Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 12:47   #141
Evo jos mjesec dana i moj ugovor je gotov.Terrakom je lijepo radio ali evo odlucio sam preci nazad na t-com.
Spreman sam platiti jednu kunu vise za 10 puta vecu brzinu .Tocnije jednu kunu vise nakon godinu dana .
A prvih godinu dana 89kn manje.Mislim da je brzina od 10Mbps koju terrakom moze meni dati je lagano spora.
ipak konkurencija nudi min 3-4 puta vece brzine.
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:29   #142
Marketinški trik ili??

Naišao slučajno na oglas od terakom-a i da nude promociju INTERNET za samo 99,00kn...Sav sretan krenio na njihovu stranicu:

Promocija 99,00 kuna - provjerim dostupnost i voila = 189,00 kuna

Katastrofa
Di je sada onih 99,00 kuna??
jerdam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:14   #143
Pa bilo je do prvog...ja sam uzeo....

https://www.terrakom.hr/flat-internet
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:29   #144
Quote:
jerdam kaže: Pogledaj post
Naišao slučajno na oglas od terakom-a i da nude promociju INTERNET za samo 99,00kn...Sav sretan krenio na njihovu stranicu:

Promocija 99,00 kuna - provjerim dostupnost i voila = 189,00 kuna

Katastrofa
Di je sada onih 99,00 kuna??
Ponuda i dalje traje, ali ju možeš ostvariti samo na području gdje imaju vlastitu optičku infrastrukturu. Zato i imaju dozvolu ponuditi tako jeftinu cijenu, jer im je pokrivenost nikakva.
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:54   #145
Terrakom podigao drastično cijene paketa za ADSL (postojeća linija od tcoma).
Duo paket Flat internet + telefon sa 159 na 209 kuna
Trio paketi 259 kuna
Taman kad meni ističe UO za duo paket
lipo nema šta
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:33   #146
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
Terrakom podigao drastično cijene paketa za ADSL (postojeća linija od tcoma).
Duo paket Flat internet + telefon sa 159 na 209 kuna
Trio paketi 259 kuna
Taman kad meni ističe UO za duo paket
lipo nema šta
Al su zato spustili cijene trio optik paketa...
Onaj najjači sa 239 na 209 kn.
sef sale666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 20:43   #147
Quote:
sef sale666 kaže: Pogledaj post
Al su zato spustili cijene trio optik paketa...
Onaj najjači sa 239 na 209 kn.
Ja sam rekao da su digli cijene adsl-a preko postojeće linije, a nas je puno više nego vas kojima je optika dostupna. Ja u svom mjestu optiku neću nikad vidjeti. Ovisim o HT-ovoj žici i brzina od 10 mb download mi je nedostupna. Isti uvjeti kod VIP-a platio bih 155 kuna a u terrakoma to je 209. Čim završi ugovorna obveza odoh ja iz terrakoma.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 23:35   #148
pozdrav,

čitao sam iskustva s Optimom, pa me zanima može li se od Terkoma očekivati kakva brzina instalacije ? to mi je trenutno prioritet. otkazao sam uslugu kod Amisa, optika.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:51   #149
Od kad sam prešao sa H1 na Terrakom (sa 18 Mbit na 50 Mbit) primjećujem da neke stvari ne funkcioniraju dobro.
Najviše se problem primjeti na sporom inicijalnom otvaranju stranica (nekad treba po 5-10 sekundi da počne
uopće prikazivati stranicu) i recimo slično se događa kod youtube-a gdje dugo traje učitavanje sadržaja
prije nego što krene reprodukcija. Te probleme nisam imao na H1.
Mjerenje brzine na Ookla spped testu ne pokazuje nekakve probleme, npr. 8ms-15ms ping, između 35-45 MBit download.
Ali to kao da ne pomaže kod otvaranja stranica.
Problem se dešava na laptopu (LAN) i na oba mobitela kada su spojena preko WLAN-a.
Jedino gdje primjetim benefit te brzine je kod downloada velikih fajlova, ali u normalnom korištenju interneta
to ide prilično sporo, što mi je neobjašnjivo, kao da se stvaraju nekakva zagušenja kod takvih akcija.
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:02   #150
Quote:
Zokonja kaže: Pogledaj post
Od kad sam prešao sa H1 na Terrakom (sa 18 Mbit na 50 Mbit) primjećujem da neke stvari ne funkcioniraju dobro.
Najviše se problem primjeti na sporom inicijalnom otvaranju stranica (nekad treba po 5-10 sekundi da počne
uopće prikazivati stranicu) i recimo slično se događa kod youtube-a gdje dugo traje učitavanje sadržaja
prije nego što krene reprodukcija. Te probleme nisam imao na H1.
Mjerenje brzine na Ookla spped testu ne pokazuje nekakve probleme, npr. 8ms-15ms ping, između 35-45 MBit download.
Ali to kao da ne pomaže kod otvaranja stranica.
Problem se dešava na laptopu (LAN) i na oba mobitela kada su spojena preko WLAN-a.
Jedino gdje primjetim benefit te brzine je kod downloada velikih fajlova, ali u normalnom korištenju interneta
to ide prilično sporo, što mi je neobjašnjivo, kao da se stvaraju nekakva zagušenja kod takvih akcija.
Pokušaj u postavkama mrežne kartice podesiti ručno preferirani DNS server na 8.8.8.8. te 4.4.4.4.
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 11:17   #151
Terrakom je koma!!!

