Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 21:18   #21
litka:
Quote:
Da li zaista postoje te stvari, prokletstvo i zasto ako jeste ,mi ispastamo ??? Hvala...
Fr Ripperger: On Generational Spirits



Fr.Rippenger je jedan od najiskusnijih/vodećih, službenih egorcista Katoličke crkve u USA sa dugogodišnjim iskustvom.
Slušala sam neka njegova predavanja, namjenjenih odreženom kruga ljudi koji se bave tim fenomenima unutar kat.crkve, u kojima u detalje opisuje slučajeve kada je opsjednuta osoba nad kojom je provodio egzorcizam levitirala.
Sudeći prema onom što doživljava, u okviru onog za što je "ovlašten" od strane crkve, to i nije tako rijetka pojava!? Prema njegovim riječima.
Ovdje drži predavanje na konferenciji vezanoj uz tu tematiku (opsjednuća) koje je netko snimio i postavio na U-Tube, a koja je očito bila "zatvorenog tipa" (moja percepcija).
Osvrnuo se posebno na tzv:"Generacijsko opsjednuće" u kojem se jedan entitet može nakačiti na "obiteljku lozu" i mučiti/zagorčati/zatrovati život nekoliko generacija unutar iste obiteljske linije.

Vrijedi poslušati.
Ukoliko ne razumiješ engleski dovoljno dobro da možeš bez problema pratiti što se govori, pokušaj naći nekog da ti prevodi.
Titla na žalost nema.

Čitavo predavanje traje 3 sata i razbijeno je na 3 dijela.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 08.09.2017. at 21:52.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:24   #22
Da izbjegnemo 3 sata ev. provedena u slušanju tih propovjedi velečasnoga, možemo li sažeti da je njegov recept protiv "opsjednuća demonima naslijeđenih od predaka": katolička molitva.... puuuno katoličkih molitava, i puuuno pohađanja katoličkih misa?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:13   #23
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Da izbjegnemo 3 sata ev. provedena u slušanju tih propovjedi velečasnoga, možemo li sažeti da je njegov recept protiv "opsjednuća demonima naslijeđenih od predaka": katolička molitva.... puuuno katoličkih molitava, i puuuno pohađanja katoličkih misa?
Poslušaj.

Meni je recimo interesantno njegovo zapažanje vezano uz ponašanje ljudi iz kojeg se može naslutiti da se radi o generacijskom opsjednuću.
Onaj dio kada objašnjava situacije u kojima se recimo otac obitelji bori s određenim porocima kojih se nije u stanju riješiti i koje npr.taji (porivima "iz vedra neba" koji ga tjeraju/nagone na određeno djelovanje kojeg se užasava), a onda odjednom, u određenoj fazi i neko od malene djece počinje spontano imati iste misli.

Ili recimo onaj (antopološki/kulturološki) dio kada spominje vezanost uz određene duhovne entitete čitavih etničkih skupina, koje su se generacijski klanjale nekom "božanstvu", što je utjecalo na to da se nešto s duhovne ravni nakalemilo (što god to bilo) uslijed te prolongirane generacijske ideacije.
I čega se potomci kasnije teško rješavaju. Nešto na što u priličnoj mjeri nailazi u svojoj praksi (tu se posebno referira na američke Indijance i hispanoamerikance s Asteško - Majanskim korjenima iz kultura s izraženim magijskim nasljeđem).

Kako čitava područja, teritorijalno mogu biti pod određenim spiritualnim utjecajem, koji se manifestira kroz kroz svojevrsno kolektivno-svjesno "obojenje" / inklinaciju (mind set/personality traits).
Napustiš područje i tendencija/"mind-set" slabi, vratiš se i opet jača!?

Zapažanje o utjecaju koji se osjeća na pojedinim mjestima velikih stradanja, masivnih zločina, brutalnih bitaka i sl...

Pa onaj dio o tome kako entitet "ulazi u obitelj"/kuću. Kako mu se daje legitimitet. Kako npr.i usvojena djeca mogu sa sobom povlačiti određene utjecaje koji su generacijski nakalemljeni, bez obzira na činjenicu da ulaze u drugu obitelj.

Pa o tome kako jedan entitet može s vremenom navuć još nekoliko i kako stvari mogu eskalirati.

Pa recimo zapažanje kako taj utjecaj slabi i uglavnom nestaje nakon nekih 5-6 generacija.

