Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Remont Mi171Sh, da ili ne i gdje?
Prodaja As Is 14 23.33%
Livada - neka puste korijenje 1 1.67%
Rusija / remont na 9000 km, uz politički rizik 21 35.00%
Ukraina / remont na 2000 km, problem vrijednosti 5 8.33%
Bjelorusija / remont na 1300 km. uz sve papire 18 30.00%
Ništa navedeno 3 5.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 09:37   #61
Halo ekipa, vidim da ste se malko uspavali, pa imam par pitanja za vas:

Prvo, da li će itko u MORH-u odgovarati što će Mi-171sh biti prizemljeni najmanje dvije godine?

Drugo, kako to da MORH-u remont u kombinaciji ZTC/Ukrajinci za prošlih dva paketa helikoptera 6+6+2 se pokazao dobar, kvalitetno napravljen, helikopteri lete kao nikad do sada po broju sati, a isti takav remont za Mi-171sh nikako ne dolazi u obzir? Tko je taj lik koji je ministru prodao priču o smanjenoj vrijednosti tog helikoptera ako se remontira kod nekoga drugoga, a ne kod Rusa? Što je onda sa vrijednošću Mi-8MTV, to nikoga nije briga, a kojih ima više nego Mi-171?

Treće, pod pretpostavkom da u strukturi MORH-a ima netko tko vrši nadzor nad radom SSVZPP, zašto do sada nije pokrenuta stručna reorganizacija te službe i postavljanje kompetentnih i obrazovanih časnika, na čije mišljenje bi se MORH mogao osloniti u donošenju ključnih odluka, primjerice poput ove za remont Mi-171sh?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:27   #62
Neće
U naravi konkretna odgovornost je razina ministra i par ljudi oko njega. Ostavka?!
I šta onda Koga staviti? Supermena, jedino & možda

E sada to je tricky jer u doba Mi8MTV-1 UKR tvrtke su imale važeće
certifikate te pristup biltenima. Za 171 danas, to nažalost nije slučaj.
Doduše ima poneka firma izvan RF u CIS zemljama, koja ima sve za 171.
Pa se u tom slučaju maše sa fabriciranim papirima i krivotvorinama a
u audit se nije otišlo - premda otvoren poziv stoji.

SSVZP
Izvjesna gospoja je statirala u EDA.eu čak 4 godine, u doba Kotromana.
Problem seže od tada. Poseban problem je što se ništa ne radi u smjeru
koji je u skladu sa uljuđenim dijelom EU.
Osobno mislim da će ceh platiti nadzvučna jer nije samo plovidbenost problem.
Problem je interoperabilnost te poseban problem je školovanje te razvoj karijere,
pristup koji po definiciji pripada vremenu prošlom, svršenom.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:58   #63
Bas lijepo kako razgovaras(te) sam sa sobom( psihijatri tvrde da je ranije zdravo),tema je zanimljiva i pozeljna, ali ton i kontekst cine travestijom ovoj topic jer je na razini proaktivnosti naseg provodnog trola sa njegovim alter egoima...neovisno o
ispravnosti poruke koja se pritom zeli poslati( jasno, kao i uvijek 9A sa skrivenom namjerom).
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:02   #64
Kolega dragi....
evo ti ovo, onda.
Stavljao sam puno puta ovaj link... pogledajte još jednom
ima sve više odobrenih standarda na razini EU

Napr 66 i 147 reguliraju licenciranje i školovanje mehaničara i inženjera
koji su ovlašteni za rad na zrakoplovnoj tehnici.

https://www.eda.europa.eu/experts/ai...mawa-documents

Dno, na 10-om mjestu s lijeva možda ugledate poznatu zastavu, ona je tu
samo reda radi....

PS jesi li i ti bio među onih 6 u ponedeljak preko dugog vikenda kada ste prodavali bozu?!
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:05   #65
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Bas lijepo kako razgovaras(te) sam sa sobom( psihijatri tvrde da je ranije zdravo),tema je zanimljiva i pozeljna, ali ton i kontekst cine travestijom ovoj topic jer je na razini proaktivnosti naseg provodnog trola sa njegovim alter egoima...neovisno o
ispravnosti poruke koja se pritom zeli poslati( jasno, kao i uvijek 9A sa skrivenom namjerom).
Dragi naš kolega El Bahati Al Bezmuda,

dojadio si više s tom pričom o alter egoima, daj nešto precizno, argumentirano, stručno..? Ovako samo mutiš već ionako zamućenu vodu gdje se somovi časte dok se mi jedimo, ali zapamti da prije ili poslije sve izađe na čistac, isto kao sa 253 u Vukovaru ili sa Migovima u Odessi.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:22   #66
Eh, tako El Bahati stalno... Kada ga se fino pita za onih navodnih 20%
netočnosti onda nestane....
Ja se rado pospem pepelom kada sam u krivu... eno me je Zračni
ispravio, jesam priznao, jesam.... pa ajmo dalje.

