Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 18:29   #4601
Pozdrav ljudi, posjedujem 2 nekretnine te sam u 1. prijavljen (obiteljska kuća) gdje mi je i registriran obrt, pošto ću se preselit u 2. nekretninu te mjenjat prebivalište, moram li mjenjat i adresu obrta ili može ostati na 1. nekretnini?
jerrycro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:15   #4602
Quote:
jerrycro kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, posjedujem 2 nekretnine te sam u 1. prijavljen (obiteljska kuća) gdje mi je i registriran obrt, pošto ću se preselit u 2. nekretninu te mjenjat prebivalište, moram li mjenjat i adresu obrta ili može ostati na 1. nekretnini?
ja sam u istoj situaciji, ako želite da vam pošta vezana za obrt dolazi na novu adresu, trebali biste promijeniti i adresu obrta... samo me zanima kako
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:07   #4603
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
ja sam u istoj situaciji, ako želite da vam pošta vezana za obrt dolazi na novu adresu, trebali biste promijeniti i adresu obrta... samo me zanima kako
kako mislis kako? odes u gospodarstvo i prema prebivalistu prominis adresu? jesi minjala osobnu ili neki drugi dokument?

inace, ti si bila pitala jel godisnja prijava (PO-SD) ide na novu poreznu upravu ili staru. nekidan na seminaru su rekli da ide u onu poreznu upravu gdje je obrt bio prijavljen veci dio godine
vjerojatno si do sad to doznala ali evo i za druge nek ostane info.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:23   #4604
Quote:
ImpeccableBlahs kaže: Pogledaj post
Mogu samo nadodati da su u Plavom uredu rekli da je legalno i sasvim u redu raditi s poslodavcem na takav način sve dok poslodavac to želi. Kao što je netko napisao, neki ne žele jer im takve situacije nisu uobičajene i ne žele se upuštati u nešto nepoznato. Ali može se.
ja sam dobila info (ovdje na forumu od knjigovođe) da može ako je samostalni rad; ako je nesamostalni da je upitno (ako radiš u radnom vremenu poslodavca s opremom poslodavca)...
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:36   #4605
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
ja sam dobila info (ovdje na forumu od knjigovođe) da može ako je samostalni rad; ako je nesamostalni da je upitno (ako radiš u radnom vremenu poslodavca s opremom poslodavca)...
Malo mi to nema smisla za radno vrijeme i opremu poslodavca. Imalo bi mi smisla da ne mozes raditi u njegovin radnim prostorijama.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:42   #4606
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Malo mi to nema smisla za radno vrijeme i opremu poslodavca. Imalo bi mi smisla da ne mozes raditi u njegovin radnim prostorijama.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
pa i to... i mene zanima točan odgovor na ovo pitanje.

ovo je bilo mišljenje jedne knjigovođe tu s foruma... rekla je da se boji da bi inspekcija kaznila zato što bi na to gledali kao na zakidanje radnika u njegovim pravima (jer tada nema pravo na godišnji, pauze, bolovanje) i zakidanje države u davanjima.
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:45   #4607
Ovo gore je istina, ako radi s opremom poslodavca u redovnom radnom vremenu - to je lov u mutnom i podlozno kaznjavanju (bas nekidan na seminaru gospodja iz obrtnicke komore govorila o tome)
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 17:53   #4608
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
Ovo gore je istina, ako radi s opremom poslodavca u redovnom radnom vremenu - to je lov u mutnom i podlozno kaznjavanju (bas nekidan na seminaru gospodja iz obrtnicke komore govorila o tome)
A sta se podrazumijeva pod opremom? Agencije za koje radim, rade od 8 do 20 sati i ustupile su mi svoje online alate, tj. programe s kojima radim i licencije koje su mi potrebne za rad. Osim toga, sigurno ne radim od 20 do 8 sati kad njima nije radno vrijeme. Znaci li da je i to podlozno kaznjavanju?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:44   #4609
kako ja to gledam svaka inspekcija moze tumacit po svome, na zalost. ali ako ne radis u prostorima poslodavca kako ce te provjerit uopce?
ti njima ispostavis racun i oni ga plate, nece dobavljace provjeravat
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:59   #4610
nama su rekli u plavom uredu da možeš imati problema ako radiš samo za jednog poslodavca koji ti plaća svaki mjesec, to se onda gleda kao ugovor o radu, ima nekog smisla...
ako radiš za više poslodavaca, i nisi kod nekog u uredu od 8-16 h npr., ne bi trebalo biti problema
Rabarbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:11   #4611
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
kako mislis kako? odes u gospodarstvo i prema prebivalistu prominis adresu? jesi minjala osobnu ili neki drugi dokument?