Pa onaj dio u kojem objašnjava kako se protiv opsjednuća/utjecanja boriti. Kako utvrditi na koji se način manifestira (koju tendenciju/modus ponašanja najviše provocira, koja je u biti i izvorište/ulazna "rana" onog prvog u obiteljskom nizu koji je "dao legitimitet") i ciljano se na nju onda usmjeravati, i sl.

O tome kako se sotonističkom praksom može proklinjati i izlagati opjednuću (vezivat uz demonske utjecaje) još nerođenu djecu, i kako to generacijski, ritualno čine određene sotonističke skupine.

Kako je ta praksa raširenija nego što mislimo...

Pa onaj dio u kojem spominje da naše slabosti nisu isključvo sam "naše ". Jesu u incijalnom smislu i određenoj mjeri, ali da nam taj dio "leđa" (tamo "gdje smo tanki") zna zajaht nešto hladno, maliciozno i "teško", što onda (poput vreće cementa na leđima) moramo, figurativno, nosat naokolo.

Šteta je da sve reflesno svodiš samo na stereotpe, a da si nisi dao truda ući u meritum stvari.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 09.09.2017. at 10:40.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:23   #24
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Onaj dio kada objašnjava situacije u kojima se recimo otac obitelji bori s određenim porocima kojih se nije u stanju riješiti i koje npr.taji (porivima "iz vedra neba" koji ga tjeraju/nagone na određeno djelovanje kojeg se užasava), a onda odjednom, u određenoj fazi i neko od malene djece počinje spontano imati iste misli.
Svakako je važno osvijestiti sve što smo primili od svojih roditelja i šire loze predaka i poznanika, posebno u djetinjstvu. Inače se ponašamo automatski po tim obrascima, koji mogu biti jako štetni i negativno utjecati na ponašanje i donošenje odluka.

Quote:
Ili recimo onaj (antopološki/kulturološki) dio kada spominje vezanost uz određene duhovne entitete čitavih etničkih skupina, koje su se generacijski klanjale nekom "božanstvu", što je utjecalo na to da se nešto s duhovne ravni nakalemilo (što god to bilo) uslijed te prolongirane generacijske ideacije.
I to. Nas npr. katoličko nasljeđe ideja jako usmjerava u određenom smjeru.

Quote:
I čega se potomci kasnije teško rješavaju.
Quote:
Kako npr.i usvojena djeca mogu sa sobom povlačiti određene utjecaje koji su generacijski nakalemljeni, bez obzira na činjenicu da ulaze u drugu obitelj.
Djeca su ko spužve, i u početku slijepo upijaju ponašanja i psihička stanja ljudi koji ih okružuju. Više neverbalno, nego verbalno.

Quote:
Pa onaj dio u kojem objašnjava kako se protiv opsjednuća/utjecanja boriti. Kako utvrditi na koji se način manifestira (koju tendenciju/modus ponašanja najviše provocira, koja je u biti i izvorište/ulazna "rana" onog prvog u obiteljskom nizu koji je "dao legitimitet") i ciljano se na nju onda usmjeravati, i sl.
Gdje je taj dio točno.

Quote:
O tome kako se sotonističkom praksom može proklinjati i izlagati opjednuću (vezivat uz demonske utjecaje) još nerođenu djecu, i kako to generacijski, ritualno čine određene sotonističke skupine.
Ne bih znao za to. To mi djeluje kao umjetno napuhana katolička paranoja.
Brijanje katoličkog filma....

Quote:
Kako je ta praksa raširenija nego što mislimo...
Jest da ima svašta, ali "svakodnevni susjedski i poslovni sotonizam, i naše reakcije na to" je ipak opakiji i bitniji za osvješćivanje. Naše nesvjesno "nasljeđe" također.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:46   #25
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Leteće misli da ćće joj krila otpasti ako na bilo kakav način prihvati bilo koji vjerski pojam. Ja sam ateist ali mi je koncept grijeha zaista logičan i smislen. Nije to pitanje nekih zapovijedi nego upravo logika uzroka i posljedica kako ona to spominje, svaki uzrok (grijeh) ima svoju posljedicu, kako dobru tako i lošu. U stvari se radi o istoj stvari sa različitim nazivima. Jedina je stvar što netko vjeruje da Bog gleda a netko drugi da ti karma ili prirodna lijepo servira logičan slijed stvari kroz statistiku..
Što se tiče tvoje logike oko grijeha, tu se slažem sa tobom

Ja shvatih da je vjera (dakle, ova kod nas katolička) temeljena na pokajanju tj, opraštanju grijeha plus ljubav, što je u konačnici spasenje duše.

