Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 22.11.2017., 17:38   #29
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Evo ovako... tablete sam prestala piti u dogovoru s psihijatrom. Hvala Bogu, to razdoblje je iza mene, a ja se sada odlično osjećam s te strane.
Na proljeće ove godine sam smršavila 7 kg u mjesec i pol, i sad mi se duplo vratilo. Iza Uskrsa sam počela jesti ko pomahnitala. I od tada, ne prestajem jesti. Jedem samo gluposti iz pekare i slatkiše. Njagore od svega što to jedem poskrivečki da me dijete ne vidi, jer njemu ne dozvoljavam da jede nezdravo, ali zato mama udri po nezdravom.

Povrće mi nije hrana koju bi mogla svaki dan jesti, kao niti voće. Voće još donekle jedema, ali pojedem dva puta tjedno. Na povrće se baš silim. Niti me zasiti, niti mi je to fino.

Što se tiče rekreacije, s tim nemam problema. Idem tri puta tjedno u teretanu na grupne treninge, jer sam oduvijek bila sportski tip i volim vježbati. Također, sto se tiče pića, tu isto nemam problema. Ne volim gazirano, uglavnom pijem vodu ili si iscjedim limun ili naranđu, bez šećera naravno.

Napravila sam veliki pomak što sam iz prehrane izbacila šećer, u smislu da ga ne koristim u čajevima itd. ali i dalje konzumiram slatko. Također, niti čipseve više ne jedem, a prije sam ih stalno jela.

Ne znam da li je moj slučaj za psihijatra, nikad nisam o tome pričala s psihijatrom, jer smo se više fokusirali na moj problem anksioznosti i depresije nakon poroda uz pregršt drugih obaveza koje su me dovele do stanja u kojem sam bila.

Meni je samo potrebno izaći iz tog kruga i nastaviti put. Međutim, ja ne mogu niti izaći iz tog kruga. Nisam dovoljna jaka niti sam tako veliki karakter da kažem samoj sebi sad je dosta.
A znam da bi trebala... znam to... prvenstveno jer se ne osjećam ugodno niti zadovoljno. Pored toga, upropaštavam svoje zdravlje unosom "smeća" u organizam.

Ne znam... mislim da sam previše time opterećena. Pokušat ću si napraviti plan unaprijed što jesti do kraja tjedna i opskrbit se svim namirnicama.

Eh da, vidjela sam da je netko spomenuo zobene. One mi u početku nisu bile fine. Sad su mi odlične sa rižinim mlijekom. Kad bih isto tako mogla reći i za povrće
Ali Pia, kazes da se ne mozes najesti od povrca.
Guess what, ne moze nitko.

Zdjela zelenog lisca nikad nikog nije nahranila pa nece ni tebe.
Alo zato zeleno lisce s recimo pilecim mesom i maslinovim uljem itekako hoce.

Ili punjena paprika s purecim mesom. Il juneca pasticada s tonom umiksanog povrca koju ces jesti uz jednu snitu kruha a ne 5. Ili sarma sa krtim mljevenim butom i bez puno masnoce.

Evo ja bi sve ovo nabrojano pojela s vecim gustom nego pizzu ili cokoladu a bog zna da obozavam oboje.

Da ne spominjem salate od sto cuda a u najgorem mozes si ispeci pizzu s tunom i tankim tijestom ili low carb tijestom i gore naslagati paprike rajcice, tikvice i cudesa.

Plus ovo kaj Milivojka nabraja - dodala bi tome krem juhe. Ono skuhas grasak brokulu luk, izmiksas to, malo vrhnja u to u pocetku (kasnije izbacis), sastrane jos drmnes kuhana jaja.. mislim ja sam sita od toga skroz.
Ima i sad butternut tikvi. To je najfinija juha ikad.

Povrce je vazno jer ti potice crijeva na rad i pomaze metabolizmu.

Ako imas ideju o istom samo u formi kuhanog karfiola ili prokula bez icega - morat ces biti malo kreativnija.

Jbg rekreacija ne koristi nis ako ne smanjis kalorije to je valjda jasno.

Glede anksioznosti i psihickih poteskoca koje te more - ne bih bas o tome, vjerujem da je o tome i na terapiji bilo rijeci.
Ali jasno je ko dan da ti je prejedanje povezano s tim stvarima. Nije ti bezveze dr pricala iskljucivo o njima. Jer jedenje je samo posljedica.

Buduci da mi se cini da si na neki nacin ovisna o brzoj hrani i brzom zadovoljavanju, mozda ne bi bilo lose da uvedes u svoj zivot mrvicu priprema.
Recimo napunis fridz brzim zdravim grickalicama, svjezim sirom ili tunom koje mozes pojesti nabrzinu, skuhas unaprijed 4-5 jaja za kojima mozes posegnuti u krizi. Itd.
Zacrtas si da ne ides u pekaru pa makar sjekire padale i nemas kamo drugdje

Ili ak te bas vuce pizza napravis neku low carb.. ima hrpa recepata. Lagani su i brzi, a ne ides u pekaru. Isto vrijedi i za lazanje i slicno.


Ono moze se

Btw 7 kg u mjesec i pol je poprilicno i vjerojatno si sokirala organizam i sad ti nestasko vraca prejedanjem
Jer je to bioloska reakcija na gladovanje.
Radije krenut polako pa skidati 2-3 kg u mjesec i pol a ne 7
TincH is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.