inace, ti si bila pitala jel godisnja prijava (PO-SD) ide na novu poreznu upravu ili staru. nekidan na seminaru su rekli da ide u onu poreznu upravu gdje je obrt bio prijavljen veci dio godine
vjerojatno si do sad to doznala ali evo i za druge nek ostane info.
osobnu sam promijenila, ali još se nisam službeno preselila
zar se ne može nekako online prijaviti druga adresa obrta? :/

nisam to znala za po sd, ali hvala i to se onda isključivo na ruke predaje, kome, referentici? znam tko mi je referentica u staroj poreznoj, ali u novoj pooojma nemam
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:59   #4612
Mirnish ne znam za online, vidi u e gradjani jel nudi tu mogucnost.
Po-sd se predaje referentu (pitaj u poreznoj kad dodjes predat, mozda ih sve skupljaju na jednom salteru ili bas moras svom referentu predat)
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:22   #4613
Dali obrt moze otvoriti i osoba nez Osnovne skole za slobodna zanimanja ( za koja nije bitna strucna sprema i majstorski ispit ? )
Nevidljivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:09   #4614
Pozdrav ljudi,imam tri pitanja..Do kad se mora predati PO SD obrazac? Je li i sljedece godine do 15.1.? Do kad se predaje obracun uplata za sume? Ima li kakvih promjena za nas pausalce sljedece godine u vezi papirologije i ostaloga? Hvala
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:44   #4615
Zanima me sta je sa ovim zakonom da se opet isplati kupiti automobil preko firme/obrta od 1.1.2018. Ima netko kakav savjet, kako to u principu funkcionira i dal pausalisti spadaju u to ili ne?
scarlet001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:58   #4616
Quote:
scarlet001 kaže: Pogledaj post
Zanima me sta je sa ovim zakonom da se opet isplati kupiti automobil preko firme/obrta od 1.1.2018. Ima netko kakav savjet, kako to u principu funkcionira i dal pausalisti spadaju u to ili ne?
pausal ne spada u to jer nema pravdanja troskova.

PO-SD se predaje do 15.01, nema nove dokumentacije, nisam sigurna do kad se OKFŠ predaje valjda ce se javit neko ko zna
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:05   #4617
može li netko ovdje staviti primjer ispunjavanja po-sd-a?

u njega upisujemo iznose koji su isti iznosima s računa/PDV/Zp obrasca, je li tako? meni svaki mjesec sjeda u eurima jer radim sa stranim klijentima, pa ja na ove tri stvari pišem u kunama po tečaju HNB-a na dan kad sjedne na račun.
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:05   #4618
Quote:
Nevidljivi kaže: Pogledaj post
Dali obrt moze otvoriti i osoba nez Osnovne skole za slobodna zanimanja ( za koja nije bitna strucna sprema i majstorski ispit ? )
mislim da može, ništa takvo ne navodi se kao uvjet pri otvaranju obrta...


može li netko ovdje staviti primjer ispunjavanja po-sd-a?

u njega upisujemo iznose koji su isti iznosima s računa/PDV/Zp obrasca, je li tako? meni svaki mjesec sjeda u eurima jer radim sa stranim klijentima, pa ja na ove tri stvari pišem u kunama po tečaju HNB-a na dan kad sjedne na račun.
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 12:10   #4619
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post

može li netko ovdje staviti primjer ispunjavanja po-sd-a?
registrirajte se na solo.com.hr (besplatno je), nalupajte par 'demo' računa i budući da generira automatski po-sd i sve ostalo, pogledajte si kako izgleda.
randomuser3588 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 22:34   #4620
Kad saljem racun preko maila, da li racun mora biti potpisan i postambiljan od strane mene?
Da li mogu skenirati potpis i pečat i to isto uvijek korisiti na svim računima bez da moram isprintati, potpisati, štambiljati i onda skenirati da mogu slati?

Ako klijent raži pošaljem po pošti, to nije problem, ali ne znam što ovako online :/ Do sad sam to uvijek na licu mejsta rješavao zbog stalnog klijenta kojeg imam.
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.