Ti sad povlačiš drugačiju temu-relativiziraš. Vjera gdje Bog nije jedini spasitelj već samo pasivni promatrač je druga vjera. Zato i postoje vjere u prirodu, u čovjeka, u Budu, višebožje i sl.
Osobno, ne bih se usudila relativizirati te vjere jer svaka nakon zemaljskog života nudi nešto drugo.


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nismo "griješni po prirodi". Nismo "izbačeni iz raja". To su bajke.
Mislim da jesmo grešni. Samo se čovjeku s tim ne želi boriti/opterećivati kad ne treba.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post


Što ja to imam biti odgovoran za grijehe mojih predaka ??? Recimo, prva žena moga djeda se objesila. Navodno da ju je mučio radom moj pradjed.
Zašto bih ja ispaštao za grijehe moga pradjeda ??
Jedino ako sam se okoristio time da je je moj djed dobio ogroman miraz koji nije vratio nakon što mu se žena ubila.
Ali moj je djed dobio jednu parcelicu pored svoje kuće od 120 m2.
A imao je svoje zemlje preko 12 hektara. Dakle, 1000 puta više.
Već sam se ispravila. Ne znam da li je to točno, samo sam napisala što pročitah i što primijetih. Ne mora to biti istina.
Nema veze sa tvojim slučajem, al recimo sin nekog mafijoze će sigurno imati veće šanse da postane delikvent jer je to vidio od oca, nego netko ko je odrastao u drugoj sredini.

Svatko na kraju ima slobodnu volju kojim će putem krenuti.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 16:15   #26
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
litka:

Fr Ripperger: On Generational Spirits



Fr.Rippenger je jedan od najiskusnijih/vodećih, službenih egorcista Katoličke crkve u USA sa dugogodišnjim iskustvom.
Slušala sam neka njegova predavanja, namjenjenih odreženom kruga ljudi koji se bave tim fenomenima unutar kat.crkve, u kojima u detalje opisuje slučajeve kada je opsjednuta osoba nad kojom je provodio egzorcizam levitirala.
Sudeći prema onom što doživljava, u okviru onog za što je "ovlašten" od strane crkve, to i nije tako rijetka pojava!? Prema njegovim riječima.
Ovdje drži predavanje na konferenciji vezanoj uz tu tematiku (opsjednuća) koje je netko snimio i postavio na U-Tube, a koja je očito bila "zatvorenog tipa" (moja percepcija).
Osvrnuo se posebno na tzv:"Generacijsko opsjednuće" u kojem se jedan entitet može nakačiti na "obiteljku lozu" i mučiti/zagorčati/zatrovati život nekoliko generacija unutar iste obiteljske linije.

Vrijedi poslušati.
Ukoliko ne razumiješ engleski dovoljno dobro da možeš bez problema pratiti što se govori, pokušaj naći nekog da ti prevodi.
Titla na žalost nema.

Čitavo predavanje traje 3 sata i razbijeno je na 3 dijela.
Ima i domaći egzorcist. Npr. ovaj što je oženio Karamarka i njegovu novu družicu:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...la/822253.aspx

Ove nedjelje u Crkvi Sv. Križa u zagrebačkom Sigetu, svećenik očito nije pozvao okupljene na misi da ostanu. Slijedilo je vjenčanje šefa HDZ-a s dugogodišnjom djevojkom Anom Šarić, a vjenčao ih je jedan od članova Karizmatskog pokreta dr. fra Smiljan-Dragan Kožul.

Tko je pater Kožul?

Fra Kožul najpoznatiji je hrvatski egzorcist, kako je prije više godina pisao dnevni tisak on se godinama svakodnevno bavio istjerivanjem đavla - svaki dan su mu dolazili Hrvati koji su su ga molili da skine urok s njih. Bio je pomoćnik don Gabriela Amortha, vodećeg egzorciste u Rimu te je osam godina obnašao službu egzorciste u Zagrebačkoj nadbiskupiji. Egzorcizmom se, kako doznajemo, fra Kožul ne bavi već 15-ak godina, tvrde tako njegovi bliski suradnici. No, naš izvor iz crkve kaže kako on nije niti imao dozvolu biskupa za bavljenje egzorcizom. Dodaje i da ljudi često uspoređuju egzorcizam s duhovnim obnovama koje fra Kožul i dalje ima jednom mjesečno.


