Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 16:41   #1
Optički internet - muke po tavanu

Pozdrav,

evo uskoro(čitaj početkom 2018.) naša Općina je odlučila financirati optički priključak za svako kućanstvo badava(blago nama)!

Srž problema je sljedeća: Optika ide sa kablom za struju na tavan. A ja na tavanu imam problem da nemam telefonski priključak(bakreni kabel) proveden kroz bulžir do utičnice u dnevnom(iza knaufa ide goli kabel-majstori fušeri).

E, sad je pitanje dali optička nit treba biti spojena do utičnice u dnevnom i onda u nju modem?? Ili se na tavanu ostavi završna utičnica i spoji na neki pretvarač da pretvori svjetlosni signal u električni pa da preko par metara bakra dovede signal do modema i dali se to uopće u praksi radi?

Molim uputite neupućenoga! Hvala!
Siksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:26   #2
Quote:
Siksa kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo uskoro(čitaj početkom 2018.) naša Općina je odlučila financirati optički priključak za svako kućanstvo badava(blago nama)!

Srž problema je sljedeća: Optika ide sa kablom za struju na tavan. A ja na tavanu imam problem da nemam telefonski priključak(bakreni kabel) proveden kroz bulžir do utičnice u dnevnom(iza knaufa ide goli kabel-majstori fušeri).

E, sad je pitanje dali optička nit treba biti spojena do utičnice u dnevnom i onda u nju modem?? Ili se na tavanu ostavi završna utičnica i spoji na neki pretvarač da pretvori svjetlosni signal u električni pa da preko par metara bakra dovede signal do modema i dali se to uopće u praksi radi?

Molim uputite neupućenoga! Hvala!
U pravilu se uvijek stavljaju media converteri odnosno prelazak sa niti na bakar.

Pretpostavljam da je to davno rađeno u tebe te vjerojatno nije u pitanju UTP kabel već nekakav dvožilni il TR u najboljem slučaju ,ako sam u pravu onda si u problemu

Preporučam da daš ekipi 200kn "za trud" da ti zabuše nosač dva i uvedu ti kabel do utičnice s vanjske strane ukoliko se može ili dovedi utp do tavana da gore stave media converter za koji im treba pristup u slučaju kvara i utičnicu za struju
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:31   #3
Do kud ide optička nit ovisi o standardu optike koju ugrađuju. negdje ide u blizinu kuće FTTP (fiber-to-the-premises), negdje do kuće FTTB (fiber-to-the-building, -business, or -basement), negdje u samu kuću FTTH (fiber-to-the-home).

Ako ti je u životu bitan internet i njegova brzina što dalje ide optički kabel za tebe je bolje.
Luc1f3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:39   #4
Ja imam optički inernet u Virovitici od Pro-Pinga i super jee. Samo 65 kuna mjesečno
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:45   #5
Je da prvih 12 mjeseci 65kn a drugih 12?
sale81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.