Međutim teško & nerealno je od ekipe koja čeka pemziju u hladovini čuti
je, zajebali smo HRZ... ostavili smo ga u regulatornom i ljudskom vakumu....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 17:18   #67
Dok god zlurado prizeljkujes padove i zrtve, dok god sustavno difamiras cijeli sustav zbog izgubljenih prilika,time koristi, dok god lazima i poluistinama kanaliziras informacije za biflanje vl.ega-nema rasprave.
Imas povijest svojih upisa i deblji obraz nakon ranijih bilo kome provodno docirati i "pametovati" o velikoj "brizi" za HR zrakoplovstvo koju si davno izjednacio brigom za svoj djep.
Mozes ovcama prodavati razne price, imaj muda pa javno stani iza svojih upisa, neces jer znas istinu koja nije analogna vecini tvojih "dobronamjernih/deux ex machina" postova.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:10   #68
Jeftino podmetanje... baš u stilu sa nedavnim mahanjem krivotvorinama u MORHu.

Kolega dragi meni je MORH platio zadnju fakturu negdje 1998. na tvrtku
koja odavno ne postoji. Dakle interesa nemam.

Imao sam najbolju namjeru pomoći oko Sh, jer to mogu.
Na to ste se većina posrali i popišali, pa ću ja fino pijuckati
crno vino, gledajući kako vas mrki medo fino nateže, jer ste mu
se sami namjestili, onako taman.

Znaš što dragi, prije ili kasnije će netko stvarno visiti radi prijevoza
civila izvan svakog civilizacijskog standarda plovidbenosti.

U međuvremenu što je sa 265? Izio vuk magare. (Salonka, Vukovar, za neupućene)
Eto još da znaš jedan detalj:
Za tu istragu je u prva dva sata ponuđen laserski 3D scanner.
Pa je kolega uključen u istragu javio nešto u stilu : Rekli su da ne treba...
Jel vidiš kako ne treba, koliko godina je prošlo?!
U međuvremenu se nadate da će struka zaboraviti sve propuste
sustava. Neće....

E tako će se desiti prije ili kasnije i sa svime ostalim, što pometate
pod tepih.
U međuvremenu možete u sustav dobiti samo ljude koje odmah treba
poslati na izvanredni lječnički jer garant nešto nije u redu sa njima, kada
su spremni ući u slijepu ulicu zvanu HRZ....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:52   #69
Kolega 9aplus citiram te;
"Ispravak krivog navoda
Obje tvornice i dan danas imaju osnovni airframe sa staklenim tupim nosom.
Kod obje tvornice je pačji kljun opcija uz nadoplatu cca 220 k USD"


Što je u tom kljunu -meteo radar? ako jest pa zar to košta 1,3 M HRK?
Zar salonka iz VU nije 253 ?
Zašto kažeš da ći eševi iz Rusije tek za 2 godine.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:26   #70
Pačji kljun. Tako je u službenom katalogu... nisam ga ja pisao

H253 u pravu si, pišem iz glave.... ipak je prošlo 10 godina.
a još ne znamo zašto je pao, zašto su ljudi poginuli, zašto
kapetan nije imao važeći medical, te zašto nam je aktualni ministar
kao civil nastradao u njemu.

Sh će iz RF kada ih složi šupa kapaciteta samo 3 helikoptera u turi,
pa transport pa reklamacije pa .... i sve to ako se međunarodna
politika ne zakomplicira. To ima da se razvuče pred naše slijedeće
parlamentarne pa će fino biti blata za nabacivanje
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:29   #71
Parlamentarni će čini mi se brže nego se očekuje.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:35   #72
Ti znaš da je PM sa mog otoka, ide ti on pred pohod na to mjesto. sa svitom po gradu i sretne jednog našeg
zajedničkog prijatelja, starog profu.... Kaže mu ovaj: pa šta ti je sve to trebalo, da si izdržao još 2-3 godine one
sjajne karijere tamo u BXL, mogao si biti predsjednik EU parlamenta. Ovako ćeš samo izgubiti obraz i zdravlje a
nećeš ništa napraviti... i Krste je to slušao. Ova godina je pokazala da to važi za obojicu, nažalost.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:48   #73
Pa, na žalost na dobrom je putu.
Ako je mislio s Pupovcem kuću hrvtasku graditi i s njim se politike vatati triba još puno pure izisti.
Dok ne promijene ustavni zakon da se ova konstanta destrukcije ne makne i ovih zajamčenih 8 ne svede na broj koji ima dijaspora, ništa od stabilnosti.