Dakle on istjeruje vraga , a ne vidi da mu je vrag pred njim

Ali on je lukavi fratar. Kao oni u srednjem vijeku kojima su neki seljaci donijeli pečenog odojka za Veliki petak. A fratri s njim u crkvu i prekrstili ga u ribu som.
Te ga smazali u tren oka.
Karamarko nije griješnik jer je nogirao svoju prvu ženu jer sa njom nije bio vjenčan u Crkvi. Unatoč tome što je bio u građenskom braku više desetljeća i imao sa prvom ženom djecu.http://www.tjedno.hr/ljubavni-ivot-t...omment-page-1/

Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Ti sad povlačiš drugačiju temu-relativiziraš. Vjera gdje Bog nije jedini spasitelj već samo pasivni promatrač je druga vjera. Zato i postoje vjere u prirodu, u čovjeka, u Budu, višebožje i sl.
Osobno, ne bih se usudila relativizirati te vjere jer svaka nakon zemaljskog života nudi nešto drugo.

.
Ne relativizira to naša kolegica, to relativizira ovaj naš gore spomenuti službeni egzorcist !

Neću spominjati zadarskog egzorcistu u miru. On sada na miru uživa pod stare dane igrajući se unucima od prve drugarice i kćerkom od druge drugarice
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 18:46   #27
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Ili recimo onaj (antopološki/kulturološki) dio kada spominje vezanost uz određene duhovne entitete čitavih etničkih skupina, koje su se generacijski klanjale nekom "božanstvu", što je utjecalo na to da se nešto s duhovne ravni nakalemilo (što god to bilo) uslijed te prolongirane generacijske ideacije.
I čega se potomci kasnije teško rješavaju. Nešto na što u priličnoj mjeri nailazi u svojoj praksi (tu se posebno referira na američke Indijance i hispanoamerikance s Asteško - Majanskim korjenima iz kultura s izraženim magijskim nasljeđem).

Kako čitava područja, teritorijalno mogu biti pod određenim spiritualnim utjecajem, koji se manifestira kroz kroz svojevrsno kolektivno-svjesno "obojenje" / inklinaciju (mind set/personality traits).
Napustiš područje i tendencija/"mind-set" slabi, vratiš se i opet jača!?

Vidiš, kod mene je kontra. Dok su moji preci bili vezani uz stare, autohtone bogove, sve je bilo kul. A onda nakon prelaska na Kršćanstvo (i selidbe ovamo) su počela sranja koja su kulminirala nekoliko generacija unazad. Ja više nisam Katolkinja. Raskinula sam s time u ranom djetinjstvu, no morala sam obaviti sve one rituale i gluposti, tako da je moguće da mi je ostalo nešto nakačeno. Najviše me brine krštenje, jer sam tada bila premala da se branim i obavim to s figom u džepu, kao ove ostale džidže (pričest, krizma, kumstvo). Situaciju komplicira što je moja krsna kuma prije par godina umrla (sumnjam na samoubojstvo jer je imala vrlo gadnu dijagnozu, hrpe tableta i niti jedan razlog za život).

Uglavnom, mislim da sam se konačno rješila tog utjecaja. Tako da preporučujem svima da ne čeprkaju po Katoličanstvu, molitvama i sličnom, te da u crkve ne ulaze čak ni iz turističkih razloga.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:03   #28
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Ali on je lukavi fratar. Kao oni u srednjem vijeku kojima su neki seljaci donijeli pečenog odojka za Veliki petak. A fratri s njim u crkvu i prekrstili ga u ribu som.
Te ga smazali u tren oka.
Karamarko nije griješnik jer je nogirao svoju prvu ženu jer sa njom nije bio vjenčan u Crkvi. Unatoč tome što je bio u građenskom braku više desetljeća i imao sa prvom ženom djecu.http://www.tjedno.hr/ljubavni-ivot-t...omment-page-1/
Katolička crkva ne priznaje građanski brak, dakle ako nije sklopljen u crkvi kao da se nije ni dogodio. Stoga me čudi tvoja reakcija na to
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:05   #29
Quote:
Leteća;65427831

Uglavnom, mislim da sam se konačno rješila tog utjecaja.[B
kaže:
Tako da preporučujem svima da ne čeprkaju po Katoličanstvu, molitvama i sličnom, te da u crkve ne ulaze čak ni iz turističkih razloga[/B].
A zašto? Nisi navela ni jedan konkretan razlog.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:11   #30
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
A zašto? Nisi navela ni jedan konkretan razlog.
Zar mi trebaju razlozi?

