Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2015., 19:14   #1
Optima, raskid ugovora koji je produžen telefonski

Pozdrav!

Imam jednostavno pitanje: da li mogu jednostrano raskinuti ugovor sa operaterom prije isteka roka ako je taj ugovor "potpisan" u telefonskom razgovoru gdje su oni pitali želite li i dalje ostati kod nas, i to sa osobom koja nije nositelj linije?

Naime prošle godine, kada su istekle 2 godine, nazvali su me iz optime i pitali to, na što sam rekao može, jer sam bio u poslu i pretpostavljao sam da će to biti mjesec-za-mjesec, bez obveza. Kako usput nisam ni nositelj linije, niti zapravo živim na toj adresi (kuća od roditelja), vjerujem da to nema nikakvu vrijednost te da bih ih jednostavnim (uljudnim) emailom mogao zatražiti da mi ukinu ugovornu obvezu?

Ili još jednostavnije, da naručim uslugu od drugog operatera sa povoljnijom ponudom (iskon), pa će oni to među sobom riješiti (tako je inače sa mobilnom pretplatom kada ugovor istekne)?

Hvala svima na potencijalnim odgovorima.

PS: ne pada mi na pamet zašto bi sve teme o operaterima išle u ovaj podforum, ali sam i ja onda ovdje postao. Ako sam slijep, molio bih da se prebaci u relevantniji.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 09:21   #2
grijesis u startu..
zasto si uopce pristao i rekao moze????
mogao si jednostavno reci nezanima me....
tada ostajes u optimi i dalje...sve i dalje radi po starom...samo si bez ugovorne obaveze...te mozes otici kad hoces i gdje hoces...
tesko ces sad rjesiti svoj problem.....bice povuci potegni....
ti si vjerovatno u pravu ako nisi vlasnik nemozes produziti ugovor...ali..zivis u hrvatskoj....dok se ti natezes sa njima proci ce i te 2 godine...
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:11   #3
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
grijesis u startu..
zasto si uopce pristao i rekao moze????
mogao si jednostavno reci nezanima me....
tada ostajes u optimi i dalje...sve i dalje radi po starom...samo si bez ugovorne obaveze...te mozes otici kad hoces i gdje hoces...
tesko ces sad rjesiti svoj problem.....bice povuci potegni....
ti si vjerovatno u pravu ako nisi vlasnik nemozes produziti ugovor...ali..zivis u hrvatskoj....dok se ti natezes sa njima proci ce i te 2 godine...
ako nije zauzvrat za produzenje ugovora dobio i potpisao za bilo kakav uredaj ili pogodnost tipa novog rutera, tableta mobitela itd. nije vise pravno gledano pod ugovornom obvezom, pogotovo ako nije vlasnik linije, samo ce se morati natezati ko idiot s njima mjesec dana, tj vlasnik linije ce to morati
Grimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 00:06   #4
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
grijesis u startu..
zasto si uopce pristao i rekao moze????
mogao si jednostavno reci nezanima me....
tada ostajes u optimi i dalje...sve i dalje radi po starom...samo si bez ugovorne obaveze...te mozes otici kad hoces i gdje hoces...
tesko ces sad rjesiti svoj problem.....bice povuci potegni....
ti si vjerovatno u pravu ako nisi vlasnik nemozes produziti ugovor...ali..zivis u hrvatskoj....dok se ti natezes sa njima proci ce i te 2 godine...
A pa života mu, to sam i mislio da to znači. Želite li ostati naš korisnik? -> Ja si mislim, da, za sada želim, dok ne stignem vidjeti kakva je ponuda.
Mislim na kraj pameti mi nije bilo da se preko telefona može sklopiti valjan "ugovor". Mogao se u tom trenu naći provalnik u kući i to napraviti.

Quote:
Grimy kaže: Pogledaj post
ako nije zauzvrat za produzenje ugovora dobio i potpisao za bilo kakav uredaj ili pogodnost tipa novog rutera, tableta mobitela itd. nije vise pravno gledano pod ugovornom obvezom, pogotovo ako nije vlasnik linije, samo ce se morati natezati ko idiot s njima mjesec dana, tj vlasnik linije ce to morati
Nikakve pogodnosti nisu bile. Još prije isteka prošloga ugovora sam tražio i dobio novi router, zato što prvi nije radio zadovoljavajuće. Nažalost taj drugi je još gori. Ali to nije došlo kao pogodnost, već u sklopu supporta.


Da, nažalost sam svjestan da živimo u državi Antun Tunova. probat ću preko emaila nešto srediti. Pa postam ovdje kako je završilo, možda nekome pomogne.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 09:45   #5
I ja imam isti problem, nasjeo sam na taj telefonski poziv. Samo ja nisam dobio nikakav router ili neki drugi poklon. Meni su kao dali povoljnije razgovore, a za čudo od tada plaćam skuplje telefon. Dali su mi jeftinije međunarodne pozive koje ne koristim i dali mi više besplatnih minuta (a prešutili su da će mi dignut naknadu za uspostavu poziva). Pošto ja imam uglavnom puno kratkih poziva, račun mi je sad veći.
Isto kao i davorradman nisam nositelj linije. Trebam li napomenuti da nisu spominjali produljenje ugovora tijekom telefonskog razgovora.
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 10:28   #6
Znači stara tema ali priča se nije promijenila nimalo.
Mi smo takodjer nasjeli na istu priču samo što je sestra u telefonskom razgovoru isključivo pitala "Jel ta vaša ponuda za vjerne članove uključuje bilo kakvo produljenje ugovora?" teta je rekla "Ne, ne". Da bi nakon par dana stigao ugovor "Hvala što ste produljili ugovor na još 2 godine".
Mojima se nije dalo zezat s tim pa je prošlo i te 2 godine.

A da mi se još malo zgade uspjeli su kad smo podnijeli zahtjev za raskid ugovora:
1. smradovi ne žele reći preko telefona jesam još pod ugovornom obvezom,
2. na zahtjev da bez obzira na ugovornu obvezu želim raskid ugovora odgovor je "Neko će se javit" -> naravno 15 dana ni z,
3. na kraju otišao u njihov centar pa im je trebalo mjesec dana da se udostoje javit. Tek jučer stigao raskig ugovora papirnato uz naravno račun za cijeli 2. mjesec.

So optima nikad više!
zoki_008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 16:06   #7
dobar dan meni je istekao ugovor 28.9.2017 i ja sam ih prije isteka zvao i rekao sam da nezelim vise produzivati i zahvalio se,i javio sam im se putem email prije dva dana dali je iskljuceno posto sam ja iskljucio ruter i telefon a oni su mi odgovorili da sam jos pod bezugovornoj obavezi i onda sam ih nazvao a rekli su da me treba njihov tim iskljuciti ja sam pitao kad ce to bit a oni su rekli kroz 10 dana
nick nolte 1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 16:40   #8
Pa da trebo si ih nazvat da zelis iskljucit uslugu, a ti si im samo rekao da ne zelis produzit ugovor. Zato ti je usluga ostala ukljucena.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:56   #9
Ako si produzio ugovor preko telefona a ne u poslovnici imas pravo u roku od 15 dana raskinuti ugovor bez da navedes razlog zbog cega zelis prekid ugovora i ne moras se bojati da ces placati penale.

Nadalje na ovu temu : ako ne zelis placati vece racune onda produzis ugovor a ako zelis se prebaciti kod drugog operatera nazoves tog drugog operatera i kazes da zelis postati njihov korisnik i oni ce obaviti preseljenje usluge u nekom roku od max 30 dana(mislim)
__________________
Be a good person
Xxmen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.