15:23   #17
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Do sad sam bio na Alpariju, ruski broker, međutim odjednom ne možeš uplatit karticom, šta kako, jednom prošlo za par dana ne može.
Kažu da banke EU zemalja zabranjuju uplate karticom na nelicencirane brokere (??)
Please be informed that due to regional restrictions, deposits through VISA and MasterCard are unavailable in your country. We apologise for any inconvenience caused.

Pušiona jer sam volio tog brokera jer nije gnjavio i nije tražio pri registraciji nikakve pizdarije koje traže danas brokeri tipa admiral markets i sl. koji imaju kao neku fca regulaciju..uglavnom hebu te s pitanjima, šta radiš, di radiš, kolka primanja, kolko imovine, otkud, ime poslodavcam pa onda sad još neke upitnike da li ćeš se naljutiit ako izubiš pare, ma pušite mi kitu svi.
Onda te još gnjave pozivima..ma daj..
Pa onda još OIB da im daš da te valjda prijave na poreznu da bi ti mogli spičit porez 30%, do sad nisam plaćao ništa, uglavnom banda jedna je sve to.. Nabijem ih..
Ali s Alparijem si pogotovo sumnjiv. Vjerojatno nisi znao, ali banakama se doslovno pali crvena lampica na ekranu kad vide da klijent radi takve sumnjive transakcije i rade se ručne provjere. Dam se kladit da i porezna voli provjerit upravo takve slučajeve.

Rusija je sama po sebi sumnjiva lokacija, ali Alpari se i od Rusa krije.

Alpari ima dvije registracije:
Alpari Limited, Cedar Hill Crest, Villa, Kingstown VC0100, Saint Vincent and the Grenadines
Alpari Limited, 60 Market Square, Belize City, Belize

Dakle, Sveti Vincet i Grenada + Belize, ne znaš kaj više smrdi banakma i poreznoj upravi.

O sigurnosti da ne pričam. Ako FCA broker bankrotira, pokriven si do 50.000 GBP, a ako ti iz bilo kojeg razloga ti tvoji brokeri iz poreznih oaza odluče ne isplatiti novac, kaj ćeš napraviti, ići na Grenadu tražiti odvjetnika? Čak i da ga nađeš, jesi siguran da oni uopće imaju zakon po kojem imaš osnovu za tužbu?
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 20:07   #18
Quote:
Cryptomaniac kaže: Pogledaj post
Hej ekipa!
Jel imao tko iskustva s Trade.com? Ja napravio acc zvali me neki agenti kao vidjeli da sam napravio acc i čini mi se ok. Čitao sam malo ovako review-ove i ljudi su zadovoljni koliko toliko...
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Bježi od njih. To su prevaranti iz Credosa koji su samo promijenili ime nakon što im Hanfa oduzela licencu jer su varali ljude...
Nije trade.com od Credosa, već trades.com
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 00:20   #19
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Ali s Alparijem si pogotovo sumnjiv. Vjerojatno nisi znao, ali banakama se doslovno pali crvena lampica na ekranu kad vide da klijent radi takve sumnjive transakcije i rade se ručne provjere. Dam se kladit da i porezna voli provjerit upravo takve slučajeve.

Rusija je sama po sebi sumnjiva lokacija, ali Alpari se i od Rusa krije.

Alpari ima dvije registracije:
Alpari Limited, Cedar Hill Crest, Villa, Kingstown VC0100, Saint Vincent and the Grenadines
Alpari Limited, 60 Market Square, Belize City, Belize

Dakle, Sveti Vincet i Grenada + Belize, ne znaš kaj više smrdi banakma i poreznoj upravi.

O sigurnosti da ne pričam. Ako FCA broker bankrotira, pokriven si do 50.000 GBP, a ako ti iz bilo kojeg razloga ti tvoji brokeri iz poreznih oaza odluče ne isplatiti novac, kaj ćeš napraviti, ići na Grenadu tražiti odvjetnika? Čak i da ga nađeš, jesi siguran da oni uopće imaju zakon po kojem imaš osnovu za tužbu?

Kaj je najbolje do sad je sve funkcioniralo i isplate i sve, ne znam di je zapelo, da li su me rusi odhebali jer su im nabili sankcije ili je kriva pak moja banka pbz ili visa kartična kuća.
Uglavnom radi toga šta nisam mogao napraviti kartični depozit sam spušio 200 eura na trejdu na kojem sam mogao dobiti.
Alpari Rusija sam primjetio da su prešli na ta egzotična otočja, prije su imali neke regulacije ali su je napustili..ove dvije adrese koliko sam našao na google maps jesu banke (??)
Koji broker onda? A da ne gnjavi prilikom registracije s 5 stranica upitnika o svemu i svačemu jer mi se to ne da uopće ispunjavati, također alergičan sam na bezvezna zivkanja..i da nije scam na koji se svako malo žale ljudi na forexpeacearmy..Dosta se ljudi žali na skoro pa sve brokere..
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 09:03   #20
Možda da pročitate ovaj članak koji sam napisao nedavno 》

HOW FOREX BROKERS CHEAT THEIR CLIENTS

Uglavnom, neupitno je da većina brokera radi protiv klijenata, a ponajviše zbog toga što većina klijenata (preko 90%) gubi novac na forexu, pa pretpostavljam da brokeri žele taj gubitak zadržati za sebe, umjesto da ide bankama. U članku sam opisao kako to izgleda i sta se događa kad postanete u određenom trenutku profitabilni, a prije toga ste gubili novac dulji period. Pročitajte, korisno je čak i ako ste sigurni da je vaš broker licenciran, te da on to zbog toga ne radi. Sigurno radi.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.