Bez brige, imam ih.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:16   #31
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Katolička crkva ne priznaje građanski brak, dakle ako nije sklopljen u crkvi kao da se nije ni dogodio.
(cut)
Za Crkvu su onda "takva" djeca iz civilnih brakova zapravo izvanbračna??? A supružnici žive u bludu?

Stvarno čudno zašto bi onda civilno (sekularno) društvo moralo priznavati nekakve crkveno "sklopljene" brakove.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:24   #32
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zar mi trebaju razlozi?

Bez brige, imam ih.
Ako već drugima preporučuješ da se maknu sa katoličanstva, onda bi trebala svakako navesti razlog zašto.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Za Crkvu su onda "takva" djeca iz civilnih brakova zapravo izvanbračna??? A supružnici žive u bludu?
Shvatila sam da je tako. Govorim samo o katolicima koji su u civilnom braku.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:13   #33
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Ako već drugima preporučuješ da se maknu sa katoličanstva, onda bi trebala svakako navesti razlog zašto.
Zato što je to kult smrti - sve na Zemlji je kme-kme, a zagrobni život je superkul. Štetno po mentalno zdravlje.

Ofkors, ti imaš pravo na svoje mišljenje, a mišljenja su kao znamo već što. Svoje sam iznijela.

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:37   #34
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Vidiš, kod mene je kontra. Dok su moji preci bili vezani uz stare, autohtone bogove, sve je bilo kul. A onda nakon prelaska na Kršćanstvo (i selidbe ovamo) su počela sranja koja su kulminirala nekoliko generacija unazad. Ja više nisam Katolkinja. Raskinula sam s time u ranom djetinjstvu, no morala sam obaviti sve one rituale i gluposti, tako da je moguće da mi je ostalo nešto nakačeno. Najviše me brine krštenje, jer sam tada bila premala da se branim i obavim to s figom u džepu, kao ove ostale džidže (pričest, krizma, kumstvo). Situaciju komplicira što je moja krsna kuma prije par godina umrla (sumnjam na samoubojstvo jer je imala vrlo gadnu dijagnozu, hrpe tableta i niti jedan razlog za život).

Uglavnom, mislim da sam se konačno rješila tog utjecaja. Tako da preporučujem svima da ne čeprkaju po Katoličanstvu, molitvama i sličnom, te da u crkve ne ulaze čak ni iz turističkih razloga.
Ja mislim da je to svađa dvaju egregora. Jedan je egregor od starih autohtonih bogova , a drugi je egregor kršćanstva.
https://www.hermetizam.com/hermetizam/egregori.html
Naziv egregor dajemo sili stvorenoj moćnom duhovnom strujom, koja se kasnije hrani u redovitim intervalima, u skladu s ritmom koji je u harmoniji s univerzalnim životom kozmosa, ili pak skupu duhovnih entiteta ujedinjenih zajedničkom karakteristikom.
U nevidljivome, u onome izvan fizičke percepcije čovjeka, postoje umjetna bića, nastala iz devocije, entuzijazma ili fanatizma, koje nazivamo egregorima. To su središta velikih duhovnih struja, dobrih ili zlih. Mistična crkva, Nebeski Jeruzalem, Tijelo Kristovo, kao i svi slični nazivi su kvalifikacije koji daju obol egregoru katolicizma. Slobodno zidarstvo, protestantizam, islam i budizam isto tako imaju egregore. Velike političke ideologije također.