Uzeo sam trio paket s ugovorenom brzinom interneta od 100Mbps.
Zadnja tri mjeseca u večernjim satima od 100Mbps koje smo ugovorili, dobijem 1-2Mbps. Internet uopće ne funkcionira! Na TV većinom piše da nema signala, a kad uhvati signal, onda se slika smrzava! Prijavljivao sam kvarove i objašnjenje je da se radi!!! I onda čujem reklamu: "Vaša idealna brzina"
drdoc36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 15:47   #152
Quote:
drdoc36 kaže: Pogledaj post
Uzeo sam trio paket s ugovorenom brzinom interneta od 100Mbps.
Zadnja tri mjeseca u večernjim satima od 100Mbps koje smo ugovorili, dobijem 1-2Mbps. Internet uopće ne funkcionira! Na TV većinom piše da nema signala, a kad uhvati signal, onda se slika smrzava! Prijavljivao sam kvarove i objašnjenje je da se radi!!! I onda čujem reklamu: "Vaša idealna brzina"
Potvrda moje odluke da odustanem od njih...prije par mjeseci bio sam u odabiru novog providera, malo ih putem emaila ispitivao o usluzi, na koji način se spajaju u stan i sl. pitanja, na zadnje moje pitanje nisu mi nikad odgovorili...tu sam ih prekrizio kao neozbiljne
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2018., 08:10   #153
Molim pomoć od korisnika koji imaju solo optik na Terrakom. Razmišljam o prelasku kod njih pa me zanima slijedeće:

a) Da li se može koristiti dyndns servis ? Odnosno je li IP adresa modema Internet adresa ili ide kroz njihov NAT? Planiram koristiti vlastiti email server pa mi je to bitno.

b) Može li se dobiti administratorski password za modem i kojiko je modem otvoren na podešavanja ? Port forwarding ?
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 11:55   #154
Terrakom Kutina

https://youtu.be/3ogFK87iMPQ
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2019., 21:01   #155
Ako netko ima nedavna iskustva s terrakomom neka podijeli. Hvala.
__________________
"And it seems we would come to appreciate all the things that stay with us everyday, but we only see what moves, and I can't help but notice this new view."
Bixler-Zavala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2020., 08:06   #156
evo moje iskustvo,
petak navečer 20.30 je prošlo i prestala je raditi lampica za wireless. Samo nestao.
Subota ujutro, prestala raditi lampica za Cable.
Znači nemam više ništa. Ono najtužnije je- podrška ne radi do ponedjeljka!
Šta reći.

__________________
Do you feel real
genes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2020., 17:34   #157
Jel ima možda kakvih novih iskustava sa Terrakomom. Zanima me Zagreb, uzeo bi VDSL. Ima li kakvih dobrih ponuda trenutno ?

Koliko se čeka instalacija, kakav je TV program, puca li veza i ostale bitne informacije

Hvala
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2020., 16:20   #158
Pozdrav svima, razmišljam o promjeni ISP-a sa A1 na Terrakom, potencijalno TRIO paket (dakle, Internet do 150 Mbps, tel i TV sa 109 programa).

Ima li kakvih iskustava sa njima jer vidim da su neka iskustva sa foruma već dosta stara.

Cijenim svaku pomoć.
Aramir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2020., 18:57   #159
Vec treca godina u Zagrebu, internet preko njihove optike - super zadovoljan, nikada problem. E sada kakav im je TV (ako to planiras uzeti), kakav receiver dobijes, smrzaje li se itd. - to nemam pojma.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2020., 19:09   #160
Super, tnx.

Nude mi TRIO paket koji mi se čini sasvim OK pa bi možda i uzeo TV.
Inače nisam imao TV od bilo kojeg operatera već samo onu krađu od HRT-a, YouTube i net (što mi je zadovoljavalo sve potrebe filmova, serija, dokumentaraca...).
Ali da, interesiraju me iskustva i dalje, pogotovo za TV.
Aramir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.