Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 21.09.2017., 09:16   #11
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja o svojoj prezentaciji protokola mislim da je bila objektivna (zanči nit pozitivna nit negativna) jer se svela na opis činjenica i postupaka bez dodatnih mojih emocija i tumačenja, npr što mislim o sadržaju tog vjeronauka ili o nadnaravnosti "vafla".
Objektivna ili ne, u djetetu je pobudila one emocije na koje se i ciljalo. Koje dijete bi odlučilo ići u crkvu u nedjelju umjesto na izlet ili ući nepoznatom čovjeku u sobicu i pričati mu što je loše uradilo?

Ovaj dio s ispovijedi je i mojoj teško prihvatljiv ili čak i neprihvatljiv tak da ćemo izgleda prekočiti pričest jer i sama imam problem s tim da joj taj čin prikažem kao nešto lijepo i prihvatljivo djetetu od 9 godina.

No odlazak na misu moja mala shvaća kao dio druženja s prijateljima, slušanja o Bogu koji potiče ljude da budu bolji jedni prema drugima (naš svećenik ima za mene prihvatljive propovijedi bez uplitanja politike i sl. stvari, rječnik primjeren djeci). Dok god je tako i mala želi ići, ići će.
Da bih joj mogla stvari prezentirati i drugačije, primamljivije, mogla bih. Isto bih rekla da realno opisujem činjenice i postupke, no u njoj bih mogla izazvati i sasvim ugodne emocije koje bi ona povezivala s vjeronaukom. Ja bih se usudila čak ići toliko daleko da to nazovem mojoj manipulacijom njome.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.