A oni su jedan drugome konkurencija pa se svađaju.
Meni je uvijek bilo čudno da zadarski egzorcist Bolobanić smatra yogu prhvatljivom za indijce, a nikako za evropljane. Jer ako je nešto opasno, opasno je za svih.
Ipak nije. Za indijce je opasno izgleda kršćanstvo, a za evropljane yoga.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3138

Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Katolička crkva ne priznaje građanski brak, dakle ako nije sklopljen u crkvi kao da se nije ni dogodio. Stoga me čudi tvoja reakcija na to
Možda je tome kriv moj marksizam: "ne određuje svijest ljudi naše biće, nego realna materijalna baza".
A Crkva to ne priznaje. Crkva se ponaša poput fratara koji blagoslove odojka i pretvore ga iz mesa u ribu. I onda ga pojedu bez grižnje savjesti.

Zadnje uređivanje krena : 09.09.2017. at 23:53.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:48   #35
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Katolička crkva ne priznaje građanski brak, dakle ako nije sklopljen u crkvi kao da se nije ni dogodio. Stoga me čudi tvoja reakcija na to
otkud ti to?
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:49   #36
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zato što je to kult smrti - sve na Zemlji je kme-kme, a zagrobni život je superkul. Štetno po mentalno zdravlje.

Ofkors, ti imaš pravo na svoje mišljenje, a mišljenja su kao znamo već što. Svoje sam iznijela.

gluposti kakav kult smrti a protivi se eutanaziji,abortusu i umjetnoj oplodnji upravo iz razloga da zaštiti život
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:52   #37
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Za Crkvu su onda "takva" djeca iz civilnih brakova zapravo izvanbračna??? A supružnici žive u bludu?

Stvarno čudno zašto bi onda civilno (sekularno) društvo moralo priznavati nekakve crkveno "sklopljene" brakove.
Pa ne mora isto kao što ne mora priznavati ni civilne brakove sve je stvar dogovora
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:18   #38
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
gluposti kakav kult smrti a protivi se eutanaziji,abortusu i umjetnoj oplodnji upravo iz razloga da zaštiti život
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
gluposti kakav kult smrti a protivi se eutanaziji,
Nesmiješ ispunit želju terminalno bolesnoj osobi u teškim mukama, da prekine takav način egzistiranja, jer "Bog to ne dozvoljava, i nagrađuje ako trpiš poradi Krista"

Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
abortusu
Neka radije umre djevojčica na porodu koju je silovao očuh, i imat će blizance u sebi, nego da spriječimo razvitak tih zametaka tako nastalih, vrijednost zametka je jednaka životu odrasle osobe i potreba njezinih najmilijih (obitelji itd.)

Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
i umjetnoj oplodnji upravo iz razloga da zaštiti život
I ta ti je "dobra". "Crkva se protivi umjetnoj oplodnji upravo iz razloga da zaštiti život"

Kult smrti i iščekivanja Apokalipse i propasti svijeta prije Sudnjeg dana u krvi do koljena, nakon čega će većina ljudi završiti u vječitom paklu gdje je Isusov škrgut zubima.... prema Bibliji gdje postoji 101 razlog zašto nekoga ubiti iz vjerskih razloga.

Srećom, većina vjernika su ipak dobromisleći ljudi, koji se i ne obaziru na te crkvene dogme i prokletstva, nego se oslanjaju na svoju ljudskost i pomažu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:28   #39
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
gluposti kakav kult smrti a protivi se eutanaziji,abortusu i umjetnoj oplodnji upravo iz razloga da zaštiti život
Ne, čini to jer smatra da sav život pripada Bogu te da čovjek nema pravo upravljati čak ni vlastitim. A budući da se bog baš ne javlja funkciju gospodara života i smrti preuzimaju svećenici. Kako zgodno za njih i kako nezgodno za sve ostale.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:56   #40
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je to svađa dvaju egregora. Jedan je egregor od starih autohtonih bogova , a drugi je egregor kršćanstva.
https://www.hermetizam.com/hermetizam/egregori.html
To odlično opisuje odnos Islama i Kršćanstva, ali stari bogovi nisu baš nešto svadljivi. Barem ne ovi s kojima sam imala posla. Ne traže da ratuješ protiv drugih religija (mislim, možeš, ako ti je baš gušt) i ne zahtijevaju apsolutnu poslušnost, skloniji su suradnji. Nešto im daš, nešto dobiješ. Koliko je isplativo ne znam jer ne vodim knjigovodstvo. Ali nisu to neke žrtve - povremeno obavim neki transport (informacija, moglo bi se reći) a ostatak života provodim sasvim normalno. U tehničkom smislu to nije štovanje (a tako ni religija). Popričamo malo kad nam dođe, a onda svatko svojim putem.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.