Koliko smo politički i insitutucionalno ranjivi od "čopora" vidi se po tome da je prošla vlada pala povodm ugovora o marketinško suradnji cure našeg Karamrle u iznosu od 2,5 K EURa a ova će pasti zbog dijela grba legalne postrojbe.
Da žalost bude veća u hrvatskom saboru niti jedno mjesto nije na izborima dobila ekstremna stranka destnice ili ljevice ili neofašistička, a u parlamentiam zemalja EU to redovite pojave sa snagom i do 20 % parlamentarnih mjesta.

Ovjde se izlika za nestabilnost doslovno traži sitnozorom a mediji koji nisu nacionalni od toga doslovno rade informacijski rat zastraživanja prvog ešalona politike u Hrvata.
Obrane nema ili je nesposobna.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 30.08.2017. at 23:08.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 23:47   #74
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Parlamentarni će čini mi se brže nego se očekuje.
Neće, puštanje crnila, ništa drugo.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 23:59   #75
Idu brzo, brzo i unutarstranački u HDZ-u. U ništa više nisma siguran.
Ovo je loše.
HDZ i SDP se pod hitno trebaju dogovoriti o promjeni ustavnog zakona o manjinama glede njihove zajamčene kvote u Saboru i krenuti stopama Slovačke, Mađarske i Češke. Hitno.
Dok imaš u Saboru temeljem takve zajamčene kvote profesora četnika koji za zastavu podignutu 19. srpnja 1990. ispred Sabora SR Hrvatske od strane policajca Ivana Nađa , nakon amandmana na Ustav SR Hrvatske da je "ustaška", jer počinje s bijelim poljem ,ispod iste na krovu crkve Sv. Marka, a činu kojem je nazočio među ostalima i Veleizdajnik sa rukom na srcu dok se svirala Lijepa naša, Hrvatska ne može ići nikud a ne naprijed.

Plenković očito nije svjestan igre s tim prepredenim educiranim četnikom bez brade. Takav ,s takvim stavovima, 26 godina od ovoga što sam napisao mu čini vladajuću većinu. To je put u ništa.
Zoka ga je brzo odstranio iz svih kombinacija.

https://www.google.hr/search?q=podiz...=1504127071602
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 00:14   #76
No vratimo se on topic....
Evo za kolege kojima se više ne gleda Sh pokrivene do daljnjeg....
http://www.skyshuttlehk.com/?pid=job-137
Quote:
First Officer - AW139 Helicopter (Macau based)
Location Macau
Job Posting Date 9 Aug 2017

Minimum Requirements:
• Holder of an unconverted Commercial Pilot License (Helicopter) issued by EASA, Hong Kong, Australia, Canada or New Zealand and ATPL subjects completed.
• Multi-engine and multi-crew experience
• 500 hours PIC on helicopters
• Current helicopter IR

Other Requirements:
• Preference will be given to candidates holding an AW139 endorsement
• Possess sound judgment and decision-making skills
• Excellent command of spoken and written English
• Enjoy working in a multi-cultural environment
• Willing to relocate to Macau
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:42   #77
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
No vratimo se on topic....
Evo za kolege kojima se više ne gleda Sh pokrivene do daljnjeg....
http://www.skyshuttlehk.com/?pid=job-137
Koja je poanta ovog posta?
Objasnjavas nekome kako postoje poslovi van RH?
Nasi piloti su vjerojatno blesavi pa cekaju da im ti ukazes na otvorena radna mjesta?
Pa ti decki to znaju bolje od tebe tigre... To je izuzetno pametna ekipa i svi oni promisljaju sve variijante.. Doduse sa nekim informacijama koje ti nemas..
No ok... Ako ti je to priustilo malo zadovoljstva onda u redu...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:53   #78
Usput, toliko si uvjerio ekipu da ti rezultati tvoje ankete odgovaraju na sva tvoja pitanja.. Ja i PP smo otisli u grupu gdje ne glasujemo za nista... Da sam bio maliciozan mogao sam ici u kontru i glasovati za tebi mrsku opciju. Nisam. Zasto? Friga mi se za opcije... I bilo cije interese (pa i tvoje).. Jedino sto me zanima je da ti nasi helikopteri budu opet i cim prije u zraku... Sitne duse me ne zanimaju...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:54   #79
Ti si se proslavio on topic.... svaka čast.
Ima dana, neznaš ti ni pol mise.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:06   #80
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Ti si se proslavio on topic.... svaka čast.
Ima dana, neznaš ti ni pol mise.
Ma ne. Ne zelim preuzeti taj teret na sebe.
Ipak si ti "baja" .. Kako u RH, HRZ tako i u EU...
Kapa do poda.
Aj sad.. Nemoj predugo biti na forumu.. Znas da te zovu europske tvrtke za angazman.. A i "radna tijela EU" zeljno iscekuju nesto sto ces im otkriti iz svoje riznice znanja...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.